Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

Дитячо-юнацький футбол.

На сумському стадіоні – ровесники-земляки.

tutil

Організувати земляцький матч молодшого покоління на стадіоні «Барси» мені хотілося ще в минулому році. Та все якось не виходило. На перешкоді ставали то транспортні проблеми, то шкільні. Вдалося ж легко домовитися про футбол ветеранів з Недригайлова та нашого земляцтва в Сумах. На президії земляцтва вирішили: може, це й на краще – нехай молоді спортсмени ще раз помилуються футбольною майстерністю старшого покоління.

01

І лише цими вихідними вдалося реалізувати давній задум – на сучасному стадіоні славнозвісного футбольного центру «Барса», що в Сумах, відбулася зустріч старшокласників з Недригайлова та їхніх ровесників-земляків – студентів сумських коледжів.

З самого початку гра набула гострого характеру. Уже на другій хвилині школярі наполегливо штурмують ворота суперників. Але м’яч не перетинає «червону» лінію – прилипає до вправних рук воротаря. Через дві хвилини Владислав Костюков (№15) знову проривається до штрафного майданчика студентів. І цього разу захисникам вдається зупинити атаку, відправивши круглого на кутовий.

02

Жодна з команд не зачинилася в обороні, спортсмени показували чудовий футбол. Майстерно обвівши трьох захисників гостей, студент коледжу СНАУ Владислав Максимук (№10) створив перший гольовий момент. Та воротар Владислав Сердюк (№1) все-таки зумів припинити швидкий політ м’яча.
Знову атака за атакою, то до одних воріт, то до інших. Наносяться непогані удари, але м’яч пролітає то над поперечиною, то вціляє в стійку. Одну з атак успішно завершує представник недригайлівських школярів Вадим Щербаченко (№5) – 1:0.
Зміна рахунку додала наснаги гостям. Вони стали більше володіли ініціативою, точнішими були їхні передачі, швидкішими атаки. Відчувалося: школярі краще зіграні, частіше зустрічаються на футбольному полі, ніж їх ровесники, які навчаються в різних коледжах Сум і навіть не знають один одного. Та віддавати ініціативу супернику вони не хотіли, неодноразово загрожували воротам гостей, створюючи максимум проблем обороні.

Досить хороші враження в уболівальників справив правий фланг гостей, де завдяки коротким і точним пасам футболістам під номерами 2, 13 і 15 вдавалося відносно легко проходити дистанцію від власних воріт до штрафного майданчика господарів поля. Одну з таких атак студенти зупинили, збивши недозволеним методом капітана команди Олександра Токаренка (№7), який, до речі, в найвідчайдушніших моментах нарівні грав і в захисті, і в півзахисті, і в нападі. «Потерпілий» сам же і реалізував 11-метровий – 2:0.

Після перерви почерк гри не змінився. Хоч господарі поля й намагалися збільшувати перевагу своєї команди, все частіше вигравали боротьбу на “другому поверсі”, створювали небезпечні моменти, найрізноманітніші комбінації, розписатися в сітці воріт гостей не могли. Чи то не вистачало точності, чи, може, просто фортуна успіху цього дня не була прихильною до них. На перший погляд, школярам таланило більше. Та все одно м’яч після ударів Артура Глуха (№17), Владислава Костюкова (№15) та інших, які не шкодували сил і підключалися до комбінацій команди, то пролітав за кілька сантиметрів від стійки, то вціляв у каркас воріт, то зупинявся в руках голкіпера. Лише на 23 хвилині другого тайму Нікіті Науменку (№10) вдалося втілити перевагу в третій гол.

Гол престижу студенти змогли забити лише на останніх хвилинах зустрічі. Відзначився Артем Долуда (№15, коледж СНАУ). Отже, 3:1 на користь старшокласників.

03
За підсумками матчу члени президії Недригайлівського земляцтва в Сумах визначили переможців у кількох номінаціях. «Кращим нападником» названо студента коледжу Сумського національного аграрного університету Артема Долуду (№15). «Кращим півзахисником» визнано капітана команди школярів Олександра Токаренка (№7). Родіон Прокопченко (№5, студент будівельного коледжу) став «Кращим захисником». Представник команди старшокласників Владислав Сердюк (№1) – «Кращий воротар».
Усі переможці номінацій одержали нагороди земляцтва. «Почесна подяка» земляцтва також вручена тренеру-викладачу з футболу Недригайлівської ДЮСШ Вадиму Єльцю, який забезпечив ефективну гру команди.

04

Громадська організація «Недригайлівське земляцтво в Сумах» висловлює найщирішу вдячність директору футбольного центру «Барса» Вадиму Гордієнку та його заступнику Олександру Ковалю за сприяння і допомогу в проведенні земляцького матчу.