ФутТайм від Григорія М.РЕВИ.

30 вересня. ФутТайм від Григорія М.Реви.

Напередодні

Кубок України: похід “Альянса” триває

В 1/8 фіналу розіграшу Кубка  України  «Альянс» зіграє  знову вдома  із ФК «Львів» – представником Прем’єр-Ліги.  До Сум   львів’яни  їдуть після перемоги  у Горішніх Плавнях над  «Гірником-Спортом» – 2:0, а липоводолинці   на своєму полі  здобули вольову  вікторію над «Минаєм» з елітного дивізіону – 3:2. Тож 27 жовтня  ми вправі очікувати  від наших футболістів потужної і вольової гри, яку вони продемонстрували  з «минайцями».

А якої думки на прохід «Альянсу» до чвертьфіналу вболівальники?

Андрій ПРОХОРОВИЧ – голова Асоціації футболу Сумської області: – Я можу  назвати  рахунок  цього матчу.  2:1 – на користь «Альянсу» в основний час.

Альберт МОЛГАМОВ – голова Федерації футболу м. Суми:   – Я вважаю, що перемога буде  за «Альянсом».  Таку гру, яку він демонструє наразі,  дає мені підстави говорити, що липоводолинці стануть  переможцями цієї пари.

Анатолій ПОЛЯЧЕНКО – спортивний журналіст: – Шанси  команд поки що 50 на 50. Але за тим, як «Альянс» проводить  останні матчі, яку гру показує, вони будуть зростати.  А якщо   гратимуть  у свою гру,  продемонструють  бійцівські якості , як у  матчі з «Минаєм», то перемога  над  ФК «Львів» і путівка до чвертьфіналу нікуди не дінуться. Хочеться побачити в Сумах не слабаків, а сильну й імениту  команду.

Іван КАРАБУТА – вболівальник з багаторічним стажем:   – Після вольової перемоги над «Минаєм» хочеться, щоб і в матчі  з львів’янами наша команда була на висоті.  Думаю –  ми виграємо.

Володимир ЗУБКО – охоронник: – Хочеться, щоб свято футболу на «Ювілейному» продовжилося і у чвертьфіналі.  Команда наша на підйомі, грає добротно, впевнено. Вболівальники очікують від хлопців  позитивного результату. З такою командою можна грати  і перемагати.

Денис ЦЬОМА – менеджер:  – Хотілося б, щоби «Альянс» продовжив переможну ходу далі. З  такими командами, як «Минай»  і ФК «Львів»  липоводолинцям  грати під силу.  Вірю: свято знову буде на нашій вулиці!

Рік  в історії сумського футболу

Хто перший  володар Кубка голови ОДА

Перший розіграш Кубка голови ОДА відбувся  в  2001-у.

За нього вели боротьбу 4 команди.  На попередньому етапі  охтирський «Нафтовик»  у напруженому протистоянні переміг «Фрунзенець-Лігу-99» із Сум – 4:3, а сумський «Спартак» у  Ромнах – «Електрон» -1:0. Тож у фінальному матчі зустрілися  «Спартак» і «Нафтовик».  На «Авангарді» він зібрав усього  300 вболівальників.

До останнього на полі була рівновага – 1:1.  На 39 хвилині  охтирчанин Олексій ГРАЧОВ  відкрив рахунок, на 59 з пенальті  Роман  СОВЕНКО його зрівняв.  Атакувальний  наступ  нафтовиків увінчався успіхом. На 89 хвилині Олексій ГРАЧОВ приніс  команді перемогу – 2:1.  Так  «Нафтовик» став першим володарем  Кубка голови ОДА.

«Автолюкс» зіграв люксово

У чемпіонаті Сум 2001 року  брало участь 11 команд.  До фінального турніру вийшли 5, між якими і було розіграно  нагороди.

Одного погляду на підсумкову таблицю досить, аби зрозуміти, якою була боротьба.

Якщо «Автолюкс» зумів на фініші випередити суперників, то  двох призерів довелося визначати  за  здобутками між трьома командами.

Підсумкова таблиця

В    Н    П    М     О

1. Автолюкс                                2     2    –    9-5     8
  2. Фрунзенць                              1    2    1    6-6      5
  3. Спартак-Побутсервіс-Сумизалізобетон                                                                                                                                                           1    2    1    7-7      5
  1. Агроуніверситет                    1    2    1    5-5     5
  2. Педуніверситет                     1     –    3    2-6    3

Помітну підтримку   командам –призерам надали керівники   Сергій БЕРЕЖНИЙ,  Віктор ФЕДОРЧЕНКО і Валерій КОТЕНКО.  Тож і результат відповідний.

Естафета перемог

Охтирка!  Футбол!!  «Нафтовик» !!!

20 років тому ( у 2001-у)  футболісти охтирського «Нафтовика»  після  одного сезону  перепідготовки  повернулися  до Першої ліги чемпіонату України.  З командою тоді працювали брати ЄРМАКИ: Василь  був головним тренером,  а його помічником  Анатолій.  Нагадаю за «Нафтовик» вони провели:  Василь 523 матчі (13 м’ячів),  Анатолій – 304 (14).  У команді  грали  4 вихованців сумського футболу  Ігор ЄРМАК,  Дмитро БЕРМУДЕС,  Олег ЛУКАШ і Сергій СЕРЖЕНКО.

Виходу «Нафтовика»  до Першої ліги був присвячений  спецвипуск газети «Нафтовик». Він розповідає про  виступ команди,  взаємовідносини із суперниками,  гравців, які виборювали путівку. Ця подія співпала тоді  із 40-річчям  видобутку нафти на Охтирщині. І команда  зробила  чудовий подарунок нафтовикам.

В номері було надруковано офіційний гімн «Нафтовика», який  написав Микола  ТИЩЕНКО.  Впевнений – він надихне гравців «Нафтовика-2021» на успішний виступ у  Аматорському чемпіонаті  України і вони повернуть до Охтирки великий футбол, як 20 років тому зробили гравці «Нафтовик-2001».  Ось уже 4 роки, як з вини головного спонсора «Укрнафти» команда  зникла з футбольної карти України.

Слова гімну  найкраще  передають  настрій і характер  цих команд.

Як Олега ГУСЄВА “піймали»…

ПРО ЦЕЙ ВИПАДОК  розповів один із вболівальників.  А був він чи ні –  наразі сказати важко.  Стався  він  з Олегом ГУСЄВИМ, коли  грав у  сумському «Фрунзенці-Лізі-99».

Перед  одним із матчів  до Олега  підійшов адміністратор команди  і сказав: «Плачу тобі по 10 гривень за кожен забитий м’яч».

Матч сумчани виграли і один із м’ячів забив Олег. Наступного дня  він нагадав адміністратору, мовляв, ви не забули  про наш  договір, я прийшов  отримати  свої чесно зароблені 10 гривень.

ПЕРШИМ тренером Олега  ГУСЄВА  був  Анатолій СЕМЕНЕЦЬ  –  кандидат у майстри спорту з вільної боротьби. А звання Заслуженого тренера України з футболу він отримав за підготовку  гравця «Динамо» і збірної України.

У ОЛЕГА Гусєва, за словами  тренера з легкої атлетики   Олександра СЕРДЮКА, був  красивий біг.

Найшвидший м’яч тепер у Миколи АГАПОВА

22  квітня 1960 року  у черговому матчі  чемпіонату СРСР  серед команд класу Б зони УРСР гравець полтавського “Колгоспника» (в тому році  в цих змаганнях дебютував сумський «Авангард») Анатолій КРИВОШЕЯ  забив найшвидший м’яч. Це сталося у Харкові  у матчі  з  «Торпедо» на 19 секунді  зустрічі.  Успіх був на боці полтавчанина  – 2:0.  До речі, тоді у складі «Колгоспника» грав (1960-1965)  на позиції захисника  Віктор ПЕТРКУ із Сум.

Через 61 рік і 15 днів його рекорд поліпшив гравець липоводолинського «Альянсу» Микола  АГАПОВ.  У матчі   з «Гірником-Спортом» на його полі  7 травня  2021 року  він відзначився  вже на 15 секунді поєдинку.  В тому матчі Микола  забив 3 м’ячі. «Альянс» виграв – 3:2.

Андрій БРАГИНЕЦЬ став у  «раму»

У НЕЛЕГКУ СИТУАЦІЮ потрапили тренери полтавської «Ворскли»  перед матчем-відповіддю 1/8  фіналу розіграшу Кубка України з донецьким «Шахтарем» на його полі 27 листопада 1994 року. Це була «чорна пляма» в історії полтавського клубу.

У команді не знайшлося… воротаря. Місце в «рамі» довелося зайняти…  форварду, екс-гравцю роменського «Електрона» Андрію БРАГИНЦЮ (за роменчан  провів 127 матчів і забив 27 м’ячів).  Тож сподіватися на пристойний результат було годі.  «Шахтар» виграв – 8:0. Перші 4 м’ячі впродовж 30 хвилин першого тайму забив Олег МАТВЄЄВ.

В подібній ситуації свого часу побував захисник краснопільського “Явора» Анатолій ЄРМАК. В одному з домашніх матчів  суддя вилучив нашого  воротаря. Інший був травмований. Десь хвилин за 20 до фінального свистка Анатолій  зайняв місце у воротах. Краснопільці тоді перемогли, а  наш герой втримав ворота «на замку».