ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ

Ваш прогноз.

Кубок України:«Альянс» – ФК «Львів» – ? : ?

28 ЖОВТНЯ у  футболістів  липоводлинського «Альянсу»  – матч 1/8 фіналу розіграшу Кубка  України.

У Сумах, на «Ювілейному», вони  приймають ФК «Львів» – одного із аутсайдерів Прем’єр-ліги.

З яким рахунком і на чию користь  завершиться це протистояння і з ким із потенційних суперників у разі виході «Альянса» до наступного етапу  ви хотіли б, щоб зустрілася наша команда  у чвертьфіналі.  Запитання  ми попросили відповісти  спеціалістів і  вболівальників футболу.

Альберт МОЛГАМОВ – голова Асоціації футболу Сумського району, член Виконкому АФСО: –  «Альянс» і  ФК «Львів» – рівні команди. 120 хвилин мені, здається, суперникам не вистачить аби визначити  переможця  цього  принципового протистояння (1:1).  Післяматчеві пенальті будуть за липоводолинцями.  Щодо суперника у чвертьфіналі – хотів би побачити  «Динамо» з Олегом ГУСЄВИМ – помічником головного тренера.

Микола КЛЮС – тренер дитячих і юнацьких команд: – Перевагу віддаю, звісно, «Альянсу».  Для виходу до наступного етапу йому вистачить і одного забитого м’яча.  А хотілося б побачити  мені не «Динамо» і «Шахтар», а «Зорю» і «Дніпро-1».

Анатолій ПОЛЯЧЕНКО – спортивний журналіст: – Думаю командам доведеться грати 120 хвилин, бо  основний час вони  завершать внічию. А в лотереї – кому вже пощастить. Було добре, якби до Сум завітав хтось із когорти найсильніших, скажімо, «Динамо» чи «Шахтар».

Валерій БЕРМУДЕС – тренер обласного ліцею-інтернату«Барса»: – Для виходу до чвертьфіналу липоводолинцям  вистачить  2:1.  Хотілося  б побачити в Сумах «Зорю» або «Дніпро-1».

Олег ПАРАЩЕНКО – член Виконкому АФСО: –  Думаю двобій в основний час завершиться – 2:2. В серії пенальті  пані Фортуна  усміхнеться «альянсівцям».  Чекаю в гості дніпрян.

Володимир СИДОРЕНКО – вболівальник: – Виграє «Альянс» -2:1.  Було б добре далі зіграти  з «Динамо».

Артем  РАДІОНОВ – екс-тренер  ФК «Вікторія» (Миколаївка): –  Звичайно, вболіватиму за своїх. Думаю вони не розчарують  – 2:1 за ними.  Мрію побачити «Динамо» або  « Шахтар».

Сергій  БЕРЕЖНИЙ – підприємець: – Все вирішиться в основний час.  2:1 – на  користь «Альянса». Хотілося б,  щоб наші гравці пройшли випробування у матчах  з «Динамо»  або «Шахтарем».

Володимир САЄНКО – екс-президент ФК «Явір» (Краснопілля): –  На висоті буде «Альянс». Він переможе – 2:1.  Матчі з «Динамо»  або «Шахтарем» мають показати  чого варта наша команда.

Сергій СТРАШНЕНКО – майстер  спорту СРСР, ветеран сумської команди майстрів: – Чудес у футболі не буває. З перевагою в один  м’яч виграють львів’яни.  А якшо вийде до чвертьфіналу «Альянс», то  жереб підготує нам  приємний сюрприз.

Денис ЦЬОМА – банкір: –  Виграти нашій команді буде важко, але я вірю у команду. Тому ставлю на  них – 1:0.  Думаю у чвертьфіналі  нас екзаменуватиме один із лідерів Прем’єр-ліги.

Нагадаю: в 1/16 фіналу «Альянс» вдома переміг  Прем’єр-ліговий «Минай» – 3:2, а ФК «Львів»  у Горішніх Плавнях обіграв першоліговий «Гірник-Спорт» – 2:0. Два роки  тому  «Альянс» добився найкращого результату. Він вийшов до чвертьфіналу, де поступився  городянам з Маріуполя – 2:4.

З історії сумського футболу

Хто  «засвітився» першим  у  розіграшах Кубка і чемпіонатах.

ДВА ФІНАЛИ ШОСТКИНСЬКИХ КОМАНД

НАЙБІЛЬШ  успішно у чемпіонатах Української РСР   з футболу серед  команд колективів фізкультури  представники  Сумщини виступали  у 90-х роках.   А до цього  відзначилися футболісти  двох шосткинських команд, які заявили про себе  у  розіграшах  Кубка України  серед  КФК.

У 1960 році  змагався   «Авангард»,  який грав у 5 зоні. Приз  виборювали   26 команд.   Стартували з перемоги над командою Остера – 3:0.  Дві зустрічі довелося проводити зі спартаківцями  Білої Церкви. Спочатку – 2:2, а в переграванні – 6:2 – на користь  «авангардівців».  Після  цього  перемога над  єнакієвським «Авангардом» – 2:0.   У півфіналі шосткинці мали перевагу у Києві над «Торпедо» (“Більшовик”) – 1:0.

Фінальний матч  суперники  провели  в Сумах.  Нашій команді  протистояв «Старт» з Чугуєва,  що на  Харківщині.  Першого дня – 0:0, а наступного  у  переграванні – 3:1 на користь  суперника.

ЧЕРЕЗ два роки на  кубковій арені  серед  26 команд   «засвітився» вже «Екран». На шляху до фіналу  шосткинці перемогли  «Авангард» (Крюків, наразі – Кременчук) на його полі – 1:0, вдома  – київський «Темп» -2:0 і  «Буревісник» з Мелітополя- 1:0.

Фінальна зустріч відбулася у Дніпропетровську з місцевим «Авангардом».  За свідченням  тренера нашої команди Анатолія КАРПЕНКА,   вона пройшла не без симпатій суддів до господарів, які   виграли – 2:0.

Загальна статистика  виступів  наших команд позитивна. 11 матчів склали 7 перемог, 2 – нічиї і 2 поразки за різниці м’ячів 19-9.

Після цього жодній із аматорських команд області не вдалося  повторити досягнення шосткинських команд.  Не беру до уваги  охтирський «Нафтовик», який    у 1990 році грав теж у фіналі, але це був турнір   серед  команд майстрів. За підсумками  двох матчів наші футболісти поступилися  житомирському «Поліссю» ( 3:1 і 0:4), ворота якого захищав Сергій СТРАШНЕНКО – старший.  У 10 матчах  із миколаївським «Суднобудівником», рівненським  «Авангардом» черкаським «Дніпром» і чернігівською «Десною»  охтирчани здобули   6 перемог. 1 завершили внічию і  3 програли. Суперникам забили  20 м’ячів,  пропустивши  13.

У 90-х роках  у чемпіонаті серед КФК найуспішніше  зіграли футболісти охтирського  « Нафтовика» і сумського  «Автомобіліста», які стали не тільки Чемпіонами.   Команда з берегів Ворскли виборола путівку до Другої ліги  Української зони Чемпіонату  СРСР, а  сумчани через 7 років  повернули  великий футбол до міста.

З ЧЕТВЕРТОЇ СПРОБИ «НАФТОВИК» ,  З ДРУГОЇ – «АВТОМОБІЛІСТ»

«Нафтовик»  з  4-ї спроби  вийшов до фінальної пульки.  До цього  він посідав у зонах 6, 3 і 2 місця,  поступаючись  суперникам   двічі двома очками і раз – одним.  У  1985 році  команда вирішила своє завдання.  Вигравши 3 зону і фінальний турнір,  нафтовики отримали статус команди майстрів.

На заключному етапі вони перемогли спартаківців Самбора – 4:0,  «Сокіл» із Ровеньків – 3:2 ( за нього грали кілька досвідчених футболістів),  долинський «Нафтовик» – 2:1 і  «Енергію» з Нової Каховки – 4:2.  За тур до фінішу  охтирчани достроково стали чемпіонами.  У заключному матчі вони поступилися полтавській «Ворсклі» – 0:2.  Кращим  бомбардиром   із 7 м’ячами став Тарас ТОМИЧ.

У 1987 році  «Автомобіліст» вперше спробував повернути Сумам місце у Другій лізі. У зональному турнірі він був лише третім. А через  два роки  «водіям» вдалося  вибороти довгоочікувану путівку. Сумчани виграли  зональні перегони і фінальний турнір.  3 перемоги і 2 нічиїх – так завершили   вирішальний етап.  Вони здолали  «Маяк» з Очакова -2:0,  «Карпати» з Каменки-Бузької – 3:1 і  стахановський «Стахановець» – 2:0. Внічию зіграли із шепетівським «Темпом» – 1:1  і  комунарською «Сталлю» – 2:2.  Олександра БОБУХА було названо кращим гравцем фінального турніру. Він  виграв звання кращого бомбардира ( 5  м’ячів).

У Чемпіонатах України виступали ще 9 команд Сумщин.  Ось  їхні здобутки за 1982- 1992 роки.

Разом       660    313    139   208    983-763

У 1992 році  Чемпіонат  серед КФК не проводився. Команди грали у перехідній лізі.  У 1 підгрупі  виступали : «Явір», який посів 3 місце серед 9 команд, і «Електрон» – 7.  Краснопільці  вийшли до  Друглї ліги,  де стали бронзовими призерами. Григорій  ЛАЗАРКО  з 12 м’ячами увійшоа до ТОП-10 кращих бомбардирів ліги.

Команда-2021

Знайомтесь: «Рятувальник»  (Ромни)

Чемпіонат України з футзалу. Перша ліга. Група «Схід».   З  історії  команди

Команда «Рятувальник» була створена на базі Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у 2008 році.За період з 2008 по 2021 роки команда виступала й здобувала нагороди у низці турнірів.

Сезон 2008-2009: 3 місце чемпіонату міста Ромни з футзалу;
         2009 рік: команда взяла участь у Чемпіонаті України з футзалу у системі МНС, де здобула 1 місце у зональних змаганнях (серед команд східних регіонів) та 5 місце у фінальній частині.
          Сезон 2011-2012: 2 місце у відкритому чемпіонаті міста Ромни;
           Сезон 2011-2012: 3 місце у відкритому чемпіонаті міста Суми;
           Сезони 2013-2014/2014-2015: 2 місце у Cуперлізі Сумщини;
           2012-2014 роки: 1 місце у чемпіонаті Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України з футзалу серед команд КФК силових структур та правоохоронних органів;
            Сезон 2015-2016: 2 місце у рамках Кубка Міністра внутрішніх справ України-2016», 1 місце у Літньому чемпіонаті Сумщини;
            Сезон 2016-2017: 2 місце у Суперлізі Сумщини;
           Сезон 2017-2018: 2 місце чемпіонату України серед команд Другої ліги, перемога у Кубку Сумщини та Кубку ДСНС України;
            Сезон 2019-2020: 3 місце чемпіонату України серед команд Першої ліги, перемога у Кубку Асоціації Футзалу Сумщини;
           Cезон 2020-2021 р.р:  1 місце у чемпіонаті АФС, перемога у Кубку ДСНС України, 1/4 фіналу чемпіонату України серед команд Другої ліги, 4 місце у чемпіонаті Київської футзальної ліги.

Ігор САЛІВОН, головний тренер ФК «Рятувальник»: «Звичайно, націлюємося на максимум. Однак, наша перша мета полягає утому, щоб вийти з групи до плей-оф. Будемо націлюватися на неї».

Матч 1 туру    ромен чани провели  в  гостях.  У Бучі, що на Київщині, вони  перемогли  – 1:0 «Comfort Life» зі столиці  України.  М»яч забив Дмитро БАРАННИК.  У  п»ятницю ромен чани приймають    «ЗапоріжПромГруп», який вдома  обіграв  “Черкасиобленерго» -3:0.  «Sky Up» з Києва розгромив у Житомирі  «Автомобіліст-Бульвар» -6:0.