Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

“ФутТайм” від Григорія М.Реви.

“ФутТайм» від Григорія М,РЕВИ. Випуск 91.

 

У випуску:

— Ветерани грали у Сумах і Малому Висторопі.

— Хто у Символічній збірній област іі «Пятірки» кращих із футзалу?

— Скільки м’ячів забив Віталій МАТЛАШ?

— Яка ринкова вартість вихованців сумського футболу?

 

Турніри

Згадали і вшанували.

Традиційний  турнір з міні-футболу серед ветеранів пам’яті колишнього  голови  обласної  Федерації футболу Ліви МОЛГАМОВА відбувся в Сумах.

ЛІВА ЯКОВИЧ був відомою і шанованою людиною у футбольних колах, багато  зробив для розвитку і популяризації футболу в області. Осередком він керував  впродовж 1975 – 1988  років. Більше нього ніхто не працював на цій посаді. Справу батька  наразі продовжує разом з колегами його син Альберт, який  є заступником голови АФСО.  Турнір – данина  поваги  і вдячності від сина і футбольної громади.

      З Кубком  – капітан «Ніколі» Борис ШУРШИН, якого з перемогою вітали голова Асоціації ветеранів футболу Сумщини Віталій ВЕЛИКОДНИЙ і заступник голови АФСО Альберт МОЛГАМОВ,

Квартет учасників склали команди ветеранів  Сум вікової категорії 55 +. Із 4-х матчів у 3-х переможця довелося визначати  в серії післяматчевих пенальті. Переможцями півфіналів стали футболісти «Сержа» і «Ніколі» після нічиїх  – 1:1 і 3:3 – відповідно  із «ЗіКоНі»  та «Хлібодаром».  У матчі за 3-є місце  «ЗіКоНівці» у напруженому протистоянні  святкували перемогу над «Хлібодаром» – 3:2.   Не менш  бойовою  виявилася і фінальна зустріч «Ніколі» із «Сержем».  В основний  час суперники не змогли  довести своєї переваги, тож сильнішого  довелося визначати в «лотереї». Міцнішими  нерви виявилися у «НІКОЛЬців», які були влучнішми. Їм і дістався іменний  Кубок.

 «Фаворит» , «Липоводолинці», «Пресинг-2000»

      У такому порядку  зайняли місця  на символічному п’єдесталі пошани  команди  в розіграші Кубка незламності -2023 з міні-футболу серед ветеранів вікової категорії 45 +,  що  відбувся  у селі Малий  Вистороп  Сумського (раніше  – Лебединського) району на новозбудованому штучному майданчику. Пройшов  турнір  за підтримки голови  старостинського  округу  Олександра ВОРОБЙОВА. 

ГРАЛИ  команди ветеранів : місцевий  «Фаворит»,  із Липової Долини і Сум. Гравці  тепло  привітали   найстарших  за віком  учасників дійства  Віктора ПРОКОПЧЕНКА  з команди господарів, якому за 2 місяці виповнюється 75 років,  сумчанина Михайла  ЖОГЛА –йому  наступного року «розміняє» восьмий десяток  та Івана МАРЧЕНКА  з Липової Долини», який днями відзначив 50-річний ювілей.  Тренер   Микола КЛЮС  вручив  капітану команди Івану Васильовичу  Подяку АФСО за внесок у розвиток футболу в  регіоні і «Золотий м’яч».

–Це четверта  в Україні нагорода кращому гравцеві після БЛОХІНА, БЄЛАНОВА і ШЕВЧЕНКА, –  жартівливо  зазначив Микола Миколайович.

А що відбувалося на майданчику?  Після матчу «Фаворита», підсиленого гравцями із обласного центру, з «Липоводлинцями» (7:2) стало зрозуміло –  переможцями турніру будуть  господарі, які  мали  вправних  виконавців.  Все вирішила  їхня зустріч із сумчанами.  Здобувши  перемогу (8:3), вони  стали володарями Кубка. А кому дістанеться 2-3 місця –  розіграли  а очній зустрічі «пресингісти» і липоводолинці.  По ходу  зустрічі футболісти із Сум були попереду, але  відверто проваливши  2 тайм, зазнали у підсумку  невдачі (3:8). У переможців відзначився Іван  МАРЧЕНКО ( 3 м’ячі), у суперників –  Михайло ЖОГЛО (2). В третьому таймі переможених вже  не було…

 

Версія

До 25-річчя сумського футзалу.

 

ТОП-25:  Символічна  збірна області, а також «П’ятірки» , Збірники,  Ветерани, Організатори і меценати футзалу.

 

Чому 25?  Минуло 25 років відколи  Суми «засвітилися» на футзальній карті України.  Перші кроки  у  1997 р. зробив «Колос», який відразу, вигравши змагання у Першій лізі  національного чемпіонату,  вийшов до Вищої, далі його  естафету підхопив «Сумигаз». А роком раніше  у Сумах пройшов чемпіонат ВФСТ «Колос», в якому студенти  «СНАУ» з рахунком 7:4 обіграли  «Донцемент» з Амвросіївки. Восени  відбувся дебютний чемпіонат області, в якому стартували більше 20 команд.

Далі  в еліті виступали «СумДУ» – «Універ-Автомар» – «Foot Centre-СумДУ» , АФФК «Суми», а минулого сезону  в в Екстра-лізі дебютував роменський «Рятувальник». Він впевнено виступив і в чемпіонаті, і в розіграші Кубка України. Раніше в Першій лізі грали «СумДУ», «Рятувальник» і  шосткинський «Імпульс». В еліті чемпіонатів України нашу команди зіграли:

«Колос» – «Сумигаз» (8 сезонів) : 247 матчів: перемог – 33,  нічиїх – 20, поразок – 194, різниця м’ячів  440 – 1130.

«СумДУ» – «Універ-Автомар» – «Foot Centre – СумДУ»  (6): 148, + 32, = 30, – 86,  м’ячі 304 – 485.

АФФК «Суми» (2):  36, +8, =6, -22, м’ячі 78 – 138.

«Рятувальник»  (1):  24, +6, =0, – 18, м’ячі 46 – 91.

РАЗОМ: 455  матчів, перемог – 79, нічиїх – 56, поразок – 320, м’ячі  868 – 1844.

«ФутТайм» АФСО  спільно з Асоціацією футзалу Сумщини  визначили Символічну збірну Сумщини минулі 25 років, включивши до неї 25 гравців, які успішно витупали за  сумські та інші команди у всеукраїнських змаганнях і в складі збірних команд України. Пропонуємо також  «П’ятірку тренерів», «П’ятірку арбітрів», «Зіркову п’ятірку»,  Дитячих тренерів, Збірну ветеранів футзалу, організаторів і меценатів цієї гри.                                                                            

      Якщо у вас будуть  пропозиції щодо списків і доповнення –  надсилайте на електронну адресу АФС:   [email protected]

 

ТОП-25.

Символічна збірна:

Воротарі:  Козаченко Юрій, Костюченко Олександр,  Острога Ігор, Сітнер Нікіта, Хавренко Олег.

Універсали: Білоцерківець Микола, Бурдюг Андрій,  Дзюба Віталій, Дядченко Руслан,  Зеленкевич Денис, Ігумнов Дмитро,  Карацюба Валерій,  Катеринін Віталій,  Колесник Віталій, Лісніченко Віталій,  Ліфер Олександр,  Мисловський Максим,  Ожог Едуард, Петраков Євген,  Саєнко Володимир, Сірицький Олександр, Сметаненко Олександр,  Ткаченко Сергій,  Фаренюк Артем, Острога Руслан.

     ФОТО з АРХІВУ. 2011 р. Команда «СумДУ». Якими молодими ми були!  У верхньому ряду  5-й  ліворуч – Сергій ПЄСОЦЬКИЙ, далі  (зліва направо) – Андрій БУРДЮГ, САЄНКО Володимир, КОЛЕСНИК Віталій. У нижньому ряду  – другий ліворуч Руслан ОСТРОГА, поруч з ним – Максим МИСЛОВСЬКИЙ. Вони – у наших списках.

Тренери:  Гладов Володимир, Кравченко Ігор,  Пєсоцький Сергій, Салівон Ігор,  Чхайло Микола.

Арбітри:  Ігумнов Олександр, Івашина Андрій,  Кравченко Ігор,  Мисловська Марія, Стрілецький Сергій.

        Марія МИСЛОВСЬКА – перший футзальний арбітр  ФІФА із сум, яка суддівством займається більше 5 років.  

 

«Зіркова п’ятірка»:  Білоцерківець Микола,  Ожог Едуард, Ткаченко Сергій,  Фаренюк Артем, Хавренко Олег.

ФОТО з АРХІВУ. Переможний політ Сергія ТКАЧЕНКА. Єдиний в Україні гравець, який став чемпіоном,  виступаючи за 3 команди.

Футзалісти, які грали у збірній України з вадами зору:  Васильєв Роман,  Гуменюк Антон,  Ожог Едуард, Надточій Юрій,  Скотников Роман, Філь Максим.  Вони – неодноразові чемпіони світу і Європи та 13-разові чемпіони України.

У складі збірної України серед поліцейських виступав  Єлшанський Олександр – молодший.

Команда-популяризатор футзалу: «Пресинг-2000». Зіграла майже 200 матчів  у містах і селах області та Курську.

Дитячі тренери: Абрамов Микола,  Джур Анатолій, Дяков Олександр, Клюс Микола, Куліш Олена, Семенець Анатолій,  Сопітько  Володимир,  Тюрін Олексій, Черба Артем,  Шуренков Андрій.

ФОТО з АРХІВУ,   Багатьом юнакам підготував тренер АБРАМОВ Микола Павлович.  У свої  70 він грав у футзал за команду ветеранів «Козацький вал»

Ветерани футзалу:  Баранік Сергій, Бережний Сергій, Брухно Сергій, Великодний Віталій, Гальченко Віктор, Гриценко Сергій, Дядченко Руслан, Журба Олександр, Жогло Михайло, Єрмак Анатолій, Єрмак Василь, Ігумнов Олександр, брати Василь і Валерій Каткови,  Коваленко Олександр, Корнієнко Віктор,  Кролевецький  Роман, Лютенко Володимир,  Мурашкін Дмитро, Матлаш Віталій,  Ольшанченко Володимир–старший,  Попович Віктор,  Поповченко Олександр,  Провозьон Сергій, Ткаченко Олександр, Стрілецький Сергій,  Сухарєв Сергій, Шестаков Олег, Шуршин Борис.

2023 р. Михайло ЖОГЛО  (в центрі, мовляв, привіт!) і грає за ветеранів і підтримує «Технологію – Агросвіт», яка нещодавно стала бронзовим призером чемпіонату України серед команд  Першої ліги.

Організатори і меценати футзалу:  Бережний Сергій, Бєляєв Сергій,  Васильєв Анатолій,  Воробйов Сергій, Єлшанський Олександр-старший,  Єсин  Василь, Жогло Михайло,  Заєць Володимир, Золотий Олександр, Капиця Костянтин,  Коваленко Олександр, Кудрявський  Микола , Овсинський Орест, Павленко Сергій,  Петраков Євген, Петренко Владислав, Сидоренко Олександр, Соловей Анатолій, Ткаченко Олександр, Чернов Євген.

Є намір  провести  «Матч зірок» і «Матч зіркових ветеранів», присвячені 25- річчю сумського футзалу.

 

Ринок

Яка ринкова вартість сумчан?

Футбольний портал Трансфермаркт оновив ринкову вартість  футболістів УПЛ, в якій грають  8  вихованців сумського футболу і уродженців області.

Найдорожчий  серед них Денис АНТЮХ («Зоря») – 600 000 євро. За майже рік його  вартість зросла на 100 000. На 1 січня ц.р.  Антон ЦАРЕНКО («Динамо»)  оцінювався в 100.000 євро, а наразі – 500.000. Владислав ШАРАЙ  і Станіслав ШАРАЙ («Верес»), Сергій  РИБАЛКА  (ФК «Поліграфтехніка») коштують по  300 000 євро, Олександр БАНДУРА («Минай») і Олександр ЛЕБЕДЕНКО  (поки що без команди) – 200 000. Втратив у ціні  О.ХОБЛЕНКО. Коли переходив в оренду  до «Карпат»  оцінювався у 500 000, а повернувся у «Кривбас» –  300 000 євро.

Загальна  ринкова вартість сумської команди  2 мільйони 700 тисяч євро.

 

Досягнення

Рекордам по 37 років.

       Рекордні результати  зафіксували судді в одному з турів чемпіонату Сумського району в 1986 році. 

                       

ГРАВЦІі  команди «Дружба»  із с. Печище на своєму полі за підтримки місцевих вболівальників «розгромили» футболістів  колгоспу імені Петровського із Могриці із «сухим» гандбольним рахунком 20:0. Суперрезультативну гру  видав Віталій МАТЛАШ, який 11  (!!!) разів змушував  суперників розпочинати з центра поля.  Відзначився і Григорій КРАМАРЕНКО, реалізувавши 3  пенальті.

Того сезону  Віталій став кращим бомбардиром, забивши  63 м’ячі із 104 командних.

Наразі Віталій продовжує грати за одну з команд  ветеранів обласного центру з футзалу в чемпіонаті міста.

 

Сторінки історії

Перемога роменчан.

Чемпіонат області 1955 року.

«БУРЕВІСНИК» (Ромни) – «БУРЕВІСНИК» (Шостка0 – 4:3. 19 червня.  3500 глядачів.

М’ячі забили: Рудольф САВРАСОВ -2,  Віктор КАРБАНОВИЧ, Ігор СІКОРСЬКИЙ –  Володимир СПУРРЕ,  Віктор ЛЕЙЧЕНКО ,  Сергій СІКАЛЬЧУК.

“ЦІКАВОЮ була перша половина гри. Обидві команди настирливо атакували ворота. Вдало розігравши штрафний удар,  шосткинці відкривають рахунок, а ще згодом воротар роменців  змушений був вийняти з сітки  ще один м’яч.  Проте це не зломило волі роменчан до перерви. Вони  посилили атаки воріт гостей і до кінця першої половини гри не тільки сквитали рахунок, а й забили у ворота противника на один м’яч більше.  Другу половину гри роменці почали  дружно. Вдало  розігравши комбінацію,  вони забили у ворота гостей четвертий м’яч. Та в  подальшому роменські футболісти  почали грати в’яло.  Цим скористалися шосткинці.  Посиливши атаки воріт роменчан,  їм вдається забити ще один м’яч у ворота хазяїв поля.  Добре грали футболісти шосткинської команди  в другій половині змагань, все ж перемога залишилася  за роменськими футболістами.  З рахунком 4:3 команди залишили поле.  Змагання показали, що роменські футболісти мають всі можливості  одержувати перемогу.  Для цього необхідно лише  більше колективізму в грі, більше настирливості в боротьбі за перемогу.

Г.СПІВАК (газета  «Прапор перемоги» (Ромни) за  22 червня 1955 р.