Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 97.

 

     Серпень щедрий місяць на  дні народження  ветеранів  сумського футболу  і тих, хто виступав у складах наших команд у чемпіонатах СРСР і України, Їм і присвячується цей випуск.

 

 Пам’ять

Микола АСТАФЬЄВ:  ТОПовий воротар  класу  «Б»

 

      Він   входить до  ТОП – 10  кращих воротарів класу «Б» Української зони чемпіонату СРСР. За сумський «Авангард»/»Спартак» виступав  впродовж 1962 – 1968 років. У складі  «спартаківців» став  срібним призером змагань. 5 серпня минає 84 роки від Дня народження сумського  Лева ЯШИНА.

 

      ФОТО з АРХІВУ. «Фрунзенець» -1981. Микола АСТАФЬЄВ ( у верхньому ряду крайній праворуч)  – тренер команди.

 

ДО КОМАНДИ майстрів прийшов із сумського «Торпедо», на той час – одного з лідерів  обласних змагань. За  7 років виступів  провів 221 матч із 281, зіграних командою. Найбільш вдалим був сезон  медального 1968  року. У 37 матчах пропустив у власні ворота  усього 15 м’ячів і 24  – відіграв на «0». А всього «сухим» залишався  у 80 зустрічах. За цим показником  посідає 5 місце у ТОП – 10 кращих воротарів  класу «Б».

Грав надійно і впевнено, бо захисну лінію очолював молодий, але  вправний Михайло ФОМЕНКО.  Обоє були учасником історичного  матчу розіграшу Кубка СРСР із алма – атинським «Кайратом» (1:3). Про одне шкодував згодом  Микола Васильович, що того сезону команда після 2 місця в зоні не змогла добре виступити у фінальній пульці, де розігрувалися нагороди у путівка до класу «А». Це сумчанам вдалося зробити за рік, але вже без свого воротаря, який завершив  виступи.

Надалі продовжував  працювати тренером і грати на аматорському рівні у заводських командах. У майже  50 (!) захищав ворота  «Центролиту», який виступав у чемпіонаті області.

У 2012 році перестало битися серце  зіркового воротаря. Незважаючи на всі життєві негаразди, до останнього  Микола Васильович залишався оптимістом.

Микола АСТАФЬЄВ входить до Символічної збірної класу «Б»  і  Списку гвардійців  за  60-річну історію сумської команди майстрів.

 

    МАТЧ з ІСТОРІЇ. Кубок СРСР 1966 р. 1/2048 фіналу (УРСР. Зона 2. 1/8 фіналу). «СПАРТАК» (Суми) – «ТОРПЕДО» )Харків) -1:0.  7 червня. Стадіон «Спартак». 6 000 глядачів.

«СПАРТАК» (футболки сині, труси білі): Астафьєв,  Сіренко,  Сорокопуд,  Воронько – к.,  Мельник,  Солодов,  Рябков,  Кандауров, Івашоа (Багіян, 50), М. Медведєв,  Деркач. Головний тренер – Дмитро Іванов.

«ТОРПЕДО» (футболки білі, труси  білі): Переверзєв, В.Котов,М.Котов,  Коковкін, Гулаков, Ноцун, С. Медведєв, Шахов, Пузік, Шпак,  Трубчанінов –к. Головний тренер – Олександр Бутенко.

        Гол: Деркач (60)

 

   Олег ПЕСТРЯКОВ:  З «Явора» – у футбольний світ

 

     Його кар’єра на професіональному рівні тривала 15 років . 340 разів  виходив на поле і забив 55 м’ячів. 5 серпня  Олегу  Ігоревичу виповнилося 49 років.

 

             

 

СХОДЖЕННЯ у великий футбол він розпочинав у краснопільському «Яворі», з яким виграв  друголіговий чемпіонат України. За 3 сезони провів 76 матчів, в яких відзначився  19 влучними  ударами по воротах суперників. Молодий гравець приглянувся Михайлу ФОМЕНКУ, який очолював  київський «ЦСКА-Борифен» і разом з Володимиром БОГАЧЕМ – молодшим  він  запросив їх у команду.  Там грали вихованець роменського футболу Владислав ПРУДІУС і Едуард ЦИХМЕЙСТРУК, який виступав у роменському «Електроні». Але так склалися  обставини, що довелося  команду і  залишати. Олег г подався  до  «Ростсільиашу», де провів 3 сезони і  майже сотню матчів

.А надалі доля не балувала гравця.  Міг зачепитися надовго у «Шахтарі».  З ним  виграв звання чемпіона і володаря кубка України, був бронзовим призером, однак  закріпитися не зміг. Почалися мандрівки у пошуках своєї команди. Але після «Шахтаря» так і не зміг  заграти на повну силу, хоча роки  дозволяли  ще грати й грати.  Проте довго у запорізькому «Металурзі», київському «Арсенал» і «Таврії» не затримувався . У  сімферопольській  команді Олег і завершив свою професіональну кар’єру.

У доробку  гравця  7 матчів, в яких забив по 2 м’ячі. Дуплети йому вдалия у «Яворі» і «Ростсільмаші». А в 5- х зустрічах  його м’ячі приносили успіх команді на останніх хвилинах  поєдинків.

По завершенні кар’єру Олег  Ігоревич присвятив  вихованню молодих футболістів, працюючи в Академії футболу «Шахтаря».

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ.  Чемпіонат України 1992/93. Друга ліга  «ЯВІР» (Краснопілля) –   «ВС-ОРІЯНА» (Київ) – 3:0.  Стадіон «Колос». 5 000 глядачів.

«ЯВІР»: Симакович (Глупаченко (81), А, Єрмак,  Рец, Танасюк, Садовий (Лазарко, 46, , Завалій, 70), Пронін, Дієв, Любимов, Дем»янець,  В.Богач – молодший (Самолюк, 52), Пестряков (Лютенко, 81).  Тренер ,  В.Богач- старший.

«ВС-Оріяна»: Рогожкін, Золотухін, Мусолітін, Пурцакін, Шумило (Булка, 76), Кароянов, Балацький, Терещенко, Новохацький, Листопадов (Сіденко, 46), Любарський. Тренер: А.Дем»яненко.

         Голи: Любимов (10), Пестряков (70, 79).  Попередження: Терещенко (21). Вилучення: Мусолітін (65).

.

   Віктор ІВАНЕНКО:  У трьох номінаціях серед кращих

      Вихованцю сумського футболу  знадобилося 5 сезонів, аби заявити про себе у великому футболі і. Такою командою   для  25-річного гравця став  вищоліговий  харківський «Металіст», в якому сповна розкрилися  голедорські здібності  цього   захисника. Забити 30 м’ячів у 169 матчах – це говорить, що Віктор мав «чуйку»? вчасно опинявся у потрібному місці. 5 серпня  у ветерана футболу  53-й День народження. Найщиріші  йому вітання!


    ФОТО з АІРХІВУ.  2003 р. Віктор ІВАНЕНКО: – Я гравець сумського «Спартака».

 

ДО «Металіста» Віктор пограв у командах різних рівнів і мав на рахунку добру сотню матчів і з десяток м’ячів. У «Металіст» його забрав Михайло  ФОМЕНКО, з яким  виграв «бронзу» першолігових перегонів і путівку  до  Вищої ліги. Він став його командою.

Особливо вдалим для гравця сезон 1999/2000. Тоді Віктор  10 разів змушував  суперників розпочинати з центра поля.  Ні до цього, ні після цього жодному із гравців його амплуа  харків’ян  не вдавалося  досягти такого рубежу. У чому секрет такого гольового  чуття? . Як  говорив тоді Віктор: –  У цій справі головне зустрітися з м’ячем. Треба відчувати куди він полетить, а далі  вже дієш по ситуації, інстинктивно.  Коли я був  ще пацаном, то грав форвардом. Можливо, це  і допомогло.

Більшість м’ячів забив з навісних передач  після розіграшів кутових. 2 м’ячі Віктору  за кар’єру вдалося надіслати у ворота   «Динамо», один – «Шахтарю» , по 2 в одному матчі –  тернопільській  і вінницькій «Нивам». Хоча  матчі  з киянами програли (1:2 і 1:6),  але  вони за лишилися  приємною згадкою.

Після «Металіста» було у гравця відрядження за кордон,  довелося пограти у чемпіонаті  В’єтнаму. Поїхав не від хорошого життя.  У «Металісті»  майже  рік не виплачували заплату і клуби домовилися, що  там компенсують борг нашої команди. Як зізнався  Віктор після  повернення  додому, він провів там фантастичний час.

Завершував  кар’єру на професіональному  рівні  у сумському «Спартаку».  Останній матч  зіграв 31 жовтня 2004 року. На  жаль, сумчани поступилися  у Харкові «Арсеналу»  – 0:3.  Чисто символічно:  Віктору  було 33 роки, то була 33-я його зустріч  за  «Спартак» і  забив 3 м’ячі.

Сумчанин  входить до списку 50 найкращих гравців «Металіста» за всю його історію,  Символічної збірної «50 гвардійців сумської  команди майстрів» і символічного клубу «100 +. Моя висота»  майстра спорту СРСР Бориса ШУРШИНА.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1999/2000.  «ДИНАМО» (Київ) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 2:1.  16 липня.1999 р. Стадіон «Динамо». 5 000 глядачів

     «ДИНАМО»: Шовковський, Гусін, Герасименко, Головко, Ващук, Дмитрулін. Каладзе (Кірюхін,83), Яшкін, Венглинський (Кардаш, 86), Серебренников (Коновалов, 74 ), Ребров. Тренер: Валерій Лобановський.

«МЕТАЛІСТ»: Горяїнов, Іваненко, Пец, Костюков, Плахотін, Тофан, Кучер, Кирлик,  Рудняк (Шопін, 67),  Гольдін (Рижих, 78), Школьников. Тренер: Михайло Фоменко.

Голи: Серебренников (9), Іваненко( 37- з пенальті), Ребров (60 – з пенальті).  Попередження: Пец (23), Школьников (50), Гольдінт (60),.

 

У цьому матчі за «Металіст» грали  троє вихованців сумського футболу –  Іваненко, Рудняк і Костюков, а тренером  був Михайло Фоменко.

 

 

   Віктор БОНДАР:  Я не жалію ні про що!

 

      5 років гравцем і 2 тренером – такий футбольний стаж  екс- воротаря  сумської команди майстрів «Спартак»/»Фрунзенець» у чемпіонатах СРСР серед команд  майстрів класу «Б» і Другої ліги Української зони.  А ще – 40 років роботи викладачем і керівником фізвиховання  у технікумі цукрової промисловості. У 50 років  Віктор Данилович  був ще у формі: став бронзовим призером і кращим воротарем чемпіонату України з футзалу серед ветеранів вікової категорії 45 років і старші. 6 серпня ветеран сумського футболу відзначив свій 74-й День народження.

 

 

ФОТО з АРХІВУ. 1977 р. «Спартак» перед матчем на стадіоні «Спартак».

 

     – Спершу, Вікторе Даниловичу, найщиріші  Вам вітання. Не бачилися вже кілька років. Ви  не змінилися, хіба що додалося років. Мабуть, допоміг спорт і здоровий спосіб життя.  А з чого почався для  вас футбол?

– Дякую за привітання. Дякуючи Богові і сім’ї  все добре, чого і всім бажаю. Мені приємно, що  надали можливість згадати роки футбольної юності, з ким грав. Жаль тільки, що це вже ніколи не повториться, а багатьох, з ким виходив на поле, вже немає з нами.

Футбол для мене, як для багатьох хлопчаків того часу,  розпочинався з матчів на пляжу. Мене, п’ятикласника, старші юнаки ставили у ворота. Матчі, як правило,і завершувалися пробиттям пенальті.  Не буду хвалитися, але мені вдавалося  їх чимало відбивати. Згодом  дивувався, як це вдавалос робити. Це, напевне, від матінки – природи.

      – А чи були тоді у вас кумири?

– Як не дивно були. Бігали ми тоді на матчі старших юнаків. Подобалася  гра  двох друзів: воротаря  19-ї школи Івана ПРИЙМЕНКА і 9-ї – Віктора ЄРЬОМЕНКА, у якого було прізвисько ПЕНТА. Згодом  Віктор став зірковим гравцем  і сумського «Авангарда», і запорізького «Металурга».

      – Це правда, що  вже у 7 класі Вас  запрошували до дорослої команди?

– У ті часи досить популярними були змагання серед вуличних  команд на першість міста. Саме тоді на мене звернув увагу тренер «Харчовика»  Ліва МОЛГАМОВ  і запропонував  пограти за їхню команду.  А після одного матчу Микола АСТАФЬЄВ – кумир вболівальників  – сказав: – Запам’ятай: через 4 роки  ти будеш гравцем команди майстрів.  Так воно і сталося. Але тоді не вірилося, що  мене, пацана, запросять  виступати у чемпіонаті СРСР.  Я був тоді від щастя на сьомому небі.

     –  А з навчанням проблем не було, адже тоді тренери за цим  уважно слідкували?

– Рано я залишився без мами – царство їй небесне. Тож швидко довелося дорослішати і визначатися у житті.  Вчився в техучилиці, у вечірній школі і паралельно здобував воротарську освіту у групі підготовки при команді майстрів у Сергія ОРЛОВА. І коли став працювати слюсарем- ремонтником у 23 цеху заводу імені Фрунзе, знаходив час і для футболу.  А через рік,  26 вересня  1967 року,  у моїй трудовій книжці з’явився запис: «Зарахований гравцем  команди майстрів класу «Б»  при облраді ДСТ «Спартак». Це був  мій перший прихід у команду. Хоча перебував майже 3 роки, зіграв мало, з десяток матчів набереться. Виходив в основному на заміну.  Пробитися в основу було важко. Спробуй скласти конкуренцію зірковому  АСТАФЬЄВУ?. Настав час  іти в армії. Став курсантом артучилища, грав за  його команду у чемпіонаті області. Будь що прагнув поступити до Харківського педінститут на факультет фізвиховання. Бо Віктор  СОЛОДОВ говорив: – Футбол –тимчасове захоплення, треба мати хорошу професію, тож треба  обов’язково  вчитися.  Він був правий на 100 відсотків.

       –  Колись Ви розповідали про  курйози при вступі до інституту. Можете їх пригадати?

–  Уявляєш 17 чоловік було на місце. По фізиці  отримав 4. Але говорю професору, що знаю  її на 5. Він здивувався. – Я її на 5 не знаю, –  сказав він. – Якщо відповіси на 3 запитання – ставлю 5. Я відповів. Всі були здивовані. Я , виявляється,  був єдиним із абітурієнтів п’яти потоків, хто здав  фізику на 5. Цікавий випадок стався, коли здавав екзамен з видів спорту. У висоту стрибав ножницями і взяв лише 120 см. Хтось підказав – спробуй перекатом.  Не повіриш –  175 підкорив. В інших дисциплінах, окрім штовхання ядра, мав пристойні результати.  З української мови пощастило –  була та тема, на яку писали  твір у  школі.

Так сталося, що кілька тижнів довелося бомжувати і жити на вокзалі. Ні грошей не було, ні житла. Але виручив футбол.  В одному матчі відстояв за команду інституту і вже надвечір мав  місце у гуртожитку.  Грав   за команду інституту, отримав запрошення  від «Металіста», в якому провів три матчі за дублерів.  Полюбляв грати за аматорські команди у чемпіонаті міста  і області, які мене «годували».

      – Після повернення до Сум Вас знову запросили в команду майстрів. Не було лячно? Адже одна справа грати в аматорах, а інша – у майстрах?

–  Тоді я  вже  працював  вчителем фізкультури  у  5 школі і продовжував грати за  аматорську команду «Фрунзенець».

.       У 1977 році  стали срібними призерами чемпіонату УРСР на приз «Робітничої газети», а мене визнали кращим воротарем змагань. Отримав запрошення від тренерів команди майстрів. -Куди тобі рипатися у команду майстрів,- говорили мені. -Грай собі спокійно у заводській команді.  Вирішив  ризикнути. 28  для воротаря не страшно.  Готувався серйозно. Попросив  Костянтина ЗІНОВЬЄВА позайматися зі мною  перед приходом в команду.  Кілька тижнів  посилено тренувався,  поганяв добряче. Так  вдруге  був зарахований до команди майстрів, але вже «Фрунзенця», який виступав  у  Другій лізі. За два роки відіграв  54 матчі із 88,  газетярі відзначали мою грою. Приємно згадувати про це.

       – Нагадайте, з ким довелося тоді  грати?

–  Перш за все, добрим словом згадую Олександра Семеновича СЕРБІНА – це другий Лобановський для сумського футболу. Він вивів «Спартак» на футбольний Еверест, зібрав класних гравців, серед яких  були  Михайло ФОМЕНКО, Микола ВОРОНЬКО , Володимир БОЙЧЕНКО, Володимир  БОГАЧ та інші. Запам’ятав слова Анатолія МОРОЗОВА, який завжди говорив, що у футбол треба грати, але грати красиво. Коли виходив на поле, згадував його слова. Непоганий склад був  і наступного мого приходу –   Василь КАТКОВ, Віктор ГАЛЬЧЕНКО, Ігор ТЕРНОВИЙ, Григорій ЛАЗАHКО, Валерій ЖИЛІН та інші. І не їх вина, що команда почала  здавати позиції і котитися донизу у турнірній таблиці.

– А хто з воротарів був  Вашим кумиром?

–  Захоплювався грою Миколи АСТАФЬЄВА, імпонували яку гру видавали   Віктор БАННІКОВ,  Євген РУДАКОВ, Анзор КАВАЗАШВІЛІ. У кожного була своя родзинка.

       – У кар’єрі кожного гравця були матчі зі знаком плюс і, на жаль, зі знаком мінус. Згадати їх  можете?

– Відразу так і не  пригадаєш. Добре, як тоді писала преса, відіграв матчі з київським СКА,  вінницьким «Локомотивом», в якому відбив пенальті. Хоча «Закарпаттю» поступилися – 0:1,  тренер  суперників Іштван ШАНДОР сказав: -БОНДАР своєю грою врятував Суми від розгрому.  На жаль, були матчі, які і згадувати не хочеться.  Як, приміром,  із футболістами Тореза. Пропустив  м’яч над головою між руками і ми програли – 0:1.

     – Чому так мало попрацювали  тренером?

– Мабуть, це була не моя робота. Тоді часто змінювалися тренери, була не зрозуміла  обстановка. Пам’ятаю, на старшого тренера і на мене писали анонімки, мовляв, вони не вміють тренувати, у них немає  планів роботи і т.д. Це не відповідало дійсності.  Схоже, комусь дуже хотілося  зайняти наші місця.

 

 

     – Після злету у 1968-69 і 1974 роках більше команда не вирізнялася  грою, поступово  почала сповзати  донизу в турнірній таблиці і врешті-решт  вилетіла з Другої ліги.  Що, на Вашу думку, відіграло негативну роль в цьому, адже  в команда були хороші виконавці?

– Причин, як на мене, кілька. Постійна зміна приїжджих тренерів. Своїм партійні чиновники чомусь не довіряли, чогось  боялися.  А ті робили ставку на іногородніх футболістів. А  щоб створити  хорошу команду потрібно пару-трійку років. А в Сумах  хотіли все і відразу.  Так, на жаль, не буває.  І третя важлива складова  – фінансова. В цьому плані ми помітно поступалися багатьом суперникам.

–  А як давно  Ви були, як кажуть, на футболі?

– Тривалий час  на нього  взагалі не ходив, не  тягнуло. Захопила мене команда, з якою працював Валерій  БЕРМУДЕС.  Добротний колектив він створив, основу якого складали вихованці сумського футболу. Був свій малюнок гри,  хлопці грали з думкою, а не біжи – бий.  Ще раз скажу: треба, щоб з командою працював свій тренер, який добре знає  ситуацію з розвитком футболу і підготовкою кадрів. Є здібні юнаки на «Барсі», в КДЮСШ «Суми». А буде своя основа – будуть і результати і підтримка  трибун. А що ходити на футбол, коли  сидить сотня-друга  вболівальників, як це було у Сумах останнім часом? А будуть такі гравці, як, приміром, Дмитро БЕРМУДЕС, то  і будемо мати  КО-МАН-ДУ.

      – Маючи таку славну історію, і Бог велів  її мати.

–  Але доручати її місту ні в якому разі не варто, загублять її.  ФК «Суми» вже вправно «поховали». Важко зрозуміти для  чого «Вікторії» – хай і формально – виручати  бездіяльність влади Сум.  Аби  була команда на  майбутнє, треба , щоб нею опікувався справжній меценат, а не ті, хто  думає, як урвати шматок від пирога. Такі «діячі» у нас були. Тоді можливо і запрацює  футбольна машина.  Грошовиті люди в Сумах є, але у них немає ніякого бажання займатися футболом, у них інші пріоритети.

      – Чи важко було Вам після футболу  адаптуватися до нових умов життя?

– Не повіриш – проблем ніяких не було.  Адже раніше працював у школі, мав уже певний досвід.  Прийняли у технікумі, як рідного –  відверто не чекав.  У серпні 1980 року прийшов,  у серпні 2020 –го  звільнився. 40 років  пролетіли  мов один день.  Як працював – свідчать  з півсотні подяк і грамот…

      – Не шкодуєте, що саме так склалося Ваша життєва дорога?

– Як співається у відомій пісні, я не жалію ні про що.  Футбол, робота і сім’я –  на  цьому трималося моє життя.

      – Тож якими будуть Ваші побажання?

– Найголовніше, щоб були здорові  і молоділа з кожним днем душа!    –

 

 ФОТО з АРХІВУ. Віктор БОНДАР: – СВАДКУ – команда моєї молодості. В ній він виступав кілька років.

 

 

 

  Сергій ТКАЧЕНКО:  Триразовий чемпіон трьох команд

 

В Україні всього кілька гравців, які, виступаючи за різні команди, тричі ставали чемпіонами  вищолігових  національних перегонів з футзалу.  Пальму першості утримує Максим ПАВЛЕНКО – у 4-х командах він  заробив 8 золоті медалі.  4 таких відзнаки у сумчанина  Сергія ТКАЧЕНКА. Двічі він вигравав ще Кубок України і Кубок Польщі, коли грав у цій країні. А розпочинав свою професіональну кар’єру  у футболі.  Разом це склало 507 матчів, в яких забив 230 м’ячів, з них у фут залі –  394 і  221 – відповідно. 9 серпня наш зірковий гравець відзначає свій 48-й День народження. Вітаймо його!!!

 

             

 

ФОТО з АРХІВУ. Таких радісних моментів у кар’єрі  Сергія ТКАЧЕНКА було багато.

 

ПЕРШОЮ командою  Сергія був  футбольний «СБТС», який швидко  канув в Лету. В ньому 18-річний юнак зіграв усього 3 матчі.  Заявив про се е у «Яворі». 13 серпня 1994 року у матчі з «Десною» забив свій перший м’яч. Після служби в армії спробував себе у російській друголіговій «Нострі». Після неї з великою грою вирішив «зав’язати» і захопився футзалом, в якому показав свої здібності і добився вагомих результатів. Якраз тоді  у Сумах у Вищій лізі  робив перші кроки «Сумигаз». І з перших матчів Сергій став справжнім лідером команди і головною ударною силою. Він був незручним гравцем для суперників, бо грати проти  шульги  та ще й коли він  вправно застосовує свій коронний фінт,  дуже важко.  Ним  сумчанин «ловив» суперників, швидко  від них утікав і виходив на зручну позицію.  У 13 матчах  відзначився 23 влучними ударами.

Першим звернув увагу на гравця тренер «Інтеркасу»  Станіслав ГОНЧАРЕНКО і , не роздумуючи, забрав юнака до столиці.  Сумчанин не розгубився серед досвідчених футзалістів і відразу заявив про себе. За два сезони забив 42 м’ячі у 88 поєдинках. Разом з командою  по двічі вигравав чемпіонат і Кубок України.  Але надалі довелося залишати команду –  тренер і гравець не спрацювалися. Сергій продовжував  успішно кар’єру у «Сумигазі», забиваючи  практично в кожному матчі. Результат  феноменальний: 75 м’ячів у 90 матчах

Не збився приціл  у сумчанина, коли  надалі виступав за «Енергію» і «Шахтар», з якими став чемпіоном, і польський клуб, вигравши Кубок цієї країни. Сезон провів у «Моноліті».( Див. Матч з історії).

Завершував свою 20-річну професіональну  кар’єру у «СумДУ». На той час Сергію було вже 38. Однак  у футбол і фут зал  продовжував грати на аматорському рівні ще 10 років. Неодноразово ставав призером обласних змагань і чемпіонату України серед ветеранів. Почувався, наче риба у воді  Виручали досвід і майстерність.

Коли почалася війна, Сергій Миколайович пішов захищати  Україну у складі ЗСУ.  В одному із зіткнень з ворогом зазнав  важкого поранення. Довелося перенести кілька складних операцій.  Наразі він проходить  реабілітацію в одному із київських госпіталів. Впевненості і сил тобі, мужній патріоте. Ми гордимося тобою! Герою слава!!!

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України  2010/2011 з футзалу.  «МОНОЛІТ» (Харків) – «УРАГАН» (Івано-Франківськ) – 2:1. 9 жовтня 2010 р. СК «Каразінський».Одним з арбітрів зустрічі був сумчанин Ігор КРАВЧЕНКО.

        «МОНОЛІТ»: Гурко – Ткаченко, Кулик, Іванов,  Мінаєв – Колесніков, Храбров,  Баєв, Аветісян- Сколотій.

«УРАГАН»: Ципун (Чепорнюк, 38) – Павлюк, Шотурма, Чепорнюк, Пилипів – Сімка, Ярий, Цвелих, Валенко – Кіндратів.

Голи: Ткаченко (9), Мінаєв (36) – Цвелих (17).

Із звіту про матч .«Але, незважаючи на те, що ініціативою володіли гості,  першими забили господарі. ТКАЧЕНКО перехопив поперечну передачу ШОТУРМИ, вийшов сам на сам з воротарем і, не зближаючись із кіпером, невідпорно пробив».

           Із інтерв’ю Романа ПЕРАДЗЕ – головного тренера «Моноліта»: –  Є кістяк команди – Мінаєв, Ткаченко, Кулик. Хто краще виглядає, той із ними грає.

 

        «ФутТайм» і АФСО  вітають Олега ПЕСТРЯКОВА, Віктора ІВАНЕНКА, Віктора БОНДАРЯ і Сергія ТКАЧЕНКА з їхніми Днями  народження. Усім – здоров’я і  подальших успіхів у житті, а Сергію ТКАЧЕНКУ  – мужньому  патріоту України  – оптимізму, впевненості у своїх силах  і скорішого одужання! Ми тримаємо за тебе кулаки, друже!