ФутТайм від Григорія М.Реви
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 153.
У випуску:
— Хто він, перший воротар сумської команди майстрів?
— «Гастрольні» матчі «Авангарда».
— Наші вихованці на футбольних полях.
—Чемпіонат області: здобутки команд вдома і в гостях.
Пам’ять
Віталій НОМОФІЛОВ: Залишився першим
Він був першим воротарем сумської команди майстрів «Авангард», яка у 1960 році дебютувала у другій зоні класу «Б» чемпіонату с СРСР. За спогадами ветеранів футболу, демонстрував надійну і стабільну гру. 29 серпня – 85 років від Дня народження Віталія Тимофійовича.
У ЗВ’ЯЗКУ з розширенням географії футболу і команд у класі «Б», отримали місце в ньому і Суми. Тож команда формувалася нашвидкуруч з вихованців колективів фізкультури області і кількох приїжджих гравців. З Конотопа запросили п’ять ох виконавців, серед яких був і воротар Віталій НОМОФІЛОВ.
До міста залізничників він приїхав з Каменська- Уральського, де грав за місцеві аматорські команди з футболу і хокею з м’ячем. У складі футболістів двічі ставав срібним призером чемпіонату СРСР серед КФК Уральської зони.
І в тому, що сумський «Авангард» впевнено провів перше коло (8 місце), значна заслуга воротаря. В багатьох матчах неодноразово виручав партнерів по захисту. Ось що писала тоді місцева преса про гру воротаря.
«АВАНГАРД» С. – «ГІРНИК» (Кривий Ріг) – 1:0. НОМОФІЛОВ рятує свою команду від голу кидком у ноги нападнику гостей.
«АВАНГАРД» С. -»АВАНГАРД» (Жданов) -1:0. Гості атакують, б’ють у верхній лівий кут наших воріт. НОМОФІЛОВУ у сміливому і небезпечному стрибку ледве вдається парирувати м’яч.
Друге коло сумчани провалили, посівши у підсумку 14 місце. Але звинувачувати в усьому воротаря було важко, на то були інші причини. Він виручав, як міг.
«АВАНГАРД» С. – «МЕТАЛУРГ» (Дніпропетровськ) – 1:1. Йде серія ударів по обох воротах. Ось НОМОФІЛОВ, вискочивши, відбиває м’яч ногою, і знову кидається далеко від воріт, коли нападник гостей проходить наш захист. На 33 хвилині Микола КУЗНЕЦОВ відкриває рахунок. Двічі підряд НОМОФІЛОВ відбиває м’яч, мало не пропустивши третій… Під час чергової атаки гостей трапилося несподіване. Нападаючі дніпрян боролися із захистом сумчан. НОМОФІЛОВ кидається на м’яч, залишивши ворота. Нападник гостей штовхає м’яч і він спокійно котиться і ворота. Намагання захисника його вибити виявилися марними. 1:1.
«АВАНГАРД» С.- «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя) -2:2. Хоча гості вже на 5 хвилині відкрили рахунок, вони й надалі тиснуть, однак подолати опір сумчан не можуть. НОМОФІЛОВ, відчуваючи напруження команди, мобілізовує всю свою увагу. Він бере чудовий м’яч. І знову в руках у нього м’яч, який міг стати ще одним «сюрпризом» для команди.
Кінцівка матчу була драматичною. На 84 хвилині Євген БУРДО зрівняв рахунок, на 89-й Борис ВОЄВОДІН виводить сумчан вперед, але на останній, 90-й, наш захисник, віддаючи м’яч воротарю, спотикнувся і гості рятуються від поразки.
Дебютного року Віталій НОМОФІЛОВ провів 34 матчі, наступного – ще 21. Після цього перейшов до київського СКА, більше всього його призвали на армійську службу. На жаль, невідомо скільки сезонів він там провів (зіграв 29 матчів). Затим сезон «засвічується» в аматорському «Темпі» з Білої Церкви, у складі якого стає чемпіоном Київської області. У 1965 році захищає ворота керченського «Авангарда», за який проводить 32 матчі. Про подальшу кар’єру воротаря, на жаль, далі нічого невідомо. За ці 5 років за команди майстрів Віталій НОМОФІЛОВ провів 110 матчів (з них кілька – у розіграші Кубка СРСР),
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат СРСР- 1960. Клас «Б» . 2 зона. «АВАНГАРД» (Сімферополь)- «АВАНГАРД» (Суми) – 1:2. 3 квітня.
«АВАНГАРД» (Сімф..): Анбрах, Дулін, Живиця, Бондарєв, Поскотін, Кудряшов, Мосальцев, Гостєв, Мінник, Склеменєв, Цимбалюк.
«АВАНГАРД» (Суми): НОМОФІЛОВ, Кузнецов, Шульман (Єрьоменко), Непочатих, Чавчанідзе, Пантиков, Сєдов, Бурдо-к., Климаков, Зіновьєв. Воєводін.
Голи: 1:0 – Мосальцов (12), 1:1 – Зіновьєв (22), 1:2 – Поскотін (65 – автогол).
Сторінки історії
«Ліві» гастрольні матчі «Авангарда» і не тільки
У 1960 році сумська команда майстрів дебютувала у другій зоні класу «Б» чемпіонату СРСР. Перше коло наші футболісти завершили на 8 місці. Після 18 матчів мали 19 очок (7 перемог, 5 нічиїх і 6 поразок, м’ячі 22- 22). Значно гірше зіграли сумчани у другій частині чемпіонату, взявши лише 10 очок ( 1 перемога, 8 нічиїх і 9 поразок, м’ячі 16 -31). У підсумку «Авангард» посів 14 місце серед 19 команд.
Цікаво, що з трійками лідерів і аутсайдерів сумчани зіграли однаково – по 1 перемозі, по 2 нічиїх і по 3 поразки, різниця м’ячів: 6-10 з лідерами і 5 – 8 з аутсайдерами.
Серед причин невдалого виступу – команда була сформована за 4 місяці до початку чемпіонату, більшість гравців не мали досвіду виступів на такому рівні, недостатня фізпідготовка окремих виконавців. Але не тільки це вплинуло на виступ команди. Ось написав в огляді Олександра КУШКА, надрукований в обласній газеті «Ленінська правда». Подаємо скорочений його варіант.
«У другому колі почалися прикрі несподіванки. Команду наче підмінили. Вона почала роздавати очки не тільки в гостях, а й у себе вдома, виграши лише 1 зустріч із 18.
Старший тренер т. ОРЛОВ почав практикувати так звані «ліві» матчі. На жаль, під виглядом корисного заходу – тренувальних ігор. Здавалось би, яка потреба їхати задовго до чергової календарної зустрічі в інше місто? Виявляється, по дорозі влаштовувалися гастрольні ігри. Одержані гроші ділилися між спортсменами. Тов. ОРЛОВУ було байдуже до того, що комерційний підхід негативно впливав на виховання молоді. Через це дружній колектив почав розладнуватися.
Не про дотримання спортивної форми думав тренер. Наведемо тільки один приклад.
Приїхали футболісти автобусом до Кривого Рогу. Прокинулися десь після 9-ї години. Про зарядку ніхто й не згадав. Напередодні відповідальної зустрічі не було навіть короткої розминки чи гімнастичних вправ.
У Кривому Розі «Авангард» зазнав поразки. А наступного дня керівники команди влаштували гастрольний матч. Грали мляво, вболівальники дивувалися – чи дійсно це на полі команда майстрів.
У другому колі команда здала. Далася взнаки відсутність продуманих тренувань. У команді передбачено мати ще одного тренера. Однак тов. ОРЛОВ чомусь вперто не хотів брати собі помічника.
Деякі гравці спробували ввічливо звернути увагу т. ОРЛОВА на істотні недоліки у підготовці команди. Але він образився. Чи не тому тривалий час сидів на лаві для запасних Костянтин ЗІНОВЬЄВ, хоча він поводився, як і личить культурному спортсмену. Він зіграв усього кілька матчів у першому колі і забив голів стільки, як і деякі нападаючі за весь сезон.
На низькому рівні в команді виховна робота. У другому колі почав порушувати спортивну етику, пиячити півзахисник Юрій ПАНТИКОВ, якого згодом довелося виключити з команди. В кінці сезону по неправильній стежці пішов капітан команди Євген БУРДО, з яким теж довелося розстатися..»
Вітання
Сергій СУХАРЄВ: «Нафтовик» і «Ніколь» – мої команди
25 років тому він завершив свою кар’єру на професіональному рівні, яка тривала 18 сезонів. 10 з них він відіграв за охтирський «Нафтовик». Сергій Віталійович відзначив свій 62-й День народження. На футбольну пенсію йти не збирається.
ВИСТУПАТИ на професіональному рівні вихованець ДЮСШ Чимкента Казахської РСР розпочав у місцевому друголіговому «Меліораторі», з яким став срібним і бронзовим призером зональних змагань чемпіонату СРСР. Наступні 5 сезонів провів в узбецькому «Зарафшані» з Навої. Граючи на позиції захисника, часто підключався до атак і забив у цих команда 13 м’ячів у 249 матчах.
Не менш успішно була кар’єра продовжив Сергія, коли у 1990 році перейшов до охтирського «Нафтовика». Тренер Валерій ДУШКОВ не прогадав, коли запрошував 28-річного гравця в команду. Сергій швидко «забив» за собою місце в основі.
ФОТО з АРХІВУ. «Ніколь» -2024. У її складі Сергій СУХАРЄВ (у нижньому ряду – перший ліворуч) став срібним призером ЧУ серед ветеранів 65 +.
Дебют 28-річного гравця відбувся 26 липня 1990 року у домашній зустрічі з «Прикарпаттям» (2:0). У дебютному сезоні відзначився 3 влучними ударами. Перший м’яч забив 1 серпня, відкривши рахунок з харківським «Маяком» (4:00. Того року охтирчани стали фіналістами розіграшу Кубка УРСР серед команд Другої ліги, поступившись за підсумками двох матчів «Поліссю» . А наступного сезону «нафтовики» видали «золото» на –гора, впевнено вигравши перегони у Другій лізі останнього чемпіонату СРСР.
Сергій провів 48 матчів у чемпіонаті, 8 – у розіграші Кубка УРСР і 4 – у Кубку СРСР, в якому наші футболісти перемогли «Пардаугаву» з Риги (1:0) і могилівське «Дніпро» (2:1), поступившись в 1/16 фіналу київському «Динамо» ( 1:4 і 0:4).
Потім був дебют у Першому, весняному незалежному чемпіонаті України серед команд Вищої ліги. На жаль, «Нафтовику» втриматися в еліті не вдалося. В активі Сергія 17 матчів і 2 забиті м’ячі, які він надіслав у ворота харківського «Металіста» (1:0) та івано-франківського «Прикарпаття» (1:4) з пенальті.
. Згодом Сергій залишив команду і продовжив грати у тернопільській «Ниві» і «Волині». Але повернувся в «Нафтовик» і в 33 роки був на висоті. Став бронзовим призером Першої ліги чемпіонату України. Свій останній матч провів 6 серпня 1999 року в Охтирці з «Явором-Суми» (2:1), в якому заробив на прощання ще й «гірчичник». Було йому вже 37, але розлучатися з футболом не збирався. І ось уже чверть століття Сергій Віталійович успішно грає за команду ветеранів «Ніколь», з якою неодноразово ставав чемпіоном і призером змагань серед ветеранів різних вікових категорій. Чергового успіху наші «діди» добилися весною, ставши срібними призерами ЧУ серед ветеранів 65+.
Коли вчергове запитав у Сергія – допоки ще буде грати, він засміявся і повторив слова Бориса ШУРШИНА: – Доки не зітруться підошви. Коментарі тут зайві. Цим все сказано.
За свою професіональну кар’єру Сергій Віталійович зіграв 648 матчів і забив 34 м’ячі. З них у «Нафтовику» 328 поєдинків і 14 голів.
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1996/1997. Перша ліга. «ЯВІР» (Краснопілля) – «НАФТОВИК» (Охтирка) – 0:1. 20 червня 1997 р. Стадіон «Колос». 4500 глядачів.
«ЯВІР»: Симакович, А.Єрмак, Дем»янець, Захаряк, Листопадов (Колесник, 86), Попович, Острівний, Шуршин (Артюхов, 75), Завгородній, Костюков .Руденко, 33), Прохоренков. Тренер: В.Душков.
«НАФТОВМК»: Столбовий, СУХАРЄВ, Шулятицький (Захаров, 78), В.Ермак, Амілехін (Фесенко, 46), Задорожний, Гольдін, Школьников, Барановський (Липинський, 87), Зінченко, Черношвець. Тренер: В.Ермак.
Гол: СУХАРЄВ (77).Попередження: Попович – Амілехін, Гольдін, Школьников, Черношвець. Вилучення: Попович (52 – друге попередження).
Дмитро БОГАЧОВ: Наймолодший капітан
32-й День народження відзначає екс-капітан ПФК «Суми» Дмитро БОГАЧОВ. Він один з небагатьох гравців, хто відіграв 10 сезонів, провів більше 200 матчів і забив майже 30 м’ячів. Він був наймолодшим капітаном в історії команди.
ШЛЯХ у великий футбол Дмитро розпочинав з футзалу. Тоді в Сумах при ФК «Колос» було створено дитячу команду «Колосок», яка почала культивувати цей вид спорту в області і заявила про себе на всеукраїнському рівні. Впродовж кількох років юні футзалісти ставали переможцями і призерами чемпіонатів України.
Але, як зізнався, Дмитро, розпочинав із дворового футболу. Займався у кількох тренерів – Валерія ЖИЛІНА, Володимира ІВАНЕНКА, Олександра ЄЛШАНСЬКОГО. А за півтора року перед переходом до ПФК «Суми» тренувався в СДЮШОР «Зміна» (наразі ФЦ «Барса») у Валерія БОЙЧЕНКА.
-Дмитро міг заграти у футзалі на високому рівні, але обрав футбол,- говорить Олександр ЄЛШАНСЬКИЙ. – З першого випуску «Колоска», зокрема Євген ЗМИСЛЯ і Артем ФАРЕНЮК стали професіональними гравцями у футзалі. Артем наразі є гравцем збірної України. Кілька юнаків успішно продовжують грати на аматорському рівні.
У ПФК «Суми» Дмитро дебютував 27 березня 2010 року у матчі з «Титаном» (1:0). А 27 жовтня у зустрічі з тернопільською «Нивою» (3:0) забив свій перший м’яч. Становлення 18-річного юнака пройшло швидко. Не випадково його обрали капітаном команди. Це була подвійна відповідальність на полі. Своєю грою Дмитро подавав приклад іншим. Особливо потужно він зіграв у сезоні 2014/2015. У 29 матчах відзначився 10 разів, посівши 4 місце серед кращих бомбардирів Першої ліги. У 7 зустрічах забивав вирішальні м’ячі. Особливо вдало зіграв у поєдинках х охтирчанами (див. Матчі з історії), «Десною», футболістами Миколаєва і Полтави та ін.. Впродовж сезону Дмитра тричі (!) за підсумками турів включали до Символічної збірної Першої ліги. Такої відзнаки він удостоївся першим в історії команди.
-В атаці добре себе зарекомендував Дмитро БОГАЧОВ,- зазначив, коментуючи підсумки виступу команди головний тренер Юрія ЯРОШЕНКО. – Якщо раніше ми не могли найти йому місця, пробували праворуч у захисті і в опорній зоні, то у нападі він показав себе. І як заграв! На мою думку, це одне з яскравих перероджень у Першій лізі за останні роки.
Знакових для Дмитра став сезон 2011/2012, коли він разом з командою виграв змагання у Другій лізі. Тоді у Полтаві у матчі за титул чемпіона сумчани з рахунком 2:0 перемогли місцевих городян і повернули місту місце у Першій лізі.
Вдалими в кар’єрі гравця були й інші сезони. В його активі один матч за юнацьку збірну України Ю-21. Все обмежилося товариською зустріччю в Києві.
Після того, як ПФК «Суми» позбавили професіонального статусу, Дмитро продовжував грати в аматорських командах області. Д.БОГАЧОВ входить до Символічного клубу майстра спорту СРСР Бориса ШУРШИНА «100 +. Моя висота»
МАТЧІ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 2014/2015. Перша ліга.
ФК «Суми» – «НАФТОВИК-УКРНАФТА) – 1:1. 28 серпня 2014 р. Стадіон «Ювілейний». 1100 глядачів,
ФК «СУМИ»: Важинський, Жичиков ( Бугайов, 83), Котелюх (к), Кравченко, Западня, Лучик ( Петрович, 46), Швець, Лебеденко, БОГАЧОВ (Ушаков, 51), Козаченко Каськов, 52), Гребенюк.
«НАФТОВИК-УКРНАФТА»: Вокальчук, Бояринцев, Кісіль, Зайчук (к), Світличний (Боровик, 46), Антонюк, Павелько ( Білий, 90), Г. Пасіч, Є. Пасіч, Шестаков ( Сондей, 59), Левига (Войцеховський, 75).
Голи: БОГАЧОВ (18), Сондей (69)
Чемпіонат області-2024
Матчі вдома і в гостях
У чемпіонаті області із 60 матчів команди зіграли 53. 7 не відбулися через неявку одного із суперників.
ТОЖ умовні переможці отримали технічні 3:0, а їхні противники – 0:3. Чотири техпоразки у «Колоса» з Василівки, який знявся зі змагань. Команди, з якими він мав грати, отримують – по 3:0. Дві н/я у ФК «Кролевець», одна – у «Конотопа-Сейма».
Перегони проходять за переваги гостей, які мають 27 перемог, 5 –нічиїх і 20 поразок за різниці м’ячів 105-106.
МАТЧІ ВДОМА.
І В Н П М О
Колос Шостка 6 5 – 1 27 – 9 15
Україна 6 4 2 – 17 – 4 14
Віталія 6 4 – 2 22 – 5 12
Аграрник-Авангард 6 3 1 2 17 – 6 10
Найкраще господарі зіграли у 4 турі – 4 перемоги і 1 поразка за різниці м’ячів 16 -5 і в 12 турі 4 перемогі і 1 поразка, м’ячі 16 -6.
Зафіксовано 17 перемог з великими рахунками. 5 –в активі «Колоса» Ш. (м’ячі 27 – 9), 3 – у «Віталії» (22 -5), по 2 – у северинівського «Колоса» (6-0), «Аграрника- Авангарда» (11-0), «Велетня» (6-0) і «України» (11-1), 1 – у «Кролевця» (3-0). Без перемог «Колос» В.
Найбільші перемоги: «Віталія» – «Кролевець» – 9:0, «Віталія» – «Конотоп-Сейм» – 7:0, «Колос» Ш. – «Сейм» – 8:3, «Колос» Ш. – «Явір» – 7:2, «Аграрник-Авангард»- «Явір» – 7:0.
Поразки вдома з великими рахунками: 5 – «Колос» В. (1-16), 3 – «Явір» (2-22), 2 – «Кролевець» (1-9), 1 – «Віталія» (0:3)
Найбільші поразки: «Явір» – «Велетень»- 0:12, «Явір» – «Колос» С.-1:5, «Колос» В. – «Явір» – 1:4.
«Хет-триками»відзначилися:
-у матчі «Колос» Ш.- «Конотоп-Сейм» Владислав КИРІН
-у матчі «Аграрник-Авангард» – «Конотоп-Сейм» Анатолій МІРОШНІЧЕНКО.
МАТЧІ в ГОСТЯХ.
І В Н П М О
.Україна 6 6 – – 16 – 2 18
Аграрник-Авангард 6 6 – – 14 – 1 18
Велетень 6 4 1 1 25 – 6 13
.Колос Ш. 6 3 2 1 12 – 9 11
У 3-у турі гості виграли усі 5 матчів (3 – з великими рахунками) за різниці м’ячів 17-3. В 11 турі – 4 перемоги і 1 – нічия, м’ячі 22-5.
Зафіксовано 11 перемог з великими рахунками. 3 – у «Велетня» (21-1), 2 – в «Аграрника-Авангарда» (6-0), по одній – в «України» (5-1), «Колоса» С. (5:1), «Явора» (461), «Колоса» Ш. (3:0), «Віталії» (3:0,) і «Конотопа -Сейма» (3:0).
Перемоги гостей з великими рахунками: ФК «Кролевець» – «Велетень» -1:6, «Явір» – «Україна» – 1:5, «Явір» – «Велетень» – 0:12, «Явір» – «Колос» С.- 1:5.
У матчі «Явір» – «Велетень» (0:12) «покерами» відзначилися Сергій БАБИНІН і Назарій ГУРБА, «хет-триком» – Максим ГОЛОЛОБОВ. 3 м’ячі у матчі «Явір» – «Колос» С. (1:5) забив Юрій ПІМОНЕНКО.
Знай наших!
Яна закріпила перемогу
Набирає ходи чемпіонат України серед жіночих команд Вищої ліги. У 3-х командах виступають четверо вихованок сумського футболу.
У ЧЕРГОВОМУ турі «Ворскла, в якій грають сумчанка Катерина САМСОН і охтирчанка Яна КАЛІНІНА, обіграла в гостях «Шахтар» -2:0. Яна закріпила перемогу , реалізувавши пенальті.
Вихованка Конотопської ДЮСШ Анастасія ДРУЖЧЕНКО (вона дебютувала в «Металісті-1925») у матчі з «Поліссям» на його полі відіграла 18 хвилин. Перевага була за харків’янками – 5:0.
Перемогли вдома «Оболонь» і «Пантери», за які виступає конотопчанка Юлія ДЕХТЯР. Успіх був за дівчатами з Умані – 3:0. Юлія не була заявлена на цю зустріч.
Набравши по 9 очок після 3-х матчів, лідирують «Металіст-1925» і «Ворскла», у яких «суха» різниця м’ячів 17-0 і 12 – 0 – відповідно. «Пантери» на 4 місці із 6 очками в активі.
«Лехія» без перемог
Другий матч провів за «Лехію» із Гданська в Екстраклясі чемпіонату Польщі орендований у «Динамо» наш земляк Антон ЦАРЕНКО.
КОМАНДА зазнала вже 4 поразки у 6 зустрічах, поступившись цього разу на своєму полі «Ракуву» з Ченстахова – 1:2. Антона замінили на 88 хвилині за рахунку 1:1. На 90-й гості забили переможний гол.
«Лехія», маючи 2 очки, опустилася на останнє, 18 місце в турнірній таблиці. «Ракува» стала лідером.
Олександр ЛЕБЕДЕНКО – збірній!
СпортАрена визначила символічну збірну Першої ліги за підсумками 2 туру чемпіонату України.
НА ПОЗИЦІЇ центрального півзахисника – Олександр ЛЕБЕДЕНКО з «Вікторії».
Добре мати такого досвідченого гравця у своїй середній лінії, – зазначають експерти СпортАрени. – Олександр традиційно виконує роль балансира у центрі поля. Над ним спокійно можуть працювати гравці, а також ті, хто розташовувався в трикутнику над ветераном. Окрім великого обсягу робіт на полі, ЛЕБЕДЕНКО ще і відкрив рахунок у матчі , чітко пробив після передачі партнера. Така лаконічність у завершенні говорить про його майстерність .
У другому турі «Вікторія» з рахунком 3:1 обіграла запорізький «Металург» на його полі. В її активі – 3 очки і 2 місце та матч у запасі.
266 хвилин
провели на полі у черговому турі чемпіонату України у командах Прем’єр-ліги наші земляки.
ВИГРАВ лише «Верес» з Владиславом ШАРАЄМ на чолі. Його м’яч на 54 хвилині приніс рівненцям перемогу у гостях над «Колосом» – 1:0.
Інші команди, в яких грають представники Сумщини, зазнали невдач. «Полісся» розгромило «Оболонь» Сергія СУХАНОВА – 4:0. Його замінили на 26 хвилині після 2:0.
З великим рахунком зазнала невдачі «Зоря» у матчі з «Рухом» (0:3). Денис АНТЮХ відіграв 72 хвилини.
«Чорноморець» поступився у Києві дебютанту «Лівому берегу», який здобув першу перемогу – 1:0. Олексій ХОБЛЕНКО не зміг , як у попередній зустрічі, виручити свою команду. На 80 хвилині його замінили.
З Артемом, але без Олександра
Збірна України з футзалу, яка веде підготовку до світової першості, виграла турнір чотирьох у Португалії.
УКРАЇНЦІ впевнено провели усі матчі, обігравши футзалістів Коста-Ріки – 4:0, Куби – 7:0 і господарів – діючих чемпіонів світу і Європи – 6:3.
У матчі з коста-ріканцями сумчанин Артем ФАРЕНЮК забив один м’яч. Не побачили на майданчику вихованця шосткінської КДЮСШ «Барса» Олександра СІРІЦЬКОГО, якого залучали до зборів. Схоже, він виявився третім, зайвим воротарем.
На черзі у збірної України – товариські матчі з Боснією і Герцоговиною та Лівією. Після них українці вирушають до Казахстану, де 15 вересня розпочнуть виступ у груповому турнірі чемпіонату світу. На цьому етапі їхніми суперниками будуть збірні Аргентини, Анголи і Афганістану.
Твій вихід, «Нафтовику»!
Учетверте стартує у чемпіонаті України серед аматорських команд охтирський «Нафтовик».
ВІН виступає у Другій групі, де його суперниками будуть 9 команд – з Кіровограда і області, Лозової, Кривого Рогу, Одеси, три з Києва, а також із Савинців і Нових Санжар, що на Полтавщині.
Два стартові матчі охтирчан перенесені. 7 вересня вони приймають дебютанта «Стандарт» з Нових Санжар, а 28 вересня вдома зіграють з київським «Атлетом».
Матч 3 туру «Нафтовик» зіграє 1 вересня у Києві з командою «Rebel» – ще одним новачком змагань.
Після 2 турів , набравши 6 очок, попереду «Агроте» з Тишківки Кіровоградської області.
За попередні три сезони охтирчани зіграли 41 матч. Мають 22 перемоги, 7 нічиїх і 12 поразок за різниці м’ячів 55 – 45. У сезоні 2022/2023 «нафтовики» дійшли до чвертьфіналу, де поступилися «Скалі 1911» зі Стрия (061 і 1:1).
Календар
Ці дні в історії сумського футболу
30 серпня 1969 р. Чемпіонат СРСР. Клас «Б». «Спартак» (Суми) – «Торпедо» (Бердянськ) – 0:0.
31 серпня 1963 р. Чемпіонат СРСР. Клас «Б». «Спартак» (Суми) – «Гірник» (Кривий Ріг) -3:2.
31 серпня 1967 р. Чемпіонат СРСР. Клас «Б». «Спартак» (Суми) – «Сталь» (Дніпропетровськ) – 0:0.
31 серпня 1986 р. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. «Нафтовик» (Охтирка) – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 1:1.