Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

“ФутТайм” від Григорія М.Реви

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ». Випсук 181.

У випуску:

— Хто і коли із футболістів народився. 

— У ветеранів – Дні народження. 

— Чемпіонат Сум: «Барса» чи «Україна»?

— До ювілею охтирського «Нафтовика».

— Юнаки Сум і Шостки змагаються за нагороди.

 

Календар  

У березні народилися…

 

2 березня 1939 р. – Володимир БОЙЧЕНКО.

2 березня  1980 р. – Андрій КАЛИНЕНКО.

2 березня  1989 р. – Сергій РЕТУШНЯК.

4 березня 1975 р. – Павло БАСОВ.

5 березня 1957 р. – Сергій МИРВА.

5 березня 1962 р. – Віктор ЯІЧНИК.

5 березня  1966 р. – Ігор ЗАГОРУЛЬКО.

5 березня  1969 р. – Олексій ГРАЧОВ.

5 березня  1975 р. – Сергій РУДЕНКО.

7 березня 1961 р. – Василь САРАЄВ.

9 березня 1972 р. –   Іван КОЦУБА.

9 березня 1980 р. –  Олександр РУДНЕВСЬКИЙ.

9 березня  1986 р. – Олег ЄРМАК.

10 березня 1958 р. – Віталій МАТЛАШ.

11 березня 1985 р. – Вадим ПІВНЕНКО.

12 березня 1967 р. – Вадим КОЛЕСНИК.

13 березня 1965 р. – Андрій МАТЮХА.

15 березня 1983 р.-  Віталій КОЛЕСНИК.

16 березня 1969 р. –  Павло ФЕСЕНКО.

17 березня 1972 р.-  Володимир БОГАЧ–молодший.

19 березня 1926 р. – Віталій ГОЛУБЄВ.

19 березня 1993 р. – Станіслав СМОЛЯК.

20 березня 1961 р.  – Геннадій СВІРСЬКИЙ.

21 березня 1971 р – Геннадій СТРІЛЯНИЙ.

22 березня 1979 р. – Сергій СТРАШНЕНКО–молодший.

23 березня 1945 р. – Володимир ПОПОВ.

25 березня 1970 р. – Сергій ХІМЧЕНКО.

26 березня 1980 р. – Роман СОВЕНКО.

27 березня 1978 р. – Микола ГАРМАШ.

31 березня 1975 р . – Сергій СНИТКО.

 

  Курсивом виділено  ювілейні Дні народження.

 

Вітання 

Сергій ГОРОХ:  «Нафтовик», «Явір» і  «Слов’янець»

 

    У цих командах  області пройшла його кар’єра. Із 10 сезонів, проведених  на професіональному рівні, 6  відіграв  за охтирський «Нафтовик». З ним виступав  у чемпіонатах СРСР і України.  1991 рік став знаковим не лише в історії команди, а і в кар’єрі півзахисника.  26 лютого   Сергій Михайлович  відзначає вже 56-й День свого народження.

 

    

 

      ФОТО з АРХІВУ.  «Нафтовик» – 1992. Сергій ГОРОХ у нижньому ряду – третій ліворуч

 

ПРО себе Сергій заявив, коли ще навчався у Львівському  спорт інтернаті. Двічі поспіль разом з командою  цього навчального закладу  вигравав  золоті медалі  всеукраїнського чемпіонату  серед юнаків.

У 17 років дебютував  в охтирському «Нафтовику», який впевнено  виступав  у Другій лізі чемпіонату СРСР. Вперше вийшов на поле  6 квітня у  1986 року  у домашній зустрічі з «Поділлям». А лік голам відкрив  у  протистоянні  з «Буковиною» (4:0)  26 серпня. За 2 сезони  провів 69 матчів, в яких відзначився 5-а влучними ударами.

Найуспішнішим у кар’єрі  молодого гравця був 1991-й рік, в якому  команда з берегів Ворскли  вперше завоювала золоті медалі останніх  всесоюзних перегонів. 48 матчів у чемпіонаті і 10 – у розіграшах Кубків СРСР та УРСР, 7 забитих м’ячів – таким був здобуток Сергія в тому «золотому» сезоні.  У зустрічах із «Чайкою»  і «Карпатами»  він  забив 3 м’ячі із 6, які стали вирішальними для охтирчан.

В активі –  ще 4 матчі  у розіграші Кубка СРСР  – з ризькою «Пардаугавою»,  «Дніпром» з Могильова і київським «Динамо».

Знаковим у біографії для Сергія  став Перший, весняний чемпіонат України-1992, коли він разом з «Нафтовиком» дебютував у Вищій лізі. Виходив на поле  у 8-и матчах  і відзначився  м’ячем, який забив одеському СКА

У 24 роки залишив  Охтирку і  продовжив грати  за аматорські команди. За два сезони повернувся знову на професіональний рівень. Підсилив склади краснопільського «Явора» і конотопського «Слов’янця», які були учасниками  національного чемпіонату. У 70  матчах 4 рази добивався успіху.

Після 3-х сезонів Сергій  ще кілька років виступав за аматорський «Нафтовик-2» в обласних змаганнях, став  призером чемпіонату і володарем Кубка. Продовжив себе у футболі, працюючи  вже дитячим тренером.

За свою  кар’єру на професіональному рівні Сергій ГОРОХ  провів 253 матчі  і забив 21 м’яч.

 

МАТЧ  з ІСТОРІЇ.

     Чемпіонат СРСР-1991.  Друга ліга. «НАФТОВИК» (Охтирка) – «ЧАЙКА» (Севастополь) – 3:1.  14 червня. Стадіон «Нафтовик». 3500 глядачів.

    Склад «НАФТОВИКА»:  Прохоров (Симакович,86), А.Єрмак, Яічник (Матвейченко, 62), Єрмохін (Задорожний, 30),  Сухарєв, Фомін (Юданов, 72), Попович, Шуршин (В.Єрмак, 80), ГОРОХ, Тимченко, Липинський.

    Голи: ГОРОХ (47, 54), Задорожний (68) – Дзюбенко (83).

 

Ігор САЛІВОН:

 Піонер роменського «Рятувальника»

     Футзал  у Ромнах  піднявся  на нову орбіту свого розвитку,  коли  місцевий «Рятувальник» вийшов на професіональний рівень і  почав грати у чемпіонаті України. Піонером створення команди був  Ігор САЛІВОН, знайшовши  підтримку  у керівництва  Міжрегіонального  центру швидкого  реагування ДСНС України.  Цьогоріч  команді  виповнюється  17 років. А 27 лютого його граючий тренер  відзначає свій 42-й День народження.

 

 

 

Ігор САЛІВОН: -Знайомтеся, майбутні «зірки» роменського «Рятувальника».

 

ВІД першості міста – до Екстра-ліги чемпіонату України – таким був шлях «Рятувальника» до визнання. Грати на обласному рівні  роменчанам було не складно, а ось коли тренер вирішив спробувати  у національному чемпіонаті,  довелося, як кажуть, пройти «вогонь, воду і мідні труби».

Адже команда грала  в основному своїми вихованцями, у яких не було  досвіду виступів на професіональному  рівні. Виняток складали брати РАДЧЕНКИ, яким вдалося пограти в еліті  українського футзалу. Згодом  в команду влилися  Сергій ТКАЧЕНКО, Валерій ГАВАН, Валерій КАРАЦЮБА та інші. Деякий час захищав ворота Олександр СІРІЦЬКИЙ – наразі гравець збірної України. Вони помітно  урізноманітнили командний  малюнок  гри. Не псував каші на майданчику і  граючий тренер, маючи за плечима певний  ігровий досвід футболіста. Свого часу пограв  у білоцерківській «Регонді-2»  і місцевому «Електроні».

За цей час «Рятувальник»  зіграв не одну сотню матчів. Вболівальники мали можливість спостерігати за грою кращих команд України. І хоча  не завжди вдавалося вигравати, але  команда не здавалася. В її активі кілька  сенсаційних  перемог, як приміром, над  «Кардиналом» (2:1), «Соколом» (4:0), «Ураганом» (2:1), вихід до  півфіналу розіграшу Кубка України, де роменчани поступилися «ХІТу».

Проте  через  загострення воєнної ситуації в області,  команда  взяла тайм-аут. Але  Ігор   продовжує тренувати  юнаків клубної  академії, які впевнено почуваються  на змаганнях різних рівнів. Цього року вони  змагаються у чемпіонаті України  Ю-15, перебуваючи  на 6-у місці серед 10 команд.

З багатьох матчів, зіграних «рятувальниками», виділяються голепадні  дербі  із студентами СумДУ. У 2016 році  у Ромнах суперники розіграли своєрідний трилер, забивши на двох 15 м’ячів (9:6 – виграли  господарі).  Ігор САЛІВОН  поставив ударну крапку. Андрій АНЦИБОР довгою діагональною передачею вивів  граючого тренера на побачення з воротарем і він без особливих проблем  пробив голкіпера.

Драматичною виявилася зустріч наступного сезону в Сумах.  Гості  вигравали – 3:0,  5:3, а на останніх хвилинах  вже поступалися  –  5:6. Виручив воротар Юрій КОЗАЧЕНКО. У кількох матчах він набив  ногу, підключаючись до атак. І цього разу за лічені секунди до фінального свистка  врятував команду від поразки (6:6), забивши  свій 5-й гол у кар’єрі. Наразі Юрій грає у чемпіонаті Польщі.

За 14 років «Рятувальник» зібрав чималу колекцію нагород. Зокрема  у національних перегонах  ставав срібним  призером у Першій лізі і бронзовим – у Другій, тричі  здобував  Кубок ДСНС України, стільки ж разів  вигравав звання чемпіона  облради ДСТ «Динамо»,  був фіналістом  розіграшу Кубка  МВС України тощо.

А яким тренер бачить перспективи  клубу  за кілька років? За його словами, все  залежать від  розвитку  інфраструктури. Через проблеми із залом  футзалісти не мають змоги повноцінно тренуватися, підвищувати свою майстерність, а відтак на високому рівні проводити домашні зустрічі. Певні незручності  мають і вболівальники. Тренер сподівається, що з часом  цю проблему буде вирішено і «Рятувальник»  продовжить свої виступи на всеукраїнському  рівні.

 

  Микола КОРЖ: 42 роки у воротах

 

Він четвертий у рейтингу  футбольних довгожителів дружбівського «Факела». Зняв воротарські рукавиці  у  47 років.  Його  називали місцевим Бобровим, бо  паралельно грав ще і в хокей з шайбою, захищаючи ворота місцевої і конотопської команд до 57-и років. Загальний футбольний стаж – 32 роки.  За свою команду  провів 259 матчів і забив  11 (!) м’ячів. Ще більше відіграв  за інші колективи, коли навчався і служив в армії. У підсумку  це склало 786 поєдинків.

    Грав впевнено, добре діяв на виходах, вміло обирав  місце у воротах – розповідали ветерани  дружківського футболу.

    27  лютого  гвардійцю  «Факела» виповнюється  64 роки.

 

                 

 

                         ФОТО З АРХІВУ. Політ воротаря Миколи КОРЖА.

 

     1-й матч. 22 серпня  1976 р. Чемпіонат області серед команд  Другої групи.  «КОЛОС» (Дружба) –  «КОЛОС» (Береза) – 8:0. Вступив у гру на 79 хвилині 15-річним  юнаком.

                                     Знакові роки, матчі і м’ячі.

 

     1981 р. Разом з «Факелом» дебютував у Першій групі  чемпіонату області (9 місце).

«ХІМІК» (Шостка) – «ФАКЕЛ» – 3:1. На 22-й хвилині парирував пенальті.

«АРМАТУРНИК» (Кролевець) – «ФАКЕЛ» – 0:0. На 18-й хвилині парирував пенальті.

«ФАКЕЛ» – «ІСКРА» (Дружба) – 3:2. Товариська зустріч.  На 84-й хвилині забив переможний м’яч.

«ФАКЕЛ» – «СВЕМА» (Шостка) – 2:0. Грав у полі. На 24-й хвилині закріпив перемогу.

«ФАКЕЛ» – «ДРУЖБА» (Конотопський район) – 3:1. 1/8 фіналу розіграшу Кубка,  присвяченого  40-річчю партизанського руху на  Сумщині. Як гравець, на 29-й хвилині забив м’яч.

«КОЛОС» (Середина Буда) – «ФАКЕЛ» – 0:4. Товариська гра.  На 64-й хвилині реалізував  пенальті.

   1982 р. (11 місце)

«ФАКЕЛ» -«АВАНГАРД» (Глухів) – 4:1.На 81 –й хвилині відбив  пенальті.

Першість  облради ДСТ «Колос» . «ФАКЕЛ» – «КОЛОС» (Глухів)- 4:0. На 26-й хвилині Микола КОРЖ і Анатолій  ЛЯХНИЦЬКИЙ не забили пенальті.   «ФАКЕЛ» – «ЦУКРОВИК» (Вороніж)  4:0. Забив м’яч з пенальті на 61-й хвилині.

1985 р. (8 місце).

Фінал Кубка району.  «ФАКЕЛ» – «ХІМІК» (Ямпіль) – 4:0.  Парирував пенальті  на 15-й хвилині зустрічі.

Повторний фінальний матч першості облради ДСТ «Колос». «ТРАКТОР» (Лебедин) – «ФАКЕЛ» –  1:0, по пенальті – 7:6.  КОРЖ не забив пенальті.  Перший матч – 0:1.

«СІЛЬГОСПТЕХНІКА» (Ромни) –  «ФАКЕЛ» – 4:0.  КОРЖА визнано кращим гравцем у складі  команди.

1986 р. (7 місце).

«ТРАКТОР» (Лебедин) – «ФАКЕЛ» – 0:1. КОРЖ парирував пенальті.

«ХІМІК «(Ямпіль) –  «ФАКЕЛ» – 1:6. На 90-й хвилині  з  пенальті забив м’яч.

«СПАРТАК» (Охтирка) – «ФАКЕЛ» – 4:0. Парирував пенальті.

     1989 р. 27 травня. Товариська зустріч «ФАКЕЛА» з ветеранами київського «Динамо», яку виграли гості -261.

Свого  часу  Миколу запрошували   до команд майстрів сумського «Фрунзенця» і охтирського «Нафтовика». Чому не склалося?

-У сумчан готувалися 4 воротарі, зайвим був один.- згадує Микола Олександрович.-  На мене тренери, схоже, не розраховували, бо  надходив час  йти до армії. За «Нафтовик» зіграв 2 зустріч  із 5-и на турнірі в Москві. Але в команді відбулася зміна тренерів. Новий прийшов зі своїми гравцями. Але в нього нічого не вийшло.  А пограти на високому рівні дуже хотілося. Хто тоді не мріяв про великий футбол?  Компенсувалося це, я вважаю, успішною грою і виступами  в обласних змаганнях і турнірах

 

      259-й, останній матч Микола КОРЖ зіграв  18 жовтня 2008 року  у Лебедині, де «Факел»  поступився «Лебединцю» – 3:8.

Окрім «Факела», впродовж 18 років захищав ворота конотопського «Рефрижератора» (навчався у місцевому технікумі),  «Харчовика» з Попівки, «Будівельника»  Кизил-Ординської області Казахстану (служба  в армії),  сумського «Маяка» (навчався в педінституті), охтирського  «Спартака», команд сусідньої області Росії.

ДОСЯГНЕННЯ. Чемпіон області, володар  призу «Робітничої газети» –  у рамках першості у України серед команд  виробничих колективів,  бронзовий призер чемпіонату Кизил-Ординської області,  переможець  серед команд  «Украгробурякоцукропрому» і  обласних  сільських ігор молоді.

 

          ФОТО З АРХІВУ. 

           Микола КОРЖ (у верхньому ряду – другий ліворуч) у складі студентської команди  «Маяк» – чемпіона області 1988 року.

 

Був  неодноразовим призером чемпіонату  області з хокею. .До речі, першу відзнаку отримав у 14 років на  Всеукраїнському фіналі клубу «Золота шайба» Ю-14, де Миколу було названо кращим воротарем.

.       З 2010 року  Микола КОРЖ працював тренером  команди. Під його  керівництвом дружбівці посіли 4-е місце, поступившись двома очками  «Укрнафті» з Охтирки, а наступного року  вперше виграли чемпіонат  області серед команд Першої груп.

 

Валерій ДЕРИПАСКІН: Ніколи не зупинявся на досягнутому

 

     Він  єдиний  гравець  в історії  сумської команди майстрів «Спартак» /«Фрунзенець», який  виступав  у  класі «Б» і  Другій лізі чемпіонату СРСР  впродовж 11  років і провів майже 400 матчів і забив 2 м»ячі (один у власні ворота).

     А ще  добре  грав  у хокей з м”ячем і шайбою. Вже у 15 років був у  команді машинобудівного заводу  став  бронзовим призером чемпіонату УРСР.  Але гору взяв футбол. 28 лютого  ветеран  футболу  виповнюється вже 76 років!

                

         ФОТО з АРХІВУ.

       1966 р. У групі підготовки «Спартака»  разом з Михайлом ФОМЕНКОМ.

 

        -З  ВАЛЕРІЄМ ми познайомилися у групі підготовки  «Спартак», з якою працював  Сергій ОРЛОВ, – згадує екс-гравець  нашої команди  Валерій КАТКОВ. –  Хороші були тоді юнаки, які у 1966 році  успішно влилися в основну «Спартака»: Михайло  ФОМЕНКО ( він виступав у парі з Деріком- так футбольне псевдо мав Валерій), Володимир  СТЕЦЕНКО  та інші.

З кожним сезоном впевнено почувався на позиції центрального захисника  Валерій ДЕРИПАСКІН.  Він добре знав свій рівень можливостей і ніколи  не намагався  щось придумувати надзвичайне.  Завдяки цьому  рівень  його надійності був високим.

І в тому у 1968 році «Спартак» посів друге місце у своїй зоні, а наступного сезону її виграв, ставши  бронзовим призером  «Фіналу шести» і здобув путівку до  Другої групи класу «А», чимала заслуга  захисників команди. Але дебют  на вищому рівні був провальним, він продовжив грати у новоорганізованій Другій лізі.  Через 4 роки  сумчани ще раз могли підвищитися у класі, але Федерація футболу УРСР в останній момент включила  сумчанам «червоне світло».

Сезон 1977 року  став останнім у професіональній кар’єрі Валерія  ДЕРИПАСКІНА. Пішов  з команди, бо  не знаходив з головним тренером  спільної мови, зокрема в питаннях підготовки і комплектування складу. Хоча міг ще пограти років до 35…

-Мені запам’ятався  домашній поєдинок із полтавським «Колосом»,- згадує майстер спорту СРСР Борис ШУРШИН. – З двох чудових передач Валерія  я і Валерій ЖИЛІН забили по м’ячу, які у підсумку принесли нам  важливу перемогу – 3:2.

   З інтерв’ю з Валерієм ДЕРИПАСКІНИМ.

         -Окрім кубкового матчу з «Кайратом»,  які ще пам’ятні для вас?

-Багато їх було.  З болгарськими командами вищої ліги, перемога над першоліговою «Таврією» (2:1) у фіналі турніру «Кримський пролісок»,   виграш Кубка Дружби, нічия (1:1) з основою московського «Спартака», а також товариські матчі із зірковими ветеранами  футболу –  Валерієм ЛОБАНОВСЬКИМ,  Володимиром ФЕДОТОВИМ,  Геннадієм ЄВРУЖИХІНИМ, Ігорем НЕТТО,  Альбертом ШЕСТЕРНЬОВИМ, Анзором КАВАЗАШВІЛІ та іншими.

 -Ви забили 2 м’ячі. Не забули коли і кому?

-У 1971 році допоміг київському  СКА зіграти внічию (1:1), зрізавши м’яч у свої ворота, а за  два роки відзначився у Вінниці з «Нивою». І хоча  ми поступилися,  але гол вийшов класним. М’яч з кута штрафного майданчика  прямо у дальню «дев’ятку» влетів.

   -На вашу думку, яка команда потрібна  Сумам?

-Своя, основу якої  складали б вихованці місцевого футболу, скажімо ФЦ  і ліцею  «Барса»,  а не «парашутисти». Я, як і більшість, впевнений, вболівальників  хочуть бачити своїх юнаків, а не іногородніх заробітчан.  Треба не боятися доручати   і своїм тренерам. Тоді  в Сумах буде КОМАНДА, а не своєрідна збірна солянка з усієї України

     -Яким девізом ви користувалися у житті і футболі?

-У житті – не зупинятися на досягнутому, у футболі –  грати просто і надійно. Так учив нас Олександр  СЕРБІН.

  

      МАТЧ з ІСТОРІЇ.

     Чемпіонат СРСР 1969 р.  Клас «Б». Ураїнська зона.  «СПАРТАК» (Суми) – «ТОРПЕДО» (Бердянськ0 – 1:0. 28 травня.  Стадіон «Спартак».

«СПАРТАК»: Кисельов, Коркін, Морозов,  Фоменко,  Воронько, Медведєв, ДЕРИПАСКІН,  Богач, Ващенко,  Кисляков, Козлов. Старший тренер О. Сербін.

      «ТОРПЕДО»: Полугорбатов, Тулінов, Неверов, Третяк, Кіса, Грищенко, Петренко,  Науменко, Хворостін, Гриценко, Іщенко.  Старший тренер В. Соловйов.

      Гол: Ващенко.

 

Дати     

Три ювілеї «Нафтовика»

 

    45 років тому (наприкінці лютого  1980 р.) за підтримки  палкого вболівальника футболу, начальника Охтирського  НГДУ  було створено футбольну команду «Нафтовик».

 

      ДЕБЮТ  її відбувся у  розіграші Кубка міста. У фіналі  гравці  в серії післяматчевих пенальті (після – 1:1) поступилися місцевому «Спартаку» – на той час одному з лідерів  обласних  змагань.

Новостворена команда вперше спробувала свої сили у товариському матчі з дублерами команди майстрів – сумського «Фрунзенця», який виступав у Другій лізі  чемпіонату СРСР. Перемога була  за охтирчанами (2:0).  Це був  своєрідний подарунок вболівальникам до  Дня міста.

Під керівництвом  граючого тренера Валерія ДУШКОВА  «нафтовики» переможно  виступили  в першості облради ДСТ «Авангард» і на фінальному етапі, де розігрувалися путівки до  Першої групи обласного чемпіонату.  Забивши 11 м’ячів із 20 командних, Анатолій ЄРМАК отримав приз  кращого  бомбардира.

У 1981 році «Нафтовик» посів 2-е місце  в  чемпіонаті  і  став  фіналістом розіграшу Кубка області, де поступився  сумському «Ливарнику» – 1:3.

 

 

             ФОТО з АРХІВУ. 1980 р.

           «Нафтовик» і «Спартак» перед фінальним матчем розіграшу Кубка міста.  На жаль, фото пошкоджене і в єдиному екземплярі .

 

     1982 – 1985 рр.

40 років тому охтирчани   виграли  чемпіонаті УРСР серед КФК. Це вдалося зробити лише з четвертої спроби  ( поступилися  переможцям 1-2 очками). Так команда овернула  області місце у Другій лізі чемпіонату СРСР, яке у 1983 році  втратив сумський «Фрунзенець».   3-и сезони поспіль  охтирчани  здобували   Кубок області.

Першість УРСР серед КФК: 63 матчі, +42, = 6, – 15, м’ячі  109 – 64.

    1986 – 1991 рр.

Впродовж 6-и років  «нафтовики»  виступав  у Другій лізі.Вперше взяли участь  у розіграші Кубка СРСР ( у Кишиневі поступився «Ністру» – 1:2).

35 років тому  охтирчани  дебютували у розіграші Кубка України серед команд Другої ліги.  У півфіналі  програли «Темпу»  (2:1 і 1:3). Наступного  сезону дійшли до фіналу. За підсумкам двох матчів  зазнали навдачі від «Полісся» ( 3:1 і 0:4).   Кращим бомбардиром  кубкових перегонів став Вадим КОЛЕСНИК (7 м’ячів). Він був  першим гравцем в історії «Нафтовика», якого  включили до списку 22  кращих футболістів України.

1992 -2018 рр. «Нафтовик» став  учасником Першого  весняного незалежного чемпіонату України – 1992 у Вищій лізі.  Проте дебют, як іще одного разу (2007/2008), не вдався. Охтирчани були переможцями і двічі бронзовими призерами  першолігових перегонів  і переможцями  друголігових, 4 рази  виходили до  чвертьфіналу розіграшу Кубка України.

У  КУ-1992 Вадим КОЛЕСНИК, забивши 5  голів, був другим у списку кращих бомбардирів, у чемпіонаті сезону 1992/1993 посів 5 місце з 11-а м’ячами.

На жаль, сезон 2017/2018  став останнім у 39-річній історії «Нафтовика».

 

    За 33  сезони виступів на професіональному рівні «Нафтовик» провів 1298  матчів. 574  виграв, 311 завершив унічию, у 413 поступився суперникам за різниці м’ячів 1738 – 1353.  

    12  років  команду тренував Валерій ДУШКОВ, під керівництвом якого   вона стала чемпіоном СРСР  Другої ліги Української  зони  і  вийшла до Вищої ліги  чемпіонату України

 

Турніри 

 «Золото»  наших «дідів»

 

За участю 7 команд у місті Лева провели  дебютну  відкриту першість Львівщини з футзалу серед ветеранів  вікової категорії 70 років і старші.

 

У СКЛАДІ   чернігівської «Десни» виступали представники  нашої області – сумчанин  Михайло ЖОГЛО і конотопчанин  В’ячеслав ФІЛЬОВ.

 

 

Додому наші ветерани повернулися  з Кубком переможців.  У групі вони  зіграли внічию з двома  представниками Львівської області  (по – 1:1) і  завдали поразки львівській «Енергії»- 2:0. У півфіналі  виграли  у ровесників  із закарпатського  села Коритняни –  2:1. Не було особливих проблем  у «деснянців» і у фінальному матчі з уманським «Базисом». Для перемоги вистачило і двох «сухих м’ячів.

Для представників Сумщини – це не перша перемога на всеукраїнському рівні. Молодці!

 

Знай наших!   

І «Суми», і «Барса» уже з медалями

 

    В Ужгороді  першолігові команди провели матчі 2-го туру чемпіонау України з футзалу серед юнаків  Ю-17.

 

100-  відсоткового результпту добилися  учні КДЮСШ «Суми».Вихованці Юрія ІВАНОВА і Аолодима ЛАБЕНКА  обіграли київський «Ураган» – 3:0,  у принциповому дербі – ровесників шосткінської КДЮСШ «Барса» – 2:1, в якому усі м»ячі забили сумчани,  юнаків  ДЮСШ -4 з Луцька – 3:1 і футзалістів МДЮСШ з Нового  Бугу  Миколаївської області –  7:3. У цій зустрічі  відзначився Арсеній КОВАЛЬОВ, який забив 4 м»ячі.

 

Окрім матчу із сумчанами,  юнаки «Барси» втратили очко у зустрічі із СК «Боратин» з Волині. Основний час  вони завершили 2:2, в серії пенальті вправнішими були наші  юнаки.  У решті матчі щсткинці святкували перемоги: над  ДЮСШ-4  – 3:1 і київським «Ураганом» – 3:0.

Після 7-и матчів  продовжує лідирувати СК «Боратин», у якого 19 очок. На 2-е місце вийшли сумчани, на 3-у – шосткинці. У них по 16 очок. У найближчого переслідувача «Урагана» – лише 6.

У наступному турі, який розпочнеться 24 березня,  наші команди гратимуть з лідером.

У ТОП-10 кращих бомбардирів – 5  наших гравців:  Дмитро СТАВІНЧУК  («Барса») – 8,  Арсеній КОВАЛЬОВ  та Іван ДАНИЛО (обоє –  «Суми») -7 і 6 – відповідно, Артем МАСЮТА і Захар  КОРОБЕЙНИК (обоє -«Барса») – 5 і 4 – відповідно.

 

Чемпіонат  40+

«Бронза» у «Паритета»! Кому дістанеться «золото»?

 

    У передостанньому, 13-у турі Відкритого чемпіонату Сум з футзалу серед ветеранів 40+ визначився бронзовий призер. А переможець стане відомий в останній день змагань в очній зустрічі  «Барси» з «Україною», яким  напередодні суперники чинили гідний опір.

 

«ДЕМЕТРА» – «ПАРИТЕТ»-4:5.

Новоспеченому бронзовому призеру перемога далася  у напруженій боротьбі, який  по ходу зустрічі вів у рахунку з перевагою у два і три м’ячі. Переломною стала 37 хвилина, коли суперники забили 3 голи. Крапку поставив воротар «Деметри»  Олександр БОБОШКО. 2 голи у  «паритетівців»  забив Микола  ДОЦЕНКО.

«УКРАЇНА» – «БІНГО» – 4:2.

Що «українці» виграють – сумнівів не було, лише з яким рахунком? Суперник гідно протистояв, але команди  мали  різний  рівень майстерності. Двічі  у переможців  відзначився Дмитро КРУГЛЯК – один м’яч він надіслав у свої ворота.

«ОРІОН» – «БАРСА» – 2:5.

Перший тайм був за «оріонівцями» після ударів  В’ячеслава МАСЛЮКА  та  Івана ВЕЛЬБОЯ, які відзначилися на 13 і 14 хвилинах.  Після перерви  гравці допустилися двох помилок, яким  вправно  скористався Вадим ПІВНЕНКО і Руслан КОСТЕНКО. Все стало на свої місця у заключній  чверті, коли впродовж 5 хвилин «барсівці»  забили 3 м’ячі.

 

 

ГЕРОЙ ТУРУ – Вадим ПІВНЕНКО, який у матчі  з «Оріоном»  напрацював на «хет-трик».

ГОЛ ТУРУ на рахунку Вадима ПІВНЕНКА у цій зустрічі.  Прийнявши м’яч перед воротарем, він майстерно  непомітним рухом стопи  перекинув його через голкіпера.

Перед заключним туром у «Барси» і «України» по 31 очку. 2 березня вони зіграють між собою. У першому колі  їхнє протистояння завершилося – 1:1.  Визначиться одна з 3-х команд, яка посяде 4-е місце.

Рейтинг бомбардирів очолює Вадим ПІВНЕНКО, на рахунку якого 28 м’ячів.  У Павла РОМАНА, який не грав, – 22, Олега БОРДУНОВА – 19, Романа ТЕТЯВКІНА – 15.

Минулого сезону з 23-а м’ячами Вадим ПІВНЕНКО  став кращим  бомбардиром  цих змагань.