Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ. Випуск 88.

У випуску:

—   Наші вітання іменинникам.

—  Олександри  виграли «золото»,  Артему  дісталося «срібло».

—  Як Валерій ЖИЛІН врятував матч?

—   Де «прописався»  Кубок області  1955 року?          

 

Вітання

Сергій САВЧЕНКО: Бомбардир і гвардієць «Явора»

        Він серед  кращих бомбардирів  краснопільського «Явора» за  час його виступів на всеукраїнському професіональному  рівні. 6 червня  один з гвардійців команди відзначає свій  37- й День народження.

                                                        

 

У «Яворі»  вихованець тренера Анатолія  ЛИСЕНКА дебютував у 16 років.  Швидко пролетіли  7  сезонів. Найуспішнішим був  2007/06, в якому  він  відзначився  8 разів. А загальний його  бомбардирський  доробок склав 24 м’ячі, які він забив у 128  матчах.

Після «Явора»  на професіональному рівні Сергій  пограв  ще   у 5-и командах. Найбільше  затримався у мелітопольському «Олкомі»  і дніпродзержинській  «Сталі».  На жаль , ці команди  канули в Лету. І тут Сергій  мав пристойні здобутки:  За «Олком» провів 63 поєдинки  і забив 8 м’ячів, за  «сталеварів» –  50 і 9 – відповідно.  Були ще матчіp за  ПФК «Суми», « УкрАгроКом» з Головківки, у складі якого став переможцем 2- ї ліги,  і  черкаський «Славутич».   Цікавий факт: у  4-х матчах, коли перебував у «Яворі» і ПФК «Суми»,  суперникам  забив  по 2 м»ячі –   «Гірнику-Спорту», «Титану»,  «Іллічівцю-2» і  «Гірнику».

Значних успіхів Сергій добився,  коли згодом почав грати за  аматорські команди, а точніше  – за роменський «Агробізнес-ТСК», який впродовж  4 сезонів «королював»  в  обласному  футболі. Неодноразово  нападник ставав  чемпіоном і володарем  Кубка області,  команда не без успіху виступала  у першості і розіграшу Кубка України. Помітним був внесок  в цих успіхах  і результатах Сергія САВЧЕНКА,. А ще  – він  став  срібним призером  ЧУ серед аматорів, коли грав за  «Колос» із Зачепилівки з Харківщини.

За 16  сезонів  Сергій  провів  майже 380 матчів, з них на  професіональному рівні – 264, в яких  відзначився 46 разів.

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Першість України 2007/08. Друга ліга. Група «Б». «ЯВІР» (Краснопілля) – «ОЛКОМ» (Мелітополь) – 1:0. 14 серпня 2007 р.  Суми. Стадіон «Авангард».  2500 глядачів.
      «ЯВІР»:  Бандура, Охріменко, Литвиненко,  Калиненко,  Тієчко,  Пукась (к),Нишкур (А. Ткаченко, 90), Матлаш ( Сєміхов, 85), Перетятько ( Лебеденко, 87), САВЧЕНКО, Корсун.

«ОЛКОМ»:  Попережай, Харатін (Дудченко, 57), Яковенко, Пономаренко, Коваленко,  Тітов (Богданов, 57),Дятлов, Ткачук,  Капуста (к), Бугайов,  Босецький.

Гол:  САВЧЕНКО (47) .   Попередження:  Пукась (22), Яковенко (30),  Капуста (38), Тітов (39), Калиненко (76).

 

Валентин СИМАКОВИЧ:  З когорти останніх чемпіонів

    За  свою  професіональну кар’єру, яка тривала 18 років,  найбільших успіхів вихованець харківського футболу добився, виступаючи за  охтирський «Нафтовик» і краснопільський «Явір».  7 червня  екс- воротарю  виповнюється 61 рік.

До «Нафтовика» Валентин  прийшов, маючи вже  10-річний  ігровий досвід і 116 матчів, в т.ч – 1, зіграний  у Вищій лізі  чемпіонату СРСР за «Металіст».  В Охтирці грав поперемінно з Юрієм ПРОХОРОВИМ.  1991-й був останнім роком чемпіонату СРСР серед команд Другої ліги.  І володарями  золотих  чемпіонських медалей стали саме футболісти з берегів Ворскли. За той сезон вони провели 61 матчі. Нелегке психологічне навантаження довелося витримати і  воротарям.  Удвох вони пропустили  52 м’ячі, 30 матчів  відстояли на « 0».   У 23 зустрічах  Валентин  пропустив  лише 8 м’ячів. А ще 4 рази  виходив на поле, як польовий гравець .У чемпіонаті  команда встановила рекорд, не програвши жодного разу  у 20 матчах поспіль. І тут  неабияка заслуга голкіперів. Разом з командою  дійшов до півфіналу Кубка  України, який розігрували команди  Другої ліги.

Тоді у заявці команди було 18 гравців, не те, що наразі мають  виконавців на два склади. Уявіть, яке фізичне і психологічне навантаження лягало на плечі кожного гравця!

-Валентин ніколи не підводив,  я  завжди не боявся довіряти  йому місце  в основі,- згадує  екс-тренер «Нафтовика» Валерій ДУШКОВ.

Після того, як охтирчани вибули з Вищої ліги Першого, весняного чемпіонату України,  Валентину довелося залишити команду.  Він став захищати ворота краснопільського «Явора», відігравши  за  6 сезонів 158 матчів.  Разом з командою став володарем  малих  золотих  і бронзових  медалей друголігових перегонів.  За свою кар’єру  провів 318 матчів. По її завершенні  працював тренером воротарів  у кількох командах.

ФОТО з архіву. 1991 р. Валентин СИМАКОВИЧ – у нижньому ряду  посередині.

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат СРСР. 2 ліга. 1991 р.  «НАФТОВИК» (Охтирка) – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 3:0. 20 жовтня. Стадіон «Нафтовик».  3500 глядачів.

Склад «НАФТОВИКА»: СИМАКОВИЧ,  А.ЄРМАК, Яїчник, В. ЄРМАК, Сухарєв, Фомін (Листопадов, 85),  Попович, Шуршин (Тимченко, 71), Горох (Матвійченко, 76), Задорожний. Липинський.

Голи: Попович (41, 61), Яїчник (65).

      «ФутТайм»  і АФСО  вітають  успішних футболістів з їхніми Днями народження. Міцного здоров’я вам і оптимізму душі. Живіть без втоми і завжди досягайте  своїх цілей. Нових вам успіхів і досягнень у житті та щирої підтримки близьких людей і друзів!!!

 

Цитата

Микола СТАРОСТІН –  заслужений майстер спорту СРСР. Нападник футболу.

(З його книги «Зірки великого футболу», 1969 р.).

О, друзі вболівальники!  Любіть футбол, захоплюйтеся ним,  отримуйте від нього задоволення, але не терзайтесь самі і не звинувачуйте футболістів, які програли.  Кожна команда всім своїм єством прагне виграшу, але він один, а претендентів на перемогу двоє.  У кожної перемоги сто батьків, поразка завжди сирота.

 

Знай наших!

Олександри вперше з командою «озолотилися».

«Золотий», 5 матч  фінальної серії чемпіонату України з футзалу  серед команд Екстра-ліги  став вперше «золотим» для  гравців київського «ХІТа», який на  майданчику в Івано-Франківську завдав поразки місцевому «Урагану»  –  3:2. Цікаво, що з таким же рахунком  на користь киян завершилася  і фінальна  серія протистояння  сезону 2022/2023.  У складі обох колективів виступали  вихованці сумського футболу: у киян – Олександр ЛІФЕР і Олександр  СМЕТАНЕНКО зі Степанівки

, в «ураганівців»- Артем ФАРЕНЮК.

Про серйозні наміри футзалістів зі столиці було зрозуміло вже після першого тайму заключного матчу серії, коли вони були попереду – 2:0. Після перерви Артем  ФАРЕНЮК відіграв один  м’яч, але за хвилину суперники  зробили -3:1.  Зусиль і старання господарів вистачило лише на те, аби  скоротити відставання в рахунку до 2:3.

«ХІТ» уперше, як і наші два Олександри, стали чемпіонами України. До цього  команда  раз виграла «срібло» і тричі «бронзу».  Артем міг вдруге стати чемпіоном, але задовольнився срібною нагородою.

Гравці «ХІТа» і «Урагану»  дякують  силам оборони України, всім нашим воїнам за змогу змагатися!

 

    2023 р.  «ХІТ» – «новоспечений» чемпіон України. Олександр СМЕТАНЕНКО – третій праворуч у нижньому ряду, у верхньому – четвертий праворуч Олександа ЛІФЕР.

 

Матчі з історії

Дві поразки і дві нічиї

У двох домашніх  матчах чемпіонату СРСР 1971 року  із сумським  «Спартаком» сталися прикрі випадки, в яких наша команда зазнала  мінімальних поразок. У  цих зустрічах  сумчани  врятували очко.

ЗУСТРІЧ із сімферопольською Таврією» – одним із лідерів змагань – наближалася до нічийного результату. До фінального свистка залишалося 5 хвилин, коли воротар сумчан В. КИСЕЛЬОВ  допустився помилки,  як  стала  йому наукою. Загалом він добре провів поєдинок, але цього разу за півметра  за межами свого штрафного майданчика взяв м’яч у руки, який без перешкоди міг відбити подалі.  Мабуть, сподівався, що суддя  порушення не побачить. Розігравши штрафний удар, гості  проштовхнули м’яч у ворота «Спартака». 1:0 – на їхню користь.

        М’ЯЧ, який вирішив долю протистояння, було забито у матчі  з північнодонецьким «Хіміком».  Хтось із спартаківських захисників  на початку гри несподівано впав і форвард гостей без перешкод  вийшов до воріт і спрямував м’яч  за  призначенням.

У  МАТЧІ  «Спартака» із  кадіївським «Шахтарем» допоміг господарям врятувати  очко Валерій ЖИЛІН. До 89 хвилини  сумчани мінімально поступалися . Валерій взяв гру на себе.  Він прорвався з лівого краю,  обіграв двох захисників і воротаря, а решта було вже, як кажуть,  справою техніки. Нічия – 1:1.

      ТАКОЖ  на останніх хвилинах уникнув  «Спартак» поразки у матчі із  херсонським  «Локомотивом»?  який був попереду – 1:0.  Валентин АНДРЮЩЕНКО наважився на удар метрів з 20- и і  м’яч кулею влетів у ворота.  Голкіпер навіть не встиг вчасно зреагувати – таким сильним був удар сумчанина..

Сторінки історії

Кубок області. 1955  рік. Фінал.

 

«ХІМІК» (Шостка)  – «ШАХТАР» (Конотоп) – 2:0.   9 червня. Шостка. Стадіон  «Хімік».  Суддя М. Обозний (Суми).

«ХІМІК»:  Олег ПРИХОДЬКО, Микола ВИСОЦЬКИЙ,  Петро СКОРОХОД,  Євген ШУМОВ,  Михайло ВЕРХОЛАНЦЕВ,  Григорій ПУСТОВОЙТОВ,  Олександр ЄРОШИН,  Олексій ЧАБАК,  Петро ХАРЧЕНКО,  Анатолій КАРПЕНКО,  Леонід ЛОПАТІН,  Шлеймон ХАШАБА,  Василь БУРЕГА,  Костянтин БЕЛЕВСЬКИЙ.

«ШАХТАР»:  Василь  ДЕЄВ,  Володимир  ФІЛЬ, Віталій ГУРЖІЙ, Микола ШЕВЧЕНКО,  Вячеслав ДЕМИДЕНКО, Ілля РЕЗНИК,  Геннадій АЛІМОВ, Василь БІРЮКОВ, Ігор ЩЕРБАКОВ, Федір ГАНІН,  Павло ВМЖУНОВСЬКИЙ,  Григорій ЛЕВІНСОН,  Микола ГУЗЬ,

       Голи: Василь БУРЕГА, Олександр ЄРОШИН.

 

    Звіт  у газеті. «Гра почалася у швидкому темпі. Вже на 10 хвилині лівий нападаючий  Василь БУРЕГА точним ударом посилає м’яч у ворота гостей. Конотопчани намагаються відігратись. Вони провели ряд цікавих комбінацій, але безуспішно. Наприкінці другої половини гри центр нападу Олександр ЄРОШИН зі штрафного удару забив ще один гол. В цьому змаганні першість здобули  шосткинські футболісти з рахунком 2:0.

Старший інспектор  обласного комітету фізкультури і спорту тов. БРИЗКІН  вручив команді «Хімік» Кубок області з футболу. 12 гравців  цієї команди нагороджено дипломами 1 ступеня і цінними подарунками. Конотопській футбольній команді «Шахтар», яка зайняла 2 місце в змаганні, виданий диплом 2 ступеня.

Г. ВІКТОРОВ (газета «ЗОРЯ» (Шостка) за  15 червня 1955 р.).

 

Чемпіонат області 1962 р.

Про що «розповідають» протоколи

28 травня.

ЛИСТ  Ямпільського райкому КПУ Президії Сумської обласної секції футболу.

РАЙКОМ КПУ просить Президію не  знімати з подальшого розіграшу першості області по 1 групі команду  «Авангард» Свіського насосного заводу, яка не з’явилася в Шостку на гру з командою «Екран»  27 травня.

Була домовленість голови завкому Свіського насосного заводу  тов.  ШИНКАРЕНКА через промислово-транспортний відділ  райкому КПУ з начальником  Ямпільської автоколони Глухівського автопарку, що  вони виділять для команди автобус на 12:00. Команда чекала автобус до 16:00. Транспорт знайти не вдалося. Півдня дзвонили в автопарк  Шостки,  але транспорт не виділили.

За невиконання вказівок райкому КПУ про надання транспорту футбольній команді «Авангард» Свіського насосного заводу,  а також інші недоліки в роботі Ямпільської автоколони,  перед директором Глухівського автопарку  ставиться питання про зняття  начальника Ямпільської автоколони тов.ФЕЩЕНКА В.І.  з роботи.

Завідуючий промислово-траснпортнм відділом райкому КПУ П.КОМОВ.

Голова Ямпільського райсоюзу спорту А.ШЕРЕМЕРЕВИЧ.

 

Пояснювальна записка надійшла  також і від  голови завкому заводу тов.. ШИНКАРЕНКА.

 

     30 травня.   До обласної футбольної секції.                                                                                                                                       ПРОТЕСТ  представника  Глухівської команди Б. КАРМЕНА на гру рукою у матчі  «СПАРТАК» (Глухів) –  «САТКУ» (Суми) – 4:5.

За рахунку 1:0 на користь  Глухова гравець команди  «САТКУ»  забив м’яч у ворота команди Глухова рукою. Суддя т. БАЛИКОВ зарахував цей м’яч, не дивлячись на те, що  боковий суддя т.ГРИНЕНКО дав відмашку, що м’яч забито рукою. Т. БАЛИКОВ  при цьому сказав: «Не будь яка рука рахується».

      Рішення. У відповідності з Положенням, протест розгляду не підлягає і відхиляється.

 

1 липня.

ПРОТЕСТ представника  команди Глухова (прізвише написано не розбірливо)  на гравців у матчі  «ЛОКОМОТМВ» (Конотоп) – «СПАРТАК» (Глухів) – 3:2.  21:00.

Гравці «Локомотива»  тов. КУЗНЕЦОВ і ПОЧТАР  документів не мають. Вони заявлені за команду «Спартак» (Конотоп). Два дні тому ці гравці грали на Кубок району-міста за «Спартак» проти «Локомотива».  Згідно  Положення, вони не мали права грати.

Рішення. «Локомоитву» зарахувати поразка.