Футбол в районах.
Родинне свято «Об’єднані футболом».
Про те, що футбол не лише ігровий вид спорту, а й соціальне явище, недавно переконалися учасники родинного свята під назвою «Об’єднані футболом». Діти з команди «Малюк-Альянс» та їхні батьки, зібравшись на мальовничому острові села Панасівки «Рай на Землі», весело та змістовно провели дозвілля.
Довгоочікуване дійство розпочалося святковим обідом. Польова козацька каша, яка готувалася ще зранку, салати, страви з м’яса, шашлик, соки та інші напої були ще смачнішими, адже в дружнім сімейнім колі усе стає значно кращим! А потім, коли відчули поповнення калоріями, присутні взялися реалізовувати пункти сценарію свята. Звичайно ж, головна увага була прикута до малечі. Тож «Веселі старти» серед трьох дитячих команд, під нестямні оплески та підбадьорюючий лемент оточуючих, засвідчив те, що «Малюк-Альянс» за короткий час свого існування багато-чого навчився в загальному фізичному розвитку. З десяти побачених естафет сподобалися усі вправи на швидкість виконання, та особлива зацікавленість була прикута до домінуючих: «Каракатиця» і «Каракатиця спиною вперед». Поєднання гімнастики, сили, швидкості, наполегливості і терпіння ще раз довело, що футбол – не що інше, як синтез кращих фізичних якостей!
В спеціальній підготовці, після наданих трьох спроб усім гравцям у жонглюванні м’яча, стало відомо, що найкраще в цій вправі шкіряна куля «підкоряється» капітану команди, першокласнику з Липової Долини Арсенію Карпцю. А ось у виконанні цікавого завдання, яке визначало переможців усієї команди проти голкіпера, «лаври» першості були віддані Станіславу Яременку. Саме воротар «малюків», Стас, який проживає в Байраці, відбив більше разів м’яч із шестиметрової відмітки, ніж його друзі по команді зуміли забити йому бажаний гол. Та забиті м’ячі у ворота команд ще побачили присутні в той день. Малеча старалася з усіх сил. Таке завзяття надихало кожного, адже за міні-футбольним майданчиком знаходилися найрідніші юних гравців. Михайло Лотюк, Руслан Цендра, Вадим Головко, Дмитро Формагей, Олександр Мега, Святослав Недошківський, Дмитро Чайка, Антон Клець, Богдан Шеденко, Сергій Самілик, Владислав Сташенко, Артем Жогло, Олександр Линник, Назар Зозуля, Іван Гринь та ще двоє хлоп’ят, згаданих раніше, атакували і захищалися, як це уміють у першому та другому класі. Саме таку, поки що, «наукову ступінь» мають юні футболісти.
Що ж стосується старших, їхня присутність у ролі вболівальників закінчилася з фінальним свистком участі в матчах трьох дитячих команд. Хутко переодягнувшись у футболки кольорів «своїх футбольних побратимів» та шляхом жеребу визначившись у шукачів перемог, на майданчик спочатку вийшли тата. Назви команд говорили самі за себе. Грали «Чорні буйволи» проти «Білих барсів»! Хлопчаки дружніми порадами давали настанови футболістам у чорних та білих футболках, але і «неозброєним оком» було видно, що переможе той, хто грає в більш комбінований футбол. Такими виявилися «Чорні буйволи». Їхні дії були значно логічнішими, з точною передачею м’яча, потужними ударами при завершальній стадії атак. Перемога за ними – 2:1.
Та більше емоцій справила гра мам. Команда «Неперевершені» нічим не поступалася команді «Привабливі». Забивши голи в першому таймі, результат основного часу завершився нічийним рахунком – 1:1. Переможців довелося визначити серією шестиметрових штрафних ударів. І в цій процедурі колективи виявилися однаковими за футбольною майстерністю. Довелося чекати удару першого промаху. Та м’яч ніяк не влітав у ворота після удару кожної з мам і лише після шостої (!) спроби, нарешті, «Привабливі» забили переможного м’яча! Характерно, що більш молодших у грі підтримали і футболістки в статусі бабусь. Таких було двоє – Ніна Яківна Бережна та Галина Михайлівна Правдіна. А якщо врахувати те, що серед присутніх була зовсім юна – сестричка Діми Формагея, Мирослава, якій не виповнилося і трьох місяців, сміливо можна стверджувати, що футбол справді об’єднав різну вікову категорію прихильників популярної гри. Об’єднав тих, хто підтримує політику футбольного клубу «Альянс», де пріоритетним є системний підхід до виконання поставленої мети. Ця мета полягає в покращенні роботи, пошуку нових форм діяльності, реалізації завдань сьогодення та перспективних. Саме команда найменших за віком має усі шанси реалізувати стратегію клубу, як й інші колективи, об’єднані навчально-тренувальною та спортивною діяльністю.
Микола Клюс, тренер команди «Малюк-Альянс»