ФутТайм від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 123.
У випуску:
—- Згадаймо й пом’янемо Сергія ЧЕРНОШВЕЦЯ.
—- Вітання ветеранам футболу.
—-Як шосткинська «Барса» виграла бронзу у Києві?
— За що покарали львівські Карпати» і сумський «Спартак»?
Пам’ять
Сергій ЧЕРНОШВЕЦЬ: Футбол – улюблена гра
17 лютого – 51 рік від Дня його народження. Але доля розпорядилася по-іншому. У 2004 році перестало битися серце цього здібного футболіста, який радував вболівальників своєю добротною і результативною грою. Згадаймо й пом’янемо Сергій ЧЕРНОШВЕЦЯ.
ФОТО з АРХІВУ. «Нафтовик» -1998 р. Сергій ЧЕРНОШВЕЦЬ у нижньому ряду третій праворуч.
У ВЕЛИКОМУ футболі Сергій з’явився з легкої руки Михайла ФОМЕНКА, який відразу звернув увагу на швидкісного і віртуозного нападника і запросив до першолігового сумського «Автомобіліста». Дебютного сезону гра у Сергія не йшла. У 14 матчах забив лише 1 м’яч. Було деяке розчарування, хоча той м’яч «подарував» діючому чемпіону – вінницькій «Ниві». Він врятував сумчан від поразки (2:2). У наступні сезоні гра , як кажуть, уже пішла.
У команді почали виникати фінансові проблеми і Сергій переходить до охтирського «Нафтовика». За 4 сезони провів 110 матчів, в яких забивав вирішальні м’ячі, як скажімо, «Нафтохіміку», ФК «Львів», «Поліграфтехніці», «Ратуші», «Скалі» та ін.. Ось що писала, приміром, про матч у Харкові місцева газета «Слободской Край».
«У 8 турі “Металіст” приймав охтирський “Нафтовик”. Охтирці очолюють турнірну таблицю, харків’яни ж з кожним матчем все впевненіше опановують роль “штатного” аутсайдера.. “Нафтовик” уже в першому таймі повів у рахунку. Господарям вдалося відігратися. Але втримати рівновагу харків’янам, на жаль, так і не вдалося. Наприкінці матчу гості забивають другий гол в ворота “Металіста” – С.Черношвець».
У тому матчі Сергій на 65 хвилині вийшов на заміну і через 10 хвилин приніс «Нафтовику» перемогу- 2:1. Дебютного сезону він забив 14 м’ячів, ставши кращим бомбардиром команди, і увійшов до ТОП-10 снайперів чемпіонату. В ударі був і наступного сезону (10 м’ячів).
Мріяв пограти Сергій і у вищій лізі. Отримав запрошення від донецького «Металурга». Але гравець і керівництву клубу не знайшли спільної мови, тож не судилося Сергію зодягнути футболку цієї команди. Надалі нападник продовжив грати за «Фрунзенець-Лігу-99». Провів також кілька матчів за «Сумигаз» у вищоліговому чемпіонаті України з футзалу.
Кар’єра Сергія на професіональному рівні тривала 10 років. Провів 240 матчів і 45 м’ячів. На висоті був, коли продовжив грати за аматорські команди у обласних змаганнях. Приміром, у 1999 році, виступаючи за команду «Астра» з Охтирки, став кращим бомбардиром чемпіонату області з міні-футболу.
Його футбольна кар’єра, як і саме життя, несподівано обірвалися у 2004 році. Сергію було усього 30…
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1994/1995. Перша ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – «КРИСТАЛ» (Чортків) – 4:2.18 квітня 1995 р. Стадіон «Нафтовик». 2 000 глядачів.
«НАФТОВИК»: Столбовий, Цисар, Задорожний (Рудняк, 80), Єрмак, Піскун, Таргонський (Фесенко, 60), Черношвець, Корощенко, Захаров, Леш, Грачев. Тренер: А.Біба.
«КРИСТАЛ»: Капуста, Брикайло, Дідик, Золотницький, Зеленюк, Сосновський (Михалюк, 46), Бадло (Баік, 65), Качмар (Семираз, 33), Павлюк, Фігун (Лемішко, 79), Білик. Тренер: І.Гамалій.
Голи: Черношвець (22), Захаров (31), Грачев (58), Рудняк (86) – Золотницький – (60), Фігун (80).
Вітання
Олександр СІКУН: Атлант з Охтирки
Таких самовідданих місцевому футболу, як Олександр СІКУН в області одиниці. Саме на них він і тримається. А уявіть, якби їх не було ? А тому велике спасибі таким патріотам, які докладають максимуи зусиль, аби місцевми футбол жив і не канув в Лету. В Олександра Михайловича ювілей – з чим його і вітаємо!
ОХТИРСЬКІ вболівальники, в першу чергу, завдячують Олександру СІКУНУ за те, що він ось уже впродовж 20 років займається аматорським футболом. І коли у місті не стало команди майстрів, він взявся за її відродження. Важко наразі, але Олександр оптиміст і докладає максимум зусиль разом із футболістами, аби повернути до міста великий футбол.
Все його життя пов’язане з містом нафтовиків. В ньому він розпочинав грати у футбол, разом з «Нафтовиком» у 1982 році вперше за свою коротку історію завоював Кубок області і стартував у першості УРСР серед КФК. Тоді у команді закріпилися молоді вихованці тренера місцевої ДЮСШ Анатолія Слободинюка. Серед них був і Олександр СІКУН.
Запам’яталися Олександру товариські зустрічі з командою майстрів другої ліги – харківським «Маяком», якого охтирчани перемогли -1:0, ветеранами київського «Динамо», за яких грали Віктор Банников, Стефан Решко, Віктор Колотов, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Йожеф Сабо, Володимир Онищенко, Євген Рудаков та ін. Тоді охтирським футболістам було ще важко змагатися з такими досвідченими суперниками і вони поступилися – 0:2.Повчальною була і товариська зустріч з дублерами «Динамо», якій зазнали невдачі – 1:5.
Був у кар’єрі Олександра виступ за місцевий «Спартак», з яким став володарем Кубка «Робітничої газети» – його розігрували команди промислових підприємств.
Недовгою була кар’єра гравця. По її завершенні став тренером місцевої команди. Під його керівництвом вона добилася феноменальних результатів, 19 разів ставши переможцями обласних змагань. Три останні сезони «Нафтовик» беззаперечний лідер – двічі поспіль перемагав у чемпіонаті і розіграші Суперкубка, тричі поспіль вигравав Кубок області. В останньому турнірі команда повторила досягнення «Нафтовика» 30-річної давнини.
У нинішньому сезоні охтирчани впевнено ведуть боротьбу у чемпіонаті України серед аматорських команд за підвищення у класі. У своїй групі – вони поступаються двома пунктами лідеру, маючи гру у запасі.
Про мрію Олександра Михайловича здогадатися не важко Тож побажаймо йому і команді, щоб вона здійснилася!
ФОТО з ІСТОРІЇ. 1982 р. «Нафтовик» вперше виграв Кубок області. Олексанр СІКУН у верхньому ряду – перший праворуч.
Сергій ЛИСТОПАДОВ: Розпочинав з «Нафтовика»
Свою кар’єру на професіональному рівні він розпочинав в охтирському «Нафтовику» , який у 1991 році став чемпіоном Другої ліги останнього чемпіонату України. Потім були краснопільський «Явір» і сумський «Спартак». Загалом зіграв майже 290 матчів і забив 10 м»ячів. 14 лютого Сергій відзначає свій ювілейний День народження. Йому – 50!
ФОТО з АРХІВУ. 1994 р. Сергій ЛИСТОПАДОВ ( у верхньому ряду – перший праворуч) у складі «Нафтовика».
У «НАФТОВИКУ» дебютував 9 березня 1991 року у домашньому матчі з кіровоградською «Зіркою» (4:0), замінивши на 73 хвилині Ігоря ЗАДОРОЖНОГО. І в решті 13 зустрічах Сергій виходив лише на заміну. А ось у чвертьфінальному матчі розіграшу Кубка України з тією ж «Зіркою» (1:0) він провів на полі 90 хвилин.
З усіх матчів того сезону найпам’ятнішим, мабуть, був повторний 1/16 фіналу розіграшу Кубка СРСР у Києві з «Динамо». І хоча охтирчани поступилися (0:4), Сергій отримав задоволення , що пограв проти Сергія Ковальця, Олега Саленка, Володимира Шарана на інших
Наступного року йому вдалося вийти на поле в одному матчі «Нафтовика», який дебютував у Вищій лізі. Важко наразі сказати чому тренер команди не довіряв тоді юнаку місце в основі?
Закріпитися Сергію у «Нафтовику» так і не вдалося (20 матчів – 1 м’яч). Він перейшов до «Явора», який тоді робив перші кроки у Другій лізі ЧУ. Саме він і став його командою на 7 сезонів. В ньому він забив свій перший м’яч (див. Матчі з історії), допоміг «Явору» підвищитися у класі. За команду провів майже 200 матчів і відзначився 7 влучними ударами. Один м’яч у 31 матчі Сергій забив, коли грав сезон у складі «Спартака». До речі, за час виступів за «Явір» і «Спартак» він «заробив» 37 «гірчичників».
Свою Сергій завершив у ФК «Вінниця».
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1993/1994. Друга ліга. «ЯВІР» (Краснопілля) – «АЗОВЕЦЬ» (Маріуподь) – 3:1. 10 червня 1994 р. Стадіон “Колос”. 2 500 глядачів.
«ЯВІР»: Симакович (Глупаченко, 75), А.Єрмак, Дем»янець, Танасюк (Ткаченко, 70), Садовий,.Фомін, Дієв (Богач, 46), Любимов, Самолюк, Листопадов (Лютенко, 46), Пестряков (Пронін, 30). Тренер: В.Душков.
«АЗОВЕЦЬ»: Макаренко, Сальников, Муравйов, Кондаков (Котков, 75), Ющенко, Савченко, Ковалевський (Хурса, 37), Єфремов, Корошенко (Гора, 60), Бурдін, Макаренко. Тренер: Ю.Керман.
Голи: Листопадов (9), Єрмак (47), Богач (54) – Макаренко (85).
Сергій САДОВИЙ: «Явір» – моя команда
Так з гордістю говорить він про нашу команду. Адже в ній заявив про себе і заграв на професіональному рівні, пройшов шлях від Перехідної ліги до Першої. 18 лютого один з кращих гравців «Явора» відзначає свій 55-й День народження.
ПЕРШОЮ професіональною командою у кар’єрі 20-річного юнака ще у 1989 році могла стати севастопольська «Чайка», яка виступала у Другій лізі чемпіонату СРСР. Як кажуть футболісти, «зачепитися» не зміг. Довелося підвищувати свою майстерність і готовність в єнакієвській «Південьсталі» – учасниці чемпіонату УРСР серед КФК. І якби тренери “Явора» не звернули увагу на Сергія, то важко було передбачити, якби склалася його подальша футбольна доля. Своїм вибором він завдячує тренеру Володимиру БОГАЧУ-старшому, який запросив до маловідомої на той час аматорської команди з невеликого райцентру на Сумщині.
За три сезони «Явір» зробив круте сходження вгору. Третє місце у Перехідній лізі (переможцю краснопільці поступилися одним очком) і вихід до Другої, де команда здобула «бронзу» і «золото» і дебют у Першому ешелоні українського футболу. У «Яворі» Сергій забив свій перший і єдиний м’яч. Сталося це у домашньому матчі з макіївським «Бажановцем» 7 серпня 1992 року. На 80 хвилині він приніс перемогу «Явору» – 2:1. Не схибив і в кубковому поєдинку, коли довелося пробивати серію пенальті (див. Матчі з історії). Ще один гол записав на свій рахунок, коли спробував заграти у вищоліговій тернопільській «Ниві», надіславши його у ворота «Прикарпаття». Він вивів команду вперед, але у підсумку «Нива» поступилася (2:3). Провівши за тернополян усього дві зустрічі, Сергій повернувся в «Явір».
Та коли «Явір» перевели до Сум, він швидко зник з футбольної карти України. Довелося гравцю шукати свою команду. За 4 сезони пограв у 5 командах, однак у кожній із них закріпитися не судилося. Виступом у друголіговому калуському «Лукорі» завершив свою майже 15-річну кар’єру на професіональному рівні , відігравши 321 матчів. 249 з них – за «Явір».
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Кубок України 1992/1993. 1/32 фіналу. «ЗІРКА» (Кіровоград) – «ЯВІР» (Краснопілля) – 0:0, дод. час – 0:0. Післяматчеві пенальті – 10:11. 7 серпня 1992 р. Стадіон «Зірка». 600 глядачів.
«ЗІРКА»: Консевич, Щербина, .Смиченко, Скиш, .Суховій (Богданов, 58), Добрянський, (Денисенко, 65), Лисковець, .Лапа, Паламарчук, Гукайло, Гасанов.
«ЯВІР»: Симакович, Єрмак, Завалій (Лазарко, 52),Танасюк (к), Садовий, Пронин, Осадчий, Дем’янець, 36), Любимов (Наливайченко, 108), Богач (Лютенко, 117), Самолюк, Рубанчук (Гальченко, 5).
Післяматчеві пенальті реалізували:
«Зірка» – Консевич, Смиченко, Лисковець, Лапа, Паламарчук-2, Гукайло, Гасанов, Денисенко, Богданов – «Явір» – Єрмак, Танасюк, Садовий, Пронін, Богач, Самолюк-2, Дем’янець, Лютенко, Гальченко-2.
Не реалізували: «Зірка» – Щербина, Скиш-2, Лисковець – «Явір» – Симакович, Танасюк, Рубанчук.
Попередження: Добрянський (34) – Танасюк (32).
Турнір
«Покер» Сергія ЗМІЇВСЬКОГО, 300-й м’яч, «хет-трик» і три «дуплети»
Таким здобутками був позначений черговий тур Відкритого чемпіонату Сум з футзалу серед ветеранів вікової категорії 40+.
ГЕРОЄМ зустрічі «Бінго» – «Dream Team Sumy» (0:8) став Сергій ЗМІЄВСЬКИЙ. Він забив 4 м’ячі. Його досягнення міг перевершити Роман ТЕТЯВКІН з «України» (вона перемогла «Оріон» – 5:2), але він не реалізував два «дабл-пенальті». У його активі залишився «хет-трик».
У протистоянні «Паритет» – «Деметра» (6:4) по 2 м’ячі у ворота суперників надіслали Роман ЛЯШЕНКО і Руслан ГОРДІЄНКО. М’яч, який на 34 хвилині забив «Деиетрі» Руслан ЛЯШЕНКО став 300 у чемпіонаті. «Дуплеттом» відзначився і Руслан КОСТЕНКО,
Цього дня було зіграно перенесений матч «Dream Team Sumy»- «Барса» – 6:4. Переможці впевнено очолюють турнірну таблицю: 9 матчів – 27 очок. На відстані 9 пунктів – «Україна» і «Барса».Ці команди провели по 9 зустрічей. Зберігають шанси на «бронзу» після 10 матчів «Паритет» (16 очок) і «Оріон» (13). У «Деметри» – 6 очок, «Бінго» – дебютанта перегонів – 0.
У спорі бомбардирів, забивши 18 м’ячів, попереду Роман ТЕТЯВКІН. Одним влучним ударом йому поступається Вадим ПІВНЕНКО з «Барси».
18 лютого ветерани вікової категорії 55+ розіграють Кубок Сум. На попередньому етапі «Липоводолинці» зустрінуться з «Фортуною», а «Динамо» – із «Сержем». Переможці виходять до півфіналу, де їх очікують чемпіон цьогорічних перегонів «Хлібодар» і срібний призер – «ЗіКоНі».
Знай наших!
Додому з київською «бронзою»
Вихованці Шосткинсько КДЮСШ «Барса» стали призерами Відкритого чемпіонату Києва з футзалу серед юнаків 2010 р.н.
МАЙЖЕ три місяці 10 команд змагалися за нагороди. Спочатку вони зіграли матчі регулярої частини, а три найкращі в очному протистоянні визначили розташування місць на п’єдесталі пошани.
Гідно витримали іспит вихованці тренерів Владислава ПЕТРЕНКА. Вони стали володарями бронзових медалей. До золотої вершини їм не вистачило однієї вікторії. Наших юнаків випередили футзалісти спорn шкіл «Дарниця» і «Переможець».
У доробку «барсівців» – 6 перемог, нічия і 3 поразки. Серед матчів, в яких шосткинці продемонстрували свій бойовий характер, – дві зустріч з футболістами ДЮСШ «Дарниця» -цьогорічним чемпіоном. Перший тайм був за суперниками- 2:0. Після відпочинку наші юнаки видали гру, забивши впродовж 11 хвилин 4 м’ячі. Заспів зробив Владислав БУБИНЕЦЬ, зрівнявши рахунок. У підсумку- 4:2. А також вікторія над минулорічними переможцями – гравцями «Урагану» -3:1, в якій Денис ВАРЕНИК забив 2 м’ячі. Цікавим і і валідольним виявилося протистояння з «Alex Team». «Барса» вела – 3:0, 5:1, 6:3..За хвилину до фінальної свистка -6:5. Так і залишилося. Тричі відзначився Лев ОРЕЛ.
Максима РИСАКА визнано кращим воротарем змагань, а Денис ВАРЕНИК отримав приз найкориснішого гравця чемпіонату. Він і Лев ОРЕЛ, забивши по 5 м’ячів, стали кращими бомбардирами команди. 4 влучні удари зробив Андрій ДАЦЕНКО.
НА ФОТО: Епізод матчу КДЮСШ «Барса» – ДЮСШ «Дарниця»-2.
«Смсраха Віймсі»: тепер – похід за медалями
Команда «Смсраха Віймсі», з якою в цьому сезоні почав працювати граючим тренером вихованець сумського футболу Віталій КАТЕРИНІН, вийшла до плей-офф чемпіонату Естонії з футзалу серед колективів Вищої ліги (Зааліліга).
ЦЕ СТАЛО відомо після матчу заключного, 14 раунду регулярої частини змагань. На своєму майданчику підопічні сумчанина декласували «Румму Дюнамо» – 10:2 і посіли 2 місце, вийшовши напряму до півфіналу. Ще одн у путівку достроково здобув «Бункер – Партнер» з Таллінна, який випередив «Смсраху Віймсі» на одне очко.
4 команди, що посіли 2 -6 місця розіграють 2 путівки до півфіналу. Їх переможці зустрінуться з «Бункером-Партнером» і «Смсрахою Віймсі». Хто з ким гратиме – визначить жереб.
Останні два чемпіонати команда “Смсраха» Віймсі» двічі ставла а срібним призером, щоразу поступаючись «Космосу» з Таллінна, який знявся зі змагань.
,
З історії сумського футболу
«Договірник» за ????? у.о.?
Свого часу цей скандальний матч набув широкого розголосу і наробив чимало галасу. Тоді зіграти «договірник», злити гру чи зробити ставку в букмекерській конторі – вважалося своєрідним злочином. Це пізніше, коли у команд з’явилися шефи, це вже стало звичною справою і на цьому заробляли великі гроші «тренери» від команд і не тільки. А тоді ?
Ось якою була офіційна версія скандального першолігового поєдинку «КАРПАТИ» (Львів) – «СПАРТАК» (Суми) і яке рішення було прийнято (див. Матчі з історії»).
ПІСЛЯ того, як матч «Карпати» — «Спартак» (2:1) закінчився, у деяких ЗМІ з’явилися публікації, в яких його назвали «договірним». ПФЛ зібрала і документи і направила іх на розгляд Комісії чесної гри.
Розглянувши епізоди цього матчу, Комісія вирішила: вважати матч 19-го туру між командами «Карпати» і «Спартак» таким, який проведений без належної спортивної боротьби з нехтуванням інтересів глядачів окремими футболістами «Спартака» після забитого на 90-й хвилині гри м’яча у ворота «Карпат», що дало можливість команді «Карпати» забити переможний м’яч у доданий арбітром Євгеном Венгером час.
Документи по цій грі були подані до Бюро ПФЛ для розгляду та прийняття відповідного рішення. Однак на бюро ПФЛ голова комісії Анатолій Ревуцький повідомив, що йому потрібно ще десять днів, аби вивчити додаткові обставини, які з’явилися у цій справі. Через три дні на прес-конференції Ревуцький сказав, що цією додатковою обставиною є письмова заява делегата матчу «Карпати» — «Спартак» Михайла Митровського , в якій той чітко трактує цю гру як таку, що відбулася без належної спортивної боротьби. Однак у своєму першому рапорті Митровський навіть не натякнув на договірність матчу, а згадав про це лише через місяць (письмова заява Митровського офіційно зареєстрована 17 квітня).
Саме на підставі цього документа Комісія чесної гри під час повторного розгляду скандальної справи змінила свій висновок. Якщо порівняти попередній та остаточний висновки, то на перший погляд вони нібито майже не відрізняються. І справді, в них є лише одне уточнення. Однак воно надзвичайно важливе: якщо в попередньому висновку йшлося про те, що без належної спортивної боротьби було зіграно лише три останні хвилини матчу, то в остаточному йдеться вже про те, що футболісти діяли за сценарієм упродовж усієї зустрічі. Саме це дозволило комісії дійти висновку, що гра між «Карпатами» та «Спартаком» — це договірний матч.
Цей остаточний висновок Комісії чесної гри і розглядало Бюро ПФЛ. 26 квітня Бюро ПФЛ вирішило анулювати результат матчу «Карпати» — «Спартак» Суми через відсутність спортивної боротьби, обом командам зарахувати технічні поразки −:−. Також обидві команди оштрафували на 5 тисяч у.о.]
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Першість України 2005/2006. Перша ліга. «КАРПАТИ» (Львів) – «СПАРТАК» (Суми) – +: – (2:1). 18 березня 2006 р. 13:00. Стрий. Стадіон «Сокіл». 8.000 глядачів.
Голи: 1:0 – Годвін (45), 1:0 – Фещук (89, нереалізований пенальті), 1:1 – Тимченко (90), 2:1 – Фещук (90+2).
«КАРПАТИ»: Мартищук, Федорів, Тимчишин –к. ( Бобилєв, 46), Распопов, Годвін ( Лапко, 46), Шмаков ( Фещук, 62), Жозе Пірес, Платон ( Стус, 77), Пшеничних, Петрівський, Худобяк ( Веприк, 46).
«СПАРТАК»: Давидов, Митрофанов, Моргунов, Захаров ( Шевченко, 43), Охріменко, Олексієнко – к.( Перевозчиков, 65), Безталанний, Хомутов, Тимченко, Соколовський ( Казанков, 75), Кріпак (Литвинов, 46).
Того сезону «Карпат» посіли 2 місце і вийшли до Вищої ліги. Схоже, очки від сумчан тоді їм вкрай були необхідні. «Спартак» завершив свій виступ на передостанньому, 17 місці і мав «вилітати» до Другої ліги. Але виручила ФФУ, яка прийняла рішення про введення турніру дублерів у Вищій лізі. «Шахтар-2» відмовився від участі в наступному чемпіонаті.
Таким чином, «Спартак» зберіг «прописку», але наступного сезону сумчани знялися зі змагань і всі результати були анульовані, бо команда не зіграла 50% матчів усього сезону. А «охтирський «Нафтовик – Укрнафта» виграв першолігові перегони і вдруге у своїй історії вийшов до Вищої ліги ЧУ.