Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 55.

До вашої уваги:

Вітання ветеранам  футболу

—  Ким працює Вадим КОЛЕСНИК?

— Кому дістанеться Кубок області? 

Вітання

Сергій ОСАДЧИЙ:  Cумський  «сотник»

         15 років на професіональному рівні  відіграв вихованець сумського футболу  Сергій ОСАДЧИЙ. Він у Символічному клубі-100  Михайла ФОМЕНКА, куди входять  наші земляки, які  у Вищій лізі чемпіонату  України провели по 100 і більше матчів.  Сергій зупинився саме на цій цифрі.  А всього на його рахунку  429 матчів, в яких забив  22 м»ячі. Він був гравцем  трьох ліг і чотирьох чемпіонаті.  Днями  Сергій Миколайович відзначив свій 52-й День народження.

       ШЛЯХ у великий футбол  вихованець тренера Миколи АБРАМОВА розпочинав в аматорських команда  Сум –  «Хіміку», «Фрунзенці» і «Будівельнику».  Уже тоді на  високого  з хорошою швидкістю гравця не могли не помітити тренери команд вищого рівня. Після «Явора» і «Агротехсервіса»,  який ледве тримався на плаву,  Сергій подався спочатку  до Росії, а потім до Чехії.  Не пізнавши тут  футбольного щастя, повернувся одому.  Схоже, добре  заявив про себе , бо  після «Явора» його відразу запросили до вищолігового донецького «Металурга». За  два сезони провів 51 матч і забив 4 м’ячі.  Затим було першолігове «срібло» «Металіста»  і два сезони виступів  разом з командою  на найвищому рівні. Сергій увійшов до рейтингу  «Кращі гравці «Металіста».  Завершував кар’єру на професіональному рівні сумчанин у чемпіонаті Казахстану, де за різні команди  за 4-и сезони  поповнив свій доробок  ще 105 матчами і 4 м’ячами.

        З усіх гравців  Сергій вирізнявся вмінням  вкидати  м’яч з бокової лінії. Він долітав  аж до 11-метрової позначки. Це вводило суперників в оману, а партнери  в кількох епізодах  надсилали його у ворота суперників.

      Загалом  за команди України  Сергій провів 269 поєдинків і забив 17 м’ячів. З них по  половині – за  наші колективи –  «Явір»,  «Агротехсервіс» і «Електрон».  Стежкою  ОСАДЧОГО-старшого  пішов у його  син Ян, який свого часу виступав у першоліговому липоводолинському «Альянсі».

                  

ФОТО з АРХІВУ. Сергій ОСАДЧИЙ   у матчі за “Електрон».

 МАТЧ з ІСТОРІЇ.                                                                                                       

Чемпіонат України. Вища ліга. 1999 – 2000. 30 тур. «МЕТАЛУРГ» (Донецьк) – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано — Франківськ) – 4:1. 20 червня  2000.р. Донецьк. Стадіон 125-річчя ДМЗ. 2000 глядачів.                                                                                                    «МЕТАЛУРГ»: Кураєв, Завьялов, Дорохов, Коваль, Осадчий, Коваленко, Пьятенко  (Леонов, 46), Шищенко, Воскобойник, Дранов  (Крипак, 80), Пилипчук  (Минтенко, 75). Тренер: С.Альтман .
«ПРИКАРПАТТЯ»: Полищук, Зуенко, Криль (Козир, 46), Грегуль, Семчук, Гончар, Матвіїв, Співак, Ковалюк, Городов, Ковальчук (Іричук, 46).Тренер: С.Морозов.
Голи: 1:0 – Дранов (1), 2:0 – Осадчий (31, з пенальті), 3:0 – Дранов (38), 4:0 – Дранов (69, з пенальті), 4:1 – Козир (80).   Попередження: Дранов (33), Пилипчук  (52), Мінтенко (86) – Криль  (17), Семчук (31), Гончар (63), Зуєнко  (64).

       Олександр БОЛОТОВ:  Олександр  – син Олександра

      3 листопада у  вихованця  роменського футболу, тренера Конотоської ДЮСШ Олександра  БОЛОТОВА   День народження. Йому виповнюється 48 років.

     ФУТБОЛІСТОМ він мав стати обов’язково, бо його батько, Олександр Іванович, був «зірковим» гравцем  місцевої команди. Але рано через серйозну травму довелося  стати вболівальником. З Олександром –молодшим я  познайомився, коли  йому було .. 2 рочки. Тоді Олександр Іванович працював у нашій школі вчителем фізкультури.  Приходив на роботу із сином, бо не було на кого залишити вдома. Приносив його у сумці, було видно лише його голівку.  Щоб син став футболістом Олександр Іванович дуже хотів.  Віддав в  ДЮСШ до тренера Анатолія ДЖУРА, з яким   колись разом грали. Після  першого гарту  в «Електроні», юнака забрали в  сумський «Автомобіліст». Свій дебют  на професіональному рівні Олександр   відзначив двома забитими м’ячами і надійною  грою в обороні, де виступали  В’ячеслав ХРУСЛОВ  і Олексій ТАРГОНСЬКИЙ.

     Потім Олександр переключився на аматорський футбол. Після роменського «Електрона»  8 років продовжив    кар’єру  на професіональному рівні. Виступав у  всіх лігах . А це – «Нафтовик» (Охтирка», «Явір- Суми», «Фрунзенець –Ліга – 99» (Суми), «Поділля» (Хмельницький) і «Поліграфтехніка» (Олександрія). В ній він зіграв один матч у Вищій лізі 18 серпня   2002 року.  Його Олександр запам’ятав, бо програли – 1:5 «Арсеналу» на його полі. Була ще одна кубкова зустріч, в якій перемогли «Верес» – 2:0.   У цій команді не склалося і  Олександр повернувся  додому і продовжив  грати  у сумському  «Спартаку».  У 32 роки завершив виступи на професіональному рівні. Але на те були об’єктивні причини.

    – Олександр  мав проблеми зі спиною і грати на повну силу  йому було часом важко,- згадує екс-тренер «Спартака» Валерій БЕРМУДЕС – Таких захисників  одиниці  у нашій команді за всі роки. Сашко   добре грав головою, виграючи практично всі верхові м’ячі  у суперників.   Вміло підключався  також до атак і  часто забивав вирішальні голи, як скажімо, у зустрічі з «Кристалом».


 Олександр БОЛОТОВ у другому ряду праворуч.  

      Загалом на  професійному рівні наш земляк провів  180 матчів і забив 14 м’ячів.  Не менше поєдинків Олександр відіграв у чемпіонаті  області за конотопський «Шахтар», виступаючи  за нього 11 років. З ним він став  4-разовим  переможцем   і стільки ж призером   чемпіонату і тричі володарем Кубка області.  У футболі Олександр Олександрович продовжив себе, як тренер Конотоської ДЮСШ. Його вихованці неодноразово  добивалися успіхів на змаганнях різних рівнів. Після  чергової перемоги  вони сфотографувалися на пам»ять.

 МАТЧ з ІСТОРІЇ.

1992 р (весна).Чепіонат України. Перша ліга. Група «А». 5 тур. 31  березня. «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) –«КРИСТАЛ» (Чортків) – 1:0.  Суми. Стадіон «Колос».  1500 глядачів.
«АВТОМОБІЛІСТ»: Двойцин, Болотов, Хруслов, Таргонський, Кравченко, Фесенко, Рудняк, Теслик (Івченко, 75), Хмель (Лукаш, 46), Самолюк, Цисар.. Тренер: М.Фоменко.
«КРИСТАЛ»:  Порицький, Сушко, Устинов, Золотницький, Бакланов, Нікітін, Кочмар, Черненко (Ровенський, 70), Пошехонцев, Данилишин, Фасахов. Тренер: Б.Стрельцов.
Гол: Болотов (65).

        «ФутТайм» і АФСО щиросердно вітають  Сергій ОСАДЧОГО і Олександра БОЛОТОВА з їхніми святковими Днями. Ми гордимося, що  прославили наш футбол і добилися в ньому помітних успіхів. Здоров»я, щастя і добра

 Робота                

Вадим КОЛЕСНИК  вірить в перемогу.

       ТРИ   роки тому  екс-форвард  роменського «Електрона», охтирського «Нафтовика» та інших команд Вадим   КОЛЕСНИК залишив футбол і Україну і став  працювати далекобійником.  Форвард 90-х  наразі курсує Європою на фурі.  Син  Владислав  захищає   Україну в лавах  тероборони.

    -Я горжуся  нашою армією і своїми земляками, які мужньо  воюють з ворогом, і сильно переживаю за всіх, – зізнався Вадим  Намагаюся  фінансово підтримувати ЗСУ.  Вірю в нашу перемогу!


ФОТО з АРХІВУ. 1996 р. Вадим із дружиною Оленою і синочком Владиславом.

Знай наших!           

Хто грав, а хто відпочивав.

        У ЧЕРГОВОМУ турі чемпіонату України в Прем’єр-лізі взяли участь    шестеро наших земляків. Повністю провів матч Олександр БАНДУРА («Минай»), до 85 хвилини перебував на полі  Сергій РИБАЛКА («Олександрія»), з 63 хвилини  вступив у гру Денис АНТЮХ («Зоря»). Учасниками матчу стали  троє сумчан, які  грають у «Вересі».  Владислав ШАРАЙ  був задіяний  увесь час, до 85 хвилини – Станіслав ШАРАЙ, а з  78  –  вийшов на поле Олександр ЛЕБЕДЕНКО.  Сергій СУХАНОВ («Чорноморець») перебував у запасі,  а  Олексій ХОБЛЕНКО пропускав матч цього туру.

     У жіночій вищоліговій першості впевнено  долає суперників  полтавська «Ворскла» (колишній харківський «Житлобуд-2»),  гравцями якої є  сумчанка Катерина САМСОН і охтирчанка  капітан команди Яна КАЛІНІНА. 7:0 – з таким рахунком  «ворсклянки» розгромили «Поділля». Яна відзначилася «хет-триком». На її рахунку вже 10 м’ячів і вона знову  попереду серед кращих бомбардирок змагань. А команда – одноосібний лідер: 7 матчів –  21 очко. На 6 менще у “Кривбаса».


З м’ячем  Яна КАЛІНІНА.

      7- й матч із 8 відіграв на  «нуль» Олександр ЛИТВИНЕНКО, який захищає ворота друголігової «Ниви» (Бузова).  Він пропустив лише 2 м’ячі.  Після вікторії над київським «Рубіконом» – 5:0   у «Ниви» 24 очки і вона на  7  попереду «Реал Фарми» з Одеси і вінницької «Ниви».

       В аматорському чемпіонаті  України охтирський «Нафтовик» вийшов на 4 місце після перемоги у Кропивницькому над «Зіркою» – 1:0.  Відзначився  Вадим ШАВРІН. Після 5 поєдинків в охтирчан 10 очок і 2 зустрічі  у запасі.  Очолює перегони, набравши  у 8 матчах 17 очок,  «Дружба»  з Мирівки Київської області.

Прогноз          

Кубок області:  «Віталія»  чи «Нафтовик»?

         ВИЗНАЧИЛИСЯ  фіналісти розіграшу Кубка області-2022. У фінальному матчі за нього боротимуться дебютант перегонів «Віталія» із села Чернеча Слобода Конотопського району  і досвідчений охтирський «Нафтовик».  Коли і де  вони проведуть очну зустріч – визначить  АФСО. А кому усміхнеться пані Фортуна, з яким рахунком  і на чию користь завершиться  вирішальна зустріч? – дізнавався у респондентів.

 Андрій  ФЕСЕНКО –  викладач фізкультури Сумського центру ПТО:  – В основнийі додатковий час – нічия.  В серії післяматчевих пенальті  «Нафтовик» дотягне до перемоги

Володимир БАРЛІТ – тренер ФЦ «Барса» : –  Нічия, по пенальті переможе «Віталія».                        

Володимир СОКІЛ – вболівальник: Думаю сильнішим буде «Нафтовик» – 2:1.                                                       

Володимир ЗУБКО – вболівальник: – Напружений поєдинок завершиться на користь охтирчан – 1:0.                                                                                                                                                                

Валерій БЕРМУДЕС – ветеран сумського футболу: – Переможе «Нафтовик» з перевагою у два м’ячі.                                                                                                                                                                    

Сергій КИРІЄВСЬКИЙ – тренер КДЮСШ «Суми»: –  Рахунок прогнозувати не беруся, але з перевагою у два м’ячі виграє «Нафтовик».                                                                                                                                                                          

Дмитро БЕРМУДЕС – тренер Ліцею-інтернату «Барса»: – За «Нафтовиком» досвід і  вища майстерність. Тож успіх за ним – 3:1.                                                                                                                                                                            

Михайло БЕЗУГЛИЙ: – Радію за сходження «Віталії», але перевагу віддаю «Нафтовику» –  3:0 .                     

Григорій РЕВА – «ФутТайм». – Хотілося, щоб сталася сенсація і Кубком заволоділа «Віталія». Чом би сільській команді не повторити досягнення степанівського «Супутника» (1978)  і попівського «Харчовика»(1998). 2:2  і серія  пенальті.                                                                                                                                                                         

Анатолій ПОЛЯЧЕНКО – спортивний журналіст:  –  Віддаю перевагу «Нафтовику». 2:1 – на його користь.

       «ВІТАЛІЯ» в цьому році  яскраво «засвітилася»  на обласній арені.  Дебютант зробив сміливий виклик суперникам. Свідчення цьому – вихід до фіналу.   «Нафтовик» – досвідчений кубковий боєць, діючий його  володар.  Для охтирчан це буде вже 13 –й фінал. 7 разів вони  здобували цей приз  і в 5-и  зустрічах поступалися суперникам за  різниці м’ячів 21 – 20. Чотири   матчі  “нафтовики» зіграли  із сумським «Фрунзенцем» – 4 перемоги і одна поразка, м’ячі  4-4.  Одного разу пробивали післяматчеві пенальті у зустрічі з конотопським “Шахтарем» після  -1:1. В «лотереї» вправнішими були футболісти з берегів Ворскли – 5:4.

        До речі, 40 років тому (у 1982 р.) охтирчани вперше виграли Кубок. У вирішальному поєдинку перемогли  «Фрунзенець» -1:0.  Взяли вони Кубок і в наступні два роки, здолавши сумський «Автомобіліст» -5:2 і знову «Фрунзенець» – 1:0.  А першої поразки зазнали у 1970 році від сумського СВАКУ – 0:1.

Сторінки історії              Не програли і не перемогли

       У ЛИПНІ 1994 року охтирський «Нафтовик» взяв участь  у Міжнародному турнірі з нагоди 30-річчя ФК «Карпати” (Львів). Грали 6 команд з України,  Латвії, Угорщини і Словенії.

        У групі «А» всі матчі завершилися внічию. Тож фіналіста назвала  більша  кількість забитих м’ячів, яка  виявилася у «Карпат»- 3:3. 2-2 – у «Сконто» з Риги і 1:1 – у «Нафтовика». Охтирчани були третіми. Із львів’янами  вони зіграли 1:1 (м’яч забив Ігор НИКИФОРОВ), а  зі «Сконто» – 0:0.

         В іншій групі перемогла тернопільська «Нива», яка у фіналі поступилася «Карпатам» -0:2.  Такий подарунок зробили  своєму клубу на ювілей футболісти «Карпат».  Кращим гравцем турніру названо охтирчанина  Олександра ЄВТУШКА, якого згодом забрали «Карпати»..