Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 104.

 

У випуску:

—-  Вітання нашим іменинникам.

 

—-  Хто із футболістів області в одному матчі  «покерував»?

 

—- Українські «пляжниці» треті у світовому рейтингу.

 

Вітання

 

Олександр СЕМЕРНЯ: Кубкові «автографи» сумчанина

 

        Майже 20 років він провів в активному футболі, з них 6  – на професіональному рівні, виступаючи за команди Сум у Другій лізі чемпіонату СРСР  і України.  Днями ветеран футболу розміняв  сьомий десяток, відзначаючи  ювілейний, 60-й День народження.

 

         

 

    ФОТО з АРХІВУ. 11 листопада 1982 р. Олександр СЕМЕРНЯ  (у першому ряду –  другий праворуч) у складі «Ливарника» після товариського матчу у Ромнах із «Сільгосптехнікою» (0:0).

 

ОЛЕКСАНДРУ  і В’ячеславу ВАСЄЦІ заздрили  вихованці, які займалися у групі  Володимира БОЙЧЕНККА. Вони у складі  юнацької збірної СРСР стали бронзовими призерами розіграшу Кубка Хельсінкі.  Тож закономірно їх обох запросили до сумської команди майстрів «Фрунзенець», яка  не радувала своїми виступами.  За 4 роки Олександр зіграв майже 100 матчів  і забив 3 м’ячі. Але команда втратила місце у лізі.

Олександр вирішив не ризикувати і продовжив кар’єру в аматорськи[ командах Сум –  «Ливарнику», «Автомобілісті», «Хіміку» і «Будівельнику».  З ними він  грав у чемпіонатах області і України серед КФК , де добився помітних успіхів.  Двічі ставав чемпіоном і призером та володарем Кубка області, срібним призером першості Укрради ДСТ «Спартак».

У складі аматорського «Фрунзенця»  провів 2 матчі у розіграші Кубка України.  І в обох – з павлоградським «Космосом (1:0) і першоліговою полтавською «Ворсклою» (1:3) –  забив м’ячі.  Остання гра була драматичною для сумчан.  Наші футболісти впевнено протистояли досвідченому супернику. І якби не м’яч  захисника у власні ворота незадовго до перерви, після якого гості забили  швидко другий м’яч, то  могли, ще  «потягатися», а так  питання про переможця було вже вирішено після першого тайму.

На той час Олександр уже мав чималий ігровий досвід і його запросили  на підсилення сумської команди, яка виступала  у Першій і Другій лігах чемпіонату України.  Однак врятувати її від пониження в класі  так і не вдалося. І не вина в цьому футболістів…Доробок Олександра поповнився ще 63 матчами. Виступами у цій команді він і завершив  свою кар’єру на професіональному рівні, до провів майже 150 матчів  і відзначився  трьома м’ячами. Ще  майже 200 поєдинків  зіграв в обласних перегонах, не рахуючи тих, коли став  вже виступати за команди ветеранів.

 

     МАТЧ з ІСТОРІ. Кубок України 1995/1996. 1/64 фіналу «ФРУНЗЕНЕЦЬ» (Суми) – «ВОРСКЛА – НАФТОГАЗ» (Полтава) – 1:3. 5 жовтня 1995 р. Стадіон «Авангард». 200 глядачів.


«ФРУНЗЕНЕЦЬ»:
Таранушенко,  Шелехов, Гриценко, В.Іваненко, Загорулько, Семерня,  Моісеєнко,  Мірошніков,  Сербін, Бобух ( Свистун, 46), Ігумнов ( Бакузов, 46).

       «ВОРСКЛА – НАФТОГАЗ»: Моргун ( Панфілов, 46), Дичко,  Левчук,  Толстов,  Стельмах,  Мачоган ( Немешкало, 17), Слободський,  Корєнєв ( Наливайко, 57),  Бербарі,  Ралюченко,  Шарій.

 Голи: 0:1- Шелехов (33, автогол), 0:2 –  Корєнєв (35), 0:3 – Слободський (52), 1:3 – Семерня (70).    Попередження:  Бобух (20),  Шелехов (64),  Бакузов (73).

 

 

Віталій ЛІСНІЧЕНКО:

Були шахи і футбол, але переміг футзал

 

Вихованець ДЮСШ СК «Фрунзенець» Віталій ЛІСНІЧЕНКО відзначив ювілейний  День народження. Йому виповнюється  35 років.

 

                 

 

ВІН тривалий час  визначався. На  якому виді  зупинитися – футболі чи футзалі. Віталій успішно грав  в обох. Виступав   у професіональному ПФК «Суми» (13 матчів – 1 м’яч), аматорських командах Ромен і Глухова. Не менш успішно  виходило у футзальних командах у чемпіонатах України («СумДУ», «Кардинал-Рівне») і Білорусії. А коли навчався в СДПУ двічі ставав  срібним призером  чемпіонату України  серед Вищих навчальних закладів з футзалу.  У півфінальному матчі  2013 року з донецьким «Інфізом» його  переможний м’яч  вивів нашу  команду  до фіналу (2:1). Але у фінальній зустрічі  поступилися  «ЛугТК» з Луганська – основу якого склали гравці професіональної однойменної клубу..

Пам’ятним для Віталія став традиційний Чемпіонат світу по-сумськи-2018, де отримав і срібну нагороду і приз як  кращому гравцеві  заключного матчу.

      – До футзалу у моєму житті було  кілька  видів спорту,- згадує Віталій.-  Навіть футболом серйозно  почав цікавитися років у дев’ять-десять. Але у початкових класах  – головним захопленням були шахи. І настільний теніс. А потім  був чемпіонат світу-1998  з футболу у Франції. Я майже усі матчі передивився по телевізору. Грою  бразильців і французів  захоплювався…

Остаточний вибір  Віталій зробив  7 років тому, коли став  виступати у Екстракласі  польського чемпіонату. Сумчанин  мав  хороші відгуки спеціалістів. Новий сезон розпочав у  першоліговій команді  «Венеція Пулпуск». За час виступів у  командах  Польщі   провів  близько 170 матчів матчів, в яких забив  майже 80 м’ячів.

Віталій ЛІСНІЧЕНКО входить до Символічної збірної  ТОП-25  сумського футзалу.

 

Даніїл ПАРОКОННИЙ:  

Ювілейний «четвертак» 

 

  Перший знаковий День народження у футболіста Даніїла ПАРОКОННОГО. Він дещо символічний: 25 вересня йому – перші 25!

 

           

 

      Данило ПАРОКОННИЙ  (у другому ряду – четвертий ліворуч) у складі «Гранума».

 

    Про  іменника ми попросили розповісти  президента  ФК «Колос» із Северинівки Сумського району Олександра СЕВЕРИНА.

-У нашій команді Даніїл грав практично з першого дня, а це майже 6 років – розповідає Олександр Миколайович.- Хороший в усіх відношеннях: і як людина, і як гравець.  Ви самі в цьому могли переконатися, буваючи на матчах за участю нашої команди. Досить продуктивно він працював у нападі, виконуючи великий обсяг робіт. Не цурався і чорнової роботи.  Часто забивав вирішальні і переломні м’ячі.

Пригадую матч вдома  з авангардівцями Білопілля. Все йшло  до нічиєї.  Даніїл  на останніх хвилинах наважився на удар  з-за меж штрафного майданчика. То був красень-гол у «дев’ятку».  І в тому, що «Колос» двічі  вигравав звання чемпіона і був бронзовим призером, двічі  виходив до фіналу  розіграшу Кубка області, звичайно, значна заслуга цього гравця, який багато зробив для успішного виступу команди на обласному рівні. А ще грав у чемпіонаті району. Загалом  за нашу команду  провів   майже 120 матчів і забив до 40 м’ячів. А не менш успішно грав у футзал за аматорські команди Сум.

Чому говорю про Даніїла у минулому часі? – запитаєте. Нещодавно він перейшов на підсилення  глухівського «Велетня», який змагається за перемогу у першоліговому чемпіонаті області. Вже зіграв 2 матчі і забив 4 м’ячі. Впевнений, що  екс-«колосовець» допоможе  «Велетню» підкорити золоту вершину. Від душі цього їм і Даніїлу бажаю. А ще  передаю йому найщиріші вітання від наших гравців  з 25-річчям. Перемог тобі у житті і на футбольних полях, друже!

 

P.S. У цьому році Даніїл грав ще за команду «Гранум» зі Сніжків у Відкритому чемпіонаті Сум з футболу 9Х9. За гіршою різницею м’ячів «сніжківці» посіли 2 місце у Групі «Ліга чемпіонів». Даніїл став кращим бомбардиром цих змагань.

 

«ФутТайм» і АФСО приєднуються до привітань, які іменинники отримали. Здоров’я, щастя і добра Олександру СЕМЕРНІ, а молодшим його колегам – ще й перемог у житті і нових вершин у футболі!

 

  Книга рекордів, досягнень  і цікавих фактів з історії сумського футболу

 Раз «покер», два «покер»

 

   Гравці, які в чемпіонатах області забивали по 4 м’ячі

1953 р. Євген КУСТЕНКО.  «ХІМІК» (Шостка)  – «ЛОКОМОТИВ» (Кролевець) –  9:0. Але результат матчу було анульовано (?:?) і «хіміки» отримали технічну перемогу.

1955 р. Євген КЛИМОВ.  В/Ч (Суми) – «БУРЕВІСНИК» (Ромни)- 7:2.

Володимир ГАВРИЛЕНКО.  «ЛОКОМОТИВ» (Білопілля) – «НАСОСНИЙ завод» (Суми) –  0:4.

Олексій ЧАБАК.  Кубок області. «ХІМІК» (Шостка) – «Харчовик» (Ямпіль) – 13:1.

1956 р. Віктор ЛЕЙЧЕНКО. «ЛОКОМОТИВ» (Тростянець)  – «БУРЕВІСНИК» (Шостка) – 0:7.

Віктор ЛЕЙЧЕНКО, «БУРЕВІСНИК» (Шостка) – «БУРЕВІСНИК»  (Охтирка) – 8:2

Віктор ЛЕЙЧЕНКО, «БУРЕВІСНИК» (Шостка) – «СПАРТАК» (Ромни) – 9:0.

Віктор ЛОХАНЬ. «СПАРТАК» (Ромни) – «ХАРЧОВИК» (Суми) – 7:2.

Михайло ПАРШИКОВ. «СПАРТАК» (Глухів) – «ЛОКОМОТИВ» (Білопілля) – 9:1.

В’ячеслав ДЕМИДЕНКО. «ШАХТАР» (Конотоп0 – «БУРЕВІСНИК» (Охтирка) – 6:1.

1973 р. Дмитро КИЯНИЦЬКИЙ. «ЕЛЕКТРОН» (Суми) – «ТЕМП» (Чупахівка) – 11:0.

1981 р. Віктор ХОВАНСЬКИЙ. «ФАКЕЛ» (Дружба) – «СТАРТ» (Путивль) – 7:0.

Анатолій ЛЯХНИЦЬКИЙ. Товариський матч. «ФАКЕЛ» (Дружба) – «КОЛОС» (Воздвиженське) – 11:1.

1982 р. Геннадій СОКОЛОВ. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни)  – «ХІМІК» (Суми) – 10:4.

1987 р. Володимир ЯНГОЛЬ. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «НИВА» (Буринь) – 10:1.

1978 р. Анатолій ЧАРОВ.  «АВАНГАРД» (Шатрище) – «ФАКЕЛ» (Дружба) – 0:14.

2008 р. Олександр ВЕРЕТЕННИКОВ.  «ФАКЕЛ» (Дружба) – «МЕТАЛІСТ» (Середина-Буда) –  8:0.

2014 р. Віталій СІЛАК. «ФАКЕЛ» (Дружба) – «ЯВІР» (Краснопілля) – 8:1.

2022 р. Назарій ГУРБА (ФК «Дружба»).  «СЕЙМ» (Кузьки) – ФК «ДРУЖБА» –  4:4, пен. 2:4.

2023 р. Артем ШПИРЬОНОК. «Україна» (Токарі) – «АГРАРНИК- АВАНГАРД» – 7:0.

2023 р.  Сергій БАБИНІН.  Кубок ЗСУ. «АГРАРНИК-АВАНГАРД» (Білопілля) – «ВАЛЕДІАНС» (Суми) – 7:1.

(Далі буде).

     P.S. На жаль, у багатьох протоколах, особливо  у перші 20 років  обласних змагань, не вказані автори  м’ячів. Тому можливі зміни і доповнення.

Чемпіонат України

Наші грали, але не забивали

 

       У черговому турі  чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги  зіграи  6  вихованців сумського футболу, але жодному з них не вдалося відзначитися.

РІЗНИЙ  час провели на полі  брати  Владислав і Станіслав ШАРАЇ («Верес» ), Олексій  ХОБЛЕНКО («ЛНЗ»),  Олександр БАНДУРА  («Минай»), Денис АНТЮХ («Зоря») і Сергій СУХАНОВ  («Оболонь»). Через травму поки що не може грати  Сергій РИБАЛКА («ЛНЗ»), Антон ЦАРЕНКО («Динамо») перебував у запасі.

«Оболонь» зіграла вдома –  0:0 з «Вересом». Коментар вихованця охтирського футболу Сергія СУХАНОВА (на фото).

 

 

 – Чому «Оболонь» не може  перемогли в  домашніх  іграх?,

–  Напевне треба зібратися всією командою і сходити в церкву.  Моменти створюємо, але не реалізовуємо. Можливо, ми ще не заслуговуємо на більше.

       – Попереду матч на Кубок України з «Динамо». Які думки перед зустріччю?

– Будемо грати на перемогу. У нас більше бажання вийти й обіграти «Динамо».

 

 

 Підсумки      

Одночасно  засмутили  і порадували

 

        Жіноча збірна України з пляжного футболу, в якій грає вихованка Конотопської ДЮСШ Юлія  ДЕГТЯР, посіла  6 місце у Суперфіналі Євроліги-2023, що пройшов в Італії/.

 

     Оце він такий, жіночий  пляжний футбол…

                                    

 

НА ГРУПОВОМУ у етапі українки  поступилися   команді  Нідерландів -1:3,  хоча по ходу протистояння  були попереду -2:0.  Юлія чудовим ударом подвоїла перевагу. На  останніїй хвилині   2  періоду  наші дівчата дещо розслабилися   розслабилися і і суперниці зрівняли рахунок, а після перерви з пенальті  забили   переможний м»яч. У принциповій зустрічі  з португалками все вирішилося в додатковий час,  кде спортивне щастя посміхнулося конкуренткам.  3:3  – на їхню користь.

Надалі українки  у пульці змагалися  за 5 – 8 місця. Після перемоги над нідерландками – 2:1, затим вони поступилися італійкам – 1:6. Тож  у підсумку 6 місце

Але є й приємна новина.  Жіноча збірна в України в перше у своїй  історії увійшла до трійки національних  команд  за  оновленим рейтингом   Всесвітньої організації пляжного футболу.У нашої команди 874 очки. Її випереджають футболістки  Англії – 1081 очко  та Іспанії, у якої 1531. У травні  українки були на 5 позиції.

 

 

  Цікаво знати                   

Олег ГУСЄВ: 13 м’ячів – за 9 років

 

      Виступаючи за збірну України,  вихованець сумського футболу Олег ГУСЄВ  забив 13 м’ячів у 98 матчах.

ПЕРШИЙ  на свій рахунок він записав у кваліфікаційній зустрічі до ЧС- 2006 17 листопада  2004 року , в якій українці  з рахунком 3:0 перемогли збірну Туреччини на її полі. Він відкрив рахунок на 9 хвилині зустрічі.  А свій останній, 13  гол наш земляк забив через 9 років  – 22 березня 2013 року ( як збіглися  цифри13) у матчі КЧС-2014  у ворота поляків на їхньому полі , який наші футболісти виграли  (3:1).

Олег забивав  в 11 матчах. У протистояннях зі збірними Фарерських островів вдома  ( КЧЄ-2008, 5:0) і   Австрії (ТМ -2012, наша команда програла – 2:3)  він  вистрілив  «дуплетами». До речі, це була єдина поразка у матчах. в яких наш земляк  забивав голи.  Інші 10 українці  виграли за різниці м’ячів  35 – 3. 11матчів склали: 3 КЧС, 3 КЧЄ і 5 ТМ. Зіграв з командами 9 країн. По 4 м’ячі Олег забив у 2007 і 2012 роках.

17 листопада 2004 р.  КЧС-2006.  Туреччина – Україна –  0:3. Олег забив 1 м’яч.

15 серпня  2006 р.        ТМ. Україна – Азербайджан – – 6:0.  1.

24 березня 2007 р.      КЧЄ-2008.  Фарерські острови –  Україна – 0:2 .1.

28 березня 2007 р.      КЧЄ-2008.  Україна –Литва – 1:0. 1.

17 жовтня 2007 р.        КЧЄ- 2008.  Україна – Фарерські острови – 5:0. 2.

14 жовтня  2009 р.      КЧЄ-2010.  Андора – Україна – 0:6.  1.

11 жовтня  2011 р.      ТМ. Естонія – Україна – 0:2. 1.

29 лютого 1012 р.       ТМ. Ізраїль – Україна – 2:3. 1.

20 травня  2012 р.      ТМ.  Україна  –   Естонія – 4:0. 1.

1 червня  2012 р.         ТМ.  Австрія – Україна – 3:2. 2.

22 березня 2013 р.     КЧС-2014.  Польща – Україна – 1:3. 1 м’яч..

 

Троє снайперів грали у Нафтовику»

 

Прес-служба  ПФЛ України оприлюднила ТОП- 10  найкращих бомбардирів Першої ліги чемпіонатів України (1992 – 1 липня 2023 рр.).

 

ВХОДЯТЬ   до  першої десятки і троє гравців, які грали в охтирському «Нафтовику». Очолюють її, забивши по  116 м’ячів, Вадим ПЛОТНИКОВ ( «Вагонобудівник»  і «Сталь» А.,1992 – 2000 рр.) і Сергій ЧУЙЧЕНКО («Поліграфтехніка», «Ворскла», «НАФТОВИК» і «Металіст»,1994 – 2004 рр.), який  виступав  за нашу команду.

Кращий бомбардир «Нафтовика» Богдан ЄСИП, який пограв у 6 командах, зупинився на позначці  100 м’ячів ( 1996 – 2014 рр.). 71 раз відзначився  Віктор АРЕФ»ЄВ («Сталь» А,.ЦСКА-2, «НАФТОВИК» і «Поділля»,1994 – 2008 рр.).

ФОТО з АРХІВУ. Впродовж 10 років виступав за «Нафтовик» Богдан ЄСИП,  який став  рекордсменом команди –  276 матчів, в яких забив 80 м’ячів.