“ФутТайм” від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ». Випуск 168.
У випуску:
— Футбольного фарту тобі, Михайле!
— Чемпіонат Сум: бомбардири в ударі!
— Артем продовжує забивати в Польщі.
— Чому розчарований Максим?
— Як дід Лукаш «підклав міну» футболістам.
Вітання
Михайло ОХРІМЕНКО: Подарунок на День народження
Кар’єру на професіональному рівні він завершив у 30 років. Але надалі не міг жити без футболу. І ось уже майже два десятки сезонів грає за аматорські команди ветеранів різних вікових категорій. Наразі виступає за «Україну» з Токарів у Відкритому чемпіонаті Сум з футзалу серед ветеранів 40 +. Днями ветеран сумського футболу відзначає свій 51-й День народження. Напередодні «українці» зіграли свій черговий матч. Перемогу над «Деметрою» (6:2) вони присвятили своєму старшому колезі.
У ПЕРШОМУ турі «українцям» протистояв «Паритет», якому вони поступалися – 0:2. На додачу ще й воротаря вилучили за порушення правил. Його місце зайняв Михайло. Поступово «українці» вирівняли ситуацію на майданчику і завершили протистояння на свою користь. Не останню роль відіграв і Михайло, який вправно підключався до атак, допомагаючи партнерам біля воріт суперників. Михайло пропустив 2 м’ячі, але команда забила 5, здобувши вольову перемогу – 5:4.
…Знайомство з футболом Михайло розпочинав у рідному селі Сад, граючи за місцевий «Космос» із 16 років. Потім юного «космонавта» запросили до сумського «Будівельника», у складі якого став чемпіоном області. Михайло виділявся надійною грою у захисті, на що звернули увагу тренери команди майстрів «СБТС». Виступав під №5. Але сумчани швидко понизилася в класі.
. – То були важкі часи для нашого футболу. Через брак фінансів кілька гравців її залишили, в тому числі і я. Грати хотілося, відчував, що зможу і себе показати і чогось добитися, – згадує Михайло. – Тоді, як кажуть, «ловити в Сумах було вже нічого.
Він отримав запрошення від «Тилигула» з Молдови, який виступав у Національному дивізіоні. Відіграв майже три сезони, став бронзовим призером, взяв участь у матчі розіграшу Кубка УЄФА.
Увесь цей час тренер охтирського «Нафтовика» Валерій БЕРМУДЕС тримав Михайла в полі зору. І коли запропонував повернутися додому, Михайло прийняв запрошення, бо у юнака бува ще один привід. Вдома його чекала Олена, з якою він мав одружитися.
Розпочалася сумська сторінка у кар’єрі Михайла ОХРІМЕНКА. Грав у чемпіонаті України за «Нафтовик» , «Спартак», «Фрунзенець – Лігу – 99» і «Явір. А це – майже три сотні матчів. Забив кілька м’ячів (див. Матч з історії), регулярно постачав партнерів результативними передачами. У складі сумчан став володарем Кубка губернатора і срібним призером міжнародного турніру «Південна перлина» в Одесі.
Ось що писала преса про гру Михайла, приміром, у 2000 році.
Матч «Спартак» – ФК «Львів» – 0:0.
«Перший гольовий момент сумчани створили вже на 5 хвилині. Михайло ОХРІМЕНКО метрів із 25 наважився на удар. М’яч, вдарившись перед воротарем об землю, відлетів на кілька метрів від його рук, але на добивання м’яча ніхто із сумчан не встиг».
Чвертьфінальний матч розіграшу Кубка України. «Спартак» – ЦСКА (Київ) – 1:4.
Гостей тренував Михайло ФОМЕНКО, у їх складі на поле вийшов вихованець сумського футболу Сергій БІЛОЗОР. «Перший гострий момент, створений гостями, завершився голом на 13 хвилині. Проте спартаківці зрівняли рахунок досить швидко. Перериваючи навіс м’яча від ОХРІМЕНКА з лівого флангу, захисник ЦСКА зіграв рукою і суддя призначив пенальті. Михайо надіслав м’яч у правий від РЕВИ кут – кіпер киян улетів у протилежний. Але здобуту з таким зусиллями рівновагу, сумчани не втримали…»
Серед найпам’ятніших зустрічей – ще кілька кубкових у «Нафтовику» і «Спартаку». В 1/16 фіналу в Охтирці зіграли – 1:1 із «Зіркою». У повторному у Кіровограді, програючи – 0:2, охтирчанам вдалося відігратися. Рятівний другий м’яч Михайло забив за 7 хвилин до завершення поєдинку. У наступному етапі вдома «нафтовики» обіграли одеський «Чорноморець»- 3:0, а в гостях зазнали фіаско – 0:5.
А кубкові матчі у складі сумчан з «Динамо» (0:0, пенальті -4:2), «Таврією» (3:2) і ЦСКА (1:4) змусили заговорити про нашу команду. У матчі з киянами Михайло забив 3-й м’яч в серії післяматчевих пенальті, який відкрив «Спартаку» шлях далі.
-Головним завданням на матч з Динамо» було не програти з великим рахунком, – розповідав пізніше Михайло. – Всі нас підшпилювали, мовляв, отримаєте 5 м’ячів. А ми взяли і виграли! Після матчу емоціям не було меж. Нас тоді супроводжувала удача. Із «Таврією» – теж фарт. 4 рази вдарили по воротах – забили 3 м’ячі, які подарував воротар гостей. ЦСКА серйозно налаштувався на гру з нами. Відверто – він був сильнішим. За рахунку 0:1 я реалізував пенальті. Але того дня ми помітно поступалися киянам.
Кар’єру на професіональному рівні Михайло завершив у 30 років. За 16 сезонів провів 416 матчів , в яких забив 9 м’ячів. Надалі продовжив грати вже за аматорські команди ветеранів, ставав призером і кращим гравцем змагань.. А нещодавно він розпочав кар”єру дитячого тренера у ФЦ «Барса».
Володимир САЄНКО- екс-президент ФК «Явір»:
– Приємно згадувати Михайла, який кілька сезонів повів у нашій команді. Гравець високого професіонального рівня. Своєю надійною грою цементував оборону, був прикладом для молодих гравців. На мою думку – і це не перебільшення – він був одним з найкращих захисників Другої ліги в Україні.
Сергій ПРОВОЗЬОН- гравець футзальної команди «Паритет»:
– Коли з Михайлом були ще школярами, грали за команду в районних змаганнях, а потім за збірну Сумського району на одному обласному турнірі. Запам’ятався він своєю грою. А ще отримав приз, як кращий бомбардир. Наразі часто зустрічаємося на футзальному майданчику, виступаючи за ветеранів. Радію за Михайла, що він перебуває в хорошій спортивній формі, з яким приємно грати.
Дмитро КРУГЛЯК – президент ФК «Україна»:
– Вже чотири роки Михайло грає за нашу футзальну команду. І в тому, що ми брали п’єдестали пошани – його чимала заслуга. Грає він чудово і надійно, треба цьому у нього повчитися. Перемога команди напередодні – це наш подарунком Михайлу на День його народження. Бажаємо йому фарту, міцного здоров’я та футбольного довголіття, щоб футбол дарував йому тільки позитивні емоції!
ФОТО з АРХІВУ. Березень 2023 р. У складі команди «Україна» (Токарі) – Михайло ОХРІМЕНКО (у верхньому ряду – другий ліворуч) – переможець чемпіонату Сум з футзалу серед ветеранів 40 +.
МАТЧ з ІСТОРІЇ, Чемпіонат України 1997/1998. Перша ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – «ВЕРХОВИНА» (Ужгород0 – 3:1. Стадіон «Нафтовик». 16 червня 1998 р. 1500 глядачів. 30 градусів.
«НАФТОВИК»: Касатов, Сухарєв, Пронін, Фесенко, Захаров, І.Толстов, 46), Азарченко (ОХРІМЕНКО, 27), Харченко-Жуковський (А.Толстов, 79), Михно (Курбатський, 83), .Артеменко (Теслик, 64), Корощенко, Грачов. Тренер: Вас.Єрмак.
«ВЕРХОВИНА»: Ульченко, Дідик, Якубик, Герич, Гогаладзе, Кулаєв, Українець, Когутич, Горобець, Міщенко, Лукащук. Тренер: В.Ходукін.
Голи: Захаров – 32, ОХРІМЕНКО – 62, І.Толстов – 81 – Дідик – 40. Попередження: Якубик.
Футзал
«Пента-трик» Романа ТЕТЯВКІНА, «покер» Павла РОМАНА,
«хет-трик» Романа СОВЕНКА
і подарунок Михайлу ОХРІМЕНКУ на День його народження
Результативною грою відзначили ветерани вікової категорії 40 + матчі другого туру Відкритого чемпіонату Сум з футзалу. На трьох вони забили 28 м’ячів.
«СТАРТ» – «ПАРИТЕТ» -0:9.
Дебют «стартівцям» відверто не вдався. Після першого тайму було вже -0:4. На останній хвилині зустрічі вони могли розмочити рахунок, але не реалізували «дабл-пенальті». «Хет-триком» відзначився Роман СОВЕНКО. Не падайте духом, пацани, ваші перемоги попереду!
«БІНГО» – «БАРСА» – 2:9.
«Барсівці» швидко створили перевагу у два м’ячі, які забив Володимир ЛЮТОВ. Також швидко суперник відігрався після ударів Миколи ПРИВАЛОВА і Євгена ВОВЧЕНКА. Гол останнього був несподіваним для суперників, який він надіслав у ворота ударом з центра майданчика. До перерви Павло РОМАН вивів «Барсу» вперед (3:2). Здавалось, після відпочинку знову буде бій. Але цього не сталося. «Бінгівці» втратили гру і стали пропускатися помилок. В ударі був Павло РОМАН, який завершив матч з «покером». На увагу заслуговує м’яч, який надіслав у ворота «Бінго» Павло ЗАХАРОВ. Він це зробив потужним ударом з дальньої відстані.
-Минулого року ми були дебютантами і не виграли жодного матчу, – говорить граючий тренер «Бінго» Костянтин ГАЛЕНКО. – До старту помітно оновили склад в надії, що цього річ створимо суперникам конкуренцію, здобудемо свою першу перемогу і посядемо місце ближче до призової трійки. У цій зустрічі забракло зіграності і впевненості, однак сподіваюся – у наступних поєдинках продемонструємо кращу гру.
«УКРАЇНА» – «ДЕМЕТРА» – 6:2.
Героєм зустрічі став Роман ТЕТЯВКІН. Він відкрив рахунок і поставив переможну крапку на 5-у своєму м’ячі. Вартують уваги майстерно забиті два останні. Один спрямував у ворота після індивідуального слаломного проходу, а інший – надіслав у «дев’ятку» після потужного удару з центра майданчика.
-Цю перемогу команда присвячує своєму старшому гравцеві Михайлу ОХРІМЕНКУ, у якого у понеділок День народження, – сказав президент ФК «Україна» Дмитро КРУГЛЯК. – Ми бажаємо йому перемог у житті і у футзалі!
Після двох турів, набравши 6 очок, «Україна» одноосібний лідер, а Роман ТЕТЯВКІН на чолі списку кращих бомбардирів, на рахунку якого уже 6 м’ячів із 10 командних. Рекорди Романа: 6 м’ячів у матчі «Азарт-2007» – «Авангард» – 3:13 і 45 м’ячів за сезон.
На знімку: у боротьбі за м’яч – Роман ТЕТЯВКІН ( у синій формі).
Знай наших!
Артем забиває в «Євробусі»!
Вихованець сумського футболу , один з кращих бомбардирів українського футзалу Артем ФАРЕНЮК продовжує забивати в Екстракласі чемпіонату Польщі. Він продовжує свою кар’єру у команді «Євробус» з Перемишля.
НА ЙОГО рахунку вже 7 влучних ударів. Останні два він зробив у черговій зустрічі в м.Бельсько-Бяла з місцевим «Рекордом». Артем відкрив і закрив рахунок на користь своєї команди. 5:4 – на користь «Євробуса». В активі сумчанина ще й «гірчичник».
Після 13 турів «Євробус» розділяє 2-3 місця із «Любавою» з однойменного міста, у яких по 32 очки. Очолює перегони «П’яста» з Глівіце, випереджаючи суперників на 3 пункти.
Після завершення регулярної частини 8 кращих команд із 16 виходять до чвертьфіналу і продовжать боротьбу за нагороди.
14 матчів – 1 гол
«Лехія» із Гданьська, якій київське «Динамо» передало в оренду уродженця Конотопа Антона ЦАРЕНКА, завершила осінню частину чемпіонату Польщі в Екстракласі.
НА СВЄМУ полі вона перемогла аутсайдера перегонів «Шльонськ» із Вроцлава – 1:0. Антон перебував у грі до 63 хвилини.
Після 18 турів «Лехія» набрала усього 14 очок і перебуває на передостанньому, 17-у місці. Замикає турнірну таблицю «Шльонськ», у якого на 4 пункти менше. А очолює перегони , набравши 38 очок, «Лех» з Познані.
Наш земляк провів 14 матчів і забив 1 м’яч.
Герой туру розчарований
У заключному турі першого етапу першолігового чемпіонату України футболісти сумської «Вікторії» на своєму полі… у Черкасах впевнено обіграли команду «ЮКСА» -5:1. Героєм протистояння став Максим ЄВПАК, який забив 2 м’ячі і зробив 2-і результативні передачі.
АЛЕ це не допомогли команді – «Вікторія» не вийшла до чемпіонської групи, посівши 5 місце. Забракло 5 очок.
– На 73-й хвилині після подачі Лебеденка ви пробили головою у дальній кут і забили свій другий гол у матчі. Наскільки комфортно почуваєтеся у боротьбі на другому поверсі чи це все ж не ваша сильна сторона?
– Вважаю, що кожен нападник має вміти грати на другому поверсі, – сказав Максим в інтерв’ю прес-службі ПФЛ/ – Хоча це і не є моєю сильною стороною, але намагаюся прогресувати. На кожному тренуванні приділяють цьому велику увагу.
– Дубль та зароблений пенальті. Можна сказати, що за останній час це ваш найкращий матч? Загалом задоволені своєю грою в осінній частині сезону?
– Дійсно, це був мій найкращий матч, але межі досконалості не існує. Сподіваюся, що навесні гратиму ще краще, хоча в цілому собою задоволений. Були епізоди, де міг зіграти більш вдало, але не вийшло…
– Команда у цьому матчі забила рекордну для себе кількість голів – п’ять. Очікували від себе такої результативності?
– Такої кількості голів від себе не очікували. Ми налаштовувалися на перемогу і щасливі, що змогли набрати три очки. Реалізацією у матчі проти ЮКСА задоволені.
– Вікторія вийшла до чвертьфіналу Кубка, але не пробилася до чемпіонської групи. Як оціните цю частину сезону для команди? Більше позитиву чи негативу?
– Перед нами стояло завдання кваліфікуватися до чемпіонської групи і ми розчаровані тим, що не змогли завершити цю частину сезону в топ-4. Вважаю, що все ж наша команда прогресує і додає з кожною грою. Налаштовуватимемося на весняну частину сезону, щоб своїми результатами радувати вболівальників.
ПФЛ оприлюднила календар ігор «Групи вибування». Перший матч «Вікторія» проведе 6 квітня наступного року у Хмельницькому з «Поділлям».
Сторінки історії
Від «Чайки» до «Вікторії»
Команді «Вікторія» із Семенівки наразі Роменського району (раніше Липоводолинського) належить унікальне досягнення. Впродовж 6 сезонів поспіль вона вигравала чемпіонат і 7 разів – Кубок району, а в 1998 році «прописала» у селі призи усіх змагань. Про кроки розвитку і становлення команди дізнаємося від літописця історії місцевого футболу, його ветерана Миколи КЛЮСА.
-Багато чого про зародження футболу у Семенівці мені розповів уродженець села, колишній командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ, генерал-лейтенант Микола ГРИЦЕНКО, який стояв біля витоків команди, – говорить Микола Миколайович.- Це було на початку 60-х років минулого століття. Молодь Семенівки разом із ровесниками навколишніх хуторів надумала створити футбольну команду. Вчитель фізкультури Іван КИРИЧЕНКО підтримав починання юнаків і організовував для них змагання.
Для воріт не було поперечини. Вихід знайшли швидко, з’єднавши стійки мотузкою. Після першого дня стовпи кудись зникли, їх просто було спиляно. Підозра впала на діда Лукаша, який напередодні обіцяв «підкласти міну», мовляв, йому ніде випасати кіз. Після цього бокові стійки забирав додому один із гравців, який проживав поруч.
Роль тренера і капітана виконував Микола ГРИЦАЙ. Він займався підготовкою гравців і команди, організовував товариські зустрічі. Перша гра відбулася у неділю, 11 листопада 1962 року із командою села Перетічки Недригайлівського району. Перемога – 2:1 стала першим здобутком в історії поки що безіменної команд. Голи забили Григорій ВЕРТІЙ і Микола ГРИЦАЙ. Грали семенівці за системою 1-3 -2 -5, як вичитав у книзі тренер команди.
Піонерами того складу були: воротар Петро ПАРХОМЕНКО, захисники – Олексій КАЖАН, Григорій ВЕРТІЙ, Микола Кравченко, півзахисники – Іван РІШНЯК, Яків УДОВИК , нападники- Володимир КАЩА, Михайло ЛИСТОПАДНИЙ, Микола Поярков, Микола ГРИЦАЙ і Михайло УДОВИК. На лаві запасних їх підтримували Володимир ГРИЦАЙ, Микола ВЕРТІЙ та Іван КАРАБУТА. Тоді і з’явилася перша назва команди. Вона була символічною – «Чайка». Перші бутси придбав Микола КОВАЛЕНКО. Їх він замовив через пошту у столиці СРСР, заплативши 27 (!) карбованців. Ціна шокувала його батька, але відступати було вже нікуди і він погодився заплатити таку чималеньку на той час суму.
Згодом «Чайку» перейменували на «Колос». Семенівці були одними з перших у районі, хто вийшов на обласний арену. Дебют відбувся у розіграші Кубка облради ДСТ «Колос». До Краснопілля на зустріч з «Явором» добиралися на відкритому автомобілі у супроводі дощу 3 години. Поступилися мінімально – 1:2.
Часто згадували ветерани товариську зустріч вдома із футболістами Московського, яка завершилася з хокейним рахунком на користь гостей – 8:4.
Першого результату добилася тоді команда місцевих школярів. У 1983 році юнаки взяли участь в обласних змаганнях на приз клубу «Шкіряний м’яч». На попередньому етапі виграли у недригайлівців (2:1) і роменчан (2:0), а на фінальному етапі у Конотопі поступилися господарям )0:3) і охтирчанам (2:5).
Через деякий час «Колос» став «Факелом». Він виграв чемпіонат району і Кубок закриття сезону. А коли в сім’ї Михайла ГРИЦАЯ народилася донька, її назвали Вікторія. І хтось із гравців запропонував назвати команду її іменем. Ось так уже 32 роки вона грає під такою назвою.
У 1986 році «Вікторія» спробувала свої сили у розіграші Кубка і чемпіонаті облради ДСТ «Колос». У кубковому турнірі вибули з боротьби вже після першого матчу, поступившись «Променю» з Яструбеного Білопільського району (1:2). У чемпіонських перегонах виграли груповий етап. «Вікторія» – «Лебідь» (Лебедин) – 1:2, 2:2, -»Колос» (Тростянець) – 0:6, 4:2, – «Кристал» (Низи) – 0:0, 4:5. Перемога, нічия і 6 поразок за різниці м’ячів 15 – 22 – цього вистачило, аби по завершення фінального етапу посісти у підсумку 6 місце.
Після цього – а це вже майже 40 років – «Вікторія» виступала у чемпіонаті району, де тричі підкорювала футбольний Олімп.
У різні роки в команді грали футбольні династії ВЕРТІЇВ, чотири брати БАБЕНКИ, по троє – КУРИШКІВ і і ШВЕЦІВ. У футболу Семенівки міцне коріння.
Свого часу міні-футболом захоплювалися і дівчата місцевої школи.
ФОТО з АРХІВУ. 1989 р. «Факел»- чемпіон району.
Нижній ряд (зліва направо) – Василь Корнієнко, Олександр Пархоменко, Віктор Бабенко, Володимир Вертій і Олександр Куць.
Верхній ряд (зліва направо) – Микола Пархоменко, Ігор Бабенко, Михайло Грицай, Віктор Голодний, Станіслав Сова і Сергій Шевцов.