Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

“ФутТайм” від Григорія М.РЕВИ. Випуск 83.

У випуску:

— Матчі Володимира ДЕРКАЧА.

— Де «пропишеться» Кубок ЗСУ?

— Яке завдання стоїть перед «Нафтовиком»?

— Чемпіонат області-2000: плюси і мінуси.

 

Зірки сумського  футболу

Володимир ДЕРКАЧ: Перший спартаківець, який підкорив столицю.

       Він  став  першим вихованцем  конотопського футболу,  хто  почав грати  у Вищому класі  групи «А»  (вища ліга) чемпіонату СРСР.  У 23 роки  Володимир  був гравцем московського «Локомотива».  9  травня  – 77 років від Дня народження  «зіркового» футболіста.

ЗА 12 професіональних років  Володимир  виступам у 7 командах і пограв  в усіх ліг чемпіонату СРСР.  А  розпочинав сходження в аматорському конотопському «Локомотиві», який у ті часи  впевнено тримався на обласному рівні. У !964 році  Володимир зіграв перші матчі  за сумський «Спартак».  А за рік став гравцем основного складу.  Два сезони  виходив на поле  разом з Михайлом ФОМЕНКОМ.  На здібного  футболіста звернули увагу тренери харківського «Металіста». Провів тут  два роки, а потім  відгукнувся на запрошення  наставників московського «Локомотива», який виступав у Вищому класі . Володимир  став першим  сумським спартаківцем, хто  заграв на  такому  рівні. Та й ще у столичній команді. Не кожному гравцеві  випадала така нагода.

Першого сезону 15 разів виходив на поле.  Але команда не втрималася  в еліті і понизилася в класі. Володимир пограв ще рік і  переїхав  до Вінниці, а потім були  виступи за смоленську «Іскру» і  «Волгу»  з Горького,  в яких відіграв по два  роки.  На жаль, статистика не зафіксувала кількість матчів, зіграних Володимиром ДЕРКАЧЕМ за  «Іскру». Тож на його рахунку  маємо 289 матчів і  13 забитих  м’ячів.

Найбільших результатів  він добився, виступаючи  4 роки  за  «Спартак»:  87 поєдинки і 5 м’ячів. Серед пам’ятних матчів –  кубкова перемога над «Торпедо», в  якому  Володимир забив єдиний, але переможний  гол (див. Матчі з історії).

МАТЧІ з ІСТОРІЇ.

КУБОК  СРСР -1967. 1/2048 фіналу (УРСР. Зона 2, 1/8 фіналу).«СПАРТАК» (Суми)  – «ТОРПЕДО» (Харків)- 1:0.  7 червня. Стадіон «Спартак». 6000 глядачіві.

«СПАРТАК»  (футболки сині, трусі білі):  Астафьєв,  Сіренко,  Сорокопуд,  Воронько (к),  Мельник,  Солодов, Рябков, Кандауров,  Івашов ( Багіян, 50), М.Медведєв, ДЕРКАЧ. Головний тренер – Дмитро Іванов.                                                                                                                                                                                    

«ТОРПЕДО» (футболки і труси білі): Переверзєв,В.Котов, М. Котов,  Коковкін,  Гулаков,Ноцун, С. Медведєв, Шахов, Пузік, Шпак,Трубчанінов (к). Головний тренер – Олександр Бутенко.

Гол: 1:0 – ДЕРКАЧ (80).

ЧЕМПІОНАТ СРСР – 1969. «ЛОКОМОТИВ» (Москва) – «КРИЛА РАД» (Куйбишев)  – 4:1. 18 жовтня. Стадіон «Локомотив». 1200 глядачів.

«ЛОКОМОТИВ»: Шалашов, .Басалаєв, .Селівановський, Бєляков, Каплацький,  ДЕРКАЧ, .Шелудько, Димитріаді, Кох,Атамалян, Шель.

«КРИЛА РАД»: Агурєєв, Старухін, Антихович, Мартинов (Тимофєєв, 56), Вальков, Майоров, Бобилєв, Аряпов, Казаков (Мінєєв, 64), Корсунов, Фетісов.

Голи: 1:0 – Атамалян (37), 2:0 – Атамалян (40), 3:0 – Бєляков (65), 3:1 – Фетисов (78), 4:1 – Шелудько (88).

 

Турніри

В очікуванні  ДЕРБІ  земляків

      ВИЗНАЧИВСЯ перший фіналіст розіграшу Кубка на честь ЗСУ,  який проводить АФСО.  Ним став «Колос» із Северинівки.  Він обіграв  переможця групи «Б»  шосткинський «Колос». Для них це була перша поразка у  6 матчах.

ДО ПЕРЕРВИ  «северинівці» вели –  2:0  після ударів  Данила ПАРОКОННОГО і Богдана ПАРХОМЕНКА. Після того, як у  середині другого тайму  суперник «розмочив» рахунок (Назар ВОЛОШИН), більше сприятливих моментів мали футболісти  з півночі області, але їм бракувало влучності іі майстерності при завершальних ударах.  А в доданий арбітром час  допустився помилки воротар шосткинців  і рахунок  став 3:1 (Ігор ГОЛОВЛЬОВ).

Інший фіналіст визначиться у суботу  у протистоянні «України» з Токарів і глухівського «Велетня». У заключному  матчі  групи «Б» глухівчани приймали   «Віталію» з Чернечої Слободи. Це була принципова зустріч:  хто перемагав, той і виходив до півфіналу. Пощастило  «велетням», яких виручив  Антон МОСКАЛЕНКО, завдавши суперникам два результативні удари. У суперників відзначився Руслан ЯКИМЕНКО . Це був його 8 м’яч у цих змаганнях.

Цієї суботи  «Україна» зіграє з   «Велетнем», а наступної  очікуємо  ФІНАЛьне дербі «Україна» – «Колос»!

 

«Нафтовику» нікуди діватися…Треба вигравати.

ЗАГОСТРУЄТЬСЯ боротьба за  4 путівки до «плей-офф» у  чемпіонату України серед аматорів Другої групи.  За три тури  до завершення  відбору 5 команд  претендують на  3  прохідні місця. У тому, що виграє групу  «Дружба» з Мирівки сумнівів немає. Хороші шанси  підвищитися має  і охтирський «Нафтовик», який нарешті провів перший  матч на своєму полі, правда в Сумах. У  напруженій боротьбі  він мінімально переміг одного з лідерів  «Штурм» з Іванкова. Як завжди, виручив Вадим ШАВРІН. На 80 хвилині м’яч після його удару досяг мети.

Запорізький «Мотор» знявся зі змагань. Команди, з яким він мав грати, отримають  технічні 3:0. Їх вже заробив і «Нафтовик», який мав зустрічатися  із «Мотором» у наступному турі.  20 травня охтирчани  екзаменуватиме «Олімпія» із Савинців Полтавської області. «Нафтовику» нікуди діватися. Аби  вийти до фінального турніру нашим футболістам треба у заключних матчах перемагати суперників.

М Команда І В Н П М О
1 Дружба (Мирівка, Київська область) 11 7 3 1 13:6 24
2 Штурм (Іванків, Київська область) 11 6 2 3 16:6 20
3 Локомотив (Київ) 10 5 2 3 11:4 17
4 Нафтовик (Охтирка, Сумська обл.) 10 5 1 4 10:16 16
5 Атлет (Київ) 11 5 0 6 18:17 15
6 Олімпія (Савинці, Полтавська обл.) 11 4 3 4 20:14 15
7 Мотор (Запоріжжя) 11 4 0 7 7:14 12
8 Зірка (Кропивницький) 11 1 1 9 11:29 4

 

 

Знай наших!

Тон задають Катерина і Яна

      ВПЕВНЕНО долають турнірну дистанцію до золотої вершини у чемпіонаті України серед жіночих команд Вищої ліги  футболістки полтавської «Ворскли» (колишній «Житлобуд-2»).

НЕ ПЕРШИЙ РІК тут грають сумчанка Катерина САМСОН, яка захищає ворота,  і Яна КАЛІНІНА – нападниця,  капітан  команди.  До свого активу полтавчанки  записали 18-у поспіль перемогу. З рахунком  8:0 вони перемогли городянок Маріуполя. Катерина відіграла  перший тайм, а Яна  двічі відзначилася. Тепер на її рахунку 22 м’ячі, які вона забила у 17 матчах. Дівчина третя серед кращих бомбардирок чемпіонату.  «Ворскла» впевнено лідирує – 54 очки.  48  – у «Кривбаса» , 42 – у «Шахтаря». Вперше дві команди  представлятимуть Україну  у Жіночій лізі чемпіонів наступного сезону.

ЖІНОЧА збірна України, в якій грають  Катерина і Яна,  дізналася суперниць  групового турніру Ліги В3 першої в історії Ліги націй. Ними будуть збірні  Сербії, Польщі і Греції. Всі матчі команди зіграють до кінця цього року.  Перший – 22 вересня вдома з футболістками Сербії.

     В боротьбі за м’яч Яна КАЛІНІНА.

 

Цитата.

        «Граючи з видатними майстрами шкіряного м’яча,  я зрозумів, що футбол красивий і результативний тільки тоді, коли в ньому проявляється думка,  творчість, коректність на противагу грубій боротьбі. Завжди залишаються у програші ті футболісти, які  підміняють спритність,  винахідливість, швидкість мислення і реакції силою і метушливою біганиною.  З таких ніколи не виходять великі  майстри». 

                                                    Віктор ПОНЄДЄЛЬНИК – заслужений майстер спорту СРСР, переможець і срібний призер чемпіонату  Європи з футболу,  кавалер рубінового  ордена УЄФА «За заслуги», футбольний журналіст.

(З книги Віктора ПОНЄДЄЛЬНИКА «Штрафная площадка», 1977).  

                                                   

Досягнення

У 6 матчах – 7 м’ячів забив Олег ГУСЄВ у травні, виступаючи за «Динамо»  у різні роки.

1 травня 2001 р. Чемпіонат України. «Динамо» – «Шахтар» – 3:0  Забив .2 м’ячі на 24 і  90+3  хвилинах.

7 травня 2011 р. ЧУ. «Карпати» – «Динамо» – 1:2.92 хв.

9 травня 2007 р. Кубок України. 1/2 фіналу. «Динамо» – «Металіст» – 4:2. 86 хв.

14 травня 2016 р.  ЧУ. «Металіст» – «Динамо» – 1:4. 90+4 хв.

18 травня 2004 р.  ЧУ. «Динамо» – «Металург» Зп. -2:0. 25 хв.

27 травня 2007 р. Кубок України. ФІНАЛ. «Динамо» – «Шахтар» -2:1.80 хв. 80 хв. Пропустивши м’яч, «гірники» кинулися відігруватися, а «Динамо» почало грати  у свій футбол –  на контратаках.  Одна з них пройшла, коли наприкінці зустрічі ГУСЄВ увірвався у штрафний майданчик і запустив  м’яч  у «дев’ятку». Здавалось, що це фінальна крапка, але «Шахтар» зумів відіграти один м’яч.  Могли «гірники» і зрівняти рахунок, але ШОВКОВСЬКИЙ  у стрибку «витягнув» м’яч із «дев’ятки» після удару ЛЕВАНДОВСЬКИ.

Наш земляк – у чотирьох ТОП – 10 «Динамо»

ТОП-10 найтитулованіших гравців за кількістю здобутих нагород.  Олег на 8 місці. У нього 13 відзнак – 5 чемпіонських нагород, 5 – за перемоги у розіграшах Кубка і 3 – у Суперкубку України. Очолює список Олександр ШОВКОВСЬКИЙ, у якого 30 відзнак – відповідно 14-11- 5. По 18 –у Олега БЛОХІНА і Сергій РЕБРОВА, які розділяють 2-3 місця.

ТОП-10 бомбардирів за всю історію «Динамо». У лідера – Олега БЛОХІНА  266 забитих  м’ячів. Навряд чи хтось із динамівців у найближчі 50  (!) років повторить досягнення легендарного футболіста, який виступав  у чемпіонатах СРСР. Як кажуть, не той тепер Миргород, а точніше – не  ті  наразі  гравці у «Динамо», їм ще далеко до рекордів… У Сергія РЕБРОВА -163 м’ячі, Максима ШАЦЬКИХ -142. Олег ГУСЄВ  на 6 позиції, маючи 96 влучних ударів.

ТОП – 10 гравців «Динамо» у  складі  команди в єврокубках.  Наш земляк на 2 місці.  На його рахунку 98 матчів. Сумчанина випереджає, провівши 144 матчі, Олександр ШОВКОВСЬКИЙ.

ТОП-10 бомбардирів «Динамо» в єврокубках.  З 22 м’ячами Олег на 5 рядку рейтингу. Більше нього забили: Сергій РЕБРОВ -31, Олег БЛОХІН -26, Андрій ШЕВЧЕНКО -25 і Максим ШАЦЬКИХ -23.

 

Сторінки історії 

Оцінки виставили, а про авторів м’ячів чомусь  «забули»

      У розіграші Кубка області 1962 року взяли участь 20 команд. «Фінал чотирьох» відбувся у Шостці. Усі  три  матчі завершилися з великими рахунками.

У  ПРОТИСТОЯННІ  глухівського «Спартака» і білопільського  «Авангарда», яке зібрало майже 1200 глядачів,  сильнішими були спартаківці – 5:1.  Двічі відзначився БИВАЛІН.  Ще один фіналіст визначався  у матчі «Екрана» з Шостки  з авангардівцями Хутора-Михайлівського – наразі Дружби. Номінальні господарі забили  суперникам 8 «сухих» м’ячів.  4 рази відзначився БАГНЮК, двічі – ІЛЬЧЕНКО. 1500 глядачів вітали перемогу своєї команди.

Ще більше їх прийшло – майже 4 тисячі –  на фінальну зустріч  зі «Спартаком».  Після першого тайму шосткинці вигравали – 3:1, а після перерви  довершили розгром  конкурента  до  7:1. «Екран» видав Кубок на- гора! На жаль, авторів забитих м’ячів  до протоколу чомусь «забули» вписати, зате тренери виставили оцінки своїм гравцям. Із 13 виконавців «Екрана» «5» отримали  четверо гравців, «4» – шестеро, «3» – троє футболістів. У «Спартака»  двоє гравців отримали «4»,  восьмеро – «3» і четверо – «2».

На шляху до  «Фіналу чотирьох» «Екран» переміг у гостях  краснопільський «Колгоспник» (5:0), а  вдома  кролевецький «Металіст» (4:0) і ямпільський «Авангард» (8:0). «Спартак» у  Конотопі  і Тростянці обіграв «Локомотиви» – 3:2 і 5:3 – відповідно.

 

Чемпіонат області: рік за роком

Плюси і мінуси 2000-го

     Коментар до підсумків ЧО-2000 Віце-президента АФСО Миколи ЖЕЛЄЗНОГО.

-В змаганнях взяли участь10 команд, на 2 більше, ніж минулого сезону.  Як завжди, свій клас підтвердили «Електрон-2», який став чемпіоном, «Фрунзенець-Ліга-99»- срібний призер і глухівський «Спартак» – бронзовий  медаліст і  в деякій мірі  «Харчовик» з Попівки.  Приємно здивував сумський «Гарт» – дебютант  Першої групи, якому вдалося у 1 турі обіграти  майбутнього чемпіона.  Нижче своїх можливостей зіграв «Нафтовик-2», невдало виступили краснопільський «Явір», кролевецький «Зернопром» і особливо ФК «Конотоп».

-Що сприяло  перемозі  «Електрона-2»?

-Перш за  все, недосконалість регламенту змагань, який  дозволяв брати участь в аматорському турнірі професіоналів. Так, приміром,  за роменчан грав Олег ШЕСТАКОВ. Він виступав за  свою основну команду у Другій професіональній лізі чемпіонату України.  Натомість «Фрунзенець-Ліга-99»  грав без профі, хоча і міг дозволити таку розкіш.

Нинішнього сезону плануємо на рівні Ради регіонів ФФУ ініціювати участь професіоналів у  першості області. У крайньому випадку, обмежити вік виступів гравців 21 роком.

-Якої ви думки про роботу суддів?  Чи справлялися вони зі своїми обов’язками?

– За останні 4 роки на їх роботу не було жодних нарікань і скарг у письмовому вигляді.

-Минулого сезону шкутильгав календар змагань, було чимало переносів матчів. Що було причиною цього?

– Через паралельну участь у різноманітних всеукраїнських змаганнях «Електрона-2», «Нафтовика-2», «Фрунзенця-Ліги-99» і «Гарту».  ЦІ команди мають гравців на  два склади, які виступали і в чемпіонаті України, і в обласному турнірі, один стадіон і один автобус. Тому доводилося  йти  їм назустріч, робити переноси. В додачу до всього –  нестабільна ситуація в країні. Тому плануємо  вдосконалити Регламент і календар наших змагань.

-А як справи зі вступними внесками, чи всі команди розрахувалися?       –  Всі команди, окрім ФК «Конотоп», перерахували грошові внески у розмірі 500 гривень.  А конотопчан  за несплату за три тури до завершення змагань  довелося зняти зі змагань.

-Чи не суворе було це покарання для конотопського клубу?

– Ні. Приміром, у Донецькій, Харківській і Полтавській областях вступні внески в 5-6 разів більші, ніж у нас. Наша Асоціація, враховуючи фінансові проблеми клубів, пішла їм на значні  уступки, Тож невже футбольне керівництво одного з найбільших  економічних міст в області не могло знайти цю символічну суму?

-Чим, у першу чергу, повинні займатися  міські і районні федерації футболу?

–  В першу чергу, стати  юридичними організаціями.  Наразі  маємо лише тільки 3 федерації  Сум, Конотопа і Лебедина, дві останні з яких   об’єднують одночасно і  місто, і район. Вони повинні звернути увагу на ремонт стадіонів  і полів,  привести їх в належний стан, щоб вони не відставали від Сум і Охтирки.  Уже намітилися позитивні зрушення в цьому напрямку у Шостці, Білопіллі, Кролевці і Лебедині.

 

Підсумкова таблиця  чемпіонату області 2000 року

В      Н    П         М          О

1.»ЕЛЕКТРО» (Ромни)                          15     1     2     43 – 19     46

2.»ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА –99» (Суми)     12      2     4    41 – 19     38

3.»СПАРТАК» (Глухів)                          12     2      4    33 – 15     38

4.»Харчовик» (Попівка)                        11     2     5    46 – 25     35

5. «Гарт» (Суми)                                     8      4     6    26 – 23     28

6.»Шостка – Плюс»                                8      1     9    27 – 28     24

7.»Нафтовик-2» (Охтирка)                    6      4      8   22 – 28      22

8.»Явір» (Краснопілля)                          2      5    11   17 – 38     10

9.»Зернопром» (Кролевець)                  3      1    14   27 – 51       9

10.ФК «Конотоп»                                    1      2    15   10 – 47       3

 

Примітка; За неявки з «Шостки-Плюс», «Явора» і «Зернопрому» знято по  1 очку, з ФК «Конотоп» – 2.

 

Лауреати  обласної першості 2000 року.

Кращий воротар – Олексій ПІДГОРНИЙ  («Спартак»),

кращий захисник –  Сергій СУХАРЄВ («Нафтовик-2»),

кращий півзахисник – Борис ШУРШИН («Нафтовик-2»),

кращий  нападаючий – Микола ГАРМАШ («Гарт»).

Кращий бомбардир – Максим КАЛУГІН  («Харчовик») – 13 м’ячів.

Кращий гравець  першої групи – Олег МІЛЮТА («Спартак»), другої групи – Олександр ІГУМНОВ («Авангард» Білопілля).

Кращий арбітр – Андрій ШУРЕНКОВ (Суми).