Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 51.

  До вашої уваги:                                                                                                                                                                 —   Згадаймо Анатолія ШЕВКАЛЕНКА.                                                                                                                        —   Вітаймо  Віктора ГАЛЬЧЕНКА та Ігоря  ОСТРІВНОГО.                                                                                         —   Хто виграв  чемпіонат області-1955  у Другій групі?

Пам’ять

Анатолій  ШЕВКАЛЕНКО:   26  «авангардівських» матчів

     Він народився 5 жовтня 1936 року.  Його кар’єра тривала  майже 10 сезонів.

      СУМСЬКИМ «авангардівцем»  Анатолій  став у 1961 році, коли  наша команда робила  перші  кроки у чемпіонаті СРСР  у класі «Б» Української зони.  Прийшов із сєверодонецького «Хіміка». 

       Другий рік свого виступу  на цьому рівні сумчани  завершили на 10-у місці. Анатолій провів 20 матчів.  У більшості з них  ворота  залишав «сухими». Наступного сезону взяв участь у  6-и поєдинках.   Тоді місце у воротах  на кілька років наперед «забронював» Микола АСТАФЬЄВ. Анатолій  хотів грати, а не бути, як кажуть, на підхваті.  Але в Сумах він знайшов своє щастя.  Кар’єру  продовжив  у  мелітопольському  «Буревіснику». За два сезони 46 разів  виходив на поле. Потім був полтавський «Колос», в якому грав сумчанин Віктор  ПЕТРУК,  який  у 1965 році завершував свої виступи, відігравши  майже 150  матчів  (1 м’яч). Він увійшов до ТОП- 50 кращих футболістів  полтавської команди  за всю її історію. Посівши у групі 3-є місце, «Колос» взяв участь у стикових матчах за 7-12 місця. Однак у втішному турнірі полтавцям , схоже, не вистачило сил і вони посіли 12 підсумкове місце. Незважаючи на такий  мінорний фініш,  рік 1965-й  увійшов в історію клубу, як один з кращих за час виступів у класі «Б». Звичайно, чимала заслуга в цьому  і  воротаря Анатолія ШЕВКАЛЕНКА, який  у 31 матчі пропустив 19 м’ячів.  А завершив свою  кар’єру на професіональному  рівні  у 1968 році у «Шахтарі» з Тореза.

1964 р. Анатолій ШЕВКАЛЕНКО (другий ліворуч) у складі мелітопольського  “Буревісника.

        Загалом  за 9 років  ігровий стаж  воротаря склав 128 матчів, які він відіграв  у 5-и командах класу «Б». По завершенні  виступів Анатолій Григорович працював  начальником  команди  сумського «Фрунзенця», який у 1974 році посів 4-е місце у Другій лізі і став переможцем першого розіграшу Кубка Дружби,  а також начальником  цеху в СМНВО імені Фрунзе.

 МАТЧ з ІСТОРІЇ.                                                                                                           

Кубок СРСР – 1965. 1/1024 фіналу. (Українська РСР. Зона 1. 1/8 фіналу). «АВАНГАРД» (Жовті Води) –  «КОЛОС» (Полтава) – 1:0. 4 квітня.  Стадіон “Авангард”. 3 500 глядачів.
       «АВАНГАРД» (футболки червоні, труси білі): Онопко,  Волков, Варакута,  Чебанов, Воронов,  Черкасов (к),  Володченков,  Замишко, Мальченко,  Алмазов, Помазан. Головний  тренер – Л. Родос.
       «КОЛОС»” (футболки голубі, труси білі):  Шевкаленко, Максименко, Борисов (к), Бугаєвський, Вітков,  Бардешин,  Качуєв,  Попиневський,  Штриголь,  Маслов,  Москалець. Головний тренер – Г. Балаба

Гол: 1:0  Черкасов (?).

Наші вітання

 Віктор ГАЛЬЧЕНКО:  З м’ячем завжди на «ти»

    Днями  свій  69-й День народження відзначив ветеран  футболу, екс-гравець сумської команди майстрів «Фрунзенець»  Віктор ГАЛЬЧЕНКО.

       ЗАЙМАТИСЯ футболом Віктор ГАЛЬЧЕНКО  розпочинав у тренера Роменської ДЮСШ Віктора ГРЕЧАНОГО.  Група була одна з найкращих за всі роки. Тут  тренувалися і грали Євген ЧИЖИК, Микола ГИРКО, Олександр КОВАЛЬОВ,  Володимир ШАТОХІН та інші.  Вищезгаданих гравців разом з Віктором запросили до  сумського «Фрунзенця», який тоді виступав  у 2-й лізі  Української зони чемпіонату СРСР.  В ньому  Віктор  провів 5 років. Вболівальники  старшого покоління пам’ятають  його під  прізвиськом Галя – так  вони люб’язно  називали свого кумира, який  вирізнявся технічними діями і  підступними  ударами. Він був своєрідним диспетчером командних дій. Грав – наче пісню свою футбольну  співав!

      Виступав Віктор  також за київський СКА (це була служба в армії),  рівненський  «Авангард»,  сумський «Автомобіліст» і  краснопільський «Явір».  За них відіграв  майже 200 матчів , в яких забив 25 м’ячів. Серед пам’ятних  -гол  у ворота рідного «Фрунзенця» у  Сумах на «Спартаку»  у 1975 році, коли Віктор  виступав за  СК Чернігів.  М’яч після його удару   метрів з 25-и воротар сумчан Володимир  ШАТОХІН  відбити не зміг і гості вийшли вперед. Але   Віктор ПОЛЄВЩИКОВ відновив рівновагу – 1:1.  У складі сумчан  ставав володарем Кубка Дружби, був учасником міжнародних матчів.

      Свого часу   Віктор  допоміг  охтирському «Нафтовику»  і «Автомобілісту»  у виході  до  Другої ліги майстрів, зігравши  загалом 103 матчі. 39 разів він змушував суперників розпочинати з центра поля.  В.ГАЛЬЧЕНКО- 2-разовий чемпіон Української РСР серед КФК.

    Особливо пам’ятним  для Віктора був 1974 рік. Тоді  «Фрунзенець» посів 4-е місце, поступившись   за різницею м’ячів «Кривбасу», якому Федерація футболу допомогла здобути путівку  до півфіналу перехідного турніру  до Першої ліги.

    Майже 20 років Віктор  виступав на професіональному рівні  і майже 30  – на любительському.  Останнім часом перекваліфікувався  на  футзал, граючи за команду  ветеранів. Неодноразово ставав  призером різноманітних змагань. Виходив на майданчик майже до 70 років.  І з м’ячем  був, як завжди,  на «ти»!!!

Ігор ОСТРІВНИЙ:  Боєць і лідер «Явора»

        5 жовтня  у екс-гравця  краснопільського «Явора»  Ігоря ОСТРІВНОГО День народження. Йому виповнюється 48 років.                 

      Ігор ОСТРІВНИЙ:  «Явір» – команда молодості нашої…

 

       ПЕРШОЮ командою 18-річного юнака був  аматорський сумський «Будівельник», який   виступав у чемпіонаті України серед КФК. А за 2 роки розпочалася кар’єра  Ігоря  на професіональному рівні у «Яворі». З ним він виграв  змагання у Другій лізі. У нашій команді  провів  208 матчів і відзначився 18 разів. Були у кар’єрі Ігоря ще  один сезон за сумський «Агротехсервіс»   і три – за «Спартак»  з Нальчика.  На професіональному рівні  він  провів 12 років і 282 рази  виходив на поле.  У 22 поєдинках радував забитими м’ячами.

     -Ігор був своєрідним двигуном команди,- згадує  президент ФК «Явір» Володимир САЄНКО. –  Важко  пригадати матчі, в яких цей півзахисник, як кажуть, сачкував.  Викладався сповна, на всі 100 відсотків.  Ігор був  бійцем і одним із лідерів команди.  Хоча  забивав мало, допомагав це робити  своїм партнерам. У мене залишилися приємні спогади і про  команду і про  Ігоря в тому числі.  Він залишив в історії «Явора» – учасника  чемпіонатів у  України і  Першій і Другій лігах – свій помітний слід.   То були незабутні футбольні роки…

      МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України-1997-98. 1 ліга.   «ЯВІР» (Краснопілля) – «СТАЛЬ» (Алчевськ)- 1:0.  2 серпня. Стадіон «Колос». 2500 глядачів.
      «ЯВІР»:  Кудимов, А.Ермак, Завгородній, .Захаряк, Садовый, Острівний, Попович, Шуршин (Шаповал, 71), Листопадов (Скотаренко, 67; Ю.Колесник, 77), Лінін (Костюков, 41), Прохоренков (С.Руденко, 61). Тренер: В.Душков.
       «СТАЛЬ»:  Ногін, Вертелецький, Гопей (Чайка, 38), Ковальков, Полушин, Цвік, Котов (Плахотін, 53), Манько (Бугаков, 76), Моргунов, Плотников, Осташов. Тренер: А.Волобуев.
       Гол:  Острівний (4). 

Попередження: Попович, Захаряк, Колесник – Гопей, Вер.

    «ФутТайм» і АФСО вітають Віктора  ГАЛЬЧЕНКА та Ігоря ОСТРІВНОГО  з їхніми Днями народження.  Зичимо здоров»я, щастя і добра! Досягайте успіху у всьому, рухайтеся вперед і хай рахунок у будь-якій справі завжди буде тільки на вашу користь!

Дата           

             Перша медаль Михайла ФОМЕНКА

      50 років тому  вихованець сумського футболу Михайло ФОМЕНКО отримав свою першу нагороду. У складі  київського «Динамо»-1972  він став  срібним  призером  вищолігового чемпіонату СРСР. 

       «ЗОЛОТО»  тоді  виграла ворошиловградська «Зоря», з неї перейшов сумчанин, яка на 5 очок випередила київське і тбіліське «Динамо» . Краща різниця м’ячів була на користь  футболістів столиці УРСР.

     

У  дебютному чемпіонаті Михайло  відіграв 38 матчів, були ще поєдинки у розіграшах  Кубків СРСР і європейських чемпіонів, в якому кияни вийшли до чвертьфіналу.  Нашого земляка  було включено до списків 33  найкращих  футболістів СРСР і УРСР на позиції  лівого центрального захисника.  Його девіз «Хай буде простіше, але надійніше» можна порекомендувати  взяти на озброєння і багатьом сьогоднішнім  заднім центральним захисникам.

     За 7 років  виступів за «Динамо» щороку Михайло  отримував нагороди. Тричі ставав чемпіоном і двічі володарем Кубка СРСР,  4 рази – срібним призером, вигравав Кубок кубків і Суперкубок УЄФА, у складі олімпійської збірної СРСР  отримав бронзову медаль. У чемпіонатах СРСР зіграв 173 матчі із 210.  16 липня  1972  року дебютував у збірній СРСР у  товариському матчі з командою Фінляндії на її полі (1:1). Михайло ФОМЕНКО – заслужений майстер спорту СРСР і заслужений тренер України, чемпіон і володар Кубка України. Як тренер, працював з багатьма командами  різних ліг і збірною України.

  З анналів історії

             Рік за роком, матч за матчем

       1 жовтня 1955 р.  Фінальний матч чемпіонату області серед команд  2-ї групи.  Суми. Стадіон «Спартак». 1000 глядачів.  «СПАРТАК» (Кролевець) – «БУРЕВІСНИК» (Лебедин) – 2:4. 

Голи:  Охтя, Михалко – Горелик (2), Біляєв, Сальников. 

     Як писала тоді  лебединська газета «Соціалістичне життя», «гра проходила  у швидкому темпі з перевагою майстерності лебединів».  Чемпіонат проводився за кубковою системою – з вибуттям.

      8 жовтня  1991 р. Чемпіонат  СРСР серед команд 2-ї ліги Української зони.  «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) –  «НАФТОВИК» (Охтирка). – 0:2. Стадіон «Авангард». 3500 глядачів.

     «АВТОМОБІЛІСТ»:    Страшненко-старший, Хруслов, Захаряк (Лукаш,85),  Дейнеко, Андрейченко,  Бедрицький,  Рудняк (Фесенко,80), Теслик, Сараєв, Самолюк, Цисар. Тренер: М. Фоменко.   

«НАФТОВИК»:   Прохоров (Симакович,87), В.Єрмак, Яїчник, А. Єрмак, Сухарєв, Фомін,  Попоич (Тимченко,32),  Шуршин, Горох,  Задорожний,  Липинський (Матвейенко, 75,  Листопадв, 87). Тренер: В. Душков. 

Голи: Шуршин (31), Липинський (40).