ФутТайм від Григорія М.Реви.
ФутТайм від Гриорія М.РЕВИ. Випуск 20.
СЛАВА рідній Україні, яка мужньо веде боротьбу з ворогом! Вірю у нашу ПЕРЕМОГУ, за яку ведуть мужньо боротьбу наші бійці!
Ніколи, ніколи не буде Україна рабою рашистських, так званих, «братів»!!! Запам’тайте це путінські прихвосні і холуї !!! Тікайте скоріше додому, доки не пізно!!!
СЛАВА, СЛАВА, СЛАВА УКРАЇНІ!!!
30 років в історії сумського футболу
- 1992 (весна). Вони були першими
ЦЬОГОРІЧ – 30 років, як був проведений Перший Незалежний чемпіонат України з футболу. Цьогоріч також минає 30 років Асоціації футболу Сумської області (ФФС). У рамках цих ювілейних дат і проекту АФСО і «ФутТайму» « 30 років в історії сумського футболу» розпочинаємо розповідати про виступи команд області, незабутні і цікаві матчі та героїв футбольних баталій. Це вже історія сумського футболу, яку, впевнений, ми скоро продовжимо знову писати.
Перші матчі, м’ячі, перемоги і поразки
10 ЛЮТОГО 1992 року матчами розіграшу Кубка України розпочався літопис Перших незалежних всеукраїнських змагань з футболу. В тому історичному міні-сезоні стартували 4 представники Сумщини. Тож якими були їхні перші матчі, перші перемоги і хто став авторами перших м’ячів? Про це – сьогодні. Надалі ми продовжимо розповідати про виступи команд області у наступних чемпіонатах і розіграшах КУ.
Кубок України. 10 лютого відбулися матчі 1/32 фіналу. «Автомобіліст» (Суми)-«Нива» (Тернопіль) – 1:0. М’яч забив Валерій САМОЛЮК (17 хв.). «Галичина» (Дрогобич)-«Нафтовик» (Охтирка)- 0:2. Сергій ГУСЄВ (42), Едуард ПІСКУН (66).
Едуард ПІСКУН.
Після наступного етапу сумчани вибули із розіграшу, поступившись у Стаханові «Вагонобудівнику» 0:2.
«Нафтовик» надалі переміг сімферопольську «Таврію» -3:1 і кременчуцький «Кремінь» – 1:1 і 1:0, але у чвертьфіналі поступився харківському «Металісту» -0:2 і 1:0, за який грав вчорашній «нафтовик» Вадим КОЛЕСНИК.
Чемпіонат України (весна). Вища ліга. Як останній переможець 2 ліги Української зони чемпіонату СРСР, «Нафтовик» було включено до Вищого дивізіону національних перегонів.
Виступ охтирчани розпочинали в Одесі 7 березня проти СКА. Тут вони забили перший м’яч і здобули першу перемогу у присутності 2 тисяч вболівальників, завдавши поразки господарям – 1:0. М’яч на 50 хвилині відзначився Олександр ЗАХАРОВ,
На жаль, втриматися у Вищій лізі «Нафтовику» не вдалося. Він «змазав» матчі 2 кола. Приміром, у 4-х заключних було взято лише 3 очки за різниці м’ячів 5-11. Ходили небезпідставні розмови, що нашу команду пригальмували, мовляв, не гоже, щоб вилітав Луганськ з великими футбольними традиціями… «Нафтовик» посів 8 місце серед 10 команд груп Б, набравши у 18 матчах 12 очок (5 перемог, 3 нічиї, 10 поразок, м’ячі 12 -28). Кращий бомбардир – Микола ЛІПИНСЬКИЙ – 3 м’ячі («Зорі» – 2, СКА -1). Ветеранами Вищої ліги були Борис ШУРШИН і Анатолій ЄРМАК, яким виповнилося по 34 роки. Два вилучення заробив Василь ЄРМАК. Тренував тоді нашу команду Валерій ДУШКОВ.
Чемпіонат України. Перша ліга. У групі А виступав сумський «Автомобіліст». Перший матч провів в Алчевську, де поступився «Сталі» -0:3. Першу перемогу сумчани святкували в домашній зустрічі з «Галичиною» (Дрогобич) -4:1. Свідками успіху стали 4 тисячі вболівальників. Лік забитим м’ячам відкрив Дмитро РУДНЯК (на знімку).
Дмитро РУДНЯК.
Виступ «Автомобіліст» завершив на 8 рядку турнірної таблиці серед 14 команд. Символічно, що у 26 матчах він набрав 26 очок – 11 перемог, 4 – нічиї, 10 поразок, м’ячі 29-29. Кращий бомбардир команди Валерій САМОЛЮК – 6 м’ячів. Командою працював вихованець сумського футболу, заслужений майстер спорту СРСР Михайло ФОМЕНКО.
Перехідна ліга. В ній виступали краснопільський «Явір» і роменський «Електрон».
У підсумку «Явір» розділив 2-3 місця з «Газовиком» (Комарне) – по 20 очок. На одне їх випередив «Дністер» із Заліщиків. У 16 матчах краснопільці здобули 8 перемог, 4 – завершили внічию і 4 програли за різниці м’ячів 21-19. Першу перемогу святкували у домашньому матчі з харківським «Олімпіком»-2:0. Перший м’яч забив Павло МАТВІЙЧЕНКО на 17 хвилині зустрічі. Кращий бомбардир – Володимир БОГАЧ-молодший – 6 м’ячів ( на знімку). Тренував команду – Володимир БОГАЧ-старший.
Володимир БОГАЧ-молодший.
«Електрон», набравши 12 очок, фінішував на 7 позиції. А це – 5 перемог, 2 – нічиї і 9 поразок, різниця м’ячів 23-29. Першу перемогу роменчани отримали вдома над «Явором» – 3:1. Першим влучним ударом відзначився Юрій ТАТАРКІН на 27 хвилині. Кращий бомбардир – Олег ТКАЧ – 5 м’ячів. Команду готував і з нею працював Олександр КВАША.
Найбільше глядачів побувало на матчі “Зірка» (Кіровоград)- «Електрон» – 7 000. Найменше – на поєдинку «Олімпік»- «Електрон» – усього 100 осіб.
«Електронівці» заробили найбільше попереджень – у них 22 «гірчичника». У краснопільців -10.
Юрій ТАТАРКІН.
Весняного сезону наші команди разом зіграли 84 матчі. Перемог -34, нічиїх – 14 , поразок – 36, м»ячі 94 -111.
У Другому чемпіонаті України (осінь 1992- весна 1993) у Першій лізі виступали «Нафтовик» і «Автомобіліст», у Другій – «Явір», у Перехідній – «Електрон». Чого вони досягли – у наступних випусках «ФутТайму»
У Вадима КОЛЕСНИКА прекрасний ювілей!!! Вітаємо!!!
ЗА МАЙЖЕ 20 років виступів на професіональному рівні цей нападник зіграв майже 500 матчів і заби 90 м’ячів. Він був зірковим гравцем охтирського «Нафтовика», який виступав у Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР. Саме з нього Вадим КОЛЕСНИК і пішов у великий футбол. Наразі гравець відзначив свій 55 День народження.
Заявив про себе Вадим у Ромнах, де проходив військову службу. Тренер місцевого «Електрона» Олександр КВАША запросив юнака грати у команді. І не помилився. Вадим був сильним нападником, з ним було важко суперникам впоратися на полі. Потім був дебют у «Нафтовику» 19 травня 1987 року у матчі з «Десною». За 4 сезони за охтирчан провів 262 матчі і забив 48 м»ячів. У 1990 році став кращим бомбардиром розіграшу Кубка УРСР, його включили до списку 22 кращих футболістів Другої ліги. Тренер охтирчан Валерій ДУШКОВ схвально відгукнувся про гру Вадима в нашій команді. Козирями юнака були непогана дистанційна швидкість, ривок з м’ячем і відуття голу.
Здібного гравця запросили до вищолігового харківського «Металіста». Тут Вадим і заявив про себе. Знову став кращим снайпером у кубкових перегонах і зіграв у фінальному матчі, в якому харків’яни мінімально поступилися «Чорноморцю». У матчах чемпіонату забив вирішальні м»ячі у ворота «Дніпра», «Волині», «Зорі» і «Прикарпаттю». А в поєдинку з «Кривбасом», який «металісти» виграли -2:0, став його героєм. До речі, разом з Вадимом тоді грав вихованець роменського футболу Владислав ПРУДІУС. Ось що писала, зокрема про гру Вадима місцева газета «Харків». «Наприкінці першого тайму «Кривбас» пропустив м’яч. ПРУДІУС зі штрафного подав м»яч у район 11-метрової позначки, звідки ПУШКУЦА переадресував його головою КОЛЕСНИКУ, а вже той, здалося, вклав в удар усе, що міг. …КАНДАУРОВ зробив «зрячий» пас КОЛЕСНИКУ під саму завісу матчу (90 хв.- Г.Р.), коли Вадим черговим своїм гарматним ударом установив остаточний рахунок зустрічі і вийшов на чільну позицію у змаганні бомбардирів ліги».
В. КОЛЕСНИКА включено до ТОП-50 відомих гравців за свю історію «Металіста». Він входить до числа 100 кращих бомбардирів українського футболу.
Після «Металіста» подальшу кар’єру Вадим продовжував у «Карпатах», ізраїльському «Хапоелі» і «Маріуполі». У складі львів»ян став бронзовим призером чемпіонату України.
Чи могла скластися кар’єра гравця по-іншому? Як вважає Вадим, так. Якби не гарячкував і довірився тренеру «Карпат» Мирону МАРКЕВИЧУ, який переконував юнака не йти з команди. Досвідчений наставник відчував, що у Вадима є потенціал для зростання, але для цього потрібен час, він гарантував місце в основі. Але амбіційному Вадиму хотілося грати, тож зробив по-своєму, згодом про це шкодував.
Завершував кар’єру Вадим в «Електроні», в якому розпочинав шлях у великий футбол. Працював тренером у рідному «Нафтовику» і продовжував грати за команду ветеранів Сум.
АФСО і «ФутТайм» вітають ветерана сумського футболу з ювілеєм! Здоров’я, щастя і добра тобі, Вадиме, на многіє літа!!!