Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

“ФутТайм” від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від григорія М.РЕВИ, Випуск 122.

 

У випуску:

—  Згадаймо й пом’янемо  легендарних футболістів.

—  Чемпіонат Сум 55+: «ЗіКоНі» зіграв  без поразок.

—-  Як справи у Віталія КАТЕРИНІНА?

—  У Шостці «зірочки»  розіграли «Зимовий кубок».

 

Вітання

Сергій КИРІЄВСЬКИЙ: «Фрунзенець» у моєму серці

 

 

45 років він дебютував у  сумської команди майстрів «Фрунзенець», яка виступала у Другій лізі чемпіонату СРСР. Міг грати й далі, але у 1983 році її спіткала гірка доля.  На 7  сезонів  Суми тоді залишалися без улюбленої гри.  Й до цього часу Сергій Миколайович з жалем згадує той сезон, з якого і розпочалися біди сумського футболу. Вони, на жаль, тривають й донині.

    9 лютого ветеран відзначає  свій 63-й День народження.

 

ЯК  ПОВІДОМЛЯЄ   довідник-календар «Футбол-84», «цього, власне, слід було чекати, бо команда кілька сезонів ходить в аутсайдерах. «Фрунзенець», правда, поповнився десятьма новобранцями – вихованцями колективів фізкультури і  ДЮСШ.  Але у вирішальний  момент  вони виявилися не готовими до випробувань». З цим Сергій Миколайович  не погоджується. До «вильоту» команди причетні, в першу чергу, ті, хто шефствував над нею, давав «цінні» вказівки, і тренери, які мало уваги приділяли місцевим вихованцям. А коли  команда стала балансувати на грані, було вже пізно.

… Сергій – вихованець Миколи АБРАМОВА. У  16 років  дебютував у «Фрунзенці», захищаючи  почергово ворота  із Сергієм КИРІЄНКОМ. А через рік став уже основним  кіпером. Здається і склад команди був тоді пристойний, а у грі не вистачало стабільності.  Та й склад був  пристойний. Великі надії покладали на ЗТ УРСР Анатолія АРХИПОВА, який працював у «Дніпрі»  з В.ЛОБАНОВСЬКИМ.  Однак  йому так і не  вдалося врятувати команду від втрати місця у Другій лізі.

Після  5 років виступів за команду рідного міста Сергій  подався  грати за бережанську і тернопільську «Ниви», де провів 55 матчів і мав хороші відгуки. Останні два сезони  провів  в ірпінському «Динамо».

Вдалося Сергій пограти за юнацьку збірну УРСР у всесоюзних перегонах, який  з часом отримав статус турніру   «Переправа». Партнери були  О.Заваров, В.Циткін, О.Кузнецов, М.Михайлов та інші футболісти, які швидко  заявили про себе.

За 9 років доробок Сергія склав майже 200 матчів ( з  них за «Фрунзенець» -130)  і з десяток  за України своєї вікової категорії.

Наразі Сергій Миколайович  працює дитячим тренером в КДЮСШ «Суми». Він пам’ятає слова свого тренера, який говорив, що не всі  вихованці  заявлять про себе  на професіональному рівні, а головне, щоб вони  стали   хорошими людьми і знайшли  своє  місце у житті. А ще тренер  мріє про  добротну команду в Сумах, в якій би грали вихованці  місцевого  футболу.

      Склад «Фрунзенця»в останньому для сумчан (1983 р.) у Другій лізі чемпіонаті СРСР:

     С. Кирієвський, С.Руденко, О.Бондаренко,  В.Лабенок, В. Чихман, О.Семерня, О.Єлшанський, Г.Лазарко, В.Чуйко, О.Ткаченко, В.Чипижний, А.Єрмак,  В.Танчик, В.Барліт, к.Шелехов, О.Бобух, О.Шепелев, С.Мирва, О.Мироненко, О.Довбій, М.Кружко.

 

Пам’ять

Артем БЕЗРОДНИЙ:  Стрілець з «Надії»

 

        10 лютого – 45 років від Дня народження вихованця сумського футболу. Усього 10 років тривала  його кар’єра  на професіональному рівні. Пограв у московському «Спартаку»,  німецькому «Вердері»  і  азербайджанському  МКТ «Арзу», А це -166 матчів і забив 23 м’ячі. Заявив про себе Артем у спартаківській команді, у складі якої став  4-разовим  переможцем і срібним призером чемпіонату та володарем Кубка Росії.  Через травми  кар’єра далі не склалася. Він повернувся  до  Сум і продовжив грати  вже на аматорському рівні.

 

                 

«БЕЗРОДНИЙ – уособлення  цілої  плеяди  над перспективних  футболістів, які одночасно блиснули  яскравою зіркою, але в  силу тих чи інших обставин, так і не змогли  пересягнути  етап  під назвою «подає надії».  Він радував публіку нестандартним баченням поля і своєю філігранною технікою.»

                                                              Дмитро ОКУНЄВ. «Спорт-Експресс».  14 серпня 2010 р.

Із інтерв’ю  з  Артемом.

      -Звідкіля  в тебе така  скоростиглість? У 16 років – і в основу?

-Щоранку, рівно о 5 годині, я виходив  на подвір’я і набивав м’яч. Вилазили заспані сусіди  і просили  припинити  це неподобство.  На 6 годину  я приходив на акробатику  (згодом став кандидатом у майстри спорту) і трудився там до сьомого поту.  Окрім занять у школі, були ще тренування у футбольній секції, де  займався зі старшими на  рік-два юнаками. Без інтернату я, мабуть, і не відбувся як гравець.  Думаю, щоб добитися  вершин у спорту, необхідні  ізольованість і дисципліна.

     -Спочатку ви з батьком планували  ЦСКА, а як виник  варіант зі «Спартаком»?

– Так, дійсно, поїхали  спочатку  в ЦСКА. Там зустріли В’ячеслава ГРОЗНОГО, який працював другим тренером «Спартака».  -Ми  хотіли б, щоб ваш син грав у нас,- сказав він , батьку.  -А що думаєм ти? – запитав мене батько.  -Я обома руками «за,-  на радощах відповів.

Після підписання контракту , ми з Калініченком їздили до Грозного у Вінницю, щоб розпитати , як «Спартак» грає,  яке тренерське   бачення  футболу, як треба діяти тощо. Адже не кожен  гравець може адаптуватися  у «Спартаку». Із 30-40 кандидатів  вибирали одного або двох. Запам’ятався  фінальний матч проти київського «Динамо»  розіграшу Кубка Співдружності  за участю  Реброва, Шевченка, Каладзе, Белькевича…  Ми тоді виграли -2 :1. Це було щось неймовірне!  Зіграти  в матчі «Спартак» – «Динамо»  і перемогти – для мене це було  дуже почесно.

 

 

         – НА ТУРНІРІ «Переправа»-94 серед юнаків Артема було названо кращим  півзахисником.
– У 17 РОКІВ  дебютував у чвертьфінальному матчі  Ліги  чемпіонів з «Нантом» (0:2). Став кращим бомбардиром команди (4 м’ячі).

         – ПІСЛЯ того, як у 1999 році  у матчі з ЦСКА Артем  вийшовши на заміну і забив 2 м’ячі (4:0), отримав місце в основі.

          -ТОГО року  у матчі з  ФК «Ростов» (3:0)  зіграв проти вихованця роменського футболу  Владислава ПРУДІУСА,

         – АРТЕМ – лауреат  премії «Стрілець» в номінації «Надія».

 

КІЛЬКА років Артем  виступав  в аматорських командах «Автолюкс» і «Спартак-Сумбуд»  із  Сум, глухівському «Велетні», липоводолинському «Альянсі» і «Факелі» з Дружби. Став володарем Кубка області, срібним і бронзовим призером  чемпіонських перегонів.

Згадує Микола  КОРЖ – екс-тренер «Факела»:

-ДВА роки Артем виступав  у нашій команді.  Завдяки його підмозі  і присутності на полі,  ми змогли  продемонструвати пристойний рівень гри і добитися непоганих результатів.  І що цікаво:  у першій і другій групах посіли 4 місця, і там, і там  Артем провів по 12 матчів  і забив по 2  м’ячі.  Він завжди діяв в інтересах команди, робив усе для  перемоги. Вболівальники  були у захваті від  його  філігранної  техніки  володіння м’ячем  і чудових ударів. Він дійсно  дарував їм  насолоду від гри.

Запам’ятався  м’яч, який він надіслав у ворота  ямпільського «Полісся» (2:1) у 2009 році.  На останніх хвилинах  продемонстрував  свою високу майстерність. В оточенні кількох суперників  лівою ногою  завдав влучного удару і м’яч в притирку з боковою стійкою  кулею влетів у ворота. На це у Артема  пішли лічені секунди.

А який красень-гол  він забив  10 липня наступного року конотопському «Шахтарю» – діючому чемпіону області. Гості вели в рахунку після того, як  вже  на 4 хвилині  наш захисник зрізав м’яч у власні ворота.  А  на 18-й, завдяки Артему, ми відігралися.  Суперник порушив правила поблизу  свого  штрафного майданчика .  Воротар «Шахтаря»  ретельно виставляв стінку.  Але марно. Артем  у своєму стилі  невідпорним ударом надіслав м’яч у верхній кут воріт. А згодом допоміг організувати результативну атаку і  ми забили переможний  гол.

Мені завжди приємно згадувати про цього майстра і його  гру.

 

 

ФОТО з ІСТОРІЇ. 2010 р. Артем БЕЗРОДНИЙ (у верхньому ряду – п’ятий  праворуч)  у складі  дружбівського «Факела».

 

До речі, у такому стилі, як і з «Шахтарем», Артем   зрівняв рахунок  у фінальному матчі розіграшу Кубка області  глухівського «Велетня» , за який він  виступав, із сумським «Спартаком-Сумбудом» на «Ювілейному» у 2013 році.  В  додатковий час «велетні»  святкували  перемогу. (2:1).

…. На жаль, гравець рано  пішов із життя. 13 вересня  2016 року  під час ранкової пробіжки  зупинилося  серце. Було Артему 37 років. Вічна йому пам’ять і вічний спокій!.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ. Кубок УЄФА 1999/2000.  1/16 фіналу . Перший матч.  «СПАРТАК» (Москва) – «ЛІДС ЮНАЙТЕД» (Лідс) – 2:1. Софія. 12 грудня 1999 р. Стадіон ім.. Аспарухова. 6 000 глядачів.

       «СПАРТАК»: Філімонов, Ковтун, Хлестов, Бушманов, Парфьонов,  Булатов, Баранов,  Безродний, Титов, Ширко, Робсон.

      «ЛІДС ЮНАЙТЕД»: Мартін, Келлі, Вудгейт, Дюберрі, Харт,Макфейл, Холанд,  Бріджес (Хакербі, 52), Бакке, Кьюеллі, Бойєр.

          Голм:  Ширко (38), Безродний (65 ) – Кьюеллі (14).

 

Сергій НАЙДЕНКО: Навздогін за мрією

 

       45 років тому  він  зіграв свої перші матчі у розіграші Кубка і Вищій лізі чемпіонату СРСР.  Його кар’єра тривала  майже 10 років. За цей  відіграв майже 200 матчів і відзначився 5 влучними ударами. 10 лютого  63 роки від Дня народження  майстра спорту СРСР.

У ДИТИНСТВІ Сергій захоплювався  спортивною гімнастикою і волейболом, але обрав футбол. Розпочинав з дубля ворошиловградської «Зорі». Потім були перші матчі в основі: 2 березня 1979 року у розіграші Кубка з торпедівцями Кутаїсі і 10 квітня – у чемпіонаті СРСР  з московським «Спартаком». В них  і звернув увагу  на 18-річного захисника тренер «Динамо» Йожеф САБО, який  відразу  довірив юнаку місце в основі. Виступав разом  з Ю.Сивухою. О.Хапсалісом, С.Балтачею, В. Зуєвим та ін..  З ними став переможцем і срібним призером  чемпіонату СРСР серед дублерів.

За 3 роки, проведені у «зірковій» команді, багато  чому навчився, тренуючись разом з В. Колотовим,  М.Фоменком, О.Блохіним, Л. Буряком, С.Решко та ін.. Особливо придивлявся до роботи і гри захисників, адже сам виступав на цій позиції.  А життєві і футбольні уроки  Валерія Лобановського запам’ятав на все життя.

Однак заграти  в основній команді Сергію так і не вдалося. Хоча був у загальній заявці/ На одному з тренувань отримав  серйозну травму і довелося зі сльозами на очах залишати  «Динамо», в якому грати було його  мрією.

Продовжував  виступати в інших  командах –дублі першолігових  «Карпат”, київському СКА  і рідній «Зорі», з яким став переможцем Другої ліги, а із «Суднобудівником» ( тут виступав  вихованець глухівської ДЮСШ Ігор Мілюкін)  – бронзовим призером.

У 17 років  Сергій став уже майстром спорту СРСР.  Звання удостоївся за успішний виступ у складі юнацької збірної СРСР, капітаном якої був, за перемогу і  «бронзу»  на чемпіонаті Європи. Тоді у фіналі наші футболісти легко здолали югославів – 3:0. На світову першість  команда поїхала без Сергія, який напередодні травмувався  і вдруге йому довелося  розпрощатися з мрією.  У складі  збірної УРСР  виграв Другі Всесоюзні молодіжні ігри. У вирішальному поєдинку українці змусили капітулювати господарів – футболістів Ленінграда – 2:0.

 

 

ФОТО з АРХІВУ. 1978 р. «Золота» збірна СРСР Ю-18 на юніорському турнірі УЄФА із  Сергієм НАЙДЕНКОМ.                                                                       Фото: «Футбол в СССР»

 

Травма  постійно нагадувала про себе. Тож довелося  у 27 завершувати кар’єру. Пограв ще кілька років за аматорів Луганської області, а потім став працювати дитячим тренером. Ним він став пізніше, коли переїхав  до Сум – ближче до батьків дружини.  А до цього  не міг влаштуватися  тренером у Луганську – своїх  вистачало.  Працював вантажником, продавцем, підробляв на суддівстві.  Згодом отримав національну категорію і обслуговував матчі різних ліг чемпіонату  України.

У Сумах Сергій  брав активну участь у футбольному житті.  Грав за команду ветеранів «ЗеВС», започаткував дитячий турнір «Золота осінь», очолював міську  Федерацію футболу.

Передчасно, 19 серпня  2015 року, Сергій Миколайович завершив свій земний шлях. В пам’ять про нього  проводиться розіграш Кубка  Сергія НАЙДЕНКА серед ветеранів футболу.

 

ФОТО з АРХІВУ. 2009 р.  Фото на згадку. З тренерами ФЦ «Барса». Зліва направо: Віктор КОРНІЄНКО, Андрій ШУРЕНКОВ, Валерій БОЙЧЕНКО,  Сергій НАЙДЕНКО іі Олександр МУРАШКІН.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ.  Кубок СРСР. 1/64 фіналу. «НИВА» (Тернопіль) – «ЗОРЯ» (Ворошиловград) – 3:2.  Стаділн «Авангард». 12 000 глядачів.

      «НИВА»:  Панфілов, Тимофєєв, Цисельський, Рудницький, Мацюпа, Назаренко, Сухенко,  Венгригович (Козуб, 60), Яворський Галюта, Прядун (Покидьео, 75).

      «ЗОРЯ»:  Суслов, Найденко, Самолюк (Зуб, 46), Ярмолич,  Тарасенко,  Кобзарєв, Горковенко (Колесников, 56),  Черніков,  Попов (Юран, 46), Сорока, Ярошенко.

       Голи: Назаренко (8),  Яворський (32, 76) – Ярошенко  (8), Юран (64). Попередження:  Рудницький – Ярмолич, Черніков.

Турніри

«Зимовий кубок» виграли глухівчани

 

    Хороший  подарунок зробили дорослі юним футболістам у Шостці. Для  хлопчиків 2014-2015 років народження вони влаштували цікавий турнір з футзалу, де було розіграно «Зимовий кубок».

ВІН  пройшов за участю  7 команд –  вихованців спортивних закладів  із Шостки, Глухова. Кролевця і Дружби. Два  дні тривали  захоплюючі баталії  на майданчику.

Впевнено провели матчі  гравці першої команди Глухівської ДЮСШ, яких тренує  Дмитро ГАВРИШ. Вигравши усі 6 зустрічей, вони й заволоділи головним призом. Трьома очками їм поступилися  господарі – футзалісти першої команди  КДЮСШ «Барса».  На такій відстані завершили  виступ  учні кролевецької ДЮСШ «Олімп», які стали бронзовими призерами  турніру.

Організатори відзначили кращих гравців у кожній команді, а також  найкращих турніру  у 4 номінаціях.

 

                                   

 

       Сподіватимемося, що це була не остання нагорода юного футболіста.

 

Чемпіонати  Сум

55+:  «Золото» для «Хлібодара» і відзнаки через 13 років

 

       У  матчах заключного  туру Відкритого чемпіонату Сум з футзалу серед  ветеранів  55+ визначалися місця  команд у призовій трійці.

НА чемпіонський титул претендували «Хлібодар» із Сумського району  і «ЗіКоНі», яких розділяв один пункт. Шанси  перших були переконливішими, адже їм протистояло «Динамо» – відвертий аутсайдер перегонів. Як не старалися  динамівці грюкнути дверима і підкласти суперникам міну – не вийшо. «Хлібодари» довели матч до чемпіонської вершини – 5:2. Двічі відзначився  Сергій БРУХНО.

 

       НА ФОТО: Капітан “Хлібодара» Сергій ПРИХОДЬКО з чемпіонським Кубком, який йому  вручили   ветеран футболу  Василь КАТКОВ (праворуч) і  голова АФСО Андрій ПРОХОРОВИЧ.

 

-Минулого  року ми були другими – у цьому нам, мабуть, пощастло. А може і не пощастило – ми пройшли турнір з однією поразкою. Команда була налаштована, усі були в бойовому настрої і ми довели це на футзальному майданчику, – зазначив капітан  “Хлібодара” Сергій ПРИХОДЬКО.

Тож  результат  зустрічі  «ЗіКоНі» -«Ніколь» уже не впливав  на розташування  цих команд у турнірній таблиці.  «ЗіКоНівці», вигравши – 3:1,  стали  срібними призерами, а суперник  завершив  виступ на 4 місці. «Дуплетом» вистрілив Сергій ПАВЛЕНКО.  Цікаво, що «ЗіКоНі»  не програв жодного поєдинку, що є рідкістю  у змаганнях ветеранів.

«Серж» і «Фортуна» розіграли «бронзу». Хто перемагав – той і ставав призером. «Пофортунило» гравцям «Фортуни» – 5:2. По 2 м’ячі надіслали у ворота  Сергій БАРАННІК і  Олександр КОРЕНЄВ. А кращим бомбардиром чемпіонату  став  Сергій СТРІЛЕЦЬКИЙ з «Ніколі», який 13 разів засмутив суперників.

На урочисте  вшанування  АФСО запросила Василя КАТКОВА – ветерана сумської команди майстрів «Фрунзенець», який у ці дні відзначив свій 75-річний ювілей. Його палко вітали  молодші ветерани. Василю Олексійовичу вручено Подяку і футбольний м’яч  від АФСО.

-Зустрів  хлопців з якими грав у футбол  і дуже приємно мені – кожен підходить, обіймає. Згадали  футбольну молодість. Знаю цих хлопців  ще молодими, а зараз бачу сивочолими. Але залишився у них  бійцівський характер  і вогник  в очах – вогник, який не можливо загасити, – сказав Василь Олексійович

Ювіляр взяв участь у нагородженні команд і гравців. Останніх відзначили  у 15 номінаціях.

А ще одні відзнаки вручив  футболістам  представник  команди «Динамо» Олександр ГРЕБЧЕНКО. Їх вони отримали  через… 13 (?) після  успішного  виступу на чемпіонаті України серед ветеранів 45+.  Тоді  представник  Всеукраїнської федерації  футзалу «забув» це зробити.

.

 40+:

«Пента-трик» від Павла  РОМАНА.  Хто заб’є 500 м’яч?   

 

НАБЛИЖАЄТЬСЯ до завершення  Відкритий чемпіонат Сум  серед  ветеранів 40+.  6 команд, які провели різну кількість матчів, змагаються за місця на п»єдесталі пошани. 

 

У ЗВІТНОМУ  турі результативну гру продемонстрували  «Бінго» – «Барса» -8:12. У переможців  «пента-триком» відзначився Павло  РОМАН, «хет-триком»- Вадим ПІВНЕНКО (він із 17 м’ячами  очолює бомбардирські перегони),  «дуплетами» – Артем ШВЕДОВ  і Володимир ЛЮТЕНКО, у дебютантів  змагань  – Степан ТИМЧЕНКО, Сергій УДОД  і Олег РАДЧЕНКО –  теж забили по 2 м’ячі.  У зустрічі «Паритет» – «Оріон» (3:3) по  двічі «вистрілили» Денис МУРАШКІН  та Іван ВЕЛЬБОЙ.  «Покером»  відзначився  Євген ХАБОВЕЦЬ з «Dream Team Sumy», який обіграв  «Деметру»  – 5:1.

     «Dream Team Sumy» впевнено лідирує – 7 матчів – 21очко. Далі розташувалися  «Барса» – 8 -18, «Україна» – 8-15,  «Оріон» – 9-13,  «Паритет» – 9-13,  «Деметра» – 9-6 і  «Бінго» – 8 -0.

     Якщо команди й надалі  гратимуть з такою результативністю, то  хтось із гравців може стати автором ювілейного, 500 м’яча. Наразі  у їх доробку  273.

 

Знай наших!

Віталій КАТЕРИНІ: три в одному

 

Вихованець сумського футболу  Віталій КАТЕРИНІН  з нинішнього  сезону став граючим тренером  команди «Віймсі» з однойменних  селища і волості, яка  виступає  у вищоліговому (Зааліліга) чемпіонаті Естонії з футзалу.

 

ЗА ТУР до завершення «регулярки», де  змагаються  8 команд, достроково визначився один піфіналіст. Ним став «Бункер Партнер» з Таллінна – 33 очки. За ним –  «Тарту Рейвенс» (30) і «Віймсі» (29).  Найближчий переслідувач  «Сілмет Сілламяе»  – на відстані 4 пунктів.

«Віймсі»  впевнено розпочав перегони, але потім дещо пригальмував – 2 нічиї і 2 поразки. Приміром,  «Йигеве Вульзу», який завершує «регулярку»  з «0» в активі,  на його майданчику поступався – 0:2, але у підсумку  виграв – 6:3. Програючи  в гостях «Феніксу Йихві» – 0:3,  завершив протистояння – 5:5. Очки втратили у зустрічах із «Бункером» (6:0 і 2:6) і «Тарту» (4:2 і 4:8). Віталій регулярно виходив на майданчик і забив кілька м’ячів.

У заключному турі «Віймсі»  зустрічається із «Румму Дюнамо», у якого 6 очок і він залишається за бортом плей-офф. Далі боротьбу продовжать  6 команд. Перші дві  відразу виходять до півфіналу, а квартет  змагатиметься за 2 путівки. Хто з ким зустрінеться у плей-офф –  визначиться після матчів заключного,14 туру.

В одному з останніх турів команди порадували результативною грою.  «Бункер Партнер» – «Йигева Вулвз» – 20:1,  «Фенікс Йихві» –  «Тарту Рейвенс» – 1:8,  «Румму Дюнамо» – «Сілмет Сілламяе» – 0:10.

 

 

Міжсезоння

4 матчі на «суху» –  20:0 і 5 м’ячів від Яни

 

    Футболістки полтавської «Ворскли», у складі  якої  не перший рік грають вихованки сумського футболу  Катерина САМСОН (вона захищає ворота) і нападниця Яна КАЛІНІНА, продовжують підготовку до заключної частини  чемпіонату України серед жіночих команд Вищої ліги.

 

        

 

ВОРСКЛЯНКИ провели дві контрольні зустрічі з дівчатами  київської «Оболоні». Перевага була на боці діючих чемпіонок, які впевнено довели обидві зустрічі до розгрому суперниць – 7:0 і 8:0. В обох зустрічах наші землячки  були  у грі, а Яна ще й відзначилася.  У першому матчі – «хет-триком», в іншому – одним влучним ударом.

І в зустрічах з ковалівським «Колосом» полтавчанки були сильнішими, але виграли зі скромними рахунками – 4:0 і 1:0.  Яна забила один м’яч.

На черзі  у них – спаринги зі СК «Дніпро-1» з Дніпра.