Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ.

«Колос»  знову наливається … футболом

Впродовж останніх років  заявив про себе на обласному  рівні “Колос» із Северинівки Cумського району.  Він зробив сміливий виклик  старожилам  вищолігових перегонів. Ради справедливості треба сказати, що команда цього села  не один  десяток років  є учасницею чемпіонатів  облради ФСТ «Колос»  і Сумського району. До речі,  раніше  у селі було  два  колективи «Чапаєвець-1» і «Чапаєвець-2»- від назви місцевого колгоспу.  Гравцем  «Колоса» свого часу був і автор цього матеріалу.

Про  будні команди  та її перспективи,  як у Северинівці   дбають про розвиток футболу і не тільки – у розмові з президентом «ФК «Колос» Олександром СЕВЕРИНОМ.

                                 Футбол на  все  життя

– Вітаю вас, пане Олександре, у «ФутТаймі»! Розмову  традиційно розпочну з традиційного запитання (вибачайте за тавтологію): – Хто такий Олександр СЕВЕРИН, чому ваше прізвище співзвучне із назвою села і яке  місце у вашому житті займає  футбол?

– Хто такий Олександр СЕВЕРИН?  Житель Северинівки, де  коріння мого роду, яке йде із середини 17 століття. Тоді разом  з  Герасимом Кондратьєвим сюди приїхали мої предки, аби  тут жити.  Я маю  родинне  древо, зі списком нащадків, де відображені всі гілки  нашої  великої родини.

А футбол  для мене розпочався зі шкільної парти більше  40 років тому. У перерві між уроками ми з пацанами ганяли м’яча. І коли в селі з’явився тренер Віктор Васильович БУЗИНІН і створив команду,  я полюбив футбол ще більше.  Я вдячний йому, що він взяв мене молодого  в команду. А до нього в селі не було тривалий час команди. Ми обладнали стадіон і почали  виступати у чемпіонаті товариства «Колос».

Як тут не згадати поїздки і матчі в селах Липоводолинського, Білопільського, Лебединського, Охтирського  та  інших  районів.   Займали різні місця – від призових  до  аутсайдерів. Всього було. Ми любили  грати у футбол і цю любов зберегли на все життя.

А коли Віктор Васильович  став працювати в Сумах,  команда швидко розпалася і зникла з футбольної карти Відродилася  майже через півтора десятка  років , коли група юнаків , серед яких був і мій син Олександр,  вирішили відродити  футбол  і створили нову команду. Тоді вона називалася «Сєвер». 7 років  задавала тон  у першості  Сумськго району.

Підбиваючи підсумки  сезону 2015 року,  я висловив думку, що досить  тупцюватися на місці, треба виходити на інший рівень розвитку, спробувати себе на вищому рівні. Так  «Колос» став учасником чемпіонату області по Другій групі.  Дебютували  непогано, завершивши виступ на 5 місці. За рік були третіми, потім двічі поспіль  ставали чемпіонами. Минулого року підвищилися в класі, посівши у Вищій лізі 4 місце. І наразі ми на цій позиції.  За цей час  «Колос» був учасником всіх змагань, що проводилися в області. І я вважаю він грав достойно з усіма суперниками.

  – Чи є шанс взяти бронзу?

– Теоретично він є. Тут така інтрига!  До останнього туру  питання залишатиметься відкритим.  Все тепер залежить від результатів. Можливо пані фортуна і буде схильною  до нашої команди…

    – Що  скажете  про  чемпіонат області? Трійку призерів назвати зможете?

–  Чемпіонат дуже  цікавий і непередбачуваний.   Приємно,  що серед тих, хто робить погоду на полі, і северинівський “Колос”. Назвати трійку призерів – скажу чесно – мені важко.  Щасливчиків дізнаємося вже скоро, чемпіонат фінішує.

        Чи важко бути президентом СФК?

   – Скажіть відверто – чи важко  бути президентом сілького ФК?

– Чесно скажу – важкувато.  Адже у нас дві команди. Друга  є учасницею чемпіонату району, де двічі вигравала  золоті нагороди. І цього річ достроково стали призером.

  – Не секрет, що за 200-400, а то й більше гривень наразі  грати ніхто не буде. Відверто –  як клуб стимулює гравців?

– Стимулюємо в силу своїх можливостей.

      – Щоб команда  добре виступала   і перебувала  постійно в ігровому тонусі,  потрібні чималі кошти.  А без підтримки вам просто не обійтися.  Хто  допомагає і підтримує фінансово?

– Я вдяний керівникам виробничих підрозділів, зокрема Сергію КАРПЕНКУ, Олександру ЦУПРО. Вони ніколи не відмовляють нам. Виручили, коли  ми  вперше взяли участь у розіграші Кубка  України серед аматорів і на перший матч довелося їхати аж в Луганську область.

Вдячні ми також своїй  громаді, яка з розумінням ставиться  до розвитку футболу і життєдіяльності  команди. Хотів би подякувати і  жителям села, які  надають допомогу у підготовці до матчів, і вболівальникам,- за підтримку. Їх приходить  на матчі значно більше, ніж в інших населених  пунктах, де ми граємо. Тож футбол для  мене  – більше, ніж гра.

– Минулого сезону «Колос»  одночасно  виступав на 5-ти  фронтах. З якою метою робили цей, так би мовити, експеримент?

– Щоб обкатати мололь,  щоб кожен відчув  свої сили і можливості. Ті матчі  показали , де у нас є слабкі місця, які треба усувати, аби  гравцям  швидше вийти   на  новий етап розвитку. Нам треба добре обкататися в обласних перегонах, щоб на новому рівні не бути , як кажуть, хлопчиками для  биття.

  – Вже кілька років виношуєте  мрію виступу  в Аматорському чемпіонаті України.  Як скоро  ми побачимо «Колос» на  цьому рівні?

– Якщо Олександру Северину хтось підставить плече,  бо самому це завдання не посильне  таке фінансове навантаження.  Але я, як  і тренерський штаб,  не втрачаємо надії побачити команду із Северинівки серед учасників Аматорського чемпіонату України.

– Хто складає основу команди, на кого робите ставку?

– Основу  складають  місцеві футболісти , а також із   Сум. Ми оновили  склад і ставку  зробили на молодь, яка  повинна за пару років, як кажуть, вистрелити ще краще, ніж  цього річ.  Як я сказав раніше,  ми маємо другу команду, на  гравців якої теж  розраховуємо. Адже перед ними  будемо ставити завдання  поборотися за путівку  до  першолігового   чемпіонату області.

      Про що мріє  Олександр СЕВЕРИН?

       – Раніше  ви розповідали, що працюєте над  футбольною інфраструктурою. Що, плануєте зробити?

– Вже виготовили проект стадіону з  полем  105 на 68 метрів з біговими доріжками, трибунами і мультифункціональними майданчиками.  Думаю, що вже наступного сезону  розпочнеться оновлення нашої спортивної арени.

    – Що це вам дасть, це не секрет?

–  Вже зараз працюємо на перспективу. У нас  є група школярів одного віку, які з часом мають влитися в команду.  Завдяки громаді,  з ними  працює  дитячий тренер. З часом, впевнений,  охочих  займатися у футбольній секції  буде зростати.

    – Як я зрозумів, хочете зробити Северинівку центром розвитку футболу у Сумському районі?

– Такого завданя не ставимо. Центром має бути Степанівка, бо там є ДЮСШ, в якій  виховано Олега Гусєва.  Якщо оновимо  стадіон, то до нас будуть приїжджати команди, аби зіграти в комфортних умовах. Приміром,  в цьому році тут проводив свої матчі у рамках розігращу Кубка Героїв АТО  «Ураган» із обласного центру. Це тільки початок…

– І ви будете заробляти якусь копійку?

–  Не виключаю й це. Виручені кошти підуть на утримання інфраструктури і життєдіяльності команди.

– Ви добре знаєте, що раніше  в чемпіонатах  області  грало значно більше команд, в тому числі і сільських, ніж наразі. Що є  каменем  спотикання ?

– На мою думку, на це впливають два фактори – як не дивно, нестача футболістів у районі і  фінансові можливості громад.  Треба над цим працювати.

– Тож як збільшити кількість учасників обласних перегонів і від кого це, в першу чергу, залежить?

– В першу чергу, це залежить від любові до футболу. Якщо керівник живе  у селі, то він зобов’язаний  підтримувати  дитячий футбол. Тоді  село матиме розвиток. Дивіться, варто піти із Северинівки – що залишиться  на місці нашої арени і чи буде жити команда?  Поле заросте бур’янами, а про футбол будуть тут лише згадувати.

– За що ви любите футбол?

-Скажу так. Я просто люблю футбол, тому, що він є просто  футбол.

    – Сумський район –лідер за кількістю  команд, що беруть участь у чемпіонаті не тільки  в області. На вашу думку, як вдалося добитися  такого феноменального результату?

– Це вже традиція, яка вироблялася роками.  Свого часу прийшли  керівники, які  думали  і про футболі, і про майбутнє села. Місцева влада теж не стояла осторонь. Крок за кроком всі разом працювали на результат. Приємно, що і наразі, незважаючи на  складності сьогодення,  районна Асоціація  футболу разом з ОТГ не залишає футбол поза увагою, а роблять все можливе, аби він  був на висоті, гуртував людей, давав їм віддушину від сьогоднішніх випробувань.

     – Як дружина ставиться до вашого захоплення, адже футболом ви займаєтеся  24 на 7?

– Дружина  жартуючи говорить: – Йди на стадіон, там і ночуй. Я знаходжу час, аби і дружині допомогти  по господарству – знаєте, скільки роботи на селі, особливо восени, і футболом займатися.  Виручають і сини, без їхньої допомоги було б важко працювати  на  два фронти.

– Ваш рецепт – як жити чи виживати футболу далі?

– Розпочинати треба роботу із дитячого футболу. Дивіться,  скільки  в Сумах спорт шкіл, а футболістів  обмаль.  Готують їх до 18 років, а далі – куди?. Одиницям  вдається  отримати  запрошення у професіональні команди. А візьміть, приміром, Харків, Полтаву – там ставку зробили на дитячо-юнацький футбол і  результати відповідні мають.

    – Традиційне запитання: – Яка наразі мрія  у президента ФК «Колос» Олександра СЕВЕРИНА?

– Мрія одна – розбудувати   футбольну інфраструктуру і щоб   найближчим часом  ми всі справили   новосілля   на новому стадіоні в Северинвці!

     Коротко, відверто і чесно