Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 50.

До вашої уваги:

—  У ветеранів  сумського футболу – дні народження.

—  Згадаймо  і пом’янемо  Сергія БІЛАШОВА.

—-  У фіналі  розіграшу Кубка області-2022 зустрінуться… Прогнози  респондентів.

Вітання

Володимир ЛАБЕНОК:  6 років і все життя

       28 вересня 66-й День  народження відзначає екс-захисник сумської команди майстрів «Фрунзенець, тренер-викладач КДЮСШ «Суми» Володимир ЛАБЕНОК.

      ДО  ТОГО, як Володимир став гравцем «Фрунзенця»,  він пройшов хорошу  школу підготовки  донецького «Шахтаря», київського «Динамо» і СКА, де отримав  уроки  футболу від тренерів, зокрема  від Валерія ЛОБАНОВСЬКОГО. 

      Володимир був у заявці «Динамо» на 1976 рік. На той час потрапити до основи було вкрай важко, там  в обороні грали  Стефан РЕШКО, Михайло ФОМЕНКО,  Віктор МАТВІЄНКО, Валерій ЗУЄВ та інші.  У спільну списку було  40(!)  футболістів, з них – 14  захисників.

     Після  СКА  Володимир  прийняв запрошення тренерів «Фрунзенця», і з 1976 року  став сумчанином. Швидко адаптувався і вписався в командний малюнок гри. Він не боявся підключатися до атак, бо вважав, що захисник повинен  за матч зробити  два-три удари по воротах суперників. Якщо цього не зможеш зробити – для чого тоді виходити на поле.  Тричі йому вдалося  «розписатися» у воротах суперників, чимало м’ячів  забили партнери  з його навісних передач з правого краю атаки.

2022  р. Володимир ЛАБЕНОК (в центрі) разом з друзями і колегами по роботі.

       Після  четвертого  місця у 1974 році – у наступних  команда грала невдало, з кожним роком  опускаючись на дно турнірної таблиці. Часта зміна тренерів, непродуманість у комплектації складу, де ставка робилася на  варягів. Це  призвело  до того, що у 1983 році «Фрунзенець» «вилетів» з Другої ліги. Появи команди довелося чекати 7 років.  Це завдання вирішив  аматорський «Автомобіліст», в якому  продовжував свої виступи Володимир ЛАБЕНОК.  З ним  став  переможцем  і призером чемпіонату  і 2-разовим володарем Кубка області. А в1990 році виступав  у команді «водіїв» – чемпіонів УРСР серед КФК.  В активі захисника –  виграш Кубка Дружби, кілька  міжнародних  товариських матчів  з колективами  Болгарії, виступ за  команду ветеранів  Сум «ЗеВС».

     За свою професіональну кар’єру Володимир провів майже 250 матчів. По її завершенні став працювати тренером в КДЮСШ «Суми» (раніше ДЮСШ «Фрунзенець»). Його вихованці  постійно беруть участь у чемпіонаті ДЮФЛ України, впевнено виступають на   турнірах різного рівня.

     – Володимир Адамович- тренер вимогливий і амбіційниq, – говорить  Тетяна ЛІТОВЦЕВА, директор КДЮСШ «Суми». – Ганяє  юнаків до сьомого поту, завжди ставить перед ними високі завдання і робить все, аби вони  почували себе комфортно на своєму місці. Приємно, що  з них виростають не тільки хороші футболісти…

 Олександр ІГУМНОВ:  Універсальний гравець

       57-й День народження зустрів  27 вересня   ветеран сумського футболу, тренер- викладач ФЦ «Барса» Олександр ІГУМНОВ.

     ОЛЕКСАНДР був універсальним  гравцем.  Вихованець тренера Костянтина ЗІНОВБЄВА  почувався, наче  риба у воді у  футболі і футзалі.  Свого часу   разом з друзями  став піонером розвитку  футзалу в Сумах, був у стартовому складі  команди «Колос», яка  зробила перший вихід  на всеукраїнський рівень. 

       У 1997 році сумчани, дебютувавши у першоліговому чемпіонаті України, відразу його виграли і вийшли до Вищої ліги. За це вони отримали звання кандидатів у майстри спорту. Грали, як могли, зірок з неба не хапали.  Впродовж кількох сезонів  Олександр  радував вболівальників  своєю  впевненою грою. Тоді ліга була  набагато потужнішою  за якістю і кількістю команд, ніж останніми роками. За неповними даними  за три сезони  у «вишці» провів  майже 40 матчів  і забив  6 м’ячів. (тоді, як такої статистики Федерація чомусь не вела).

       Кілька сезонів  Олександр (футбольне прізвище Штром) успішно виступав  у чемпіонаті області з футзалу.  У складі «Променя» із Яструбиного  Білопільського району  був фіналістом, двічі  його називали кращим гравцем і  нападником змагань.  Мав успіхи і у футболі. Кілька разів ставав переможцем і призером  чемпіонату області у складі «Променя» і білопільського «Авангарду». Брав участь  у чемпіонаті України серед КФК.  В активі Олександра  три матчі  за друголіговий  сумський «Агротехсервіс» у чемпіонаті України. На той час команда була на грані виживання, гравцеві було вже 30 і він вирішив  не ризикувати і  продовжив грати на аматорському рівні, а також за команду ветеранів Сум.  Але згодом через травму довелося  «зав’язати» з улюбленою грою.

     Уже майже 30 років Олександр  Валентинович працює тренером-викладачем у ФЦ «Барса».(раніше – СДЮШОР «Зміна»). Його вихованці раду.nm  свого тренера успішними виступами на змаганнях різного рівня.  Ветеран  мріє  про добротну  команду в Сумах, основу якої складатимуть  місцеві вихованці, і хтосьіз його учнів  заграє на вищому рівні!   

МАТЧ з ІСТОРІЇ.

Чемпіонат України  -1995-96  2 ліга. Група А. 

«АГРОТЕХСЕРВІС» (Суми) –  «ОБОЛОНЬ» (Київ) – 0:2 (0:0). 5 серпня. Стадіон  «Авангард». 25 градусів. Дощ. 1500  глядачів..
 «АГРОТЕХСЕРВІС»:  Зайцев, Загорулько, Биков, Кухаренко, Охріменко, Бездітько, Черняков, Семерня, С.Ткаченко (Лушпа, 51), Сараєв, Ігумнов. Тренер: М.Курасов.                 

«ОБОЛОНЬ»: Ю.Клименко, Письменний, Р.Олейник, Мизюк, Невинський, Гребеножко, Марченко, Гнатенко, Загребелько (Рак, 57), Биченко, Васильев (Дроненко, 81). Тренер: Ст.Гончаренко.
 Голи: Гребеножко – 79, Рак – 85. Попередження:: Сараєв – Марченко.

Сергій ЖУРІД: Був швидкісним на полі

     Цими днями відзначив свій 61-й День народження ветеран роменського футболу Сергій ЖУРІД.

     ЗА СЛОВАМИ тренера «Електрона» Олександра КВАШІ,  він був найкращим  нападником і швидкісним футболістом Роменщини. Це визначили тренери  з легкої атлетики місцевої ДЮСШ.  За останнім показником  посідав 3-є місце  після  гравців команди  В’ячеслава МЯГКОВА і  Андрія АЛЕКСІЄНКА.

       Шлях у футбол Сергій розпочинав  у  місцевій «Сільгосптехніці», яка була другою  в чемпіонаті міста, а  за рік  виграла  обласні перегони Другої групи.  7 років  виступав в  «Електроні», з яким став срібним і бронзовим призером  чемпіонату області, кілька сезонів виступав у першості України серед КФК. Загалом  провів  більше 160 матчів і забив  майже півсотні м’ячів. Не менш успішно  грав  Сергій і в  міських змаганнях з футзалу. Він став кращим бомбардиром, забивши суперникам  169 м’ячів.

МАТЧ з ІСТОРІЇ.

Чемпіонат України-1990 серед КФК. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «ШАХТАР» (Дзержинськ) – 3:1. 28 квітня. 2500 глядачів.

«ЕЛЕКТРОН»:  Білашов,Троценко, Сідненко, Іванов, Резепов,  В.Ткач (Беркут),  Шепель,  О.Ткач,  Кузнецов, Єрмохін (Соколов). ЖУРІД.

«ШАХТАР»: Лебедєв, Ташин,  Грачов, Чехунов, Ганін, Дєньга,  Телєга (Шевченко),  Ротанов,  Гордієнко,  Крикун (П’ятенко), Манько.

Голи:  ЖУРІД (28, 68),  О.Ткач (42) –  Манько

      «ФутТайм» і АФСО  щиро вітають  ветеранів  сумського футболу Володимра ЛАБЕНКА, Олександра ІГУМНОВА  та Сергія ЖУРІДА  з їхніми Днями народження.  Міцного вам здоров’я,  життєвих сил, бадьорості духу, щастя і достатку, сімейного затишку і тепла!

Пам’ять

Сергій БІЛАШОВ:  Ти не хвилюйся, Саня…

       28 вересня виповнилося б 63 роки  екс-воротар роменського «Електрона»  Сергію БІЛАШОВУ. На жаль,  у 2008 році він передчасно пішов із життя.  Вічна  йому пам’ять.

      «ЕЛЕКТРОН» завжди славився   сильними воротарями. Чільне місце серед них посідає  і Сергій БІЛАШОВ. Він не навчався у місцевій ДЮСШ, прийшов з вуличного футболу району Засулля  Ромен.  Тоді грав за  команду ЖЕКу №1. У товариському матчі  з «Електроном» він, як згодом розповідали гравці,  творив  у «рамі» дива. Хоча «електронівці» і виграли -3:1,  але їм довелося докласти зусиль.  Згодом «ЖЕКівці» піднесли сенсацію у чемпіонаті міста.  Вони посіли  після «Електрона» 2-е місце серед 16 команд. Тренер головної команди міста Віктор Карпович ГРЕЧАНИЙ,  не вагаючись, запросив  Сергія і відразу довірив місце в основі.  Так С.БІЛАШОВ став  «електронівцем» на 17 років. Саме стільки  часу тривала його кар’єра  – від чемпіонату області  до Другої ліги національної першості. Разом з командою виграв звання чемпіона і володаря Кубка області, отримав золоту медаль за перемогу в першості  України серед КФК.

     -Сергій був воротарем від Бога, – згадує тренер «Електрона» Олександр КВАША. – Якби не його впевнена  і надихаюча гра, важко було б нам  виграти, приміром, чемпіонат і Кубок області.  Якби ти знав, скільки травм він отримав? На його місці інший закинув би  рукавиці  і залишив футбол.  Сергій був бійцем на полі.

       А яким  оптимістом і патріотом команди він був! Пригадую один з епізодів, коли  ми  їхали до  Кіровська (нині  Хрестівка), що на  Донеччині, на матч чемпіонату  України.  До міста під’їжджаи вже пізно ввечері.  Я хвилювався – де б хлопцям для початку перекусити, бо в дорозі були цілий день. Сергій помітив мій стан.

      -Та не хвилюйся, Саня, завтра ми їх хлопнемо,- спокійно мовив він.  Я тільки посміхнувся, мовляв, що ти говориш, коли у складі суперника на полі  будуть досвідчені гравці Олексій ВАРНАВСЬКИЙ,  Михайло СОКОЛОВСЬКИЙ та інші.  Ти знаєш, ми виграли – 2:0, зламали опір господарів  наприкінці зустрічі. Як завжди, Сергій  був на висоті.  Подібних  Сергійових  оптимістичних  передбачень  було  чимало. Більшість матчів  завершувалися  на нашу користь.

      Він був хорошим другом і товаришем, ніколи не підводив, був душею команди, гравці його поважали.  Довго ще Сергія не вистачало нашій команді.

      З ініціативи О.КВАШІ  чемпіонат Ромещини з футзалу присвячений пам»яті Сергія БІЛАШОВА.

 МАТЧ з ІСТОРІЇ.

Чемпіонат України-1990 серед КФК. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «ХІМІК» (Суми) – 3:0.  14 квітня. 3000 глядачів.

«ЕЛЕКТРОН»: БІЛАШОВ,  Троценко, Сідненко, Іванов, Резепов,  В.Ткач (Прудіус),  Шепель (Соколов),  О.Ткач,  Журід (Бенько), Кузнецов (Беркут),  Єрмохін (Кваша).

«ХІМІК»: Двойцин,  Загорулько,  Коцар (Ретушняк),  Бойченко, Мурашкін,  Бершов (Сичов),  Сербін, Семерня, Ніколозашвілі, Лазарко (Богач), Ігумнов (Кравченко).

Голи: Шепель (18), В.Ткач (52), Єрмохін (72).

Прогноз

Кубок області – 2022:  За прогнозами –  у  фіналі зустрінуться… «Україна» – «Нафтовик»? 

     ВІДБУЛОСЯ жеребкування півфінальних матчів розіграшу Кубка області. На цьому етапі  переможець чвертьфінальної зустрічі «ВІТАЛІЯ» (Чернеча Слобода  Конотопського району) – «КОЛОС» (Шостка), яка відбудеться у суботу,  зустрінеться з  «УКРАЇНОЮ» з Токарів Сумського району.  В іншому півфіналі глухівський «ВЕЛЕТЕНЬ» прийматиме охтирський «НАФТОВИК».

   А хто зустрінеться у фіналі і на чию користь  він завершиться?  Ось що спрогнозували  особи, безпосередньо причетні до футболу. 

Олександр  КАЧАНОВ – прес-служба АФСО: – «Україна» – «Нафтовик». Хто виграє – гра покаже.                                                                                                                                     

Олександр СІКУН – президент ФК «Нафтовик»: –  У фіналі боротимуться «Нафтовик» – «Україна». 

Микола ЖЕЛЄЗНИЙ – ветеран сумського футболу : – «Україна» – «Нафтовик» -1:2.

Анатолій ПОЛЯЧЕНКО– журналіст – «Нафтовик» – «Україна» – 2:1.

Дмитро  СКАРЖИНСЬКИЙ –футболіст: – «Велетень» – «Україна» -2:1.

Григорій РЕВА –  «ФутТайм»: –   А як вам  «Віталія» – «Нафтовик»  – 2:2  і лотерея  на  закуску.