ФутТайм від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 110.
У випуску:
— Вшануймо пам’ять тренера і привітаймо гравців.
—- На черзі у «Нафтовика» – ювілейний матч.
—- Як проходив чемпіонат області 1955 року?
Пам’ять
Костянтин ЗІНОВ’ЄВ: Автор двох ювілейних м’ячів
12 листопада – 88 років від Дня народження екс-гравця сумської команди майстрів «Авангарда» і відомого дитячого тренера Костянтина ЗІНОВ’ЄВА.5 років тому він залишив цей світ. Світла йому пам’ять!
ФОТО з АРХІВУ. 2010 р. Свій 75-річний ювілей Костянтин ЗІНОВ’ЄВ святкував на майданчику разом зі своїми вихованцями.
СВОЮ футбольну кар’єру він розпочинав у 1954 році в краснодарському «Нафтовику», який виступав у класі «Б» чемпіонату СРСР. Перший м’яч забив 9 травня торпедівцям Сталіно на 34 хвилині зустрічі (2:1). Потім грав за команду «Харчовик» цього міста. У 1957 році став її кращим бомбардиром (8 м’ячів). За рік виступав у команді «Труд» (Астрахань). На жаль, повної статистика історія не зберегла. Відомо, що в цих командах провів 23 матч і забив 10 м’ячів.
З 1960 рокуі – гравець сумського «Авангарду», який дебютувала у класі «Б» Української зони чемпіонату СРСР. Костянтин став автором першого історичного м’яча і першої історичної перемоги сумчан. 3- го квітня у Сімферополі у стартовій зустрічі сумчан приймали місцеві авангардівці. У середині першого тайму Костянтин ЗІНОВ’ЄВ зрівняв рахунок, забивши, як тоді писала преса, «рідкісний за красою гол». Після перерви захисник господарів «зрізав» м’яч у власні ворота. 2:1 – перемога сумчан.
В «Авангарді» Костянтин виступав 3-и роки. У 46-х матчах забив 13 м’ячів, причому у 4-х зустрічах відзначався по двічі. 21 липня 1962 –го року забив СОТИЙ м’яч команди в чемпіонатах СРСР. Був кращим бомбардиром команди: 1962 року – – 5 м’ячів і 1963 – 6.
Після команди майстрів продовжував грати за аматорський «Електрон», працював тренером сумського «Спартака». Разом із Олександром СЕРБІНИМ підготували команду, яка в 1969 році вперше і востаннє у своїй історії стала бронзовим призером чемпіонату і завоювала путівку до класу «А».
Згодом ЗІНОВ’ЄВ знайшов себе, як дитячий тренер. Більше 30 років він працював в СДЮШОР «Зміна» (нині ФЦ «Барса»). Не один десяток його вихованців заявили про себе на високому рівні.
На честь тренера названо команду «ЗіКоНі», основу якої складають його вихованці. Вони ставали переможцями і призерами міських змагань і турнірів. Минулого місяця посіли 3-є місце на розіграші Кубка пам’яті Миколи АБРАМОВА.
12 листопада, в День народження Костянтина ЗІНОВ’ЄВА, Асоціація ветеранів футболу Сумщини, як повідомив її голова Віталій ВЕЛИКОДНИЙ, проводить традиційний, вже 6-й за ліком турнір серед ветеранів.
За Кубок пам’яті колишнього футболіста і дитячого тренера змагатимуться дві команди «ЗіКоНі», «Пресинг-2000» і «Серж».
Місце проведення матчів – ФЦ «Барса». Початок о 9 годині.
Вітання
Андрій БРАГИНЕЦЬ: Про «Електрон» – приємна згадка
З усіх років, що їх провів Андрій БРАГИНЕЦЬ у роменському «Електроні», найуспішнішим був сезон 1997/1998. Забивши у друголіговому чемпіонаті України 12 м’ячів, разом з Геннадієм СТРІЛЯНИМ увійшли до ТОП-10 кращих бомбардирів групи «В». Днями Андрій Сергійович відзначив День народження. Йому виповнилося 52 роки.
ФОТО з АРХІВУ. «Електрон». Андрій БРАГИНЕЦЬ (ліворуч – в атаці).
ДО «Електрона» Андрій прийшов досвідченим гравцем, маючи за плечима 90 матчів і …8 пропущених м’ячів. Це сталося, коли грав у полтавській «Ворсклі» у повторному матчі 1/8 фіналу розіграшу Кубка Україні 27 листопада 1994 року в Донецьку з «Шахтарем». Ось як про це написано в довіднику-календарі «Ворскла- 2000»: «Чорна пляма» в історії клубу. В Донецьк приїхали всі боєздатні гравці, однак у складі так і не знайшлося воротаря. Довелося місце «в рамці» зайняти форварду Андрію БРАГИНЦЮ. Сподіватися на пристойний результат було годі». Полтавчани поступилися – 0:8. 4 м’ячі впродовж 30 хвилин Андрію забив Олег МАТВЄЄВ. Двічі дісталося від Віктора ГРАЧОВА. Той матч наразі Андрій Сергійович згадує з посмішкою.
А про 7 сезонів, проведених в «Електроні», в Андрія залишилася приємні спомини. Його доробок склав 146 матчів і 35 м’ячів. Він допоміг роменчанам виграти чемпіонат України серед аматорів і посісти 3 місце у груповому турнірі ЧУ. У 3-х матчах Андрій забивав по 2 м’ячі. Від його ударів постраждали «Ворскла-2» (4:3), «Металург» з Комсомольського (3:1) і ФК «Миргород» (4:2). А коли, як кажуть, розігрався, отримав запрошення від охтирського «Нафтовика». Проте «прописатися» в ньому не вдалося. Після двох сезонів (28 матчів – 4 м’ячі) Андрій повернувся до Ромен і продовжив свою кар’єру ще 3 сезони.
Відігравши на професіональну рівні 14 сезонів у 33 роки Андрій свої виступи. У 250 матчах, які він зіграв, відзначився 39 разів. Ще кілька років гравець виступав за аматорські і ветеранські команди..
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1997/1998. 2 ліга. Група «В». «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «ВОРСКЛА -2» (Полтава) -4:3. Стадіон «Електрон» 3 500 глядачів. .
«ЕЛЕКТРОН»: Царицин, Дубров, Кузнецов, Кривенко, Лукаш (Демиденко, 75), О.Ткач, Матюха, Осадчий (Кліщенко, 88), Брагинець, Шестаков, Стріляний. Тренер: О.Кваша.
«ВОРСКЛА -2»: Стороженко (Любченко, 69), Федоришин, Кийко, Окриков (Олефір, 49), Минзу, Лапко, Козлов (Сіренко, 81), Дмитренко (Мелащенко, 70), Козій, Касьян (Бєлаков, 78), Шарій. Тренер: С.Собецький.
Голи: Брагинець ( 11,74), Шестаков ( 54), Стріляний ( 58 – пенальті) – Касьян ( 32), Шарій (35), Федоришин (77). Попередження: Кривенко – Окриков, Касьян.
Вітання
Валерій ТКАЧ: З футбольної династії
Родина ТКАЧІВ добре знана серед футбольних вболівальників Ромен. Два брати і син старшого багато років були гравцями «Електрона» і «Агробізнесу-ТСК», які впевнено виступали в обласних і всеукраїнських змаганнях. Помітне місце посідає Валерій – молодший брат Олега. 8 листопада йому виповнюється 59 років.
ВИБІР, яким видом спорту займатися, для Валерія не було проблемою . За прикладом брата серйозно захопився футболом. Разом тренувалися, а потім разом виступали за «Електрон».
Валерій був серед тих гравців, хто виступав у Перехідній лізі Першого чемпіонату незалежної України і забив тут свої перші м’ячі, згодом роменчани спробували свої сили у Другій лізі, але через фінансові труднощі змушені були знятися зі змагань. Однак і тренер Олександр КВАША , і гравці не полишали надії знову заграти серед майстрів. І свої наміри реалізували. Вони впевнено вдома перемогли у фінальному турнірі чемпіонату України серед аматорських команд і не менш успішно дебютували у Другій лізі .
У сезоні 1997/98 «Електрон» посів 3-є місце у групі – це було найвищим досягненням його в цих змаганнях. Активними творцями перемог були і брати ТКАЧІ. А ще – вони доклали зусиль , аби команда успішно виступала в обласних перегонах, де ставала переможцем і призером. На всеукраїнських змаганнях Валерій провів 82 матчі і забив 5 м’ячів. Не менша статистика його виступів і на обласному рівні. Після «Електрону» продовжив грати за команду ветеранів.
-Хоча Валерій і зіграв не так багато матчів, але разом з братом вписали в історію «Електрона» помітний рядок, – говорить тренер команди Олександр КВАШ.А. – У багатьох матчах Валерій виходив на заміну. Швидко «вписувався» у гру і добре допомагав партнерам підтримувати атакувальні колективні дії. Я вдячний братам за те, що вони зробили для нашого футболу. Радий також, що одним із лідерів «Агробізнесу-ТСК» був ще один представник родини ТКАЧІВ – Олександр – син Олега Михайловича. З командою він підкорив більше десятка футбольний Еверестів.
Олександр КВАША поділився цікавою статистикою про тріо ТКАЧІВ. У чемпіонатах міста і району з футзалу разом вони забили 1488 м’ячів. З них 475 на рахунку Валерія. Але це не межа, бо продовжує ще грати Олександр.
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1993 (весна), Перехідна ліга. «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «ГАЗОВИК» (Комарне) – 2:1. 3 червня. Стадіон «Електрон».1650 глядачів.
«ЕЛЕКТРОН»: Білашов, Петрик, Маценко, Пужаєнко, Хандохін, В.Ткач, Данилюк, О.Ткач, Толов, Троценко, Цихмейструк. Тренер: О.Кваша.
«ГАЗОВИК»: Затульський, Приведа, Чих, Єндик (Сидорович, 46), Черноус, Шумейко, Пштир (Рубцов, 46), Демчук (Гудима, 46), Бурчак, Гусин, Снилик. . Тренер: В.Журавчак.
Голи: В.Ткач (40), Троценко (43) – Снилик (48). Попередження: Чих (38), Черноус (75).
Артем ФАРЕНЮК: Сумський «УРАГАНівець» під №10
Він один із вихованців тренера директора ФК «Колос» Олксандра ЄЛШАНСЬКОГО, який першим заграв у фузалі на високому рівні. 14 років є професіональним виконавцем. Наразі Артем – лідер івано-франківського «Урагану» і збірної України. Його кар’єра- це кілька сходинок до визнання. 9 листопада МСУМК відзначає свій 31-й День народження.
СХОДИНКА ПЕРША. «Колосок». Це була перша дитяча команда області, яка розпочала розвивати футзал на теренах Сумщини. 5 разів юнаки ставали чеміонами і призерами всеукраїнських змагань,. На базі команди була створена юнпцька збірна України, яка стала срібним призеом Малого чемпіонату Європи. Сумчани єдині, хто побував на Міжнародному турнірі за Полярним колом, в Лабитнаги Ямало-Ненецького автономного округу. Серед 8 команд представники України посіли 2 місце, поступившись у фіналі господарям. Артема було відзначено призом.
Тоді «Колосок» був своєрідним дублюючим складом дорослої аматорської команди «Пресинг-2000». Юнаки разом зі старшими виїжджали у міста і села на товариські матчі і турніри. Згодом заявили про себе у футзалі Артем і Євген ЗМИСЛЯ, який почав виступати у Вищій лізі чемпіонату Білорусії, у футболі – Дмитро БОГАЧОВ. Кілька вихованців «Колоска» продовжують наразі грати в аматорських командах Сум.
СХОДИНКА ДРГА, Свого часу тренеру сумської команди «Універ -Автомар» Артем не підійшов, мовляв, нічим особливим не вирізнявся. За порадою тренера юнак подався до Луганська, де в «ЛугТК» і розпочав свою профеіональну кар’єру. Тут і забив свій перший м’яч. Потім були Екстра-лігові «ЛугТК-ІнБев-НПУ» і «Кардинал-Рівне». Саме в ньому сумчанин заявив про себе, забивши у 47 мачах 30 м’ячів. З Рівного і розпочалося сходження 25-річного гравця на вершини. За ці команди Артем провів 84 матчі, в яких вдзначився 45 влучними ударами.
СХОДИНКА ТРЕТЯ. «Ураган» (226 матчів – 94 м’ячі), збірна України (45 -15). В івано-франківській команді Артем відразу став не тільки гравцем основного складу, а і її лідером. До речі, разом з ним виступає і Петро ШОТУРМА, якого Олександр ЄЛШАНСЬКИЙ залучав на виступи за «Колосок». Кожен із 5 сезонів був для сумчанина вдалим на відзнаки і урожайним на голи. У сезоні 2018/19 він став кращим бомбардиром чемпіонату (20 м’ячів). І в нинішніх перегонах очолює рейтинг снайперів, забивши вже 11 м’ячів. У кожному матчі він «розписався» у воротах суперників. У найближчих зустрічах Артем має забити Сотий м’яч за «Ураган» і 150 за час виступів на найвищому рівні.
У складі «Урагану» наш земляк став володарем комплекту нагород чемпіонату, двічі – Кубка і Суперкубка України, також двічі був учасником Мачту Зірок Української Екстра-ліги (забив 2 м’ячі), в якому брав участь s вихованець лебединського футболу Микола БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ.
Артем – провідний гравець збірної Україн. Наразі вона проводить матчі Елітного раунду єврокваліфікації до ЧС-2024. Після 4-х турів українці на 2 місці, поступаючись 2 пунктами полякам. Наша команда має хороші шанси поїхати на фінальний етап світової першості. Артем відзначився одним влучним ударом у ворота збірної Бельгії.
Зе неповних 14 сезонів сумський «УРАГАНівець» вже провів 357 матчів і записав на свій рахунок 156 м’ячів.
-Артем молодець! З дитячих років жив футболм, не пропускав жодного тренування,- ділиться спогадами Олександр ЄЛШАНСЬКИЙ. Він був наполегливим і старанним, гравцем з характером. Мабуть, це й допомогло йому першим із вихованців сумського футболу вийти на високий рівень і стати гравцем збірної України. Коли «Ураган» грає в Сумах, мені приємно зустрітися з Артемом і Петром, поговорити з ними і згадати, як все розпочиналося. Я горжуся своїми вихованцями!
МАТЧ з ІСТОРІї. Чемпіонат України 2023/2024. Екстра-ліга. 7 тур «РЯТУВАЛЬНИК» (Ромни) – «УРАГАН» (Івано-Франківськ) – 0:10. 22 жовтня. Суми. Манеж СумДу.
«РЯТУВАЛЬНИК»: Чабанов (в), Баранник, Царіцин, Радченко, Курило, Кончаков, Козуб, Завгородній, Виставний, Гаврась, Гайван, Зеленкевич, Поплєвічев. Головний тренер: І.Салівон
«УРАГАН»: Савенко (в), Корсун, Шотурма, Фаренюк, Швед, Грицина Михайло, Моспан, Британ, Ткачук, Приходько, Сіріцький, Левандівський. Головний тренер: М. Павленко.
Голи: Корсун (4, 26, 40), Шотурма (26, 30), Фаренюк (27, 31), Британ (29), Грицина (35), Швед (39).
Кубок України
Чвертьфінал – це максимум. Поки що
За час розіграшів Кубка України (1992- 2023) 4 команди області виходили до чвертьфіналу. 4 рази це вдалося зробити охтирському «Нафтовиу», по разу – сумському «Спартаку- Горобині», липоводолинському «Альянсу» і нинішнього розіграшу – сумській «Вікторії».
«Нафтовик»
1992 р. 1/32. «Галичина» (Дрогобич) – «Нафтовик» – 0:2 М»ячі забили Грачов, Піскун. 1/16. «Нафтовик» – «Таврія» (Сімферополь) – 3:1. Яїчник -2, Денисенко. 1/8. «Кремінь» (Кременчук) – 0:1. Грачов, 1:1 Липинський. 1/4 «Нафтовик» – «Металіст» (Харків) – 1:0 Сухарєв, 0:2.
2004/2004. 1/32. ПФК «Севастополь» – «Нафтовик- Укрнафта» – 0:2 Куценко -2. 1/16 «Н-У» – «Ворскла-Нафтогаз» – 4:0 Єсип -3, Божко. 1/8 «Н-У» – «Металург» (Донецьк) – 2:1 Єсип, Агарін. 1/4 «Дніпро» (Дніпропетровськ) – «Н –У» – 2:2 Пісний, Мельниченко, 2:0.
2007/2008. 1/16 «Н-У» – «Зоря» (Луганськ) – 2:0 Цімакурідзе, Каракевич.. 1/8 «Десна» (Чернігів) – «Н-У» – 1:1, пенальті – 2:4 Каракевич. 1/4 «Н-У» – «Металург» (Донецьк) 2:3 Каракевич, Іванов, 0:1.
2016/2017. 1/32 «Кристал» (Херсон) – «Н-У» -1:4 Арвеладзе, Вечтомов -2, Войцехівський. 1/16 «Н-У» – «Чорноморець» (Одеса) – 2:0 Чорний, Лозовий. 1/8 «Н-У» – «Волинь» (Луцьк) – 2:1 Є. Пасіч, Г.Пасіч. 1/4 «Н-У» – «Динамо» (Київ) – 0:1.
«Спартак- Горобина»
2000/2001. 1/16 «С-Г» – «Динамо» (Київ) – 0:0, пнальті – 4:2. 1/8 «С-Г» – «Таврія» (Сімферополь» – 3:2 Таргонський, Захарченко, Міхно. 1/4 «С- Г» – ЦСКА (Київ) – 1:4. Охріменко.
«Альянс»
2018/2019 1/64 «Альянс» – ФК «Ужгород» -2:0 Дугієнко, В. Шарай. 1/32 «А» – «Чайка» (Петропавлівська –Борщагівка) – 4:1 Медведєв, В.Шарай -2, Лучик. 1/8 «А» – «Балкани» (Одеська обл.) – 1:0 В. Шарай. 1/8 «А» – «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) – 5:3 Загинайлов -3, Гаврась, Дугієнко. 1/4 «А» – ФК «Маріуполь» – 2:4 Осадчий, Ярошенко, Рогозинський (автогол).
«Вікторія»
2023/2024. 1/64 «Дружба» (Мирівка) – «Вікторія» -1:2 Сасовський, Нелін. 1,32 «Інгулець» (Петрове) – «В» – 0:1 Долінський. 1/16 «ЛНЗ» (Черкаси) – «В» – 0:1 Савченко. 1/8 «В» – «Минай» – 1:0 Сасовський. 1/4 «Шахтар» – «В» – 3:0.
Зіграно:
«Нафтовик-Укрнафта» 19 11 3 5 31-17
«Спартак – Горобина» 3 1 1 1 4 – 6
«Альянс» 5 4 – 1 14 – 8
«Вікторія» 5 4 – 1 5 – 4
———————————————————————
РАЗОМ 32 20 4 8 54 – 35
————————————————————————-
Вдома 19 13 2 4 38 – 23
В гостях 13 7 2 4 16 -12.
Турніри
До ювілейного матчу – 4 кроки
Домашнім матчем із кіровоградською «Зіркою» футболісти охтирського «Нафтовика» завершили осінню частину чемпіонату України серед аматорських команд 2 групи.
ОБІГРАВШИ гостей – 2:1 (відзначилися Артем ГАВРИЛЕНКО і Володимир ГРЕК), охтирчани закріпилися на 2 рядку турнірної таблиці. У них 16 очок після 8 матчів. На 1 пункт їх випереджає «Агротех» з Кіровоградської області, але він провів на гру більше. А потенційним лідером залишається «Титан» з Одеси, у якого 15 очок після 8 зустрічей.
«Нафтовик», як і лідер 1 групи – «Куликів-Юність» з Львівської області, – єдині команди, які пройшли осінню частину перегонів без поразок. В охтирчан – 4 перемоги і 4 нічиї за різниці м’ячів 9 – 2.
Як грав «Нафтовик»: вдома 4 матчі – 2 перемоги і 2 нічиї, м’ячі 4 – 1 8 очок, в гостях 4 матчі – 2 перемоги і 2 нічиї, м’ячі 5 – 0 8 очок.
Чемпіонат відновиться навесні.
Четвертий за рахунком матч стане для «Нафтовика» ювілейним СОТИМ у чемпіонатах України серед КФК і аматорів. Вони також пропустять і СОТИЙ м’яч. Наразі охтирчани провели 96 матчів. У них – 60 перемог, 13 нічиїх і 23 поразки за різниці м’ячів 154 – 99.
У 1985 році «Нафтовик» виграв чемпіонат УРСР серед КФК. Минулого сезону вийшов до плей-офф, де поступився «Скалі» зі Стрия (0:1, 1:1).
З історії чемпіонаті області
1955 р.: «Хімік», «Буревісник» та інші
Обласні перегони пройшли за участю 24 команд, які змагалися у двох групах. На жаль, через відсутність багатьох протоколів (у першій лізі збереглося 69 і 90) по деяких позиціях не маємо повної картини.
Відкриття футбольного сезону з футболу
Кілька днів тому на стадіоні «Харчовик» був піднесений прапор спортивного сезону з футбольних змагань. Після традиційної естафети першими зустрілись футбольні команди «Харчовик» і сумська міська команда. Гра з початку і до кінця проходила в швидкому темпі. Рахунок так і не був відкритий. Переможцем вважається сумська міська команда, яка показала кращий час в естафетному бігу. Друга зустріч відбулася між командами артучилища і «Торпедо», яка закінчилася з рахунком 3:1 на користь «Торпедо». У фіналі зустрілись футболісти «Торпедо» і сумська міська команда. У наполенгливій боротьбі переможцем вийшли торпедівці з рвхунком 1:0.
П. ГАРАГАТИЙ («Ленінська правда» за 24 квітня 1955 р.)
ПЕРША ГРУПА. Виступали 10 команд. Зіграно 69 матчів, у 21-у – одній із команд присуджено технічна перемога.
Підсумкова таблиця
В Н П М О
1(3) Хімік (Шостка) 12(3) 5 1 38 – 15 29(13)
2(1) Насосний завод (Суми) 13(2) 2 3 54 – 18 28(16)
3(7) Шахтар (Конотоп) 10(3) 1 7(1) 29 – 28 21(9)
4(6) Зірка (Червона зірка) (Конотоп) 8(1) 3 7 36 – 34 19(9)
5(4) Буревісник (Наука) (Шостка) 7(2) 5 6 34 – 35 19(10)
6(5) Іскра (Лебедин) 8(2) 1 9(1) 30 -32 17(9)
7(10) Локомотив (Білопілля) 6(4) 3 9(3) 15 – 38 15(2)
8(2) В/Ч №71542 (суми) 6 1 11(8) 43 – 23 13(13)
9(8) Спартак (Глухів) 6(3) 1 11(1) 29 – 57 13(5)
10(9) Буревісник(Іскра) (Ромни) 3(1) – 15(7) 16 – 42 6(4)
Єдиної поразки «Хімік» зазнав у Конотопі від «Зірки» (0:1).
Перехідні матчі за право у 1956 році грати в першості УРСР серед КФК. «ТОРПЕДО» (Суми) – «ХІМІК» (Шостка) – 3:1 і 3:2. Сумчани відстояли своє право на продовження виступу.
ПРИМІТКИ:
Перша колонка 1(3) – цифрв у дужках – місце команди після 1-го кола.
Зірка (Червона зірка( (Конотоп) – у дужках – назва команди, під якою вона виступала у 1-у колі.
В 12(3)- цифра у дужках – технчна перемога в т.ч.
П 7(1) – цифра в дужках – технячна поразка в т.ч.
О 29(13) – цифра в дужках – очки набрані в 1-у колі.
У 2-у колі В/Ч №71542 і «Буревісник» (Ромни), провівши по одній зустрічі, знялися зі змагань.
Найбільше глядачів зібрали матчі:
6 000 «Насосний завод» – «Іскра» – 1:0.
4 500 «Зірка» – «Буревісник» Ш. – 3:3.
4 000 «Зірка» – «Хімік» – 1:0.
4 000 «Зірка» – «Шахтар» – 0:2..
3 500 «Буревісник» Р – «Буревісник» Ш – 4:3.
Забито 322 м’ячі. Невідомі автори 120 м’ячів.
Кращі бомбардири: 8 – Віктор ЛНЙЧЕНКО («Буревісник» Ш.). По 6 – Володимир ГАВРИЛЕНКО («Насоссний завод»), Григорій ЛЕВІНСОН («Шахтар»), Олександр ОМЕЛЯНЮК і Сергій ХОМУТОВ (обоє – «Зірка»).
4 м’ячі в одному матчі забив Володимир ГАВРИЛЕНКО («Локомотив» – «Насосний завод» – 0:4), по 3 – Федір ГАНІН («Шахтар» – «Спартак» – 4:0), Василь ІВАНОВ із «Зірки» («Локомотив» – «Зірка» – 3:7) і сумчанин Віктор ІВАНОВ («Хімік» – «В/Ч №71542» – 4:4).
По 2 м’ячі в одному матчі забили 16 гравців. По двічі це зробили: С.ХОМУТОВ, Г.ЛЕВІНСОН, В.ЛЕЙЧЕНКО і В. ГАВРИЛЕНКО.
У складі «Насосного заводу» виступав Олег АВЕРЧЕНКО, за «Зірку» – Віктор СЄДОВ, які згодом грали у сумській команді майстрів, а Олександр СЕРБІН («Буревісник» Ш.) 10 років працював у ній тренером.
З великими рахунками завершилися 29 матчів. Найбільші: «Насосний завод» – «Спартак» – 10:2, « В/Ч № 71542» – «»Локомотив» – 8:0, «Спартак» – «Локомотив» – 8:0, «В/Ч № 71542» – «Буревісник» Р. -7:2, «Локомотив» – «Зірка» – 3:7.
Найбільше перемог з великими рахунками (7 ) у «Насосного заводу» ( м»ячі 40:5, по 5 – у «Шахтаря» (21 -4) і «В/Ч № 71542» (у першому колі 35 – 4).
Найбільше поразок з великими рахунками (8) зазнав «Спартак» (6 – 46), 5 – «Буревісник» Р. (5-26).
Найбільше очок (по 5) у призерів відібрали «Зірка» і «Буревісник» Ш.
Перемога роменчан
19 червня. м.Ромни. 3 500 глядачів. «БУРЕВІСНИК» (Ромни) – «БУРЕВІСНИК» (Шостка) -4:3.
Голи: Рудольф САВРАСОВ -2, Віктор КАРБАНОВИЧ, Ігор СІКОРСЬКИЙ – Володимир СПРРЕ, Віктор ЛЕЙЧЕНКО, Сергій СІКАЛЬЧУК.
Цікавою була перша половина гри. Обидві команди настирливо атакували ворота. Вдало розігравши штрафний удар, шосткинці відкрили рахунок, а ще згодом воротар роменців вимушений був вийняти з сітки ще один м’яч. Проте це не зламало волі роменчан до перемоги. Вони посилили атаки воріт гостей і до кінця першої половини гри не тільки сквитали рахунок, а й забили у ворота противника на один м’яч більше.
Другу половину гри роменці розпочали дружно. Вдало розігравши комбінацію, вони забили у ворота гостей четвертий м’яч. Та в дальнійшому роменські футболісти почали грати в’яло. Цим скористалися шосткинці. Посиливши атаки воріт роменчан, їм вдається забити ще один м’я у ворота хазяїв поля.
Добре грали футболісти шосткинської команди в другій половині змагань, все ж перемога залишилась за роменськими футболістами. З рахунком 4:3 команди залишили поле.
Змагання показало, що роменські футболісти мають всі можливості одержувати перемогу. Для цього потрібно не лише більше колективізму в грі, більше настирливості в боротьбі за перемогу.
Г.СПІВАК («Прапор жовтня» від 22 червня).
«Шахтар» виграв першість УРСР ДСТ «Шахтар».
КУБОК ОБЛАСТІ. Змагалися 14 команд. Фінальний матч. 8 червня. «ХІМІК» (Шостка) – «ШАХТАР» (Конотоп) -2:0. М’ячі забили Василь БУРЕГА і Олександр ЄРОШИН.
Рекорд. Матч 1/2 фіналу «ХІМІК» – «ХАРЧОВИК» (Ямпіл) – 13:1. 4 м’ячі забив Олексій ЧАБАК, по 3 – Хашаба ШЛЕЙМОН, Анатолій КАРПЕНКО і Петро ХАРЧЕНКО. Рахунок «розмочив» Віктор МЕРКУЛОВ.
ДРУГА ГРУПА. 14 команд грали за олімпійською системою. ФІНАЛ. Суми. Стадіон «Спарак». 1 000 глядачів. «СПАРТАК» (Кролевець) – «БУРЕВІСНИК» (Лебедин) – 2 :4.
Голи: Охтя, Михалко – Горелик (2), Біляєв, Сальников. Як писала тоді преса, «Гра проходила в швидкому теипі, з перевагою майстерності лебединців».
Матч 1/2 фіналу 11 вересня в Охтирці між місцевим «Буревісником» і кролевецьким «Спартаком», який зібрав 3 000 глядаічв,не відбувся. Господарям зарахована поразка, бо на матчі не було лікаря.
ЧемпіонатРоменського району. Призери:
І В Н П О
1 . «Спартак» 14 11 2 1 24
2. «Локомотиа» 14 8 5 1 21
3. «Буревісник» (молодь) 14 9 2 3 21
Проводилися також першості Сум, Конотопа, Шостки.
Розіграші кубків. Сум (12 команд) володар –«Торпедо», Конотопа (10) – «Шахтар», Шостки (5) – «Хімік», Білопільського району (4) – «Локомотив», Глухівського (4) – «Спартак», Краснопільського (8) – «Колгоспник», Кролевецького (5) – «Колгоспник», Лебединського (5) – «Буревісник», Охтирського (5) – «Буревісник», Роменського району (5) – «Буревісник».
Осінній Кубок Лебединського району. Фінал. «Іскра» (Лебедин) – «Буревісник» (Лебедин» – 4:1.
Осінній Кубок м. Конотоп. Фінал. «Шахтар» – Збірна міста- 3:1.
Впродовж року команди області провели 17 товариських матчів. Перемог -11, нічиїх – 2, поразок – 4, м’ячі 70 – 27. Грали з командами Курської, Харківської, Полтавської, Чернігівської областей, Києва, Москви, Сталіно.. Результативні матчі: «Харчовик» (Чупахівка) – «Трудові резерви» (с. Веприк Полтавської обл.) – 11:3, «Трудові реpерви» (Гадяч) – «Харчовик» (Чупахівка) – 3:11, «Буревісник» (Охтирка) – «Спартак» (Краснокутськ Харківської обл.) – 9:1, «Торпедо» (Білопілля) – «Харчовик» (Тьоткіно Курської обл.) – 7:1, «Хімік» (Шостка) – «Динамо» (Київ, клубна команда) – 3:0, збірна Шостки – «Торпедо» (Москва, заводська команда) – 5:0.
«ФутТайм» дякує досліднику сумського футболу Володимиру ЗУБКУ за допомогу в організації цього матеріалу.