ФутТайм від Григорія М.Реви.
ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 117.
У випуску:
—- Найщиріші вітання нашим ветеранам!
—– Версія. Кращі футболісти і тренери області?
—– Яка ринкова вартість сумчан і «Вікторії»?
Вітання
Андрій СПЄВАК: Дотанцювався до футболу…
4 січня – 48-й День народження у Андрія СПЄВАКА – вихованця шосткинського футболу. За 12 професіональних років він пограв в усіх лігах чемпіонату України. Двічі у складі «Дніпра» – бронзовий призер вищолігових перегонів і зіграв 3 матчів у Кубку УЄФА.
ДО 2-го КЛАСУ Андрій займався… народними танцями, а про футбол, мабуть, і не думав. Та коли друг запросив прийти в ДЮСШ і подивитися як вони тренуються, швидко «перекваліфікувався…».
Професіональну кар’єру розпочинав у 18 років у сумському «Агротехсервісі». Відіграв 22 матчі і забив свої перші два м’ячі. Після того сезону команда «вилетіла» з Першої ліги. Грати в ній Андрію не було резону. Після сєвєроднецького «Хіміка» і луганської «Зорі», були вищолігові – донецький «Металург», івано-франківське «Прикарпаття», дніпропетровське «Дніпро» і криворізький «Кривбас», в яких провів 156 матчів і забив 10 м’ячів. Особливо «урожайним» був матч із «Зіркою», в якому наш земляк відзначився «хет-триком» (див. Матчі з історії).
-Пішов з “Металурга”, коли отримав пропозицію пограти в “Динамо”,- розповідав пізніше Андрій. – Нас приїхало до Києва чоловік шість. Я швидко познайомився з хлопцями. Більше спілкувався з Єзерським, Яшкіним, Кормильцевим, Серебренниковим. Провів з командою збори, пограв на Кубку Співдружності в Москві. Їздив у Швецію. Заняття в Києві були мені не в дивину, адже до цього попрацював у Онищенка. Знав, що мене чекає.
Але коли залишилося кілька тижнів до початку чемпіонату, поїхав з “Динамо”. Мені не підійшли умови особистого контракту. Мав розмову з Лобановським. – Андрію, в тебе чудова швидкість, є бажання грати, то якщо хочеш стати динамівцем, будь ласка, працюй, все в твоїх руках,- сказав тоді він мені. «Динамо» Андрій помстився, забивши йому один м’яч. Той матч дніпряни програли- 1:2.
Андрій повернувся в “Металург”. Однак його не взяли, півроку займався самостійно: бігав кроси, тренуватися разом з ветеранами донецького футболу… Завершував кар’єру у 30 років у «Металісті».
За 12 футбольних сезонів Андрій провів 290 матчів в яких відзначився 24 влучними ударами.
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1999/2000. Вища ліга. «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 4:2. 16 червня 2000 р. Стадіон «Рух» 7 000 глядачів.
«ПРИКАРПАТТЯ»: Поліщук, Зуєнко, Кріль, Грегуль, Сосенко (Ватаманюк, 33), Гончар, Венглинський (Матвіїв , 55), Спєвак, Ковалюк, Городов , Ковальчук. Тренер: Сергій Морозов.
«ЗІРКА»: Бажан, Ромашев, Шаповалов (Шубін, 81), Петруня (Богданов, 85), Носенко (Лавриненко, 59), Бондаренко, Жилин, Комар, Коссе, Щастливий, Чалий. Тренер: Юрій Коваль.
Голи: Городов (6), Коссе (36), Спєвак (37, 41, 87 – з пенальті), – Ромашев (88).
Попередження: Щастливий (25), Бажан (87).
До речі, у складі «Зірки» в цьому матчі грав Сергій ШАСТЛИВИЙ – вихованець кролевецького футболу (тренер Микола БЕЗВЕРХИЙ).
Василь ЄРМАК:
Багаторічний капітан і рекордсмен «Нафтовика»
Впродовж 13 сезонів виступів на професіональному рівні вихованець тренера Охтирської ДЮСШ Анатолія СЛОБОДЕНЮКА був незмінним капітаном місцевого «Нафтовика». Він став першим майстром спорту з футболу і є рекордсменом команди за кількістю зіграних матчів. У чемпіонатах СРСР і України провів 524 поєдинки, в яких відзначився 13 разів. А ще були матчі аматорських змагань. 7 січня Василь Іванович відзначає свій 63-й День народження.
КАР’ЄРУ гравця можна розділити на аматорський і професіональний рівні. Бо саме з цим пов’язана вся історія команди, яка за 6 років пройшла шлях від фіналіста розіграшу Кубка міста до учасника Другої ліги чемпіонату СРСР, а згодом- за такий відрізок часу – зіграла у Вищій лізі дебютного, весняного чемпіонату України.
АМАТОРИ. 90 матчів – 3 м’ячі.
Чемпіонат області. Переможець Другої групи і срібний призер Першої. 3-разовий володар Кубка області. Чемпіон УРСР серед КФК.
1981 р. Чемпіонат області.. «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Суми) – 6:1.Голи: А.Єрмак – 3, В.Єрмак, В.Гальченко, А.Галета.
Перед цією грою сумчани на одне очко випереджали «Нафтовик» і перебували на другому місці. Болільники, які, незважаючи на дощ, прийшли на стадіон, стали свідками захоплюючого і результативного поєдинку. З перших хвилин «Нафтовик» повів атаки на ворота суперників. Як завжди, бездоганно грав нападаючий охтирчан ДУШКОВ. На початку матчe він втратив дві слушні нагоди для взяття воріт суперника. А от Василь ЄРМАК свій шанс використав сповна і вивів охтирських футболістів уперед. В середині першого тайму «Кристал» пожвавив темп гри і зі штрафного зрівняв рахунок. А після перерви гра йшла вже в одні ворота. Захисні лінії «Кристалу» не могли стримати швидких технічних нападаючих охтирчан. ГАЛЬЧЕНКО, ГАЛЕТА і Анатолій ЄРМАК, який у другому таймі зробив «хет-трик», довели результат матчу до розгромного і заслуженої перемоги.
ФОТО з АРХІВУ. 1983 р. «Нафтовик» – володар Кубка області. Василь ЄРМАК у другому ряду третій ліворуч.
1983 р. Чемпіонат УРСР серед КФК 3-ї зони. «НАФТОВИК» – «БУДІВЕЛЬНИК» (Прип’ять) – 1:0.
Практично всі 90 хвилин матчу охтирчани провели у нападі. Але гравцям бракувало точності під час завершальних ударів. Принаймні три – чотири рази м’яч міг бути у сітці. В нашій команді добре зіграли Володимир КОЛОМІЄЦЬ, Василь ЄРМАК, Олександр ТКАЧЕНКО, Ігор СТРОГАНОВ.
ЧЕМПІОНАТ СРСР. Друга ліга. 245 матчів – 9 м’ячів. Кубок СРСР – 5 матчів. Кубок УРСР серед команд Другої ліги. 17 матчів – 1 м’яч. Чемпіон Другої ліги-1991.
Перший свій м’яч Василь забив 31 серпня 1986 року у домашньому матчі з «Прикарпаттям».
Він допоміг «Нафтовику» взяти очко. Впродовж усієї зустрічі , маючи ігрову і територіальну перевагу, господарі не змогли скористатися нею. Більше того, їм довелося відігруватися, коли івано-франківці під час однієї з контратак відкрили рахунок. Зрівняти його вдалося Василю ЄРМАКУ. Звичайно «Нафтовик» міг добитися більшого. Але два пенальті, призначені в одні ворота, не змогли реалізувати КРАМАРЕНКО і ЛАЗАРКО.
У зустрічах з павлоградським «Шахтарем» (3:2), «Новатором» (1:1) і «Закарпаттям» (1:1) Василь надсилав у ворота суперників вирішальні м’ячі. За підсумками двох фінальних кубкових матчів «Нафтовик» поступився «Поліссю» – 3:1 і 0:4.В останній зустрічі на полі суперника нашого капітана було вилучено з поля за фол останньої надії.
ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ- 1992 (весна). Вища ліга. 14 матчів – 1 м’яч.
Його Василь надіслав у ворота «Волині». Гості відкрили рахунок у першому таймі. Усі зусилля відігратися не приносили «нафтовикам» успіху. Під час чергової атаки Василь пішов уперед і завдав прицільного удару. Сталося це на 89 хвилині зустрічі. А за лічені секунди до фінального свистка Микола ЛИПИНСЬКИЙ забив переможний гол!.
З усіх найпам’ятніший для гравця матч з «Динамо» на його полі 10 березня,в якому охтирчани поступилися – 0:1, пропустивши м’яч від Олега САЛЕНКА. Грав проти Володимира ШАРАНА, Олега ЛУЖНОГО, Павла ЯКОВЕНКА та ін… Василь Іванович зберігає відеокасету про ту зустріч.
-Буду показувати онукам, хай вчаться і знають проти кого грав їхній дід і наша команда,- свого часу похвалився гравець.
На жаль, «прописатися» у Вищій лізі тоді «Нафтовику» не вдалося. Наступного сезону він став бронзовим призером Першої ліги. У ЧУ капітан команди провів 238 матчів і забив 3 м’ячі.
ТРЕНЕРСТВО.
Кілька сезонів Василь Іванович був тренером «Нафтовика».
2001 р. Через ряд факторів ювілейний 10-й чемпіонат «Нафтовик» розпочав у Другій лізі. Керівництво клубу поставило задачу повернутися до Першої ліги. Команду знову очолив Василь ЄРМАК. 18 матчів поспіль без поразок – це найвище досягнення команди в ЧУ. На фініші охтирчани випередили «Десну» на 16 (!) очок.
Останній матч Василя ЄРМАКА на професіональному рівні.
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1993/1994. Перша ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – СК «ОДЕСА» – 2:0. 23 червня 1994 р. Стадіон «Нафтовик». 3 500 глядачів.
«НАФТОВИК»: Тарахтій, Цисар, .Рудняк (Задорожний, 65), Єрмак, Сухарєв, Таргонський, Попович (Лукаш, 78), Шуршин (Костюков, 70), Захаров, Леш, Грачов. Тренер: А.Біба.
СК «ОДЕСА»: Целовальников, Романенко, Головацький, Кочвар, Авдєєв, Д. Смаровоз (Мельниченко, 70), Поченчук, Мусолітін, Шаповалов, Мокан, Головачук. Тренер: В. Смаровоз.
Голи: Єрмак (16), Шуршин (66).
Попередження: Костюков (85) – Поченчук (75), Смаровоз (75), Мельниченко (81).
Календар
У січні народилися…
5 січня 1960 р. – Сергій ПЄСОЦЬКИЙ. 1961 р. – Юрій ЯРОШЕНКО, 1983 р. – Ігор ШЕЛЕСТ.
6 січня 1935 р – Анатолій КАРПЕНКО.
7 січня 1961 р. – Василь ЄРМАК. 1980 р. – Максим БІЛЕЦЬКИЙ. 1983 р. – Віталій БУГАЙОВ.
8 січня 1952 р. – Валерій БЕРМУДЕС.
9 січня 1978 р. – Сергій ГОРБАСЬ.
11 січня 1974 р. – Віталій НЕКРАСОВ. 2003 р. – Денис ІГНАТЕНКО.
12 січня 1979 р. – Сергій СЕРЖЕНКО.
12 січня 1982 р. – 42 роки ФК «ЯВІР» (Краснопілля).
14 січня 1972 р.- Сергій ПРОНІН.
21 січня 1969 р. – Анатолій БЕЗСМЕРТНИЙ.
22 січня 1962 р. – Михайло ЛАПІДУС.
28 січня 1942 р. – Микола ВОРОНЬКО. 1977 р. – Федір АРТЮХОВ. 1975 р. – Руслан ДЯДЧЕНКО,1985 р. – В’ячеслав СЕРДЮК.
29 січня 1973 р. – Юрій ДУДКА.
Знай наших!
Здобутки сумчан у збірних України: 37 – 10
П’ятеро вихованців сумського футболу впродовж 2023 року виступали у збірних України з футболу і футзалу. Разом вони провели 28 офіційних матчів і забили 7 м’ячів. Плюс до цього ще 9 товариських зустрічей і 3 голи. Чого добилися наші земляки?
Футзал.
ФАРЕНЮК Артем («Ураган» Івано-Франківськ). Відбір на ЧС-2024. 7 матчів – 2 голи. Плюс 1 товариський матч.
Футбол.
КАЛІНІНА Яна («Ворскла» Полтава).Капітан команди і збірної України. Ліга націй серед жінок. 7 матчів – 1 гол. Плюс 2 товариські матчі.
САМСОН Катерина («Ворскла» Полтава). Ліга націй серед жінок. 3 матчі – 6 пропущених м’ячів. Плюс 2 товариські матчі.
Футбол.
ЦАРЕНКО Антон («Динамо» К.) Юнацька збірна України Ю-19/20. ЧЄ -2023. 3 матчі – 1 гол.
Пляжний футбол.
ДЕХТЯР Юлія («Мрія» Ананьїв, Одеська обл.). Капітан команди. Європейські ігри (4) і Євроліга (4). 8 матчів – 3 голи.. Плюс 4 товариські матчі і 3 м’ячі.
Ринок
Денис АНТЮХ у ціні. Решта?
У 7 командах УПЛ чемпіонату України виступають восьмеро вихованців сумського футболу і уродженців Сумщини. Яка їхня вартість?
ЛІДИРУЄ Денис АНТЮХ («Зоря») – 700 000 євро. Станіслав ШАРАЙ («Верес») – 400 000, Владислав ШАРАЙ («Верес»), Антон ЦАРЕНКО («Динамо») і Олексій ХОБЛЕНКО («ЛНЗ») – по 300 000 , Олександр БАНДУРА (поки що без команди), Сергій РИБАЛКА («ЛНЗ») і Сергій СУХАНОВ («Оболонь») – по 200 000 євро.
Денис АНТЮХ.
Загальна ринкова вартість футболістів сумської збірної 2 700 000 євро, що на 100 000 менше від попередньої. На 100 тисяч зросла вартість Дениса АНТЮХА, не змінилася вона у БАНДУРИ і ХОБЛЕНКА, втратили – ЦАРЕНКО , С. ШАРАЙ і РИБАЛКА.
1 930 000 євро
Така ринкова вартість за визначенням Трансфермаркт першолігової сумської «Вікторії».
ВІРТУАЛЬНО найдорожчі в команді легіонери – Максим САСОВСЬКИЙ, Денис ДОЛІНСЬКИЙ, Олександр ЗОЗУЛЯ і Богдан МИШЕНКО. Ринкова вартість кожного – по 200 000 євро.
А чого вартують вихованці сумського футболу?
Олександр ЛЕБЕДЕНКО – 150 000 євро, Олександр ЛИТВИНЕНКО – 75 000, Андрій НЕЛІН – 50 000, Максим ЧИГЛОВ – 25 000, Артем ШПИРЬОНОК – 10 000 євро. Яка гра – така і вартість?
А яка ринкова вартість Чемпіонської Десятки Першої ліги:
«КАРПАТИ» (Львів) – 6 .270 000 євро
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 3 900 000 євро.
«ЕПІЦЕНТР» (Кам’янець – Подільський) – 2 910 000 євро.
«НИВА» (Бузова) – 2 400 000 євро.
СК «ПОЛТАВА» – 2 170 000 євро.
«ЛІВИЙ БЕРЕГ» (Київ) – 2 130 000 євро.
«ПРИКАРПАТТЯ» (Івано – Франківськ) – 2 050 000 євро.
«ВІКТОРІЯ» (Суми) – 1 930 000 євро.
«АГРОБІЗНЕС» (Волочиськ) – 1 720 000 євро.
ФСК «МАРІУПОЛЬ» – ринкова вартість не вказана.
Версія
ТОП -20 вихованців сумського футболу, які добилися значних успіхів за свою професіональну кар’єру
АСТАФЬЄВ Микола.
Входить до Десятки (5 місце) кращих воротарів класу «Б» Української зони чемпіонату СРСР. Із 220 матчів 80 зіграв на 0. У 1968 році у 37 матчах пропустив 15 м’ячів і 24 провів на 0.
БАНДУРА Олександр.
Фіналіст розіграшу Кубка України. Виступав у командах Вищої та Прем’єр-лігах – «Таврія», «Металург» Д., «Верес», «Минай» та ін.. Провів 380 матчів, з них 70 відіграв на 0. Парирував 5 пенальті.
БЕЗРОДНИЙ Артем.
4-разовий володар золотих і бронзової медалей чемпіонатів і володар Кубка Росії у складі «Спартака». Виступав за збірну Росії. 100 матчі – 18 м’ячів. Кар’єру завершував в аматорських командах Сумщини, у складі яких ставав призером чемпіонату і володарем Кубка області.
БЕРМУДЕС Дмитро.
Майстер спорту України міжнародного класу. Срібний призер Всесвітньої літньої Універсіади. У складі молодіжної збірної України – учасник фінальної частини ЧЄ-1997. «Металіст». 310 матчів – 56 м’ячів.
ГУСЄВ Олег.
Заслужений майстер спорту України. 5- разовий чемпіон, 5-разовий володар Кубка і 3-разовий Суперкубка України. Учасник ЧС і ЧЄ та єврокубків. Збірна України: 89 матчів – 13 м’ячів. «Арсенал» К., «Динамо». 626 матчі – 128 м’ячів.
БІЛЕЦЬКИЙ Максим.
Майстер спорту України міжнародного класу. Входив до складу збірної України на відбір до ЧЄ-2006. «Чорноморець» О., команди Росії. 447 матчів – 22 м’ячі.
ЄЛШАНСЬКИЙ Олександр- молодший.
3-разовий чемпіон світу серед поліцейських.
КОЛЕСНИК Вадим.
Фіналіст розіграшу Кубка України. Чемпіон Першої ліги ЧУ. Кращий бомбардир розіграшу Кубка України Другої ліги (7 м’ячів). Перший із гравців охтирського «Нафтовика» увійшов до списку 22 найкращих футболістів Другої ліги чемпіонату СРСР. Автор 200 м’яча «Нафтовика» у Другій лізі (1989 р.), кращий бомбардир команди 1990 р – 11 м’ячів. Входить до Списку 100 кращих бомбардирів чемпіонатів України. «Металіст» Х., «Карпати» Л.. «Металург» М. 539 матчів – 105 м’ячів.
ЛАЗАРКО Григорій.
Фото з архіву. 1985 р. Григорій ЛАЗАРКО разом з гравцем і тренером сумських команд, майстром спорту СРСР Володимиром ПОПОВИМ.
Кращий бомбардир сумського «Фрунзенця» у Другій лізі чемпіонату СРСР (5 років – 58 м’ячів). У складі молодіжної збірної УРСР – чемпіон СРСР Ю-20 (надалі – турнір «Переправа»). Чемпіон і срібний призер Другої ліги чемпіонату СРСР, переможець першості УРСР серед КФК. Входить до списку 100 кращих бомбардирів Другої ліги чемпіонату СРСР. Кращий бомбардир: «Фрунзенця» – 13 м’ячів (1978 р.) і 18 (1982 р.), «Нафтовика» – 16 (1986 р). Зіграв 5 матчів (1 м’яч) у складі «Металіста» у розіграші Кубка СРСР. 430 матчів – 114 м’ячів.
ЛУЦЕНКО Роман.
Майстер спорту України міжнародного класу. Чемпіон Всесвітньої літньої Універсіади. Бронзовий призер ЧУ. «Чорноморець» О., «Металург» Зп. 140 матчів – 15 м’ячів.
МІЛЮКІН Ігор.
Срібний і бронзовий призер Другої ліги чемпіонату СРСР. «Суднобудівник», «Евіс». 279 матчів – 8 м’ячів.
ПРУДІУС Владислав.
Чемпіон України. 3 матчі за збірну України, молодіжну Ю-21 – 12 матчів – 1 м’яч. «Динамо» К., «Металіст» Х., «ЦСКА-Борисфен», команди Росії. 411 матчів – 33 м’ячі.
РИБАЛКА Сергій
. 2-разовий чемпіон України і переможець ЧЄ Ю-19. Бронзовий призер чемпіонату Чехії. Збірна України – 9 матчів. «Динамо», ФК «Олександрія», «ЛНЗ». 371 матч – 63 м’ячі.
СТРАШНЕНКО Сергій – старший.
Майстер спорту СРСР. У складі збірної СРСР – учасник молодіжного ЧЄ-72. Володар Кубка України серед команд Другої ліги. Захищав ворота «Пахтакора». 512 матчів.
СТАРИКОВ Віктор.
Переможець Всесоюзного турніру «Переправа-87». Чемпіон і срібний призер Другої ліги чемпіонатів СРСР у складі команд «Салют» (Бєлгород) і «Рубін» (Казань) – відповідно.
ФОМЕНКО Михайло.
Заслужений майстер спорту СРСР. Заслужений тренер України. 3-разовий чемпіон, 4-разовий срібний призер і 2 – разовий володар Кубка СРСР, а також Кубка кубків і Суперкубка УЄФА, бронзовий призер Олімпійських ігор. Як тренер – чемпіон і володар Кубка України. Збірна СРСР – 24 матчі, олімпійська – 5. Учасник європейських кубків. «Зоря», «Динамо». Тренер «Динамо», «ЦСКА-Борисфен», «Гурію» (Грузія) та ін., збірна України, яку вивів на ЧЄ-2016. Двічі називали тренером року України. 430 матчів – 10 м’ячів.
ФЕЩЕНКО Олександр.
Срібний і бронзовий призер чемпіонату і володар Кубка та фіналіст розіграшу Суперкубка Молдови. «Дніпро-Трансмаш» (Могилів), «Ікра –Сталь» (Рибниця), ФК «Тирасполь». 145 матчів – 3 м’ячі.
ЩАСЛИВИЙ Сергій.
Призер аматорського розіграшу Кубка УЄФА. «Зірка» К. 204 матчі – 2 м’ячі.
ШУРШИН Борис.
Борис ШУРШИН (крайній праворуч) теж готовий виконати штрафний удар… (Грав тоді у «Дніпрі»).
Майстер спорту СРСР. Єдиний футбол в Україні, який грав в усіх лігах чемпіонатів СРСР і України. Півфіналіст розіграшу Кубка СРСР. Учасник розіграшу Кубка УЄФА. 2 – разовий чемпіон і 2-разовий срібний призер Другої ліги чемпіонату СРСР. Бронзовий призер Першої ліги ЧУ. Входить до списку 100 кращих бомбардирів Другої ліги чемпіонату СРСР. Учасник розіграшу Кубка СРСР. Кращий бомбардир «Нафтовик» – 13 м’ячів (1987 р.) і 17 (1991 р.). 857 матчів – 162 м’ячі.
ШАТОХІІН Володимир.
. Чемпіон Другої ліги чемпіонату СРСР. Як воротар – двічі у списку 22 найкращих футболістів Другої ліги чемпіонату СРСР. 2-разовий володар Кубка Дружби команд майстрів Суми- Курськ 298 матчів.
Кращі тренери з футболу
СЕРБІН Олександр.
«Спартак» (Суми). Клас «Б» Української зони чемпіонату СРСР: Срібний призер (1968 р.) і переможець (1969 р.) зональних змагань, бронзовий призер чемпіонату 1969 р., володар путівки до 2 групи класу «А» (перша ліга).
ДУШКОВ Валерій.
«Нафтовик» (Охтирка). 3-разовий володар Кубка області. Чемпіон Другої ліги Української зони останнього, 54 чемпіонату СРСР 1991 р., фіналіст і півфіналіст розіграшу Кубка України серед команд Другої ліги, учасник 1/16 фіналу розіграшу Кубка СРСР.
ПУТЄВСЬКИЙ Геннадій (Гелій).
«Фрунзенець» (Суми). 4 місце у Другій лізі чемпіонату СРСР 1974 р.
Жіночий футбол
САМСОН Катерина.
7-разова чемпіонка, двічі срібна і двічі бронзова (в т.ч. – у складі сумського «Спартака» 2004 р.) призерка чемпіонатів і 3-разова фіналістка розіграшу Кубка України. Чемпіонка, 2-разова срібна і раз бронзова призерка та 2-разова володарка Кубка Росії. .Воротар збірної України. Учасниця відбіркових матчів до ЧС і ЧЄ. Неодноразово у Символічній збірній року України. «Спартак» (Суми), «Легенда» (Чернігів), команди Росії, «Житлобуд- 2» (Харків), «Ворскла» (Полтава). 263 матчі – 3 м’ячі.
КАЛІНІНА Яна.
4-разова чемпіонка, 4-разова срібна призерка чемпіонату і 4-разова володарка Кубка України. 4 роки – кращий бомбардир ЧУ. Встановила рекорд результативності в одному матчі – 14 м’ячів (2023 р.). Капітан збірної України. Учасниця відбіркових матчів до ЧС і ЧЄ.. Неодноразово у Символічній збірній року України. «Житлобуд-2», «Ворскла». 2712 матчі – 230 м’ячів.
ДЕХТЯР Юлія.
Капітан жіночої збірної України з пляжного футболу. Переможниця Кубка чемпіонів світу -2023, де стала MVP турніру. 6 місце у Суперфіналі Євроліги-2023. У трійці найкращих гравців 2023 р українського бічсоккеру. «Пантери» (Умань), «Мрія-2006» (Ананьїв, Одеська обл..).
ТОП-5 вихованців сумського футзалу
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ Микола.
Срібний призер ЧЄ серед студентів, 6-разовий чемпіон, 2 –разовий володар Кубка і 4-разовий Суперкубка України. Двічі- кращий гравець ЧУ. У ТОП-10 кращих бомбардирів ЧУ (125 м’ячів). У складі збірної України- учасник відбіркових матчів до ЧС і ЧЄ.Збірна України 63 матчі – 27 м’ячів. Один із трьох гравців збірної, хто в одному матчі забив 5 м»ячів: Україна – Белльгія – 9:2.«СумДУ», «Локомотив» (Харків), «Продексім» (Херсон).320 матчів 185 м’ячів. 2-разовий учасник «Матчів всіх зірок».
ГУМЕНЮК Антон.
Заслужений майстер спорту. Неодноразовий чемпіон і призер ЧС і ЧЄ. У складі команди Сумського регіонального центру «Інваспорт» – 14- разовий чемпіон України. У складі «СумДУ» – 2-разовий переможець чемпіонату України серед ВНЗ.
КОЛЕСНИК Віталій.
Бронзовий призер чемпіонату і олодар Кубка України. Срібний призер ЧЄ серед студентів. бронзовий 3-разовий чемпіон України серед ВНЗ. Більше років грає у чемпіонаті Польщі. Бронзовий призер і володар Кубка Польщі. «Сумигаз», «СумДУ», «Локомотив» (Харків). 510 матчів – 160 м’ячів.
ТКАЧЕНКО Сергій.
З –разовий чемпіон і володар Кубка України. 1 матч за збірну України. «Сумигаз», «Інтеркас», «Шахтар» Д., «Енергія»Л. 439 матчів – 230 м’ячів. Грав у футбол за команди різних ліг.
ФАРЕНЮК Артем.
Чемпіон, срібний і бронзовий призер чемпіонату і 2-разовий володар Кубка і Суперкубка України. Найкращий бомбардир ЧУ сезону 2018/2019. Тричі – учасник «Матчів всіх зірок». У складі збірної України виборов путівку на ЧС-2024. 48 матчів – 17 м’ячів. «Кардинал-Рівне», «Ураган» (Івано-Франківськ). 357 матчів – 157 м’ячів.
Тренери з футзалу
ПЄСОЦЬКИЙ Сергій.
Ініціатор створення команди у СумДУ. 2 місце на ЧЄ серед студентів, 6-разова переможниця ЧУ з футзалу серед ВНЗ і чемпіонка України з футболу, учасниця ЧУ у Вищій і Екстра-лігах. Бронзова призерка і володарка Кубка області з футболу, неодноразова переможниця обласних і міських змагань серед ВНЗ.
ЧХАЙЛО Микола, КРАВЧЕНКО Ігор і Володимир ГЛАДОВ – заслужені тренери України.
Під їх керівництвом збірна України неодноразово ставала чемпіоном і призером ЧС і ЧЄ серед спортсменів з вадами зору. Команда Сумського регіонального центру «Інваспорт» основа національної збірної – 14 разів виграла ЧУ.