ФутТайм від Григорія М.Реви.
ФутТайм від Григорія М.РЕВИ. Випуск 32.
——– «ФутТайм» і АФСО вітають футболістів.
——— Що для Євгена КІРІЧЕНКА футбол.
——- Чи зіграє «Альянс» у Прем’єр-лізі.
——–Хто і коли у «Нафтовику» забив ювілейні м’ячі.
Вітання
Голкіпер “золотої» команди
7 червня у екс-воротаря Валентина СИМАКОВИЧА – ювілейний, 60 День народження
ВАЛЕНТИН – вихованець харківського футболу. Тож закономірно, що перші кроки на професіональному рівні зробив у місцевому «Маяку», який тоді виступав у 2-й лізі Української зони чемпіонату СРСР. Впродовж 7 років провів маже сотню матчів. Грав у футбол і в армії, виступаючи за друголіговий СКА з Києва. Після служби повернувся додому і поповнив лави «Металіста». Однак прописатися в у вищоліговій команді не вдалося. Зігравши 1 матч в основі і 32 у дублі, відгукгувся на запрошення тренера охтирського «Нафтовика» Валерія ДУШКОВА. 1991 рік став «золотим» і для команди, і для Валентина. «Нафтовик» впевнено виграв змагання останнього, 54 чемпіонату СРСР серед команд 2-ї ліги .
-Валентин разом із Юрієм ПРОХОРОВИМ та колегами доклали чималих зусиль і майстерності до сходження команди на футбольний Олімп,- згадує тренер Валерій ДУШКОВ. – Адже календар у нас був досить щільний. Окрім матчів чемпіонату, проводили ще зустрічі Кубка СРСР і Української РСР. Виходило по 8-9 матчів щомісяця. Грали через два дні на третій складом команди у 18 гравців, не те, що сьогодні тренери мають у своєму розпорядженні значно більше виконавців. У 23 поєдинках Валентин пропустив лише 8 м’ячів. Єдиний воротар ліги, який у 4-х виступав як польовий гравець. Я задоволений був Валентином. Він ніколи не підводив, завжди інтереси команди були вищими за власні. Хоча минув не один десяток літ і ми вже стали ветеранами, зв’язків не пориваємо. Згадка про ті роки наче повертає на поле у вир боротьби…Не віриться, що Валентину вже стільки літ. Тож вітаю тебе, друже, з поповненням команди пенсіонерів «Нафтовика». Хай добре живеться і здоровиться тобі !!!
Після «Нафтовика» Валентин продовжив свою кар’єру у краснопільському «Яворі», який спочатку дебютував у Другій лізі, а за три роки – у Першій. За 6 сезонів провів 150 матчів, пропустивши 113 м’ячів. У складі команди став переможцем і бронзовим призером друголігових змагань.
За свою кар’єру, яка тривала 18 років, Валентин СИМАКОВИЧ зіграв майже 350 матчів. Надалі продовжив себе у футболі вже як тренер воротарів. Наразі Валентин Борисович працює у жіночій команді харківського «Житлобуду-2». У складі неодноразового призера вищолігового чемпіонату України грають сумчанка Катерина СА’МСОН (вона захищає ворота) і охтирчанка Яна КАЛІНІНА. Обидві, до речі, гравчині збірної України.
75 «автографів» Сергія САВЧЕНКА
6 ЧЕРВНЯ -36 День народження у вихованця краснопільсько ДЮСШ «Явір» Сергія САВЧЕНКА.
КОЛИ йому було 16, тренери почали залучати юнака до дорослої команди. За 7 років відбулося становлення Сергія, як гравця. За свою команду він провів 122 матчі, забивши в них 24 м‘ячі.
Після «Явора» розпочалася його подорож Україною в надії знайти свою команду. Мелітопольський «Олком», ФК «Суми», «Сталь» з Кам’янська, головківський «УкрАгроКом», «Славутич» з Черкаси – ось географія міст, де виступав Сергій. Але в жодній команді довго не затримувався. За них він відіграв 123 матчі і забив 20 м’ячів. У складі «УкрАгроКому» став переможцем змагань у 2-й лізі.
А найбільших успіхів добився, виступаючи за аматорські команди. З «Колосом» із Зачепилівки, що на Харківщині, став срібним призером чемпіонату України серед аматорів, у складі «Олімпіка» з Петриківки виграв срібні нагороди перегонів на Дніпропетровщині, а його вершиною став виступ за роменський «Агробізнес-ТСК», який встановив рекорд чемпіонатів Сумської області. Чотири рази поспіль команда підкорювала чемпіонську вершину, неодноразово «прописувала» в Ромнах Кубок і Суперкубок області, не без успіху виступала в чемпіонаті і розіграші Кубка України. Приміром, у чемпіонаті посіла 2-е місце у свої групі, поступившись “Вікторії» з Миколаївки, у розіграші Кубка дійшла до півфіналу. Практично в усіх матчах виходив на поле і забивав важливі м’ячі Сергій САВЧЕНКО.
За 16 футбольних сезонів у доробку нападника 375 матчів, зіграних на професіональному і любительському рівнях. У 75 поєдинках він залишав «автографи» у воротах команд-суперниць.
«ФутТайм» і АФСО щиро вітають Валентина СИМАКОВИЧА і Сергія САВЧЕНКА з їхніми Днями народження. Здоров’я, щасті і добра вам на довгії літа!!!
Відверто
«Метеор» на футбольній орбіті
ФУТБОЛІСТИ «Метеора» із Кіндратівки впевнено виграли чемпіонат Сумського району-2021 серед команд групи А. Вони на 10 очок випередили северинівський «Колос» і «Хлібодар» зі Степанівки, які стали призерами перегонів. Кіндратівці завершили свій виступ без поразок, завершивши 2 матчі внічию.
Троє гравців названі кращими в номінаціях. Воротарем – Руслана ЛИХОБАБУ, гравцем – Артема ПОДОЙМЕНКА. А Володимир ДЕГТЯРЬОВ став кращим бомбардиром чемпіонату.
Гідно пройшли турнірну дистанцію і дублери «Метеора» серед юнацьких команд. Їм не вистачило однієї перемоги, аби взяти нагороди. Вони на 4 місці. “Метеор» – постійний учасник районного чемпіонату з футзалу.
Футбол у Кіндратівці має давні традиції. Їх започаткував два десятки років тому колишній директор агрофірми «Лан» Сергій КІРІЧЕНКО. Справу батька гідно продовжує його син Євген. Для нього футбол більше, ніж захоплення.
..
-У нашій команді грають тільки місцеві хлопці – це наша принципова позиція. У неділю, коли в мене вихідний, я приїздив на матчі разом із родиною, аби підтримати команду. Вона не підводила ні мене, ні односельчан. Сам, на жаль, уже не виходжу на поле, хоча грав у «Метеорі» майже 20 років. Мій батько був великим фанатом футболу, це було його друге життя. Його захоплення передалося і мені.
-«Метеор», можна сказати, на одній нозі виграв чемпіонат району. А чи не думали ви спробувати свої сили, скажімо на обласному рівні. Там успішно тримають марку представники району северинівський «Колос» і «Україна» з Токарів.
-На мою думку, то вже буде інший футбол. А ми граємо, в першу чергу, для себе і своїх вболівальників. Я хочу, аби грали оці хлопці, місцеві і підтягувалася молодь. Щоб вони дивилися, як і чим займаються їхні батьки, брати і самі, без примусу, полюбили спорт і приходили на стадіон не як глядачі.
Грати на вищому рівні можна, але, повторюся, то вже буде інший футбол. Всі ми добре розуміємо, що тоді більшість місцевих гравців залишиться поза грою. Я цього, скажу відверто, не хочу. Тому і займаємося футболом і він у районі повинен бути. Тим більше, що скільки грає команд! Це радує. А без нашої підтримки і допомоги він може зникнути. На сьогодні, на жаль, так склалися обставини, що практично жодне село не має достатньо коштів (а вони, на жаль, не малі), і, аби команда була зодягнута та й інфраструктура була на висоті.
-На вашу думку, що заважає керівникам тих чи інших товариств, населених пунктів мати команди? В чому ви вбачаєте проблему?
– Візьмемо, приміром, нашу Писарівку. Щоб там організувати команду, треба кошти, а їх немає. Там є «Кернел», який зареєстрований у Чернігівській області і платить податки туди. Підприємство працює на нашій землі, а бюджет наповнює іншої області. І щоб узгодити якісь питання з ними, треба чимало часу. Та й особливої зацікавленості з їхнього боку не видно. Чому, питається, чому чернігівський бюджет наповнюється за рахунок бюджету Сумського району? Таке питання виникає у мене, як у жителя громади, керівника і депутата райради. Чому так? Це велика проблема громади, яка втрачає чималі кошти від такої децентралізації. На мою думку, треба щось робити на законодавчому рівні, аби громади розвивалися і мали можливість підтримувати не тільки спорт, а футбол зокрема. Його у Кіндратівці, я переконався, люблять і охоче ним займаються. Спасибі за це гравцям нашого «Метеора»!
Ситуація
Чи гратиме «Альянс» в УПЛ?
НА ЗБОРАХ клубів Прем’єр-ліги було ухвалено доленосне рішення про старт нового сезону на території України. Президент ПФЛ Олександр КАДЕНКО розповів про своє бачення чемпіонату в умовах воєнного часу, а також про можливість проведення змагань у 1-й і 2-й лігах.
– Втішний момент – це рішення про відновлення чемпіонату, – зазначив президент ПФЛ. -Припускаю, що не дорахуємося близько 25 відсотків минулорічних учасників змагань ПФЛ.. Гратимуть обидві ліги. Де, як і в якому форматі – визначимося пізніше.
Матчі проходитимуть без глядачів, але вони матимуть можливість стежити за грою по інтернету та телебачення.
«Металіст» і «Кривбас» точно гратимуть в УПЛ. Щодо липоводолинського «Альянсу» та «Оболоні», які посіли 3-є і 4-е місця у Першій лізі, то їхня доля до кінця ще не визначена, враховуючи той факт, що стикові матчі скасовані. Створена робоча група УПЛ, яка має пропрацювати різні варіанти. Немає гарантій, що наприклад за місяць усі клуби матимуть змогу вийти на старт. Щодо Другої ліги, то шість найсильніших команд (по три з кожної групи) підвищаться у класі. Стикових матчів, як планувалося спочатку, не буде.
За матеріалами footboom.com
З анналів історії
Вольова вікторія і ювілейні м’ячі «Нафтовика»
2 ЧЕРВНЯ 1991 року футболісти охтирського «Нафтовика» вдома зіграли матч 1/32 фіналу розіграшу Кубка СРСР. За присутності 8000 вболівальників вони з рахунком 2:1 здобули вольову перемогу над «Дніпром» з Могильова Білоруської РСР. Гості відкрили рахунок на 55-й хвилині. На 58-й Анатолій ЄРМАК його зрівняв, а на 85-й Микола ЛИПИНСЬКИЙ забив вирішальний м’яч.
6 ЧЕРВНЯ 1991 року «Нафтовик» провів черговий матч чемпіонату СРСР серед команд Другої ліги Української зони. У Кіровограді він завершив зустріч із «Зіркою» -1:1. На 74-й хвилині Володимир ТИМЧЕНКО відігрався. Його м’яч був 300-м для команди в лізі.
А ДВОМА роками раніше, 10 червня 1989 – го, Вадим КОЛЕСНИК став автором 200-го м’яча «Нафтовика». Тоді охтирчани виграли у луганської «Зорі» -1:0. Вадим відзначився на 43-й хвилині зустрічі.