ФутТайм від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випсук 142.
У випуску:
— Вітання ветеранам футболу.
— Медалі вихованців сумського футзалу.
— «Золотий» червень «Електрона».
— «Нафтовик» у Першому вищоліговому чемпіонаті України-1992.
Вітання
Олександр ЗАХАРОВ: Автор історичного м’яча «Нафтовика»
У першому дебютному матчі він став автором першого історичного м’яча охтирського «Нафтовика» і свого у Вищій лізі Першого весняного незалежного чемпіонату України – 1992 і зіграв свою першу зустріч на такому рівні. За 9 років за нашу команду провів 256 поєдинків , в яких відзначився 46 разів. 19 червня Олександр Володимирович відзначає свій 58-й День народження.
ФОТО з ІСТОРІЇ. «Нафтовик»-1992. Олександр ЗАХАРОВ у середньому ряду третій ліворуч.
«НАФТОВИК» – особлива сторінка у його кар»єрі. До нього прийшов уже досвідченим виконавцем, маючи за плечима виступи у першоліговій сімферопольській «Таврії» і друголіговій севастопольській «Чайці» ще чемпіонату СРСР. Тому проблем з адаптацією у «Нафтовику» у 26-річного гравця не було.
Він умів робити на полі практично все: атакувати і відбирати м’ячі, грати на їх перехопленні і роздавати передачі і т.д. Тоді, на жаль, команді не вдалося втриматися у «вишці», хоча першу половину турнірної дистанції команда пройшла успішно, але під кінець перегонів відверто здала позиції і не змогла підтвердити свій статус-кво. Запам’ятався той сезон єдиним і переможним м’ячем Олександра у стартовій зустрічі зі СКА в Одесі, який він забив 7 березня на 50 хвилині.
Не менш успішним був для гравця сезон 1993/1994. Він став кращим бомбардиром і з 12 м’ячами увійгов до ТОП-10 снайперів Першої ліги. У 5-и зустрічах його голи були вирішальними. Серед них – матч у Києві з «Динамо-2». Грав, зокрема проти Олександра ШОВКОВСЬЕОГО, якому забив єдиний у зустрічі м’яч, Андрія ГУСИНА, Андрія ШЕВЧЕНКА та ін. По двічі «розписався» у воротах нікопольського «Металурга» (3:2, Див. Матч з історі) і чортківського «Кристала» (3:0). Той сезон був найвдалішим для «Нафтовика» і Олексанлра – вони стали володарями малих бронзових нагород.
Був в історії команди і невдалий період, коли довелося «вилітати» з Першої ліги. Але за рік «нафтовики» реабілітувалися перед своїми вболівальниками і надал не допускали вже таких «проколів». Більше того, згодом вони ще раз шкуштували хліба у Вищій лізі. Однак, на жаль, виступили невдало, але вже вже без Олександра, який у 1999 році залишив команду. Погравши ще 2 сезони у роменському «Електроні» і СК «Херосон», у 35-річному віці один з найкращих півзахисників «Нафтовика» завершив свою кар’єру на професіональному рівні, яка тривала 16 сезонів. Вони склали 522 матчі і 78 забитих м’ячів.
МАТЧ з ІСТОРІ.
Чемпіонат України 1993/1994. Перша ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – «МЕТАЛУРГ» (Нікополь) – 3:2. Стадіон «Нафтовик». 3000 глядачів.
НАФТОВИК»: Прохоров, Никифоров, .Задорожний, Піскун, Цисар, В.Єрмак, Амілехін, Б.Шуршин, ЗАХАРОВ, .Леш, Грачов. Тренер: А.Біба.
«МЕТАЛУРГ»: Кириенко, Чорний, Дюльдін, Ткачук, Олійник, Моісеєнков, Давиденко (Альошин, 72), Григорович (Провкін, 66), Софілканич (Зайцев, 66), Чопик, Коваленко. Тренер: В.Нечаєв.
Голи: ЗАХАРОВ (19, 58), Грачов (70) – Коваленко (33), Олійник (72).
Олег КОТЕЛЮХ: Умів забивати в Сумах
Він – один із довгожителів українського футболу. Його кар’єра на професіональному рівні тривала 21 рік. 19 червня у Олега Дмитровича ювілейний, 45-й День народження.
СТАТИСТИКА свідчить: за свою кар’єру він зіграв 569 матчів на професіональному рівні і ще 82 – на аматорському, провівши на полі загалом 54 675 ігрових хвилин.
Грати розпочинав 17-річним юнаком у рівненському «Вересі». Та найбільшого успіху добився у бориспільському «Борисфені», з яким пройшов шлях від Другої ліги до Вищої. Через 7 років, коли в клубі виникли фінансові проблеми, продовжив виступати у криворізькому «Кривбасі» і кіровоградській «Зірці», після яких «засвітився» у командах Сумщини.
Спочатку в охтирському «Нафтовику-Укрнафті». Однак довго не затримався. Після 14 матчів перейшов до ФК «Суми», в якому провів 4 сезони. Був капітаном команди, з ним виграв змагання у Другій лізі і вийшов до Першої. Провів 129 матчів і, як захисник, забив 7 м’ячів, що є його досягненням серед 7 команд, в яких виступав. Матч у Сумах з чернігівської «Десною» (1:0) 31 серпня 2013 року став 200 Олега у Першій лізі. Міг він грати й далі, але підозри у «договірних» і «зливних» матчах у Сумах і «Арсеналі» змусили його залишати ці команди. Виступом у київському «Арсеналі» у 37 роікв він завершив свою кар’єру на професіональному рівні.
Ще 5 років Олег продовжував грати за аматорську команду «Златокрай» із Золотоноші у чемпіонаті Черкаської області. Був чемпіоном і бронзовим призером та двічі фіналістом розіграшу Кубка На той час ветерану було вже за 40 років.
МАТЧ з ІСТОРІЇ.
Чемпіонат України 2011/2012. Друга ліга. Група «А». ФК «СУМИ» – «ДИНАМО» (Хмельницький) – 6:1. 21 серпня 2011 р. Стадіон «Ювілейний». . 5000 глядачів.
ФК «Суми»: Павленко, Бугайов, Ятленко, КОТЕЛЮХ, Радіонов, Снитко -к. ( Морозов, 67), Пукась, Лісниченко ( Богачов, 55), Малюк ( Шимко, 46), Лебеденко ( Грачов, 77), Мельник ( Горкун, 51).
«ДИНАМО»: Рябой, Антонов, Пєвнєв, Лемішевський-к. ( Тищенко, 88), Мельник, Бортнік ( Булкін, 86), Шевчук ( Донгаузер, 78), Дяченко, Солонинко ( Курдас, 90), Місюра, Данченко.
Голи: Мельник (6), 2:0 Пукась (22, 71)), Пєвнєв (27), КОТЕЛЮХ (66), Шимко (69, пенальті), Ятленко (73).
Попередження: Бортнік (33), Малюк (43).
Знай наших!
У СМЕТАНЕНКА – «золото»,
ФАРЕНЮКА і СІРІЦЬКОГО – «бронза»
Серійними матчами за «золото» і «бронзу», де суперники грали до 3-х перемог, завершився чемпіонат України з футзалу серед команд Екстра-ліги.
У МАЛОМУ «бронзовому» фіналі зустрілися івано-франківський «Ураган», за який виступають наші земляки Артем ФАРЕНЮК і Олександр СІРІЦЬКИЙ, і київський «SkyUp Futsal» з Олександром ЛІФЕРОМ. Серія завершилася на користь івано-франківських «драконів» – 4:3, 3:2 і 5:2. Три м’ячі забив Артем.
До речі, останній матч обслуговувала бригада арбітрів із Сум – Марія МИСЛОВСЬКА і Олександр ЄЛШАНСЬКИЙ – молодший.
«Золоту» серію вдруге виграв київський «ХІТ» з Олександром СМЕТАНЕНКОМ, Кияни були сильнішими за львівську «Енергію – 5:0, 2:2 (пенальті – 4:3) і 5:2.
НА ФОТО: новоспечені чемпіони «ХІТують» !
Антон ЦАРЕНКО серед бомбардирів
УПЛ оприлюднила рейтинг кращих бомбардирів за підсумками 12-и чемпіонатів України серед юнацьких команд Ю-19. За цей час 3383 гравці із 35 клубів забили 7139 м’ячів.
ОЧОЛЮЄ список динамівець Владислав ВАНАТ. За два сезони він відзначився 36 разів.
Серед бомбардирів – уродженець Конотопа , наразі гравець «Динамо» Антон ЦАРЕНКО. За 3 неповні сезони він забив 20 м’ячів у 59 матчах, провівши на полі 4418 ігрових хвилин.
Наразі Антон – гравець основного складу «Динамо». На його рахунку 18 матчі і 2 м’ячі.
-Тебе використовували на трьох позиціях – під нападником, праворуч, ліворуч. До того у U19 ти бувало грав і нижче у центрі. Де тобі грати все ж комфортніше?
– Комфортніше грати на своїй рідній позиції, це десятка. Але як я вже казав, там, де мене поставить тренер, там я й буду показувати свій максимум.
Турніри
НА МІНОРІ і без медалей – ДОДОМУ
На мінорній ноті завершили виступи на Студентському чемпіонаті світу-2024 у Китаї чоловіча і жіноча збірні України з футзалу.
ЯКЩО від жінок не чекали високого місця, то чоловіки відверто підвели, втративши дві можливості поборотмся спочатку за «золото», а потім і за бронзу.
Груповий етап відбору пройшли на «ура»: три перемоги з великим рахунками! А в плей-офф після важкої вікторії над марроканцями (4:3), зазнали невдач з хорватами – 2:4 (після групового успіху – 9:1), а потім у матчі за «бронзу» поступилися французам – 1:2.
Підсумок: 6 матчів – 4 перемоги і 2 поразки у вирішальних матчвх за різниці м’ячів 34 – 12. Два з них на рахунку гравця роменського «Рятувальника» Валерія ГАЙВАНА. На минулому чемпіонаті чоловіки стали володарями срібних нагород.
Крок назад у порівнянні з минулими змаганнями зробили наші жінки. Вони на 6 місці. У ни – 1 перемога, 1 нічия і 3 поразки, м’ячі 11 – 13.
Сторінки історії
«НАФТОВИК»: 14 червня– остання перемога, а 17-го – останній матч
У Першому незалежному чемпіонаті України -1992 (весна) серед команд Вищої ліги дебютував охтирський «Нафтовик». На жаль, втриматися в еліті нашим футболістам не вдалося. Посівши 8 місце в групі «Б», вибули до Першої ліги.
14 червня вони здобули 5-у, останню перемогу у чемпіонаті, обігравши вдома СКА з Одеси.
А останній матч у Вищій лізі охтирчани провели за 3 дні, 17 червня. У присутності 4 000 вболівальників поступилися київському «Динамо» -1:3. На «хет-трик» Юрія ГРИЦИНИ ударом відповів Олексій ГРАЧОВ.
Здобуток «Нафтовика» у 18 матчах: 5 перемог, 3 нічиї і 10 поразок за різниці м’ячів 12-28.
«Нафтовик» міг стати володарем призу «За волю до перемоги». Але… По 2 вікторії мали «Нафтовик», «Прикарпаття» і «Дніпро». Нагороду вручено «Дніпру», який посів вище місце у турнірній таблиці. Охтирчани мали успіх у домашніх матчах із «Волинню» (2:1) і СКА (3:1).
Цікаво було завершення зустрічі з волинянами. На 28 хвилині вони відкрили рахунок, на 88 – Василь ЄРМАК його зрівняв, а на 90 – Микола ЛИПИНСЬКИЙ забив переможний м’яч. Зі СКА одесити вийшли вперед на 6 хвилині, а після перерви відзначилися Ігор ЗАДОРОЖНИЙ (56), Сергій ГОРОХ (62) і Микола ЛИПИНСЬКИЙ (88).
Вдруге у Вищій лізі «Нафтовик зіграє через 16 років у сезоні 2007/08. Втриматися теж не вдалося…
«Золотий» червень -97 «Електрона»
Роменський «Електрон» вписав золоту сторінку в історії сумського футболу. Він став третьою командою області, яка виграла звання чемпіона України серед аматорів. Підопічні Олександра КВАШІ 15 червня повторили досягнення охтирського «Нафтовика» (1985 р.) і сумського «Автомобіліста» (1990р.), поставивши переможний знак оклику у 19-матчевому марафоні.
ФОТО з АРХІВУ. 15 червня 1997 року. З чемпіонським Кубком капітан «Електрона» Дмитро КУЗНЕЦОВ.
У ті роки роменчани були на ходу. Після виграшу чемпіонату і Кубка області успішний виступ на всеукраїнському рівні став закономірним результатом.
«Електрон» легко пройшов груповий відбір, здобувши у 16 матчах 14 перемог при 2-х поразках за різниці м’ячів 26 – 5. Він на 16 (!) очок випередив конотопський «Слов’янець». Про перевагу роменчан свідчать і 12 їхніх перемог із «сухими» рахунками, в т.ч. над «Динамо-3». Двох поразок зазнали від киян (1:2) і «Слов’янці» (0:2). У цій групі грав «Харчовик» з Попівки Конотопського району, який посів 4 місце.
Фінальний турнір за участю 6 команд пройшов у Ромнах. Рідні стіни і шаленна підтримка вболівальників допомогли «електронівцям»: вигравши усі матчі, вони зійшли на футбольний Олімп. У групі перемоги над «Нафтовиком» з Долини (3:1) і «Металургом» з Комсомольська (2:0), а у фінальному напруженому поєдинку довели свою перевагу над «Цементником-Хордою» з Миколаєва – 2:1.
«Електронівці» вперше добилися такого успіху в історії роменського футболу. Кращим бомбардиром став Геннадій СТРІЛЯНИЙ (7 м’ячів). «Електрон» здобув путівку до Другої ліги ЧУ.
ФОТО з АРХІВУ. 15 червня 1997 р. Перемога «Електрона» – на всіх одна !!!
ФАКТИ.
Протистояння “Електрона” (по 4 матчі) з:
В П М О
-“Харчовиком” 4 – 8 – 0 12
-“Нивою” 4 – 8 – 1 12
– “Слов”янцем” 3 1 4 – 2 9
-“Динамо-3” 3 1 6 – 2 9
-18 гравців і 2 тренери «Електрона» отримали посвідчення кандидатів у майстри спорту з футболу.
– На 9 матчах у Ромнах побувало 22 000 вболівальників.
– Фінальний турнір було названо кращим спортивним заходом 1997 року на Сумщині.