Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 57.

До вашої уваги:                                                                                                       

—  Прийміть вітання, Яно й Андрію.

— «Віталія» – «Нафтовик»:  хто зробить «золотий дубль»?

— Сторінки історії: рік 1963.

Вітання            

Яна КАЛІНІНА: Капітан збірної України

      Уродженка Охтирки  Яна КАЛІНІНА стала другою представницею  області  у  вищоліговому жіночому чемпіонаті України з футболу.  Днями  дівчина відзначила свій  28-й День народження.   

 

ФОТО з ІСТОРІЇ.  Емоціям немає меж. Яна КАЛІНІНА з Кубком  України.

              

                                                                                                                           

      У ПРОФЕСІОНАЛЬНОМУ  футболі Яна вже 10 років. Перше знайомство з  ним  відбулося ще в школі. Тоді вона   дружила більше з хлопцями, які  й залучили  дівчину до футболу. А серйозно  про кар’єру  задумалася після того, як  зіграла за команду Сум  і отримала  запрошення від тренера «Житлобуду-2».

      – Зі вступом до Харківського  училище   фізкультури почався найскладніший етап у кар’єрі, – згадує  Яна. –  Я в новому місті, батьки далеко, друзів немає. Хотілось все кинути і повернутися. Та тренер  переконав,  що час мине і  я звикну. Він мав рацію.

      Дівчина вирішила ризикнути  і залишилася у команді.  У 2012-у році  харків’янки дебютували у Вишій лізі чемпіонату України.  Цього року  Яна, як капітан команди,  разом з дівчатами відзначили  своєрідний ювілей.  Від сезону до сезону дівчина набувала досвіду,  а після матчу  з київським «Атексом» (15:0). в якому  відзначилася 7 разів,  місце в основі була вже за нею. У тому сезоні киянки  не забили суперницям жодного м’яча. А 19 вересня 2018 року  у матчі з «Пантерами» з Умані  Яна забила свій Сотий м’яч у чемпіонаті. На той час  Яна разом із сумачнкою Катериною САМСОН  вже були  гравцями жіночої збірної України. За плечима – відбіркові матчі до чемпіонатів світу і Європи, виступи у європейських турнірах.

       У багатьох матчах Яна забивала вирішальні м’ячі. Як, приміром,  у  фінальній зустрічі  розіграшу Кубка України-2021 з  одвічним суперником – дівчатами «Житлобуду-1».

     …«Житлобуд-2» намагався контратакувати, але попереду нічого не виходило аж до 38-ї хвилини, коли Кравчук  розхитала опонентів і віддала  м’яч у центр штрафного на КАЛІНІНУ, яка метрів із 10-ти влучила в ціль –  1:0 Утім, під завісу поєдинку у футболісток «Житлобуду-2» немов відкрилося друге дихання. Команда створила кілька небезпечних моментів, щоправда, рахунок на табло так і не змінився. Кубок вдруге поспіль у руках Яни КАЛІНІНОЇ.  (див. Матч з історії).

       За 10 років виступів на професіональному  рівні дівчина зіграла вже майже 250 матчів і забила  185 м’ячів.  Вона – 4-разова «золота»  і  4-разова «срібна» призерка  чемпіонатів  і 2-разова володарка Кубка України,  двічі ставала кращим бомбардиром національних першостей.  Яну було визнано кращою футболісткою 2020  року урочистої церемонії «Футбольні зірки України». 

     Як капітан  команди і збірної, Яна знову  веде  своїх партнерок до нових перемог у новому сезоні. Наразі  через об»єктивні прич ини команда з Харкова  перебазувалася до Полтави і  виступає під егідою  «Ворскли». Завдання  у дівчат  незмінне – знову бути на  футбольній вершині – відзначили свій виступ «золотим дублем». Яна знову  очолила  перегони бомбардирок.  У 8 матчах вже 12 разів засмутила суперниць.

         МАТЧ з ІСТОРІЇ.   Кубок України серед жіночих команд-2020/2021. Фінал«ЖИТЛОБУД-1» (Харків) — «ЖИТЛОБУД-2» (Харків) — 0:1 (0:1) .5 червня 2021 р. Київ. НТК ім. В. Баннікова. 350 глядачів.

     «ЖИТЛОБУД – 1: Саніна, Алексанян, Апанащенко (А. Вороніна, 48), Шматко, Басанська, Хаванська, Петрик (Садікоглу, 84), Кочнєва (Куніна, 84), Бойченко (Шевчук, 66), Г. Вороніна, Овдійчук.

     «ЖИТЛОБУД -2»: Бондарчук, Філенко, Подольська, Корсун, Сірмай, Андрущак (Китаєва, 70), Панцулая, Калініна –к, Андрухів (Котяш, 72), Малахова, Кравчук (Вінтоняк, 86).     

      Гол: Калініна (38).    Попередженя: Панцулая (59), Андрущак (64), Китаєва (81). 

        Андрій АНЦИБОР: Топ-форвард «Агробізнеса – ТСК»

       Екс-нападник роменського «Агробізнесу-ТСК» та інших команд області Андрій АНЦИБОР, який днями відзначив свій 32-й День народження,  наразі один з найтитулованіших футболістів Сумщини.  В його колекції  15 відзнак за перемоги в обласних перегонах.

       ВПРАВНИМ  гравцем Андрій став з легкої рук тренера  роменського «Електрона» Олександра КВАШІ.

      -Одного разу,  поспішаючи на тренування, я звернув увагу на Андрія, який тихенько сидів  на лавці запасних, а його ровесники грали на полі,  згадує Олександр Дмитрович. –  Схоже, тренер О.К. просто   не звертав  на хлопчину увагу, бо був  він щуплуватим  і не  вселяв йому довіри. Я  запросив Андрія до нашої команди.  За рік він окріпнув і став гравцем  команди ДЮСШ «Електрон», яка  виграла чемпіонат ДЮФЛ України серед юнаків вікової категорії Ю-15. То була перша перемога  «зіркового» гравця  роменського футболу. З того часу й почалося  сходження Андрія на футбольні верщини.

       У 2013 році  він подався до  Латвії в надії закріпитися у  вищоліговому «Спартаку» з Юрмали.  Провівши 4  матчі,  від його послуг тренери відмовилися, бо справи в команді  йшли не кращим чином. Знайшов себе Андрій  у роменському «Агробізнесі-ТСК». Він став на кілька  сезонів його командою.  Роменчани диктували моду в обласних змаганнях.  Після того, як  команда перестала існувати,  Андрій  продовжив грати у липоводолинському  «Альянсі» і ФК «Тростянець» – від  першості  області до  чемпіонату і розіграшу Кубка Украни.

     …З  приходом  до «Альянсу» кількох нових гравців із пристойним професіональним стажем, здавалось би,  важливість Андрія АНЦИБОРА зменшиться. Але  гравець   ще корисний і  продовжує  забиває. У Миколаєві він за перших півгодини зробив вирішальний вклад у розгромну перемогу своєї команди: спершу поспівши на добивання, а потім замкнув ударом головою   високу подачу  зі стандарту.

За підсумками  цієї зустрічі  Андрія  було включено до Символічної збірної 10- го туру Другої ліги ( див. Матч з історії).

ФОТО з АРХІВУ.    2015 р. Андрій АНЦИБОР (у нижньому ряду другий праворуч)  у складі  «Агробізнесу-ТСК».

                   

       За  час виступів за команди області Андрій   6 разів ставав чемпіоном, 4 рази володарем Кубка і 5 разів – Суперкубка області. Він зіграв майже 180 матчів, в яких відзначився   майже 120 разів. Був кращим снайпером  чемпіонату. Своєрідний роменський Олег БЛОХІН. Андрій – рекордсмен «Агробізнесу –ТСК», забивши  76 м’ячів.  Разом з командою  посів 2-е місце у груповому  турнірі  чемпіонату  і вийшов  до півфіналу розіграшу Кубка України серед аматорських команд.

      Кілька сезонів  Андрій  виступав  за  першоліговий   роменський  «Рятувальник» в  чемпіонаті України з футзалу. У 47 матчах  забив 68 м’ячів. Наразі   роменчанин проживає у Києві і грає за одну з аматорських команд  у чемпіонаті столиці.

    МАТЧ з ІСТОРІЇ.   Чемпіонат України  2019/20\ Друга ліга, Група «Б» 10 тур. МФК  «МИКОЛАЇВ – 2» – «АЛЬЯНС» (Липова Долина» – 0:3.  18 вересня 2019 р.  Миколаїів. Центральний стадіон (верхнє поле). 150 глядачів.
      МФК «МИКОЛАЇВ-2»:  Старченко, Ляшевський, Порох, Березянський (Студенко 57), Запорожченко (Задера 77), Росляков, Бурахович (Сурженко 51), Біневський (Фальковський 60), Заричнюк, Швец (Сахацький 81), Бардадим.
      «АЛЬЯНС»: Литвиненко, Шевченко, Дугієнко, Писний (Межинський 78), Осадчий, Лучик (Приходько 60), Поднебенний (Зрібняк 63) , С.Шарай  (Макаров 56), Сидоренко (Сулейман 77), В. Шарай, Анцибор.
    Голи: Анцибор (3, 33), Шевченко (56).   Попередження: Поднебенний ( 29), Сурженко (71,77),  Сулейман ( 81). Вилучення:  Сурженко  (77)..

      «ФутТайм» і АФСО  вітають  Яну і Андрія  з їхніми Днями  народження.  Здоров’я. щастя і добра вам, ніколи не втрачайте надії і віри в себе, постійно прагніть до успіху і доброї слави, завжди даруйте  посмішки і радість,  і ніколи не зупиняйтеся  на досягнутому. А ще – влучних ударів, перемог на футбольному полі? нагород та  задоволення від  улюбленого заняття!

  Сезон-2022                     «Віталія» чи «Нафтовик» ?

Хто стане володарем Кубка області і кому під силу зробити  «золотий дубль»-2022?

      ЗА ВСЮ  75-річну  історію розіграшів Кубка області дві  сільські команди  і дві  селищ міського типу  його вигравали. У 1978 році   це вдалося зробити  футболістам «Супутника» із смт Степанівка Сумського району. Їх досягнення у  1998  році повторили гравці «Харчовика» із села Попівка Конотопського району, у 1985 році  приз взяв «Явір» із смт Краснопілля, а в  2018 році  такого успіху добився  «ЛС Груп» із  Верхньої Сироваткм Сумського району. Тепер, схоже, черга  за  командою «Віталія» із села Чернеча  Слобода Конотопського району (донедавна Буринського району).  До речі, окрім Кубка, «віталійці» позмагаються  ще й за «золото» чемпіонату області – вони теж вийшли до фіналу. В обох вирішальних  матчах їм протистоятиме досвідчений  охтирський «Нафтовик» – діючий володар Кубка і бронзовий призер  чемпіонських перегонві. Тож футболісти  Чернечої Слободи, як і Охтирки,   зможуть  зробити  «золотий дубль», тобто, виграти обидва турніри, що буде новим  досягненням дебютанта обласних  змагань. Все залежатиме від їх бойового духу, налаштування, майстерності і впевненості у своїх силах. Побажаймо командам успішної гри, красивих голів, «золота» і  Кубка!!! Тож хто стане володарем  ювілейного Кубка -2022 області? (Додамо: чемпіонами області ставали  «Явір» (1984), «Харчовик» (1997) і «ЛС Груп» (2019).

          Якщо для «Віталії» – це перший кубковий фінал, то для їх суперників буде вже 13-м.  В активі «нафтовиків» 7 виграшів, у пасиві  – 5 поразок. Вперше  приз  вони  завоювали у 1982 році, обігравши у фіналі  сумський «Фрунзенець» – 1:0.  І наступні два сезони Кубок прописувався  в Охтирці після  перемог над «Автомобілістом» -5:2 і «Фрунзенцем» – (1:0).  Далі охтирчани  долали «Фрунзенець Лігу-99» (3:2),  шосткинський «Імпульс» (3:0), конотопський «Шахтар» (1:1, по пен. 5:4), а минулого року  завдали поразки глухівському «Велетню» (2:1).

        Вперше невдачі «нафтовики» зазнали у  1970 році, поступившись  сумському СВАКУ – 0:1.  Потім  програли  сумському «Ливарнику» (1:3),  «Фрунзенцю Лізі-99» (2:4 в дод. час),   команді СумДУ (1:3) і роменському «Агробізнесу – ТСК» (1:3).  Одного  разу «Нафтовику» вдався дубль (2005).

        За всю історію  проведення чемпіонатів  і розіграшів Кубка 12 команд   робили дублі, виграючи  в один рік  обидва змагання.  5 разів  це зробив «Фрунзенець», по  тричі –  «Динамо» і «Торпедо» із Сум, «Агробізнес-ТСК» і  конотопський «Шахтар», по разу –  шосткинський «Хімік»,  сумський «Насосник»,  шосткинський «Екран»,  СВАКУ,  сумський «Автомобіліст», охтирський «Спартак»,  «Нафтовик» і ФК «Тростянець».

     Чи вдасться комусь із  цьогорічних суперників  покласти золоті медалі в Кубок?

Сторінки історії: 1963 рік

                            Дві нічиї і 2-е місце

      ТРИ дні в Сумах  тривали  зональні змагання на першість республіки серед вихованців юнацьких команд ДСТ «Спартак». Замість 5-и областей взяли участь  3 – із Сумської, Харківської і Луганської.  З невідомих причин не приїхали кияни і донецькі юніори.

     Сумчани зіграли – 0:0 з харків’янами, які перемогли  луганчан – 2:0.  Тож у матчі футболістів Сумської і Луганської областей  мала визначитися доля першого місця. Однак господарі  провели відповідальну зустріч на низькому технічному рівні  і тільки завдяки  реалізованому пенальті уникли поразки – 1:1.  Першість  дісталася харківським юніорам, у сумчан  2-е місце.

                           Наслідки непідготовленості

        ЧОТИРИ дні  у Бурині  тривала зональна першість Центральної ради ДССТ «Колгоспник», в якій  брали участь  команди Сумcької,  Полтавської,  Харківської та Луганської областей.

       Честь нашої області  захищали футболісти  с. Дубовичі Кролевецького району, які не раз з успіхом  виступали на відповідальних змаганнях. Однак на цей раз наші спортсмени підготувалися до  зональних ігор дуже погано. Всі три матчі  вони програли: полтавчанам з рахунком 2:3, харків’янам -1:8 і луганським футболістам – з рахунком 3:5. 

                                                      («Ленінська правда» від  14 вересня 1963 р.).

                             Чемпіонат області-1963

            ПЕРША ПІДГРУПА.  Підсумкова таблиця.

1. «ТОРПЕДО» (Суми) -49 очок, різниця м’ячів 71-47.

2. КОМАНДА Ромен – 47, 68-20.

3. «ЛОКОМОТИВ» (Конотоп) – 44,  79-49.

4. «ШАХТАР» (Конотоп) –  43, 60-34.

5. «ЕКРАН» (Шостка) – 42,  72-37.

6. «ХІМІК» (Шостка) – 40,  62-40.

7. «АВАНГАРД» (Шостка) – 33,  52-51.

8. «АВАНГАРД» (Білопілля) – 32,  47-57.

9. «СПАРТАК» (Кролевець) – 29,  48-40.

10. «СПАРТАК» (Глухів) – 25,  36 -58.  м’ячів  44-71.                                                                                                

ПРИМІТКА:  СКАТУ-Сумське  командне артилерійсько-технічне училище.

          ДРУГА ПІДГРУПА. Підсумкова таблиця.                                                                                                                                          

1. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) -28 очок, різниця м’ячів  40-15.                                                                                        

2. «ХІМІК» (Суми) – 26, 53-18.

3. «ТОРПЕДО» (Лебедин) – 24,  34-19. 

4. «АВАНГАРД» (Дружба) – 23,  34 -16.  

5. «ТОРПЕДО» (Охтирка) – 19,  29-21. 

6. «ЛОКОМОТИВ» (Ворожба) – 16,  31-46. 

8. «СПАРТАК» (Охтирка) – 16,  24 -43.

9. «АВАНГАРД» (Путивль) – 7 очок,  різниця м’ячів  14- 71.

                                                                                                                                                                                          ПРИМІТКА.  Змагання розпочинали   12 команд, фінішували – 9.  Вибули «МЕТАЛІСТ» (Кролевець),  «СПАРТАК» (Конотоп) і «АВАНГАРД» (Середино-Буда).