Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

 «ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 114.

 

У випуску:

—  Ветерани відзначили дні народження.

—  Тренер  розраховував на Олександра БАНДУРУ…

—  Віталій КАТЕРИНІН  став граючим тренером.

—  Знай наших!  Здобутки і досягнення. 

 

Вітання

Михайло ОХРІМЕНКО:  «Космонавт» із Саду   

 

       Серед   зіркових гравців  сумського «Спартака»  цей захисник посідає особливе місце.  Він виступав у нелегкі  часи становлення команди,  радуючи своєю надійною грою вболівальників.  Днями  Михайло  Дмитрович  відзначив ювілейний День народження. Йому  виповнилося 50! Але  й наразі  ветеран футболу залишається у  строю, виступаючи за команду ветеранів «Україна» – діючого чемпіона Сум.

ПЕРШІ  уроки футболу Михайло  отримав  у рідному селі Сад, що поблизу Сум. У 16 років виступав вже за місцеву команду «Космос» на  першість області.  На зимовій першості здібного юнака  побачив у грі тренер «Будівельника» Костянтин КОПИЦЯ.  А після  матчу  з командою майстрів «Автомобіліст», в якому  Михайло  забив єдиний  м’яч,  він запросив юнака виступати за  «будівельників». З ними він став чемпіоном і фіналістом розіграшу Кубка області.

У той час  сумська команда майстрів опинилася у скрутному становищі.  Змінювалися фінансисти, відповідно і назви команди. Були і кадрові проблеми.   Михайло відгукнувся на  прохання тренера «СБТС» Миколи КУРАСОВА  допомогти  колективу.  Але через два сезони змушений був  з кількома гравцями залишити команду, бо вона понизилася у класі.

-Ті матчі мене загартували  як футболіста і «ловити», як кажуть, в Сумах було вже нічого, а грати дуже хотілося, – говорив тоді Михайло.  Він отримав  запрошення від  «Тилигула» з Молдови, який  виступав  у  Національному дивізіоні. За неповних два сезони  провів 26 матчів і став бронзовим призером. Тоді зіграв міжнародну зустріч у рамках розіграшу Кубка УЄФА  із мінським «Динамо» – 93.

Після того, як тренер- селекціонер охтирського «Нафтовика» Валерій БЕРМУДЕС зателефонував  і запропонував  повернутися додому, Михайло прийняв запрошення, бо, крім того,  його чекала  чекала майбутня дружина  Олена.

Почав грати  у чемпіонаті України за  «Нафтовик» , «Спартак»,  «Фрунзенець – Лігу – 99» і «Явір. А це –  майже три сотні матчів. Забив кілька м’ячів (див.  Матч з історії), регулярно постачав  партнерів  результативними передачами.  У складі сумчан став володарем Кубка губернатора і срібним призером  міжнародного турніру  «Південна  перлина» в Одесі.

Ось що писала преса  про гру Михайла, приміром,  у 2000 році.

      Матч  «Спартак» – ФК «Львів» – 0:0. «Перший гольовий момент сумчани створили вже на 5 хвилині. Михайло ОХРІМЕНКО метрів із 25 наважився на удар. М’яч, вдарившись  перед воротарем об землю,  відлетів на кілька метрів від його рук, але на добивання м’яча ніхто із сумчан не встиг».

     Чвертьфінальний матч розіграшу Кубка України. «Спартак» – ЦСКА (Киів) – 1:4. Гостей тренував Михайло ФОМЕНКО, у  їх складі  на поле вийшов  вихованець  сумського футболу Сергій БІЛОЗОР. «Перший  гострий момент, створений гостями, завершився голом на 13 хвилині. Проте  спартаківці зрівняли рахунок  досить швидко. Перериваючи навіс м’яча від ОХРІМЕНКА  з лівого флангу, захисник ЦСКА зіграв рукою і суддя призначив пенальті. ОХРІМЕНКО  надіслав м’яч у правий  від РЕВИ кут – кіпер  киян улетів у протилежний.  Але здобуту з таким зусиллями рівновагу, сумчани не  втримали…»

Серед  найпам’ятніших зустрічей – ще кілька  кубкових  у  «Нафтовику» і «Спартаку». В 1/16 фіналу в Охтирці зіграли – 1:1 із «Зіркою». У повторному у Кіровограді, програючи –  0:2, охтирчанам вдалося відігратися. Рятівний другий м’яч  Михайло забив за 7 хвилин до завершення поєдинку.  У наступному етапі  вдома  «нафтовики» обіграли  одеський «Чорноморець»- 3:0, а в гостях зазнали фіаско – 0:5.

А кубкові матчі у складі сумчан з «Динамо» (0:0, пенальті -4:2і),  «Таврією» (3:2) і ЦСКА  (1:4) змусили заговорити  про нашу команду. У матчі з киянами Михайло забив 3-й  м’яч в серії  післяматчевих пенальті, який  відкрив  «Спартаку» шлях далі.

-Головним завданням  на матч з Динамо» було  не програти з великим рахунком, –  розповідав пізніше Михайло. – Всі нас підшпилювали, мовляв, отримаєте  5 м’ячів. А ми  взяли і виграли!  Після матчу емоціям не було меж. Нас тоді супроводжувала удача. Із «Таврією»  – теж  фарт.  4 рази  вдарили по воротах – забили 3 м’ячі, які подарував воротар гостей.   ЦСКА  серйозно налаштувався на гру з нами.  Відверто – він був сильнішим. За рахунку 0:1 я реалізував пенальті. Але того  дня ми  помітно поступалися киянам.

Кар’єру на професіональному  рівні  Михайло завершив  у 30 років. За 16 сезонів  провів 416 матчів , в яких забив 9 м’ячів. Надалі продовжив грати  вже  за аматорські команди ветеранів, з якими  ставав призером  і кращим гравцем змагань. Ветеран  не поступається на полі  чи майданчику  молодшим за нього  колегам.  Бо є досвід, а майстерність йому не позичати.

НАСТУПНОГО дня, коли Михайло розміняв шостий десяток, «Україна» зіграла  черговий матч чемпіонату Сум з футзалу серед ветеранів 40+.Партнери зробили ювіляру приємний подарунок у вигляді перемоги над суперником – 3:0.

Заступник голови  АФСО Альберт МОЛГАМОВ вручив Михайлу Подяку АФСО і м’яч з автографом  заслуженого майстра спорту СРСР  зіркового гравця і тренера Михайла  ФОМЕНКА.

 

 

ФОТО з АРХІВУ. Березень 2023 р.  У складі  команди «Україна» (Токарі) – Михайло ОХРІМЕНКО (у другому ряду – другий ліворуч) – переможець чемпіонату Сум з футзалу серед ветеранів 40 +.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ.  Чемпіонат України  1994/1995. Перша ліга. «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія) –  ФК «СБТС» – 1:2. Стадіон «Олімп». 9 квітня 1995 р. 4 000 глядачів.

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА»:   Рева, Думенко, Скорик (Цимбал, 46), Сосенко (Ільєнко, 35), Панчишин, Гура (Гаврилін, 46), Оголюк, Газюкін, Богатир (Босецький, 62), Шажко (Заровний, 76), Казьмін. Тренер: А.Бузник.
ФК СБТС: Вертилецький, Савчуков, Івченко, Семерня, Охріменко, Савченко (В.Панін, 63; Черняхов, 72) .Дудка,  Співак, Лазебний, Кравченко, Михальов. Тренер: С.Доценко.
       Голи: Панчишин  (12), Охрименко ( 36), Співак ( 45).
Попередження:  Газюкін (37), Дудка (39), Охріменко (63), Лазебний  (89).

 

Вадим ХАРЧЕНКО:

Серед  кращих  голеадорів «Нафтовика»

 

     Із 19 професіональних футбольних років половину він провів в охтирському «Нафтовику».  В активі  також є виступи за «Нафтовик» і харківський «Металіст» у Вищій лізі чемпіонату України. Один  з кращих голеадорів  нашої команди відзначив свій 48 День народження.

 

 

КАР’ЄРУ 17-річний  юнак розпочинав  у друголівгових командах  Грозного і Самари, які виступали  у чемпіонаті Росії. За них він  провів 93 матчі і забив 14 м’ячів.

В Україну його повернув сумський тренер Валерій БЕРМУДЕС, який тоді працював  у запорізькому  «Вікторі». А заявив про себе  Вадим, коли за рік став грати в «Нафтовику». Відразу на нього  звернули увагу тренери  вищолігового  «Металіста» . Але  після 3-х сезонів він повернувся в Охтирку,зігравши кілька матчів за сумчан.

У команді з берегів  Ворскли  швидко  28-річний  футболіст  став головним  бомбардиром. Особливо результативними були  сезони, коли він двічі поспіль став кращим , забивши по 15 м’ячів. Також двічі поспіль  входив до Десятки  снайперів Першої ліги. 14  матчів  зіграв у Вищій лізі. Роки у  «Нафтовику» були найуспішнішими  у кар’єрі нападника: 265 матчів  і 49 м’ячів.  За цими здобутками  він на 3-у місці  серед  бомбардирів в історії  команди  в ЧУ.

Кар’єру завершував у ФК «Полтава». За 19 років  виступів   провів 476 матчів, в яких забив 82 м’ячі. Ще 6 років Вадим  продовжував грати  на аматорському рівні за команду  «Енергетик” ( Солонцівка) у чемпіонаті Харківської області.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1997/1998. Перша ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) –  ФК «ЛЬВІВ» – ;4:2.  19 червня 1998 р. Стадіон  «Нафтовик». 2 000 глядачів. 32 градуси
      «НАФТОВИК»:  Стороженко, Сухарєв, Пронін, Фесенко (Теслик, 44), Захаров (І.Толстов, 58), Охріменко (А.Толстов, 63), Харченко-Жуковский (Артеменко, 86), Міхно, Шкурат, Корощенко (Дзюбін, 70), Грачев. Тренер: В. Єрмак.
ФК «ЛЬВІВ»: Чабан, Вільчинский, Леськив, Бойко, Павлиш, Ометюх (Вергун, 54).Швець, Луцишин,  Мазур, Семочко, Котовенко (Різник, 46). Тренер: С. Юрчишин.
Голи:  Грачов ( 8), Харченко – Жуковсий  (23- пенальті, 50), Толстов  (75) – Леськів ( 62 -пенальті, Різник  (70).
     Попередження:  Фесенко, Шкурат – Леськів.

 

 

 Визнання

Віталій КАТЕРИНІН  буде грати і тренувати  

 

       Два роки тому вихованець сумського футболу , який  свого часу був капітаном   «АФФК «Суми» , а останнім часом грав за  роменський «Рятувальник», почав  виступати у чемпіонаті Естонії  з футзалу серед команд Вищого дивізіону за «Космос» з Таллінна.

За підсумками минулого сезону «космонавти» учетверте стали  чемпіонами країни.  Золоту медаль отримав  і Віталій. Фінальну серію  із 3-х матчів команда виграла із загальним рахунком  18:4. У першому  (6:1) сумчани відзначився «хет-триком».

Вдало зіграв наш земляк  у груповому міні-турнірі  футзальної Ліги чемпіонів.  Не програвши жодного із 3-х  матчів, естонці  завершили виступ. За різницею м’ячів їх випередив  «Лученець» зі Словаччини, на майданчику якого  грали команди.  У зустрічі з андорцями (4:1)  Віталій забив 2 м’ячі у ворота суперників і один у свої. Ще раз відзначився у поєдинку з господарями (4:4). Допоміг  перемогти  шотландців  (5:2), зробивши дві результативні передачі.

Новий сезон  сумчанин розпочав  у новій  команді «Віймсі СМС-раха»- неодноразового чемпіона і призера ЧЕ (минулого  сезону виграв  бронзові медалі).  Це команда з невеликого селища, що має  однойменну назву з волостю, яка входить до  повіту Харьюмаа. Річ у тім, що «Космос» не пройшов атестації і його не допустили до змагань. У новій команді  головним тренером  керівництво клубу призначило Віталія  КАТЕРИНІНА. Попереднього спеціаліста Владіміра ЙОВАНОВИЧА  із Сербії було звільнено, бо він привітав президента Росії з днем  його народження.

-Віталій  буде грати  за нашу команду. Допомагатиме йому  Антон СМЕТАНІН. Це одна із причин, чому  було зроблено вибір  на користь тандему. Ми добре знаємо, як важко одній людині  і грати, і виконувати  роль тренера, – роз’яснив  керівник  команди  Андрій  ГОЛОВІН.

Команда під керівництвом сумчанина  впевнено  розпочала свій виступ: 7 матчів – 21 очко і перше місце серед  8 команд. В останньому турі  «Віймсі  СМС-раха» розгромив  суперника  – 12:0. Команда грає за чемпіонським графіком!

 

 

ФОТО з АРХІВУ. 2023 р. Радість «космонавтів» – вони  ЧЕМПІОНИ!

 

 Ситуація

Желько ЛЮБЕНОВИЧ:  На БАНДУРУ  я  розраховував…

 

       Дев’ятеро футболістів  за згодою сторін залишили «Минай». Серед них і вихованець сумського футболу, 37-річний воротар  Олександр БАНДРА. Про причини  припинення контракту не повідомляється.

У команді  наш земляк виступав останні півтора року, був її капітаном. Провів  42 матчі, 12 з них відіграв на 0 і парирував 2 пенальті, включався до Символічної збірної туру.  «Минай» має 6 очок і  посідає останнє місце у Прем’єр-лізі, не здобувши ще жодної перемоги.

Новий  головний тренер «Минаю»  Желько ЛЮБЕНОВИЧ  так прокоментував ситуацію в команді:

 

 

        – Хто ці футболісти, котрих Ви хотіли залишити, але не вдалося?

– Безумовно, це Бандура та Нємчанінов. Це ті гравці, на яких я дуже сильно розраховував. Вони зрозуміли з перших днів мене, я – їх. Але так склалися обставини, що ми залишились без цих ключових футболістів.

         – Що змусило вас піти на таку радикальні кадрові зміни?

–  Є футболісти, яких я просто не бачу в складі у другому колі і ми подякували їм, за роботу. Але є і гравці, яких я дуже хотів залишити, але вони вирішили піти. Проте я впевнений, що  ми знайдемо футболістів, котрі будуть заслуговувати грати в «Минаї».

Мені потрібні гравці, які хочуть прогресувати, вчитися і хочуть бачити себе на високому рівні. Мені не потрібні люди, які просто грають і очі в них не горять… Нас цікавлять молоді талановиті українці. З чемпіонату U-19, другої, першої чи Прем’єр -ліги…

 

       На професіональному рівні Олександр БАНДУРА вже 20  років. Розпочинав у сумському «Спартаку» і краснопільському  «Яворі», за які провів 55 матчів. Потім були вищолігові  «Таврія»,  донецький «Металург», «Верес» та ін. На професіональному рівні зіграв майже  370  матчів. Ринкова вартість  О.БАНДКРИ 200 000 євро.

 

 Знай наших!

Хто скільки зіграв і забив?

 

        Восьмеро вихованців сумського футболу  виступали в осінній частині  чемпіонату України у складах 6 команд Прем’єр – ліги.  Разом вони  зіграли 88 матчів і забили 10 м’ячів.

Ось їхні здобутки:

Сергій СУХАНОВ («Оболонь») – 16 матчів – 3 м’ячі.

Владислав ШАРАЙ («Верес») – 15 – 2.

Олександр БАНДУРА («Минай») – 14 матчів.

Денис АНТЮХ («Зоря») – 14 – 2.

Олексій ХОБЛЕНКО  («ЛНЗ») – 11 – 1.

Станіслав ШАРАЙ («Верес») – 10 – 2.

Сергій РИБАЛК («ЛНЗ») – 6  матчів.

Антон ЦАРЕНКО («Динамо» ) – 3 матчі.

На жаль, у цьому  сезоні воротар Денис ІГНАТЕНКО – уродженець Стецьківки Сумського району – не мав ігрової практики.

 

 

ФОТО з АРХІВУ. 27 вересня 203 р. 1/8 фіналу розіграшу Кубка України. «Динамо» – «Оболонь» – 0:1. М’яч  Сергія СУХАНОВА  «вибив» суперника з турніру.  Він провів 16 офіційних матчів, в яких відзначився 4 рази.

 

  45 номер серед найкращих

 

        СпортАрена назвала  33 найкращих гравців за підсумками  першого етапу  осінньої частини чемпіонату України серед команд Першої ліги.

На позиції  центрального захисника  під  №3 гравець  «Вікторії» (Миколаївка)  Максим  САСОВСЬКИЙ.

 

 

Як зазначають експерти  «СА», команда із Сумщини, яка відновила виступи в ПФЛ після півторарічної паузи, здорово стартувала та весь перший етап була в трійці найкращих (а то й найкращою) за кількістю пропущених м’ячів. Кінцівка (0:6  -у заключних матчах з «Інгульцем» і  «Лівим берегом») підпсувала статистику, проте не відмінила того факту, що «Вікторія» вийшла до  групи «Чемпіонська». Новачок САСОВСЬКИЙ  після «Волин»і та ФК «Львів» створив гарний дует із НЕЛІНИМ,  добре відпрацьовував у захисті, у кожному матчі виконував норматив за відбираннями, підбираннями та якісними передачами на рівні провідних оборонців ліги.

Двічі  впродовж сезону Максима включали до  символічних збірних турів. команда посіла 4 місце у своїй групі. 22-річний гравець провів за «Вікторію» 17 матчів.

 

 Двоє у Десятках

Прес-центр ПФЛ України оприлюднив дві Десятки  найкращих арбітрів  і асистентів арбітрів, які провели найбільше матчів  у Першій лізі  чемпіонаті України з 1992 по2023 роки.

СПИСОК  арбітрів-гвардійців очолює  сумчанин Євген КОТЕНКО.  Впродовж 16 років (1994 -2009 рр.) обслуговував 163 матчі.  Він помітно випереджає  Олександра  ЦИГАНКОВА  з Тернополя, у якого 137 поєдинків. 6 арбітрів провели більше 100 матчів.

Наразі  Євген – заступник голови, член Виконкому, голова комітету арбітрів АФСО, спостерігач арбітражу  Першої ліги УАФ.

НА 4-у місці серед 10 асистентів арбітра (у кожного з них більше  100 матчів)  Ігор СИДОРУК з Конотопа.  За 11 років він працював на 135 зустрічах. Очолює  Десятку  Віктор ФЕДАН з Олександрії: 15 років -171 матч.

Ігор обслуговує матчі чемпіонату області, є  спостерігачем  арбітражу Другої ліги УАФ.

 

  На трьох – 18 матчів і 10 м’ячів

 

     Завершився перший етап  чемпіонату України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги. 

Після 11 матчів  вони розділилися на  2 групи: одна  змагатиметься  за 1-6 місця і путівки на євроарену, інша – за 7-12.

Діючий чемпіон  і володар Кубка України  полтавська «Ворскла» , ворота якої захищає сумчанка Катерина  САМСОН , а в нападі грає  охтирчанка, капітан команди Яна КАЛІНІНА,  на 2-у місці, поступаючись  трьома пунктами «Кривбасу».

На першому  етапі  Катерина зіграла 5 матчів, Яна – 11 і забила  9 м’ячів. Вона на 6 місці серед кращих бомбардирів чемпіонату. Очолює перегони її одноклубниця  Роксолана КРАВЧУК, у якої 14.

 

                            

  

     З хорошим  настроєм йдуть у відпустки Катерина  САМСОН і Яна КАЛІНІНА – сезон для них був успішним.

 

За підсумками голосування  членів Всеукраїнської асоціації футболістів –професіоналів Катерину і Яну  включено до номінації «Краща 11» футболісток 2023 року.

У команді «Пантери» з Умані виступає вихованка Конотопської ДЮСШ Юлія ДЕХТЯР. Вона  відіграла в  чемпіонаті 2 матчі і забила 1 м’яч.

Поєдинки другого етапу  відбудуться навесні наступного року.  У стартовому турі  «Ворскла» зустрічається і «Шахтарем», який  завдав полтавчанкам  єдиної поразки (0:1).

ЖІНОЧА збірна України, за яку виступають наші дівчата, завершила боротьбу у груповому  раунді першого в історії розіграшу Кубка націй. Вона посіла 3 місце  і зуміла обійти Словенію в рейтингу третіх команд, уникнувши  наразі вильоту в Лігу С.

Тепер на підопічних Володимира ПЯТЕНКА  очікують стикові матчі, які відбудуться у третій декаді лютого. Суперницями українок будуть футболістки  Болгарії.

 

Футбол у регіонах

МХП «Урожайна країна»: До 100 – рукою  вже подати

                       

   Розпочався  вирішальний етап 38-го Відкритого чемпіонату Роменщини з футзалу пам’яті екс-воротаря місцевого «Електрона» Сергія БІЛАШОВА.

Спочатку  суперники провели відбіркові змагання у групах,  за підсумками яких  6 кращих команд  виборюватимуть нагороди у Вищій лізі, решта  7 –  у Першій, куди вони вийшли із очками, набраними в іграх між собою.

    ВИЩА ЛІГА. 

Продовжують  результативно  грати футболісти МХП «Урожайна країна». У «золотому» фіналі вони з двозначним рахунком 11:2  перемогли  «Старт» із Синівки. Це була вже п’ята вікторія  з двозначним рахунком з початку змагань.  Гравці  близькі до того, аби першими забити у чемпіонаті 100 м’ячів. У МХП  –  9  очок, в  «Арсенала» з Русанівки – 7, «Гефеста-2» (Ромни) -3.  Гравець лідера Роман ЖМУД забив 30 м’ячів, помітно випереджаючи  суперників. Команді належить рекордний рахунок –  20:1 над «Стартом».

Крім того, роменчани успішно  виступають’ у  Першій лізі Зимової першості області. Після 6 турів вони на 2 місці, поступаючись 5 очками «Прокуратурі».

    ПЕРША ЛІГА. 

Впевнену перемогу здобули гравці  «Агро-Долини», які  здолали «Кернел» – 14:1.  Це вже 6 його поразка з двозначним рахунком у сезоні за різниці м’ячів 13 – 66. Перегони очолює «Вільшана» -9 очок. По 6  – у   «Агро-Долина», роменського   «Альянсу» і «Вікторії» із Семеніки.  Серед бомбардирів по 11 м’ячів забили  Богдан ГОРОБЕЦЬ («Альянс») і Сергій ІЩЕНКО («Агро-Долина»).

 

Книга рекордів, досягнень і цікавих фактів з історії сумського футболу

 

Михайло ФОМЕНКО – у ТОП 10

 

      Він входить до Десятки тренерів, під орудою яких команди провели найбільшу кількість матчів у чемпіонатах України.

На  рахунку Михайла івановичв 293 поєдинки. За цим покаником він на 6 місці.  Очолює рейтинг Мирон МАРКЕВИЧ, у якого 622 матчі.

Михайло ФОМЕНКО  також серед  тренерів-переможців  національних  чемпіонатів. Цього успіху він добився, працюючи в  «Динамо».

 

Перші матчі на снігу

 

У 1955 році  вперше було проведено  футбольні матчі на снігу. Вони пройшли у рамках першості області  серед  товариств і відомств.  У Сумах відбувся фінальний турнір за участю 4 команд обласного центру.

 

      Результати. Збірна Сум перемогла  «Спартак» – 8:2,  «Торпедо» – «Харчовик» – 7:2, «Торпедо»  -«Спартак» –  7:0, Збірна Сум –  «Харчовик» – 5:1, «Торпедо» обіграло  сумчан, а «Спартак» – «Харчовик». На жаль, результати двох  останніх матчів  невідомі. Трійка призерів: «Торпедо», збірна Сум і «Харчовик».

 

Хто «підсолодив»  футболістів

 

    Цікаво розгорталися події у матчі між командами Чупахівського і Півненківського цукрових заводів  в першості облради ДСТ «Колос» 1955 року.

Перший тайм був за господарями – 2:1. Відразу після перерви  гості беруть ініціативу у свої ноги і забивають 3 м’ячі – 2:4.  Але незабаром  чупахівці  почали вести  атаку за атакою і змогли зламати опір суперника.  Підсумковий результат … 9:4 – на користь  чупахівськх футболістів.

 

Поступилися у фіналі

 

Першоліговий «Спартак» у ході підготовки до весняного етапу чемпіонату України  на початку 2001 року взяв участь  у Міжнародному турнірі «Південна  перлина».

Він  пройшов в Одесі за участю 6 команд. У фіналі наші футболісти поступилися городянам Миколаєва – 0:1.  А до цього сумчани перемогли  представника Вищої ліги чемпіонату Білорусії «Нафтан-Девон»  з Новополоцька  – 3:0 і одеський «Чорноморець» – 2:1.

 

4 ювілеї – в один рік

 

     У 2002 році  відомий сумський тренер з футболу і хокею Валерій БЕРМУДЕС  відзначив відразу 4 ювілеї.

70 – День народження, 50  років тренерської діяльності, з них – по 20 років: як  тренер з хокею і футболу та 10 років, як дитячий тренер.  Свого часу він працював у багатьох командах, в тому числі – у сумському «Спартаку», охтирському «Нафтовику» і краснопільському «Яворі».  Наразі Валерій Луїсович працює в Ліцеї-інтернаті «Барса».

 

6 рекордних матчів «Спартака»

 

Сумський  «Спартак» на чолі ТОП-15  рекордних матчів за відвідуваністю за всю історії Першої ліги чемпіонатів України. В його активі 6 таких зустрічей.

Цю статистику подає Український футбольний клуб імені Нестора-літописця.

 

 

На 1-у місці матч  сезону 2012/2013 «Спартак» – «Нафтовик» (Охтирка) -1: 0, який зібрав 29 300 глядачів.  З цього сезону  ще 3 матчі: із донецьким «Шахтарем-2»  (2:1) – 25 000, кіровоградською «Зіркою» (1:0) – 23 000 та   івано-франківським «Спартаком» (3:1) – 20 000.

У сезоні 2003/2004 –  два таких поєдинки: з алчевською «Сталлю» (0:2) – 19 600 і харківським «Металістом» (1:1), на якому побувало 18 000 глядачів.

Загалом  на 6 матчах сумчан підтримували 134 900 вболівальників. «Спартак»  4 зустрічі виграв, одну завершив внічию і зазнав однієї поразки за різниці м’ячів 9 – 5.

 

Руслан КОСТЕНКО: 2+2

 

     У матчі чемпіонату області 2008 року  «Факел» з Дружби після першого тайму поступався «Лебединцю» з Лебедина – 1:3.

З другого тайму вступив у гру Руслан КОСТЕНКО.  Він швидко  змінив ситуацію на користь своєї команди. Нападник двічі вправно реалізував штрафні удари і зробив дві результативні передачі партнерам, які  змусили суперника розпочати з центра поля. «Факел» переміг – 5:3.

У 5 матчах, які Руслан провів за команду, він забив 6 м’ячів.

 

Як народилася «Вікторія»

 

«Вікторія» із Семенівки – тепер уже Роменського району  – унікальна команда.

6 років поспіль (1994 – 1999)  вона  ставала чемпіоном і 7 разів  – володарем Кубка Липоводолинського району. У 1996 році  виграла усі  трофеї.

Ще один рекорд за кількістю  династій. В ній грали родини  КУРИШКІВ,  ШВЕЦІВ,  БАБЕНКІВ і ВЕРТІЇВ.  Вже  31 рік  команда виступає під назвою «Вікторія».  До цього  була «Чайка»,  «Колос» і «Факел».

У 1992 році у сім’ї Миколи ГРИЦАЯ  народилася донька Вікторія.  І коли гравці думали, яку нову назву дати команді, хтось із гравців запропонував назвати Вікторією. Свого часу в команді грав  командувач ракетних військ і артилерії  Збройних Сил України генерал-майор Микола ГРИЦАЙ.