Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 45.

                             До вашої уваги:                                                                                              — Коли народився Геннадій ЄРОФЄЄВ?                                                    — Сумчани у Прем’єр-лізі каші не псують.                                                 — До Сум  приїхали київське «Динамо»…  59 років тому.                        — “Зірковий» час конотопської «Зірки».                      

Гвардійці  сумського  футболу

                 Геннадій ЄРОФЄЄВ: Кращий бомбардир

    ВІН народився  в 1944 році.  А ось якого дні і місяця достеменно не відомо.  У статистиц ці дані відсутні.  Тож , можливо, хто із ветеранів футболу  і вболівальників знає про них і повідомить АФСО. Будемо щиро вдячні.

     Геннадій ЄРОФЄЄВ  – найкращий бомбардир сумської команди майстрів «Спартак» за час її виступів  (1963 – 68 рр.) у Другій лізі  Української зони чемпіонату СРСР. В ній він дебютував у 19 – річному віці, забивши  у 16  зустрічах  5 м’ячів.  Виступав  впродовж 6 сезонів і провів  175  матчів  і  37 разів м’яч після його ударів досягав мети.   На жаль,  «зависають» 10 матчів турніру за 31-36 місця  в 1965 році. Невідомо – чи грав і чи забивав у них наш нападник.

     Чотири рази  Геннадій був кращим бомбардиром  команди,  у 1967 році  увійшов до ТОП-20 снайперів чемпіонату (14 місце), забивши 11 м’ячів у 39  поєдинках.

    У більшості матчах  його м’ячі були  або  вирішальними, або рятівними.  Цікаво:  матчі, в яких забивав Геннадій, «Спартак» не програвав.  Приміром, у  дебютному 1963 році  відзначився  у зустрічах з «Авангардом» (Жовті Води)-3:2 (забив  2), дніпропетровським «Дніпровцем» – 3:1, криворізьким «Гірником»  і нікопольським «Трубником»-  по 2:1. У 1967 році влучні удари  ЄРОФЄЄВА принесли  «Спартаку» важливі очки  у зустрічах  із  севастопольською «Чайкою» (1:0),  херсонським «Локомотивом» (1:1),  «Сіталлом» із Костянтинівки (1:0),  «Шахтарем»  з Красного Луча (1:1) та ін.. У поєдинках  із єнакіївським «Шахтарем» (7:1) і  краматорським «Авангардом» (4:0)  наш нападник по двічі «розписався» у воротах суперників.  13 матчів  провів сумчанин у  розіграшах Кубків СРСР і ЦК ЛКСМУ та  в  міжнародних зустрічах  з  командами Вьєтнаму і Болгарії. Пам»ятним залишився  для Геннадія товариський матч з основним складом  київського «Динамо» у 1963 році. Він забив гостям м’яч .  Див.  нижче матеріал «Київське  «Динамо» в Сумах».

      Після Сум  ще два роки  кар’єра  Геннадія  тривала  у кременчуцькому «Дніпрі»  і сєвєродрнецькому  «Хіміку», де  зіграв 32 матчі і забив 5 м’ячів. В останній завершував  свої виступи на професіональному рівні.  За 7 років  доробок сумчанина склав 207 матчів, в яких відзначився  42 рази.

  МАТЧ з ІСТОРІЇ.

          Кубок  СРСР “СПАРТАК” (Суми) – “ТЕМП” (Київ) 2:1 (0:0, 0:0, дод. час 2:1)
22  квітня  1964 р.  1/1024 фіналу. (Українська РСР. Зона 1. 1/8 финала). Стадіон “Спартак”. 10 000 глядачів.  Судді: Юрій Сергієнко (Харьков), Леонід Рухлов, Наум Лисенко (обидва – Суми).
       «СПАРТАК»(футболки комбіновані, трусі сині): Микола Федорков, Віктор Гриценко, Володимир Старч, Володимир Бойченко, Джамір Чавчанідзе, Анатолій Болотов, Віктор Сєдов, Олег Аверченко (к), Михайло Медведєв, Геннадій ЄРОФЄЄВ,  Володимир Харитонов. Запасні – Микола Астафьев, Аркадій Шульман. Головний тренер – Владимир  Воронцов.
     “ТЕМП” (футболки і труси біл)і: Ігор Вертоградов, Борис ИІанов, Геннадій Шиляєв, Петро Білий, Валентин Гребешков (к), Ігор Чупенко, Юрій Бородкін (Віктор Гармаш, 46), Валерій Мозгунов, Анатолиі Коновалов, Микола Шмаровоз, Володимир Юрчук. Головний  тренер – Золтан  Сенгетовський.
      Голи: 1:0 Геннадій  ЄРОФЄЄВ (?), 2:0 Геннадій Шиляев (106, автогол), 2:1 Володимир Юрчук (117).

Знай наших!

         Чи довго сидітиме  на «банці»  Денис АНТЮХ?

      У ЧЕМПІОНАТІ України з футболу у командах  Премьєр-ліги вже зіграли  6  уродженців Сумщини. А ось двоє поки що  на поле не виходили.

        Якщо  Сергій  СУХАНОВ був  серед запасних у «Чорноморці», то  Дениса АНТЮХА у складі «Динамо»  не було навіть  у заявках на матчі. І, схоже,  не скоро йому вдасться заграти, якщо  так ганебно, як з «Дніпром- 1»,  кияни будуть  грати. Ось що значить сильні легіонери, з якими свого часу  здобував славу пан ЛУЧЕСКУ. А в «Динамо» у нього нічого не виходить. Чи  то такий тренер, чи то такі супер-гравці….

Р.S.: Поки готувався це матеріал Денис Антюх перейшов у луганську «Зорю».

                                                                            

М’яч «Інгульцю» був для  Сергія РИБАЛКИ  34  в чемпіонатах України.

     «Вписалися» у гру «Вереса» Олександр ЛЕБЕДЕНКО і брати  Владислав і Станіслав ШАРАЇ. Вони вже провели кожен по два неповні матчі.  По дві зустрічі зіграли:  у «Кривбасі»   Олексій ХОБЛЕНКО,  в ФК «Олександрія» – Сергій РИБАЛКА. У зустрічі з «Інгульцем» Сергій   забив м’яч – перший за 5 років.  В одному матчі захищав ворота «Миная»  Олександр БАНДУРА.

       «Олександрія» із 6 очками на 3 місці,  на 10 – «Чорноморець»  (1 очко), на 12 – «Минай» (0). На 13 – «Кривбас» (0), на 16, останньому – «Динамо» (0).  «Кривбас» , «Динамо» і «Чорноморець» щ е не забили жодного м’яча.

Спогад

                Футбольне свято у Ромнах і Краснопіллі

     20 РОКІВ тому футболісти роменського «Електрона» і краснопільського «Явора»  піднесли сенсацію в 1/16 фіналу розіграшу Кубка України.

      Свідками  її  в Ромнах стали  6200 вболівальників. На цьому етапі  наші футболісти  поставили  на коліна першолігове  ужгородське «Закарпаття»., розгромивши його – 4:0. Інспектором цього поєдинку  був Андрій БІБА.                             

Епізод матчу у Ромнах.

      Згадує тренер «Електрона» Олександр КВАША: – Напруга перед матчем , на розминці, була  така, що в мене заболіло серце.  Далося взнаки  хвилювання. Але  хлопці не підвели. П’ятеро  гравців, як і вся команда,   продемонстрували , мабуть,  кращу гру у своїй кар’єрі.  Після  гри сотні вболівальників  святкували цю історичну перемогу, а кілька десяткі влаштували  футбольне протистояння на запасному полі.

  МАТЧ з ІСТОРІЇ.  «Електрон» – «Закарпаття»  – 4:0 (2:0)
       Голи: 1:0 Олександр Тітаренко (11), 2:0 Андрій Матюха (14), 3:0 Геннадій Стріляний (68), 4:0 Андрій Луценко (83)
     «ЕЛЕКТРОН»:  Сергій Вольваков, Олександ і краснопільськогор Желєзний, Андрій Матюха, Андрій Брагінець (Олександр Кирилюк, 83), Андрій Каліненко, Андрій Луценко, Вячеслав Марусич, Олександр Тітаренко (Валерій Кліщенко, 81), Геннадій Касьян (Віталій Бабинець, 62), Владислав Зайчук, Геннадій Стріляний.
     «ЗАКАРПАТТЯ»:  Володимир Овсієнко, Михайло Ковтун (Михайло Кополовець, 61), Василь Стецо, Артур Апіян (Матвій Бобаль, 46), Іван Білак, Михайло Луцишин, Віктор Гей, Олександр Когутич, Владзімір Маковскі (Спартак Жигулін, 46), Міхаіл Маковскі, Мирослав Бундаш.
      Попередження: Володимир Овсієнко (18), Владзімір Маковскі (24).

    У наступному турі «Електрону» жереб «обрав»  донецький «Шахтар». Грали на полі суперник за присутності 10000 вдолівальників.. Сили були нерівні, але гості старалися, як могли. Та досвід  і вища майстерність  «шахтарів» дала про себе знати. 4:0 –  за  ними. Два м’ячі забив Андрій ВОРОБЕЙ. До речі, в тому розіграші донетчани стали фіналістом КУ.

     6000 вболівальників  зібрала  зустріч  1/16  фіналу в Охтирці. «Нафтовик» зазнав невдачі , поступившись  дніпропетровському «Дніпру» – 0:3.  Відверто порадували  гравці краснопільського  «Явора». На  своєму полі  вони пройшли першолігову «Систему-Борекс» з Бородянки. Основний час – 0:0, в серії післяматчевих пенальті – 4:3 за «Явором». Потім  потопили  вищоліговий одеський «Чорноморець». 120 хвилин  – 0:0,  в лотереї  знову удача – 7:6. Але в 1/8 фіналу  «Дніпро» не піддалося. Як  і з  «Нафтовиком» – 3:0 за суперником.  За рахунку 0:2 Раїс ТЕРКУЛОВ не реалізував пенальті.  Матч зібрав 4000 глядачів – вдвічі більше, ніж з одеситами.

З історії сумського футболу

           Сяйво конотопської «Зірки»

     72 РОКИ  тому  на всеукраїнському аматорському рівні  засяяла футбольна  команда  В/Ч 36534  «Зірка» з Конотопа. У 1950 – 1952 роках  вона відзначилася  у трьох змаганнях.

      Спершу конотопчани  успішно виступили у розіграші  Кубка УРСР-1950, дійшовши до півфіналу.  На шляху до нього  вони пройшли  вінницьке «Динамо» (технічна  перемога),  «Машинобудівник» з Прилук -1:0( в гостях) і вдома  кіровоградський «Трактор» – 5:0.У півфіналі наші футболісти поступилися  запорізькому «Металургу» на його полі – 1:7.  Підсумок виступу «Зірки»: 3 перемоги і поразка за різниці м’ячів  7-7.

     У 1951 році  футболісти «Зірки» відзначилися  на Міжсезонному турнірі, в якому виступали 250 команд із 25 областей.  Наші земляки грали серед  колективів 2 зони  Другої групи.  «Зірка» обіграла полтавський «Спартак»-  3:0 і «Металург» із Дніпропетровська-5:1, а  результат з лозівським «Локомотивом», як   ще  2 матчів суперників  невідомі.

       Посівши  перше  місце,  «Зірка» стала  учасницею фінального турніру, матчі якого   суперники зіграли у Чернівцях.  Всі зустрічі, за винятком однієї, пройшли  за переваги конотопчан.  Вони  перемогли  мукачівське  «Динамо», ,«Металург» з Часового Яру  і  одеське «Красное Знамя» –  по 2:0  та  «Машинобудівник» з Прилук-3:1. І лише в матчі з  динамівцями Кам’янця-Подільського дали собі слабинку, завершивши  його- 1:1.  «Зірка» стала переможницею  Міжсезонного турніру, випередивши  на  2  очки   «Динамо» і на  3  – «Металург», які стали призерами. Цього року  «Зірка» провела 7 матчів без поразок (результат одного невідомий). А це – 6  перемог і нічия за різниці м’ячів 18-3. 

    У 1952 році  «Зірка» дебютувала у чемпіонаті України серед 12 команд 1 групи Першої зони. У підсумку вона посіла 4 місце, поступившись київському «Машинобудівнику», який фінішував  третім,  2 очками. У конотопчан – 9 перемог, 4 – нічиї  і 9  поразок за різниці м’ячів 24-30.  Вони перемогли:  «Динамо» (Проскурів, наразі – Хмельницький) -2:0,  «Машинобудівник» з Прилук і вінницьке «Динамо» – по 1:0,  сумський «Машинобудівник» – 1:0 і 3:2,  «Динамо» із Житомира і білоцерківський «Спартак» – по 2:1 та  «Червону зірку» з Одеси- 4:1 і +:-.  Перемога над футболістами Південної Пальміри –  єдина з великим рахунком.  Розділили очки, зігравши по 0:0, з  переможцем  групи – кіровоградським  «Трактором» і вінницьким «Динамо», а також з прилуцьким «Машинобудівником»  і «Спартаком» – по 1:1. Зазнали поразок  від  «Трактора» -0:3, полтавського «Локомотива» – 2:5 і -:+,  київського  «Машинобудівника» – 1:3 і 0:2,  «Більшовика» зі столиці України – 1:2 і 1:5, «Динамо» з Проскурова – 1:2  та житомирського «Динамо» -0:1.  «Зірку» випередили: «Трактор» -36 очок, «Локомотив» – 34 і  київський «Машинобудівник» – 33.

      У цих змаганнях  конотопчани   зіграли 34 матчі,  які склали 19 перемог,  5 нічиїх і  10 поразок. У ворота суперників забили 49 м’ячів, пропустивши у власні 40  (враховано технічна перемога  і перемога без результату).

       “ЗІРКА» – 2-разовий володар і фіналіст Кубка області. У 1949 р. конотопчани у вирішальному матчі перемогли   «Машинобудівник» із Сум -2:1, за рік – сумське «Динамо» -2:0. А через два роки  «Машинобудівник» реваншувався, обігравши «Зірку» у фіналі -2:1.

Подія

                   Київське «Динамо» в Сумах

          «ВЧОРА  трибуни стадіону «Спартак» були заповнені вщерть. Сумський «Спартак» приймав  футболістів київського «Динамо».  Гості виступали основним складом – заслужений майстер спорту  СРСР  Юрій ВОЙНОВ,  майстри спорту  Василь ТУРЯНЧИК, Олег БАЗИЛЕВИЧ,  Віктор СЕРЕБРЯНИКОВ, Віктор КАНЕВСЬКИЙ, Валерій ЛОБАНОВСЬКИЙ та ін…

«Динамо» з В.ЛОБАНОВСЬКИМ – тоді ще гравцем команди.

      Наші спортсмени грали з піднесенням. Але більша досвідченість і  майстерність  однієї з найсильніших команд  країни взяла  своє. 3:1 – виграли гості.  Перший гол влетів у наші ворота від удару.. нашого захисника ВОРОНЬКА.  Втім, винна, мабуть,  більше в цьому знаменита подача кутового   В. ЛОБАНОВСЬКОГО.  Другий і третій голи забили Ю. ВОЙНОВ  і В. КАНЕВСЬКИЙ.  Автор  м’яча у ворота  киян  Г.ЄРОФЄЄВ.»

                                                                                                        («Ленінська правда» 14  вересня 1963 р.)

 З анналів історії

                        Рік за роком, матч за матчем

         2  вересня 1969 р.  Кубок ЦК ЛКСМУ.  «СПАРТАК» (Суми) –  «ТОРПЕДО» (Харків) – 1:0. М’яч забив Володимир Бойченко.                                                        2 вересня 1988 р. Чемпіонат СРСР.2 ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 1:1. В охтирчан відзначився  Юрій Фокін.                                       2 вересня  1991 р. Чемпіонат СРСР.  2 ліга.  «МАЯК» (Харків) – «АВТОМОБІЛІСТ»  (Суми) –  0:4. В’ячеслав Хруслов, Валерій Самолюк, Олег Теслик і Василь Сараєв.                                                                                                3 вересня  1967 р. Чемпіонат СРСР. Клас «Б». «СІТАЛЛ»(Костянтинівка) – «СПАРТАК» (Суми) – 0:1.  Володимир Ващенко.                                                    3 вересня 1987 р. Чемпіонат СРСР. 2 ліга.  «ТАВРІЯ» (Сімферополь) – «НАФТОВИК» (Охтирка) – 3:2. У гостей двічі відзначився Борис Шуршин.       4 вересня 1955 р. Чемпіонат області. Перша група.  «ЗІРКА»(Конотоп) – «ШАХТАР» (Конотоп) – 0:2. Григорій Левінсон і Геннадій Алімов.  «ХІМІК» (Шостка) – «Буревісник» (Шостка ) – 2:1. Євген Шумов і  Леонід Лопатін – Віктор Лейченко.                                                                                                           4 вересня 1990 р. Чемпіонат УРСР серед КФК 3 зони.  «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми)  – «ПОДІЛЛЯ» (Кернасівка) – 2:2.  У сумчан відзначилися: Олександр Білецький  ( у свої ворота), Олександр Кузьмін і Олександр  Шинкаренко.                              4 вересня  1991 р. Кубок СРСР. 1/16 фіналу. «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Київ) – 1:4.  У гостей забивали: Володимир ШАРАН, Олег САЛЕНКО (2)  і Юрій МОРОЗ, у  господарів  – Володимир Тимченко.                                                        6  вересня 2003 р . Олег ГУСЄВ зіграв свій 2-й матч за збірну України.  На  17 хвилині у відбірковому поєдинку на чемпіонат Європи з командою Північної Ірландії (0:0)  він замінив  Сергія РЕБРОВА.  А дебютував наш земляк 20 серпня у товариській грі з румунами (0:2).