Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

Дитячо-юнацький футбол.

У Сумах для дітей організували спортивний захід у рамках проєкту “Поруч”.

На Сумщині реалізують проєкт «ПОРУЧ» – проєкт Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що має на меті надання психосоціальної підтримки вразливим категоріям дітей, молоді та їх батьків через спортивні активності, що реалізується благодійним фондом «Об’єднані навколо футболу» за підтримки Української асоціації футболу, благодійного фонду «Навколо футболу», Дитячого фонду УЄФА та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  для дітей шкільного віку. Для цього організатори запрошують учнів, що зазнали травматичного досвіду через військові дії в регіоні, і проводять для них спортивні заходи. Про це повідомляє “Суспільне|Суми”.
У рамках проєкту “Поруч” дітям пропонують відновити психологічний стан через фізичну активність. За словами адміністратора проєкту Альберта Молгамова, дітей із Білопільської громади запросили на стадіон “Ювілейний” і організували для них активності.

Родина Ткаленків переїхала в Суми з прикордонної громади. Син зараз відвідує секцію з футболу на стадіоні “Авангард”, розповів батько Андрій Ткаленко: “Нам зателефонували з Сумської федерації футболу, що будуть проводитися мінітурніри для дітей шкільного віку. Білопільська громада залюбки погодилася на ці турніри, у мене син Максимчик, навчається в Білопільському ліцеї номер 2, перейшов в 4 клас”.

Максиму – дев’ять років, з них 5 він займається футболом, хлопець ділиться: “Мені подобається цей вид спорту, тому що він дуже красивий. І дуже багато футболістів відомих. – І ти хочеш стати відомим футболістом? — Так, я їздив у місто Ковель, там ми посіли 3 місце в Лізі Європи”.

Денис – один із найстарших учасників заходу. Хлопець кілька місяців як переїхав до Сум із Білопілля. “Виїхали, тому що стріляли дуже часто. Займаюсь футболом плюс-мінус два роки, подобається, бо дуже добре впливає на організм”, — розповів Денис.

“Поруч” — це спільний проєкт ЮНІСЕФ, благодійного фонду “Об’єднані футболом”, Української асоціації футболу та Асоціації футболу Сумської області, розповів адміністратор проєкту Альберт Молгамов. Заняття в рамках проєкту охоплюють дітей від 6 до 16 років.

“Ми проводимо їх на стадіонах, дитмайданчиках, у школах. Бажано до грудня охопити 3125 дітей. Ціль – відволікати від війни і показувати, що футбол і рухливі дії – це дуже корисно для здоров’я і життя”, — пояснив чоловік.

Заняття поділені на 3 “квадрати”, у яких з дітьми по черзі працюють тренер із футболу, медик і психолог.

Привів на захід свого похресника випускник білопільської спортивної школи, шестиразовий чемпіон серед юнаків з легкої атлетики, а нині — призер Ігор Нескорених-2023 Микола Заріцький.

“Дійсно цікаво подивитися. Гарно, що для дітей в такий тяжкий час щось робиться, щось проводиться. Я думаю, як дітей, так і дорослих треба чимось займати”, — говорить Микола.

Після фізичних активностей на стадіоні дітям показали мультфільм у сумському кінотеатрі.