Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 93.

У  випуску:

— Вітання нашим іменинникам.

— Хто стане чемпіоном області? Прогнози респондентів.

— Серед кращих аматорів – двоє з «Нафтовика.

— Сумчани готуються до нового сезону.

 

Вітання

Сергій СТРІЛЕЦЬКИЙ:  З нагородами зачекаємо. Поки що…

        У Нікополі він почав займатися футболом, навчаючись у Полтаві –  скуштував  професіонального хліба, а в Сумах відбувся як тренер. Ветеран футболу  зустрів ювілейний День народження. Він розміняв сьомий десяток!

 

                    

 

ПЕРШОЮ  професіональною командою 18-річного юнака став полтавський «Колос». Одним з воротарів  був Андрій ШУРЕНКОВ, з яким вони  з часом в Сумах стали працювати тренерами у ФЦ «Барса». «Колос» виступав невдало, як писала тоді преса, «склад команди скоріше нагадував  збірну школярів,  ніж команду майстрів». Місця в основі юнакам не знайшлося.

Їх запрошують  до команди «Кооператор». Вона  представляла  кооперативний інститут, в якому вони навчалися. У 1982 році команда виграла  чемпіонат області  і  здобула  путівку на виступ  у чемпіонаті УРСР серед КФК. Впевнено і потужно грав  у нападі Стреля, як люб’язно його називали партнери по команді. Стріляв він часто і влучно, був серед кращих бомбардирів. Студенти впевнено  виграли груповий етап і вийшли до фінального турніру.  Перед командою ставилося завдання – виграти путівку до  Другої ліги майстрів, але  вона підвела, посівши останнє, 6 місце.

Коли Сергій  з’явився в Сумах, охоче поринув у спортивне життя, працюючи, зокрема у ФК «Колос», дитячим тренером у ДЮСШ  «Спартак». Тоді в  місті  почав розвиватися фут зал. І Сергій  був серед тих, хто стояв біля витоків  команди «Колос»/«Сумигаз», яка кілька років виступала у Вищій лізі чемпіонату України. Паралельно  Сергій прилучився до суддівства і став  успішно обслуговувати матчі національних  змагань.

Але без  футболу Сергій жити не міг. Грав в аматорських командах, а  згодом вирішив, як кажуть, згадати молодість і в 28 років разом з трьома сумчанами  подалися до Єлабуга до друголігового «СКАТ 5с». Команда проіснувала  на професіональному рівні рік і  хлопцям довелося повертатися додому. На цьому з великим футболом  Сергій  «зав’язав». Став грати за ветеранів на різних рівнях, разом з «Пресингом-2000» популяризувати футбол в регіонах області. Наразі він ударна сила  команди ветеранів «Ніколь», яка  серед лідерів обласних і всеукраїнських змагань..

Останні 5 років Сергій Миколайович працює дитячим тренером у ФЦ «Барса», тренуючи  дівочу команду 2005 року. Нещодавно збірна області, яку він готував, посіли 4 місце  на Всеукраїнській літній Універсіаді. – У команди є потенціал, тож завоювання медалей – питання часу, – говорить тренер. Зачекаємо.

 

Сергій БІЛОЗОР: Тренер сказав: – Так тримати. І тримав.

       У кар’єрі   вихованця  сумського тренера Олександра ДЯКОВА  було  кілька знакових матчів. І чи не найперший, фінальний  Першого Різдвяного турніру  з міні-футболу, що відбувся  в Сумах. В ньому Сергій забив суперникам  3 м’ячі і його команда  стала переможцем, а 13-річного юнака було названо  кращим гравцем вирішального  поєдинку. Було це 30 років тому. 15 липня зірковий гравець  відзначає свій  44-й День народження.

КАР’ЄРА Сергія розпочалася дуже рано. У 16 років він дебютував  у друголіговому сумському  «Агротехсервісі». В ньому забив і свій перший м’яч у ворота  херсонського «Кристалу». Хоча юнак вивів команду вперед, але переваги сумчани не втримали і поступилися  -2:3.

Після Сум кар’єра захисника пішла вгору. Зміцнів  він у  ФК «Черкаси». Тут навчився підключатися до атак і за 5 років забив 9 м’ячів. Виділявся  на полі, коли грав у вищолігових київських командах  «ЦСКА-Борисфен» і «Арсенал»,  одеському «Чорноморці» і  донецькому «Металурзі». У складі армійців провів 5 поєдинків у розіграші Кубка УЄФА.

Сергій добре пам’ятає свій перший м’яч у вищій лізі. Було це  у 2000 році  в Алчевську, де «Сталь» приймала  ЦСКА, яке тренував Михайло ФОМЕНКО, Гості виграли – 2:1. Після матчу хлопці і особисто Михайло Іванович тепло привітали Сергія з дебютом. Тренер потиснув  йому руку і сказав: -Так тримати!.

Серед пам’ятних м’ячів той, що забив у 2007 році «Динамо» у складі   «Металурга». На 86-й хвилині  вдало підібрався  до воріт і зрівняв рахунок, але  в компенсований час пропустили м’яч. Також  знаковий м’яч, який  надіслав в Одесі у ворота «Іллічівця». Сергій  піймав його на підйом і спрямував  у дальній кут.  «Чорноморець» виграв – 2:1. Це був хороший подарунок тренеру Семену АЛЬТМАНУ на його День народження.

Запам’ятав Сергій і  установку Михайла ФОМЕНКА  на кубкову зустріч в Сумах. Тоді «Спартак» вивів  з боротьби «Динамо» і «Таврію». Тренер сказав: – Поле погане, тож зробіть так, щоб м’яч  просто не падав донизу. Це було  висловлено  таким наказовим тоном, що відразу подіяло на гравців. Матч був за ними –  4:1.

Кар’єру  Сергій  завершував  в Одесі, де став проживати, у команді городян. Йому було 33 роки, міг ще  пограти, але після 17 сезонів вирішив поставити крапку. За його плечима 420 матчів, в яких забив 22 м’ячі, провівши на полі майже 35 тисяч хвилин. Захисник із серцем бомбардира.  З часом  Сергій продовжив себе  у футболі вже на аматорському рівні.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 2010/2011. Перша ліга. «ДНІСТЕР» (Овідіопль) – «НАФТОВИК-УКРНАФТА» (Охтирка) -1:2. 11 жовтня  2010 р.

Голи:  БІЛОЗОР (10), Дмитро  (42),  Карпенко (52)
     «ДНІСТЕР»:  Паламарчук,  Вишталюк, БІЛОЗОР, Продан ( Платунов, 57, Булганін, 84),  Лещук,  Кошка ( Нємчанінов, 66), Опря, Д. Пархоменко, К. Пархоменко,  Полтавець (к), Косирін.
      «НАФТОВИК-УКРНАФТА»:  Дейнеко,  Зайчук,  Карпенко (к), Котелюх,  Тарасенко, Башлай,  Бояринцев, Деревльов ( Коваль, 68, Покосенко, 90), Саванчук ( Євсеєв, 86), Вітер (Прокурор, 74), Ліщук  Єсип, 36).
 Попередження:   Котелюх (19), Прокурор (75), Бояринцев (81).

 

Юрій ПРОХОРОВ: Воротар «золотої» команди з берегів Ворскли.

Із 18 років своєї професіональної кар’єри – 7 він провів, захищаючи ворота охтирського «Нафтовика» у Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР.  У складі команди виграв золоту медаль останнього  всесоюзного чемпіонату. Днями  Юрій Іванович відзначив свій 64 День народження.

 

ФОТО з АРХІВУ. «Нафтовик». 1992 р.  Юрій ПРОХОРОВ – у середньому ряду  4-й праворуч.

 

ДО «Нафтовика» він прийшов уже досвідченим  воротарем, маючи за плечима 13-річний стаж виступів  за друголігові команди  в Узбекистані і Таджикистану і  майже 290 зіграних матчів.

За рік став головним голкіпером  нашої команди.  Особливо вдалим для  Юрія  став  1991 рік. Команда впевнено виграла  «малі» золоті медалі. І в тому, що «Нафтовик»  вперше зійшов на чемпіонську вершину велика, без сумніву, заслуга 32 -річного  воротаря, який  відіграв  сезон на «відмінно», як і вся команда.  У 28 матчах із 56  Юрій  відстояв на 0.  «Нафтовик» встановив своєрідний рекорд, провівши  без поразок 20 зустрічей поспіль. Серед знакових  поєдинків –  зокрема матчі на Кубок СРСР з ризькою «Пардаугавою», динамівцями Могильова і Києва, а також фінальні зустрічі з житомирським «Поліссям» у рамках розіграшу Кубка УРСР серед команд Другої ліги. А проти кого довелося грати?  Олега ЛУЖНОГО, Олега САЛЕНКА, Володимира ШАРАНА та ін.. Не забуде  Юрій  м’ячі, забиті йому Олегом САЛЕНКОМ  в Охтирці і стільки ж Юрієм МОРОЗОМ у Києві…

За «Нафтовик» Юрій  відіграв  199 матчів. Це найкращий показник серед усіх воротарів охтирської команди.  В активі Юрія ще 9 зустрічей за краснопільський «Явір», у чемпіонаті України.  Загалом за свою професіональну кар’єру він взяв участь у 543 матчах.

 

Агіл ВЕЛІЄВ: На двох крилах.

 

      Він серед тих гравців, хто  успішно поєднує виступи  у  футзал і футболі. Із своїх 34-х років (саме стільки йому виповнюється 12 липня) майже половину присвятив цим видам.

                              

 

ПЕРШИЙ тренер гравця Юрій ЗІНЧЕНКО  схвально відгукується  про свого вихованця, який вже кілька років  впевнено  продовжує своє футбольне життя.

«СумДУ» став першою командою, де Агіл заявив про себе, виступаючи у чемпіонатах України по футзалу і  серед ВНЗ. У студентських перегонах двічі ставав чемпіоном, вигравав обласну Універсіаду.

Не менш успішно  грав юнак  в аматорських командах  з футболу.  5 сезонів провів у роменському «Агробізнесі-ТСК», який  королював  на обласному рівні, був серед лідерів у чемпіонаті і розіграші Кубка України серед аматорів.  З роменчанами 4 рази вигравав  обласну першість,  по кілька разів  – Кубок і Суперкубок.  Коли роменська  команда зникла з футбольної карти, Агіл продовжив  кар’єру  в інших командах.  Зокрема  в кролевецькому «Локомотиві»,  «ЛС Груп» і  «Велетні», з яким вигравав  і ставав призером чемпіонських і кубкових перегонів.

Паралельно  гравець продовжує дружити з футзалом.  Наразі він гравець «Технології – Агросвіту», яка вже заявила про себе  на обласному і всеукраїнському рівнях. Нещодавно  «технологи» стали бронзовими призерами першолігового чемпіонату України. Наразі команда впевнено очолює  групові перегони Літнього чемпіонату області з футзалу. Агіл  продовжує грати  за «Україну» з Токарів , яка  у вищоліговому чемпіонаті області з футболу –  серед головних претендентів на завоювання чемпіонського звання.

 

          МАТЧ з ІСТОРІЇ.  Кубок АФСО. ½ фіналу. «АГРОБІЗНЕС-ТСК» – ПФК «СУМИ» –  4:0. СК ім..Окіпного. 3500 глядачів.

          «АГРОБІЗНЕС-ТСК»: Саух (Царицин), Лойко, Ткач, Лубашев, Варченко,  Шимко (Кондратенко), Анцибор  (Савченко),  Гаврась (Пісний),  Ретушняк, Велієв (Стадник), Радіонов (Романчук). Тренер: Кліщенко.

ПФК «СУМИ»: Важинський (Литвиненко), Котелюх, Брікнер, Медведєв, Радченко (Сидоренко), Ігнатенко (Макаров), Лебеденко, Гребенюк,  Богачов (Коровіков), Швець (О.Ярошенко), Моісеєнко. Тренер: Ю.Ярошенко.

Голи:  Радіонов, Анцибор, Лойко, Велієв.

     «ФутТайм» і АФСО вітають іменинників з їхніми Днями народження. Відмінного вам здоров’я, нових перемог і великих удач у житті,  успіхів, любові і душевного благополуччя!!!

Прогноз

«Нафтовик» – чемпіон – 2023 ?!?!

     Команди   Вищої ліги завершили  перше коло  чемпіонату області. Лідирує «Нафтовик», у якого 10 очок Слідом за ним  – «Україна» і «Аграрник-Авангард», у яких  8 і 6 – відповідно. Далі – «Явір» – 3 очки і «Колос» -1.  Ще 4 тури і  визначаться чемпіон і призери. Поки що жодна з команд не втратила шансів, аби завершити виступ  на п’єдесталі пошани. Тож хто  стане чемпіоном і призерами ЧО-2023?  Ось що спрогнозували наші респонденти.

Максим НОВІКОВ – делегат АФУ:  «Нафтовик», «Україна», «Явір».

Олександр КАРПЕНКО – тренер: «Нафтовик», «Україна»,  «Аграрник-Авангард».

Дмитро БЕРМУДЕС – дитячий тренер:  «Україна», «Нафтовик», «Аграрник-Авангард».

Григорій САСІН – вболівальник:  «Нафтовик», «Україна», «Явір».

Володимир САЄНКО – екс-президент ФК «Явір»: «Нафтовик», «Аграрник-Авангард», «Україна».

Володимир СИДОРЕНКО: «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Юрій ЗІНЧЕНКО – тренер «Велетня»: «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Олександр ЄЛШАНСЬКИЙ – викладач Академії поліції: «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Валерій БОЯРКО – викладач машинобудівного коледжу: «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Костянтин ОЖІЙОВ – військовослужбовець:  «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Андрій ДРУЩЕНКО –  міський голова Ворожби: «Нафтовик», «Україна», «Аграрник-Авангард».

Олександр СЕВЕРИН – президент ФК «Колос» (Северинівка): «Нафтовик», «Україна», «Колос» або «Аграрник-Авангард».

Денис ЦЬОМА – банкір: – «Україна», «Нафтовик», «Аграрник – Авангард».

 

Знай наших!

Денис і Антон тренуються  і грають з «основою».

     Наразі  основний склад  київського  «Динамо» перебуває на навчально- тренувальних зборах в Австрії, де команда продовжує підготовку до нового сезону.

ЗАЛУЧИЛИ  до них і уродженців Сумщини: воротаря  Дениса ІГНАТЕНКА  і півзахисника   Антона ЦАРЕНКА.У першому матчі кияни обіграли «Динамо» (Бухарест) – 4:1. Денис  був у запасі, Антон  провів  увесь матч. На 18 хвилині він подвоїв рахунок. У другому матчі кияни розгромили місцевий «Вольфсбергер» – 8:0. Денис вийшов на поле на  65 хвилині, перший тайм перебував у грі Антон. Затим   з рахунком 9:0  «Динамо» декласувало «Триглав» зі Словенії. Денис відпочивав, Антон вийшов на заміну у 2 таймі.

-Тренування проходять у чудовій атмосфері, – говорить Антон. – Наберемо необхідні кондиції і в чемпіонаті  буде набагато легше. Кожен прагне максимально себе проявити, аби стати  гравцем основного складу.

Нагадаємо минулого сезону наші хлопці у складі «Динамо» виграли срібні медалі  молодіжного чемпіонату.  Денис встановив новий рекорд «Динамо» за кількістю «сухих» матчів. Він відіграв 26 поєдинків (2430 хвилин), пропустивши 18 м’ячів.  Антон  провів 13 зустрічей і забив 5 м’ячів. За основу виходив на поле 11 разів і відзначився одним влучним ударом.

       ІНШІ  вихованці сумського футболу залишаються на своїх попередніх «робочих»  місцях. Олександр БАНДУРА – у «Минаї», Денис АНТЮХ –  у «Зорі», брати  Владислав і Станіслав ШАРАЇ –  у «Вересі»,  повернувся у СК «Дніпро» -1 Олексій ХОБЛЕНКО,  «Вересівець»  Олександр ЛЕБЕДЕНКО  готується до сезону у «Вікторії» з Миколаївки

Ситуація

Що такого сказав Сергій РИБАЛКА?

 Під  чистку  у  ФК  «Олександрія»  потрапив  наш земляк Сергій РИБАЛКА,

НА ЖАЛЬ, про причини конфлікту у клубі більше всього бояться повідомляти. Схоже, Сергій  сказав те, що не сподобалося  керівництву, в тому числі «великому» тренеру сучасності  Руслану РОТАНЮ.  Сергія   відсторонили від першої команди. Наразі  він  тренується із молодіжним складом “жовто-чорних”, а саме із U-19. Такий жест зі сторони керівництва говорить більш всього  про те, що колектив не розраховує на  півзахисника у майбутньому. Футболіст наразі просто підтримує свою  спортивну форму.

Цікаво, що контракт РИБАЛКИ  із “жовто-чорними” розрахований ще на  рік, та  “маринувати” Сергія у команді ніхто не збирається. Більше, з’явилися охочі, які жадають попрацювати із досвідченим футболістом. Мова йде про черкаський «ЛНЗ», який наступного сезону дебютуватиме  в Української Прем’єр-лізі.

 

Сторінки історії

Перший матч ФОМЕНКА  у збірній СРСР.

 

       51 рік тому (16 липня 1972 р.)  вихованець сумського футболу, який на той був уже гравцем київського «Динамо»,  Михайло ФОМЕНКО  зіграв  свій перший матч  за збірну СРСР.

ДЕБЮТУВАВ  він у товариській зустрічі з командою Фінляндії на її полі, у м. Васа.  Гра завершилася внічию – 1:1.  До речі, разом з Михайлом  у цьому матчі вперше вийшов на поле  і Олег БЛОХІН.  Він забив свій  перший м’яч, відкривши рахунок . Після перерви господарі його зрівняли.

 

ФОТО з АРХІВУ. 1972 р. Збірна СРСР: Михайло ФОМЕНКО (третій ліворуч), Олег БЛОХІН (шостий ліворуч).

 

У складі національної команди М. ФОМЕНКО провів  (1972 – 1976 рр.) 24 матчі. У 4- х  був її капітаном.  У 14- и  ці обов’язки виконував О.БЛОХІН. На його рахунку 112 матчів і  42 м’ячі.

У 2-й половині липня 1976 року  Михайло  ФОМЕНКО  виступав у складі збірної СРСР на  ХХ! Олімпійських іграх.  Наша команда провела  5 матчів: 4 виграла і 1 програла.  Поступилися наші футболісти у півфіналі збірній НДР – 1:2. Обігравши  бразильців – 2:0, отримали бронзові медалі.

 

Знай наших!

Двоє охтирчан у символічній збірній

«СпортАрена»  визначила  33 кращих гравців минулого сезону  Асоціації аматорського футболу України за підсумками виступів у чемпіонаті і розіграші Кубка. До цієї символічної збірної включено і двох виконавців охтирського «Нафтовика», який дійшов до чвертьфіналу національних перегонів.    

ПІД  №2 на позиції лівого захисника – Олександр ВАСИЛЬЧЕНКО. Він провів 12 матчів, забив 5 м’ячів і зробив 2 результативні передачі. Як відзначають експерти «СпортАрени», охтирський клуб не залишив цілісного враження, бо деякі матчі було перенесено, склад залишався під ротацією, взимку багатьох гравців запросили професіональні клуби. А  ВАСИЛЬЧЕНКО  ще був вилучений у матчі зі «Штурмом», тому пропустив  певний термін відсторонення. Загалом, «сімка»  – гравець із хорошими даними. Колись ще в Першій лізі грав за професіональний «Нафтовик-Укрнафту». З того часу зберіг швидкість, вміння обіграти й вирватися на ударну позицію з глибини та флангу.

Не вперше у «зірковому» списку Вадим ШАВРІН – головна ударна сила  нашої команди у нападі. Він  теж під №2.  У 14 матчах забив 7 м’ячів. Ветеран був лідером атак охтирчан і найвлучнішим бомбардиром відродженого «Нафтовика». Особливо сильно  Вадим зіграв  навесні, посприявши виходу  команди до чвертьфіналу чемпіонату. Не дивно, що після такого сезону він знову затребуваний на професіональному рівні. Наразі перебуває  у «Вікторії» з Миколаївки, яка готується до дебюту у Першій лізі. Обоє наших гравців увійшли до  ТОП-10  кращих бомбардирів чемпіонату.

Наразі формується  список команд на наступний сезон. Підтвердили свою участь   у чемпіонаті-2023/2024  представники 19 клубів. «Нафтовик» теж буде готуватися до старту. Лише 4 команди  готові поборотися за  аматорський  кубок. Поки що…