Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.Реви.

Статистика: матчі, м’ячі, очки і місця

     ЗАВЕРШИВСЯ  осінній відрізок  чемпіонату України з футболу серед команд Першої, Другої і Аматорської ліг, в яких виступали 5 представників Сумщини.

     Першоліговий  липодолинський «Альянс»  посідає 3  місце, друголігові  ФК «Тростянець» – 7, «Вікторія» – 10  і ФК «Суми» -останнє, 16 місце у  групі Б.  На  4 рядку турнірної  таблиці завершив дебют у 2 групі  аматорів охтирський «Нафтовик».

                                                                                              Очки

                                  І      В    Н    П          М          О      вдома- в гостях

Альянс                         19     10     3     6         33-24       33               20 – 13

ФК  Тростянець          19      9     4      6         34-29       31               22 – 9

Вікторія                       19      8      3     8         22-23       27              15 -12

ФК Суми                     19      1     2    16         16-53         5                  3 -2

Нафтовик                      9     6      1      2          16-7        19               10 -9

                  РАЗОМ     85    34    13    38    121-136    115 

    Бомбардири. «Альянс»  – Сергій ЗАГИНАЙЛОВ – 8,  ФК «Тростянець»  – Віталій ПОЛЯНСЬКИЙ -8,  «Вікторія» –  Вадим ШАВРІН  – 9,  ФК « Суми» – Артем ПИЛИПЕНКО -7,  «Нафтовик»  –  Олександр ЛАПІН – 4.

                  Перемоги і поразки з великими рахунками

«Альянс»     5:1  – над  «Нива» .   По 1:3  –  від  «Прикарпаття» і «Полісся».

ФК «Тростянець»    4:1 – над ФК «Суми»    і 1:4 – від «Балкан».

«Вікторія»   3:1 – над «Енергією» і 1:3 – від  ФК «Миколаїв».

ФК «Суми»  3:0 – над  «Енергією» і 0:6 – від  «Скорука».

«Нафтовик»   По  3:0 – над  ОФКІП (Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного)   та  ФК «Біла Церква»   і  0:2 – від «Єдності».

    Середня    відвідуваність:4 місце – «Альянс» -2701 вболівальник, 4 місце –  ФК «Суми» -501,  8  місце – ФК «Тростянець» – 374,  «Вікторія» – 341.

         Кубок України.  1/64 фіналу.  «Альянс» – ФК «Краматорськ» -2:1,  ФК «Суми» – «Металург» (Запоріжжя)-  0:1.   1/32 фіналу. ФК «Чернігів» – «Альянс» – 1:5.  1/16 фіналу. «Альянс» – «Минай» -3:2.  1/8 фіналу. «Альянс» – ФК «Львів» -1:1  пенальті 2:3.

      Протистояння наших команд.  ФК «Тростянець» – ФК «Суми» -4:1,  – «Вікторія» – 0:1,  «Вікторія» -ФК «Суми» – 3:2.

                                                І      В     П    М       О

  1.   «Віктоія»                    2     2      –    4-2      6
  2.    ФК «тростянець»      2     1     1    4- 2     3
  3.    ФК «Суми»               2      –     2     3-7      –

Ваша думка: кому «відмінно», «добре», а кому…

    На які оцінки  (за 5-бальною шкалою) напрацювали наші команди і якими будуть їм побажання на заключний етап змагань весною?

    Андрій ПРОХОРОВИЧ  – голова АФСО:

 –  «Альянсу» і «Тростянцю» – по 5. Так тримати і підніматися вгору.  «Нафтовику» – 4 і боротися за вихід до плей-офф. «Вікторії» -3. Реабілітуватися  за невдалий виступ весною виходом  до плей-офф і підвищитися в класі.  «Сумам» ставлю 1.Команді гідного свого тренера,  на 99,9 відсотків  вкомплектувати склад своїми гравцями  і обов’язково залишитися в лізі. 

      Олександр КАЧАНОВ – прес-служба АФСО:

–  5 – «Тростянцю». Хлопці молодці, але є питання.  По 4 – «Альянсу»  (міг виступити краще) і «Нафтовику» (загалом  виступив непогано), «Вікторії» -3 ( не показала свого класу),  «Сумам» – 2.  Є кілька питань до мера міста.

     Сергій ЛОРЕС – вболівальник:

–  Всім командам, окрім Сум, – по 4.  Футболістам обласного центру -3. Без  гідного фінансового забезпечення весною  їм буде нічого ловити.

    Євген КОТЕНКО – голова комітету арбітрів АФСО:

–  «Альянсу» – 5. Грав стабільно.  ФК «Тростянець» – 4 – дебютував, вважаю, добре, як  і «Нафтовик». Йому 4.  «Вікторії» – 3. Могла і набагато краще зіграти. «Сумам» -2. Відверто неочікуваний результат. Побажання – навести лад в інфраструктурі, аби не знятися, бо цього вболівальники просто не зрозуміють.   Всім керівникам команд – більше залучати  вихованців спортшкіл області і не боятися  робити ставку на них!

    Денис ЦЬОМА – банкір: 

– «Альянсу» ставлю 5, «Тростянцю» і «Нафтовику» – по 4, «Вікторії» – 3, а «Сумам» – 1.  Порадували футболісти «Тростянц». Якби не втрата очок  у 2-3 матчах, то могли б фінішувати  значно вище у турнірній таблиці.  Відверто – чекав більшого від гравців «Вікторії», у яких чудові умови для прогресу.  Новачки не виправдали надій і сподівань. В охтирчан є шанс  вийти до плей-офф і поборотися за вихід до 2 ліги.  Якщо сумчани продовжать так грати й надалі – про збереження «місця під сонцем»  годі й говорити. 

    Анатолій ПОЛЯЧЕНКО – спортивний журналіст: 

–  Виступи «Альянса»,  «Тростянця» і «Нафтовика» оцінюю на 4, «Вікторії» – на 3, а  сумчан – на 1.  Бажаю всім  удачі, добротної гри і успішного фінішу, не  «влипати» в позафутбольні  інтриги і розмови в ході чемпіонату та  по його завершенні.  «Альянсу» і «Тростянцю» – не збавляти  швидкості, «Вікторії» впоратися із поставленим завданням – його оптимістично озвучувало керівництво на старті. Навіть не знаю, що  побажати сумчанам після такого  ганебного виступу. Як мінімум, – зберегти «прописку».  «Нафтовику» – повернути великий футбол до Охтирки.

      Олександр ІГУМНОВ – ветеран сумського футболу, тренер ФЦ  «Барса»:

– З усіх команд найвищої  оцінки, на мою думку, заслужив «Альянс». Ставлю йому 5.  4 – «Тростянцю», по «трійці» – «Вікторії» і «Нафтовику». Гра охтирчан, які  мріють про 2 лігу, розчарувала. А виступ  сумчан – це повний провал.  Оцінки ніякої команда не  заслужила.  Скажу так: у нас є здібні юнаки з числа вихованців спортшкіл, але, на жаль, їх чомусь не помічають  окремі тренери,  вони не користуються їхньою  увагою і підтримкою. А жаль…

     Андрій ФІСЕНКО – арбітр, викладач Сумського центру ПТО:   

– Всім командам бажаю фінансової стабільності і амбіційності президентам клубів  і меценатам. На жаль, влада Сум хоча і взяла  команду під своє крило, але до кінця не розуміє  всієї відповідальності  і що ставку треба робити  на своїх вихованців. Тож і маємо такий «результат».  Для чого  було називати ФК «Суми», коли  в ньому  переважають  гравці  з інших регіонів України?  Забули, яку «рекламу» місту зробив не так давно ПФК «Суми»? Тож виступ сумчан оцінюю на «двійку»,  «Вікторії» – на «трійку»,  «Тростянця» і «Нафтовика» – на «четвірку», на «відмінно» – «Альянс».

      Олександр КОВАЛЬ – заступник директора ФЦ «Барса»:  

  «Альянсу» і «Тростянцю» ставлю по 4,  «Вікторії» і «Нафтовику» – по 3, а «Сумам» -1. Побажання – тростянчанам швидше стати професіоналами, а сумчанам – серйозно зайнятися  створенням клубу і особливо приділити увагу  вихованцям сумського футболу, а не,  вибачайте за слово,«гуцулам»- так я називаю  футболістів-заробітчан.

    Олександр СЕВЕРИН – президент ФК «Колос» с. Северинівка  Сумського району:

–  «Відміно» ставлю «Альянсу» і «Тростянцю». Вони мають шанс  посісти 3 місце у свої групах. Моє «добре» – «Нафтовику» і «Вікторії», а «Суми» більше «двійки», як на мене, не заслужили.  Побажання останнім – створити  боєздатну команду, основу якої – відсотків на 70- складали б  вихованці сумського футболу.  Тоді  можна сподіватися на результат.

   Як можна зіграти на 7 мільйонів гривень? Міськрада затвердила бюджет ФК «Суми» на 3  роки.

      Заступник Сумського міського голови Віра МОТРЕЧКО повідомила, що на сесії  міськради   депутати   затвердили  програму розвитку фізкультури та спорту міської  ОТГ  на  3  наступні   роки.  Нею передбачено  фінансування  ФК «Суми»  у розмірі 21 мільйона гривень, в тому числі –  7 мільйонів гривень на 2022 рік. Крім того,  додатково профінансовано  клуб   ще  на  825 тисяч гривень.