ФутТайм від Григорія М.Реви.
ФутТайм від Григрія М.РЕВИ.
Через 2 зими, через 2 весни Сергій РИБАЛКА повернувся на поле.
САМЕ стільки часу відновлювався після серйозної травми уродженець с. Ямне Велкописарівського району Сергій РИБАЛКА – екс-гравець київського «Динамо» і збірної України. Останню зустріч він провів 1 вересня 2019 року за турецький «Сівасспор». Наш земляк став гравцем ФК «Олександрія». Виступає під №37.
Дебютував Сергій у матчі із «Шахтарем», який олександрійці виграли – 2:1. Наш земляк вийшов на заміну на 75 хвилині. Це був перший матч за 706 днів 31-річного футболіста. У зустрічі з ФК «Львів» наш земляк участі не брав.
Сергій РИБАЛКА грав у 6 командах чемпіонатів України, Чехії і Туреччини, де провів 281 матч і забив 50 м’ячів. В активі – 6 поєдинків за збірну України. Сергій у «Динамо» став дворазовим чемпіоном і володарем Кубка України, у складі «Слована» – бронзовим призером чемпіонату Чехії. Він виграв золоту медаль на європейській першості у групі U-19.
Наразі у командах Прем’єр-ліги виступають, окрім Сергія РИБАЛКА, Олександр БАНДУРА (»Рух») і Денис АНТЮХ («Динамо»). За молодіжні склади грають вихованці: сумської «Барси» Денис ІГНАТЕНКО («Динамо») і Глухівської ДЮСШ Денис СВИСТЕЛЬНИК («Минай»). У криворізькому «Кривбасі» продовжує кар’єру вихованець роменського футболу Олексій ХОБЛЕНКО.
Хто кращі в області за 30 років?
ФутТайм визначив кращих – футболістів, тренерів, команду, зіркових гравців-професіоналів із Сумщини, арбітрів, президента ФК, інвестора ФК, команду-рекордсменку за підсумками чемпіонатів і розіграшів Кубка області за 30 років незалежності України, а також кращих в інших номінаціях.
КРАЩІ ФУТБОЛІСТИ – Андрій АНЦИБОР (Ромни), Руслан ТАБАЧУН (Охтирка) і Сергій ХІМЧЕНКО (Шостка).
СИМВОЛІЧНА збірна Сумщини-30.
Воротарі – Анатолій СОРОКА (Кролевець), Микола ЦАРИЦИН (Ромни) , Станіслав ТАРАНУШЕНКО (Суми).
Польові гравці – Володимир ОЛЬШАНЧЕНКО, Костянтин ШЕЛЕХОВ, Максим ГАНЖА, Сергій РЕТУШНЯК, Віталій ЗАХАРЧЕНКО, Вадим ПІВНЕНКО, Олександр ІГУМНОВ – усі Суми, Віктор БУТЧАК, Олексій СЛЕДЮК – Глухів, Олександр ТКАЧ, Олександр ШИМКО, Андрій АНЦИБОР – Ромни, Сергій ХІМЧЕНКО, Геннадій ХЛУС, Роман КРОЛЕВЕЦЬКИЙ – Шостка, Андрій ПАЦЮК, Володимир МИГАЛЬ – Краснопілля, Володимир КОЛОМІЄЦЬ, Юрій ДУДКА, Владислав КРІПАК, Сергій КАЛУГІН – Конотоп, Сергій ЩАСЛИВИЙ – Кролевець, Андрій СЛІПУХІН – Тростянець, Владислав КОЛОДЯЖНИЙ – Липова Долина, Руслан ТАБАЧУН, Денис КУБАЙ – Охтирка, Руслан ОКОПНИЙ – Білопілля.
КРАЩІ тренери-організатори – Олександр КВАША (Ромни), Олександр СІКУН (Охтирка) і Анатолій ПРИЛЄПА (Краснопілля).
КРАЩИЙ президент ФК – Геннадій СВІРСЬКИЙ «Агробізнес»-ТСК» (Ромни), який передчасно пішов із життя. Команда по 4 рази поспіль (це рекордне досягнення) вигравала звання чемпіона і Суперкубок, тричі – Кубок області. Посіла 2 місце у групі чемпіонату України серед аматорських команд, вийшла до півфіналу розіграшу аматорського Кубка України. Тричі поспіль Кубок вигравав конотопський «Шахтар».
«ЗОЛОТЙ ДУБЛЬ» – команда, що одного сезону вигравала чемпіонат і Кубок області. По тричі такого успіху добивалися «Шахтар» і «Агробізнес-ТСК». По разу дублі у охтирських команд – «Спартака» і «Нафтовика-2».
КОМАНДА-популяризатор масового футболу на місцях – «Пресинг-2000». За 20 років журналісти і бізнесмени провели 860 матчів, побувавши майже у 40 населених пунктах області.
КРАЩИЙ інвестор ФК – Надія ВАЙЛО- директор агрофірми «Велетень» (Глухів). 20 років підтримувала команду з однойменною назвою. За цей час вона двічі виграла Кубок області і тричі була бронзовом призером чемпіонських перегонів. «Велетень» – учасник розіграшу Кубка України серед аматорів.
«ХТО, ЯК НЕ Я!» – організатори і популяризатори футболу на місцях – Микола ТЕЛІПКО (Конотоп), Микола КЛЮС (Липова Долина), Юрій ЯРЕМЧУК (Краснопілля).
КОМАНДА-рекордсмен за кількістю перемог у чемпіонатах і розіграшах Кубка області. 12 разів це зробив конотопський «Шахтар» (по 6 разів перемагав в цих змаганнях). 16 команд вигравали чемпіонати, 14 – Кубок.
МІСТО-ЛІДЕР, команди якого найбільше вигравали чемпіонати і Кубок області. 13 разів це вдалося зробити командам Конотопа , 12 – Охтирки , 10 – Ромнам.
За 30 років чемпіонами і володарями Кубка ставали команди 9 міст, 2 селищ міського типу і 2 сіл області.
КРАЩІ арбітри – Валерій КИСЕЛЬОВ, Олег ПАРАЩЕНКО і Руслан КИСЕЛЬОВ (усі – Суми).
КРАЩІ Асоціації (Федерації) футболу – АФ Сумського, Глухівського і Краснопільського районів.
КРАЩА команда, що зробила стрімке сходження вгору, – липоводолинський «Альянс». За 5 років він пройшов шлях від чемпіонату області до Першої ліги чемпіонату України.
ЗІРКОВІ гравці – професіонали родом із Сумщини – Олег ГУСЄВ («Динамо»). Сергій РИБАЛКА (ФК «Олександрія») і Олександр БАНДУРА («Рух») – футболісти команд Прем’єр-ліги.
ЗІРКОВІ футболістки-професіоналки родом із Сумщини – Катерина САМСОН (Суми) і Яна КАЛІНІНА (Охтирка), які грають за жіночу збірну України і Вищоліговий «Житлобуд-2» (Харків).
ЖІНКА-арбітр, яка підкорила футбольний світ – асистент арбітра ФІФА Марина СТРІЛЕЦЬКА. Обслуговувала матчі жіночих команд Ліги чемпіонів, чемпіонатів світу і Європи, Олімпійських ігор, а також чоловічі Прем’єр-ліги України.
ФУТБОЛЬНІ ДИНАСТІЇ – ПАЦЮКИ-Віктор, Андрій і Денис (Краснопілля), ТКАЧІ – Олег і Олександр, ЦАРИЦИНИ- Микола і Віталій (Ромни), ЄРМАКИ- Василь, Олег та Ігор (Охтирка).
У ПЕРШОМУ весняному чемпіонаті України виступали: у Вищій лізі – “Нафтовик» (Охтирка), у Першій – «Автомобіліст» (Суми), у Перехідній – «Явір» (Краснопілля), і «Електрон» (Ромни).
ТРЕНЕРИ команд майстрів, під орудою яких команди добилися найкращих результатів. Валерій ДУШКОВ. Вища ліга – 8 місце, 2 ліга – 5 в групі. Михайло ФОМЕНКО. Перша ліга – 8 місце в групі. Валерій БЕРМУДЕС. Перша ліга – 9 місце.
ТРЕНЕРИ аматорських команд, команди яких відзначилися на Всеукраїнському рівні. Олександр КВАША. «Електрон»- чемпіон України серед КФК. Артем РАДІОНОВ «Вікторія» (Миколаївка) – дворазовий чемпіон України серед аматорів.
ЄДИНА команда області, що виступала в усіх лігах чемпіонату України, – охтирський «Нафтовик». Зіграно 1405 матчів. Охтрчани – чемпіони Першої і Другої ліг, двічі – володарі бронзових нагород перголігових перегоеів.
ПЕРШІ м’ячі в чемпіонаті України забили гравці «Нафтовика»: в гостях – Олександр ЗАХАРОВ на 55 хвилині у ворота одеського СКА (охтирчани виграли – 1:0), вдома – Едуард ПІСКУН на 80 хвилині у зустрічі з івано-франківським «Прикарпаттям», яку в виграли наші земляки – 1:0. На 55 хвилині Борис ШУРШИН не реалізував пенальті.
НАЙБІЛЬШЕ матчів на професіональному рівні за команди області ( «Нафтовик» і «Явір») провів Анатолій ЄРМАК – 340, в яких забив 26 м’ячів. У Бориса ШУРШИНА – 241 матч (62 м’ячі), Олександра ЛЕБЕДЕНКА, який виступав за «Явір» і ФК «Суми» – 230 матчів і 22 м’ячі. Зараз виступає за «Альянс».
РЕКОРДСМЕНОМ за кількість зіграних матчів за одну команду – Анатолій ЄРМАК. За «Явір» він провів 277 поєдинків забив 27 м’ячів.
ПАТРІОТОМ однієї команди є капітан «Нафтовика» Василь ЄРМАК. Він – єдиний футболіст, який відіграв за одну команду 17 сезонів, (483 матчі). 7 з них – у чемпіонатах України. А це – 281 матчі і 3 м»ячі.
БРАТИ Василь і Анатолій ЄРМАКИ та сини Василя – Олег та Ігор разом за «Нафтовик» провели 388 матчів і забили 11 м’ячів.
РОЗЧАРУВАННЯ 30 РОКІВ – команди Сум, які тричі втрачали місця у чемпіонатах України серед професіоналів.