Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

“ФутТайм” від Григорія М.Реви.

 «ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ». Випуск 183.

У випуску:

— Вітання ветеранам сумського футболу.

— Яке завдання охтирського «Нафтовика»?

— Ветерани  розпочинають боротьбу за Кубок.

 

Вітання  

Василь САРАЄВ:  Через 10 років зіграв у рідних Сумах

 

      За 17 професіональних футбольних років  він пограв  у 9 командах трьох республік. Провів 480 матчів і забив 66 м’ячів. Кар’єру завершував у рідних  Сумах, в яких народився 7 березня 1961 року. Наразі Василь Васильович відзначає свій  64-й День народження.

 

 

     ФОТО з АРХІВУ.

     1990 р. У «Нафтовику» Василь САРАЄВ (у нижньому ряду – перший ліворуч) дебютував у чемпіонаті України.

 

Про своє життя у футболі згадує  Василь  САРАЄВ:

-У дитинстві, як і багато  ровесників, любив ганяти м’яча. А по-справжньому  грати і полюбити футбол навчив  тренер Микола  АБРАМОВ. На одному з  турнірів  з міні-футболу на мене звернув увагу тренер  Валерій   ФЕСЕНКО і запросив на навчання до Ворошилоградського спортінтернату. У 1978 році  потрапив до дубля «Зорі»,  де познайомився з Олександром ЗАВАРОВИМ і Юрієм ІВАНОВИМ. Останній згодом «прописався» в Сумах.

Далі дубля  у «Зорі»  не піднявся, бо прийшов  час йти до армії. Службу проходив у «Зарафшані» з Навої, який грав у Другій лізі всесоюзного чемпіонату. Виступав  у «Хіві» з однойменного міста, джезказганському «Єшлику». У цих командах тричі ставав бронзовим призером  зональних змагань  чемпіонату СРСР. З  ташкентським  «Пахтакором»  посів  5-е місце у Першій лізі.

За 10 років в узбецьких командах  зіграв 340  матчів  і забив 47 м’ячів. Після цього повернувся додому. Мені зателефонував тренер  охтирського «Нафтовика» Валерій ДУШКОВ  і запропонував змінити «прописку».  Я відразу погодився, бо  вже тягнуло  у рідні  краї.  Сезон 1990 року провів  у «Нафтовику». У 36 матчах забив 7 голів.  По два надіслав у ворота  київського СКА і павлоградського «Шахтаря».

А наступного року  став грати  вже у сумському «Автомобілісті». До лікарні, де проходив  курс лікування, завітав головний тренер  Михайло ФОМЕНКО і попросив  допомогти  команді, у якої виникли проблеми  у нападі. Я прийняв рішення повернутися до  Сум, де  жили мої рідні і друзі.  На жаль, пропустив  підготовчий період і перше коло, але, думаю, допоміг  «Автомобілісту»  посісти 8-емісце. Пам’ятаю і перший  гол, який  забив керченському «Океану» на останній хвилині зустрічі. Він виявися переможним для  сумчан (1:0).

Після Сум ще пограв  у шепетівському  «Темпі», краснопільському «Яворі»,  «Шахтарі» із  білоруського Солігорська та аматорському «Харчовику» з Попівки Конотопського району.

Останній матч  зіграв  і останній м’яч забив у 1996 році, завершуючи кар’єру у  сумському «Агротехсервісі».  На жаль, тоді він втратив місце у Другій лізі ЧУ. За команди області  відіграв 97 зустрічей, в яких забив 14 голів.

Василь САРАЄВ  входить до Символічного клубу « Твоя висота. 100+»  майстра спорту СРСР  Бориса ШУРШИНА.

 

   МАТЧ з ІСТОРІЇ.

       Кубок СРСР 1986/1987. 1/64 фіналу. «ДИНАМО» (Ставрополь) – «ЗАРАФШАН» (Навої) – 4:1.  3 травня 1986 р.  Стадіон «Динамо».  8000 глядачів.

Склад «ЗАРАФШАНА»:  Жаббаров,  Якубов (Хажиєв, 46), Домакін, Сухарєв,  Шашков, Смалін, Мєдних (Агеєв, 46), Бекулов, Ішбуиаєв (Плаксін, 65),  САРАЄВ, Лунік.

     Голи:  Сагін (12),  Ханін (33, 41), Осипов (90) – Мєдних (14).

Згодом Сергій СУХАРЄВ отримав запрошення  від охтирського «Нафтовика» і наразі проживає  в Охтирці.

 

 Олег ЄРМАК:  Два «золота» в Україні і «срібло» у Молдавії

 

    Він із  футбольної сім’ї. Його батько і дядько були  «зірковими»  гравцями охтирського «Нафтовика», виграли «золото»  Другої ліги останнього чемпіонату СРСР. Грав у футбол і його старший брат Ігор. Тож  закономірно, що і Олег почав займатися футболjм. Впродовж кількох років  виступав  в усіх лігах чемпіонату України, став призером чемпіонату Молдавії. 9 березня відзначає свій 39-й День народження.

 

 

НА ОЛЕГА, який успішно виступав у юнацьких командах, звернули увагу тренери донецького «Шахтаря». За 7 років, що він провів у донецькому клубі, грав у дублі, третій і другій командах у чемпіонаті України. На жаль, до першої команди, за словами Олег, не добрався.

Юнака віддали в оренду до  вищолігового  київського «Арсеналу», який тренував Олександр ЗАВАРОВ. Про роботу під його керівництвом у Олега залишилися приємні спогади. Дебютував  через день після свого  Дня народження – 11 березня 2007 року  у матчі з «Таврією» (0:1). Вступив у гру в другому таймі. За киян зіграв 4 матчі.
Після цього  в Олега почалися пошуки своєї команди. За 10 сезонів змінив 8 клубів усіх ліг в чемпіонаті України  і в Національному дивізіоні  Молдавії.

Найуспішнішими у кар’єрі півзахисника  були виступи за першоліговий ПФК «Олександрія» і друголіговий ковалівський «Колос», у складі яких він  став  переможцем змагань, а також  сезони, проведені  у першолігових командах- «Кримтеплиці» і рідному «Нафтовику». За кримчан   зіграв  26 матчів і забив 7 м’ячів, за охтирчан –  26 і 5 – відповідно.

Вдали були 3-и сезони, проведені  у Національному дивізіоні Молдавії. З городянами  Тирасполя  став срібним призером чемпіонських  перегонів, а із «Зорею» з міста Бельці боровся   у фінальному матчі за Кубка, але  поступилися  «Шерифу» з Тирасполя – 0:5. Вирішальними  стали  11 хвилин у другому таймі, впродовж яких  суперник забив 4 м’ячі.

У «Зорі» Олег  завершив свою 17-річну кар’єру, провівши  на професіональному рівні майже  230 матчів, в яких  суперникам завдав 17 результативних  ударів.

Ще добру сотню  зустрічей він  провів за юнацькі і аматорські  команди та збірні України різних вікових категорій.

 

        МАТЧ з ІСТОРІЇ.

       Чемпіонат України  2012/2013. Перша ліга.  «КРИМТЕПЛИЦЯ» (Молодіжне) – «НАФТОВИК-УКРНАФТА»(Охтирка) –  1:2. 8 червня 2013 р.  300 глядачів.
      «КРИМТКПЛИЦЯ»:
 Поштаренко, Андрєєв, Яблонський, Адамюк, Солнцев,  Симончук (к),  Самойленко ( Ступак, 60), Мемешев,  Власюк, Палагнюк, Дністрян ( Османов, 56).
       «НАФТОВИК-УКРНАФТА»:  Вокальчук,  Башлай,  Бояринцев (к), ЄРМАК, Войцеховський, Кременчуцький (Павелько, 89), Артюх,  Вайда ( Разуваєв, 46),  Саванчук,  Яровенко (Тарасенко, 66), Левіга ( Радіонов, 61).

Голи:  Бояринцев (47),  Левіга (56, нереалізований пенальті),  Палагнюк (84),   ЄРМАК  (87, пенальті).
Попередження:  Адамюк (12),  Кременчуцький (33), Войцеховський (53),  Яровенко (66),  Тарасенко (87).  Вилучення:  Адамюк (87).

 

  Вадим ПІВНЕНКО: Друга молодість ветерана

 

   І хоча він уже розміняв п’ятий десяток, але продовжує радувати і добротною грою,  і вправною роботою з м’ячами, і забитими голами. Це вкотре підтвердив у Відкритому чемпіонаті Сум з футзалу, який щойно завершився, де вдруге поспіль   став кращим бомбардиром.  Чи не приклад для молодих гравців? 11 березня  Вадиму виповнюється 41 рік.

 

                  

 

У ФУТБОЛІ він уже більше 20 років.  Мав виступи на професіональному рівні за друголіговий «Гірник-Спорт»  з Комсомольська і  першоліговий  сумський «Спартак» у чемпіонатах  України, де провів  25 матчів і забив 3 м’ячі (всі  – у «Гірнику-Спорті»). Однак кар’єра, як того хотілося  вихованцю сумського футболу, не склалася. Знайшов  себе  на аматорському рівні у футболі, виступаючи за  команди області в чемпіонаті України серед аматорів, і футзалі.

Серед  знакових – виступи за команду Дружби, з якою  виграв «золото» і «срібло»  чемпіонату області і тричі був фіналістом розіграшів Кубка  і Суперкубка  та Кубка губернатора області.

   Згадує екс-тренер  команди  ( тоді  вона мала назви  «Дружба» і «Локомотив») Микола КОРЖ:

-За нашу команду Вадим відіграв 2 роки. Був технічним і швидкісним гравцем, володів відчуттям голу. У кожному матчі  відзначався напористістю і постійною націленістю на ворота  суперників, мав сильний і влучний удари. Саме його гол  у грі із «Шахтарем» став вирішальним у боротьбі  за звання чемпіона області-2011.

Як це було? На 32-й хвилині  дружбівцям вдалося провести  швидкісну   флангову атаку, яка  тривала кілька секунд.  Віталій ЗАХАРЧЕНКО  на швидкості увірвався у  штрафний майданчик конотопчан, вправно  обіграв  захисників і миттєво  прострілив вздовж воріт, де набігав Вадим ПІВНЕНКО. Він  замкнув  бокову стійку, надіславши м’яч у дальній кут воріт. То був єдиний, але «золотий» гол  для  нашої команди.

Як тут не згадати півфінальний матч розіграшу Кубка губернатора , в якому  дружбівці «розібралися»  зі старшим братом – футболістами першолігового  охтирського «Нафтовика». А героєм зустрічі став Вадим ПІВНЕНКО.  На 14-й хвилині  він пройшов двох захисників і технічно  підсікнувши м’яч над воротарем, відкрив рахунок. На  82-й  Сергій РЕТУШНЯК вкинув  м’яч у район 11-метрової позначки і Вадим, випередивши  захисників і  голкіпера, ударом голови надіслав його  під поперечину воріт. Відзначився  Вадим і у фінальному матчі  з ФК «Суми». Він  зрівняв рахунок, вправно скориставшись  виходом  один на один з воротарем гостей. Але в серії післяматчевих пенальті  вправнішими були  сумчани.

Не менш успішно  почувається  іменник і в змаганнях з футзалу. Останні два сезони, приміром,  грає за «Барсу» у Відкритому чемпіонаті Сум серед ветеранів 40+. Після минулорічного срібла, наразі  команда  підкорила чемпіонську вершину, а Вадим вдруге поспіль виборов звання кращого бомбардира, поліпшивши своє попереднє досягнення на (23 м’ячі) на 5  влучних ударів. Отримав ще й приз «Снайпер-бомбардир», забивши  у двох  матчах по 6 м’ячів  і в одному – 7.  За два роки на його рахунку 52 голи  із 168 командних. Це рекордні  досягнення  в історії чемпіонатів Сум.  Як бачимо, у Вадима ПІВНЕНКА друга футбольна молодість!

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ.

     Чемпіонат України 2004/2005  Друга ліга. Група «В». ГІРНИК-СПОРТ» (Комсомольськ) –  МФК «ОЛЕКСАНДРІЯ» -3:0. 18 червня 2005 р. Стадіон «Політехнік». 250 глядачів.   

      «ГІРНИК-СПОРТ»: Верещака (Ночовний, 80), Слива, Чорномор, Бережний (Перес, 78), Аліфанов (ПІВНЕНКО, 54), Городчанін (Курбанов, 56), Комягін, Симогулов (Карташов, 78), Ротань, Коломієць (Леонов, 66), Максаков-к (Малиночка, 72). Тренер: С. Мурадян.
       МФК «ОЛЕКСАНДРІЯ»:  Карпов (Бірюк, 77), Гореславець, Яровий (Мартиненко, 33), Пащенко (Локтіонов, 46), Розка, Буличов (Нор, 83), Вітер, Хижняк, Чернишенко-к, Тимченко (Демковський, 83), Матлаш (Саєнко, 71). Тренер: Е.Абрамович.
     Голи: Комягин (13), Розка (20), Максаков (24),  ПІВНЕНКО  (65), Курбанов (74).
Попередження:  Буличов (10), Городчанін (14), Матлаш (44), Бережний (45+1), Чернишенко (63), Вітер (90+4). Вилучення:  Чернишенко (79, друге попередження).

 

     МАТЧ з ІСТОРІЇ.  Чемпіонат області 2012. Перша  група.  «ЛОКОМОТИВ» (Дружба) – ФК «КРОЛЕВЕЦЬ» – 3:0.  14 липня. Стадіон «Дружба».

Склад «ЛОКОМОТИВА»:  Мачулін, Захарченко (Губенко, 73), Щастливий (Ступаченко, 28),  Каліненко, Бондаренко, Ретушняк, Острога,  Петраков, Кабанов (Квач, 68),  Матлаш (Попов, 77),  ПІВНЕНКО.

    Голи: ПІВНЕНКО (48, 56), Ретушняк (:%).

 

Вадим КОЛЕСНИК: Від добра добра не шукають

Він став  першим гравцем  в історії охтирського «Нафтовика», якого включили до рейтингу  22-х кращих  футболістів України, а також  кращим бомбардиром у  розіграші Кубка УРСР серед команд Другої ліги чемпіонату СРСР,  двічі  був серед кращих бомбардирів  чемпіонату України. Професіональну кар’єру розпочинав у «Нафтовику» і через 17 років в ньому її і завершив. За цей час провів  495 матчів   і забив 110 м’ячів. Входить до 100 кращих бомбардирів  українського футболу. Ще 6 років  виступав  на аматорському рівні за  «Нафтовик-2», у складі якого  виграв кілька обласних змагань. 12 березня Вадима Леонідовичу – одному із «зіркових» гравців українського футболу –  виповнюється 58 років.

 

 

                                        

 

    ФОТО з АРХІВУ.

    2005 р.   Вадим КОЛЕСНИК – капітан «Нафтовика-2» після виграшу Кубка  області.

 

ЙОГО сходження на футбольні вершини  розпочалися 40 років тому, коли проходив  службу у Ромнах в одній  з військових частин. Разом з командиром  приходили на стадіон, аби, як пізніше згадував Вадим,  «побалуватися»  м’ячем. На юнака відразу звернув увагу тренер  «Електрона» Олександр КВАША. Він запросив Вадима в команду, який помітно підсилив  атакувальну гру роменчан в обласних змаганнях.

А заявив про себе  юнак  у  друголіговому «Нафтовику». Першого м’яча довелося чекати більше року від  його дебютного матчу. У зустрічі з торпедівцями Луцька на їхньому полі  Вадим відзначився двічі, здобувши  охтирчанам важливу перемогу – 3:2.  З того часу він  почав регулярно  забивати свої голи.  За 4  роки відзначився  31 раз у 143 зустрічах. Це другий результат в історії команди.  Вадим  став автором 200-го м’яча «Нафтовика»  у Другій лізі  чемпіонаті чемпіонату СРСР. Його забив у ворота «Зорі» (1:0) на своєму полі  10 червня  1989 року.  У 14 матчах голи  після ударів  нападника   були  вирішальними і переможними. В активі  три дуплети. Від його  м’ячів постраждали  воротарі 25 команд.

Новим етапом у кар’єрі  23-річного гравця  був виступ за  харківський «Металіст»  у  вищих лігах чемпіонатів СРСР і України, де провів 4 результативні сезони. І тут Вадим  показав себе. Зіграв у фіналі розіграшу Кубка України з «Чорноморцем» (харків’яни поступилися  0:1),  двічі був серед кращих бомбардирів  чемпіонських перегонів. За час виступів відіграв 102 матчів, в 30 з яких добивався успіху.  Вадим  увійшов до ТОП-50 гравців  за всю історію «Металіста». Коли грав у ньому, спробував свої сили в чемпіонаті Ізраїлю.

-Мені там дуже подобалося,- згадував пізніше Вадим. – У нашій країні все було якось скромно. А там зовсім інший рівень життя. До того ж море, тепло… Але травма мене вибила з колії.  Хоча є інший позитив – потрапив до  «Карпат». Два роки львівського  періоду  залишили  у моєму серці. Приємні спогади про роботу з Мироном МАРКЕВИЧЕМ, Часто  їх  згадую.  Запам’ятався матч з «Прикарпаттям», коли  вийшов на заміну  за рахунку 0:1 і за 3 хвилини до завершення матчу забив 2 м’ячі Мирон Богданович після  гри мене розцілував. Голи були забиті з відстані десяти метрів до воріт. І тренер називав мої м’ячі прикладом професіоналізму форварда. Я дуже пишаюся цим.

Стосунки у нас з тренером  були хороші, цілком робочі. Я, на жаль, повівся не зовсім правильно. У 1997-му році, в якому «Карпат» взяли «бронзу», МЕРКЕВИЧ  вмовляв мене залишитися. Напевно, дуже багато про себе думав, вважав, що повинен грати тільки в основі.  Потім я сильно шкодував про цей вчинок. Ніхто не підказав, а я порушив правило – від добра добра не шукають.

Після  «Карпат» продовжував подорожувати командами –  грав  у маріупольському «Металурзі», горлівському «Щахтарі», роменському «Електроні», але у підсумку повернувся  в «Нафтовик», де провів ще 69 матчів і забив 10 м’ячів.

По завершенні  кар’єри Вадим працював тренером у рідній команді, а останнім часом – водієм-далекобійником.Така доля «зіркового» гравця  українського  футболу.

 

МАТЧ з ІСТОРІЇ.

    Чемпіонат України 2000/2001. Друга ліга. Група «В». «ФРУНЗЕНЦЬ-ЛІГА-99» (Суми) – «НАФТОВИК» (Охтирка) – 2:3.  14 квітня  2001 р. Стадіон «Зміна». 1000 глядачів. 4-й арбітр: Вадим  Жилін (Суми)
        «ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА- 99»:
  Руднєвський, Вас. Іваненко,  Жук ( Іванченко, 78),  Столяров (Ломака, 70), Окриков,  Козленко,  Каліненко, Теслик,  Тетявкін ( Прийма, 89),  Мащенко ( Гусєв, 75),  Захарченко.
   «НАФТОВИК»:  Котляров,  Осьмачко, Бермудес,  Азарченко, Захаров,  Амілехін, Жабинський Стріляний, 65),  Лукаш,  КОЛЕСНИК,  Шестаков,  Грачов.

       Голи:  Жук (61), Грачов (64), КОЛЕСНИК  (74),  Гусєв (81),  Шестаков (89). На 46 хвилині Жабинський не реалізував пенальті.
        Попередження: Столяров (14), КОЛЕСНИК (20),  Захарченко (27),  Каліненко (42),  Козленко (46), Вас. Іваненко (52),  Шестаков (55), Стріляний (81).

 

 

Відверто

Олександр СІКУН- президент ФК «Нафтовик» (Охтирка):

Завдання не стільки турнірні, скільки – зберегти Нафтовик»

 

                     

 

     -Яке  завдання перед командою на цей сезон? 

– Зважаючи на те, як розчинали сезон, завдання виграти  чемпіонат або потрапити до плей-офф ми не ставили.

У нас завдання – зберегти команду. Щоб  була   для вболівальників, для Охтирки віддушиною. Якраз, тим більше, у нас Охтирка міст-герой. Команда повинна бути в Охтирці, «Нафтовик» має жити.

     – Що потрібно «Нафтовику», щоб знову боротися за вихід до плей-офф, або й про повернення в професіонали

– Ну, перш за все – стійкого миру. А ще – об’єднання зусиль місцевого бізнесу та фермерства. Важкі часи, є куди гроші вкладати.

А щодо  футболу, то у нас у місті багато заможних підприємств. Скажу грубо так: у декого миші більше з’їдають зерна, ніж треба дати цим хлопцям, які захищали честь Охтирки. Вони не розуміють цього, хоча по всій Україні, коли ми приїжджаємо, кажуть: «Ого, ви з самої Охтирки! А як у вас там? А стадіон зберігся? А ви ще й футбол граєте! Молодці!».

       – І як ви виходите з ситуації? 

– Ходжу, шукаю, здобуваю [певну спонсорську підтримку]. Хочу висловити велику подяку ПСП «Комишанське» та особисто його керівнику  Володимиру  ЗУБКУ.

Дуже-дуже допомагає нам голова профкому НГВУ Охтирканафтогаз ПАТ «Укрнафта» Ігор БІЛЕНКО, тому що наші працівники працюють  в цій компанії.

На жаль, через бомбардування і тривоги ми  не можемо  проводити матчі  в Охтирці. Стояли перед дуже складним вибором, бо в сусідніх областях дуже дорога оренда полів, не кажучи вже про столицю, де, наприклад, першолігова  «Вікторія» суперників прийма. А нам пощастило знайти таке місто – це Нові Санжари на Полтавщині. Нам приємно зустрічати й співпрацювати з президентом місцевого  ФК «Стандарт» Сергієм ТЮТЮННИКОМ, команда якого  наразі грає у нашій групі,  і мером  міста Геннадієм  СУПРУНОМ. Дуже велика їм подяка, що нас підтримали  і дали можливість грати.  Це люди, розумієте, ну від Бога.

     –  А це правда, що  гравці команди дійсно працюють у газо-нафтовидобуванні? 

– Так. Працюють операторами з добування нафти й газу, лінійними трубопровідниками, водіями, помічниками бурильника капітального та підземного ремонту свердловин. Це важка, проте відповідальна та важлива робота. А ми, як футбольна команда, прославляємо  «Укрнафту».

     – Є відоме фото: «Нафтовик» біля автобуса з написом  «Укрнафта». Є надія на співпрацю?  

– Саме так, розпочалася вона влітку 2024 року. Автобус  виділили і пообіцяли,  що підтримка клубу  буде регулярною. Коли ми приїхали в Київ, нам уже дійсно утвердили цей намір. Скажу без переблшення – це був порятунок для  охтирського клубу і команди.

Із інтерв’ю «Українському футболу»

 

      В чемпіонатах  України серед аматорів  «Нафтовик» виступає  4-й сезон. Зіграв 51 матч: перемог – 25, нічиїх – 9, поразок – 17 за різниці м’ячів  67 – 61.

.

Чемпіонат 40+ 

 …І вишенька на торті: «Барса» – «Україна»

 

        «Барса»  (34 очки),   «Україна» ( 31), «Паритет»  (19 -) у такому порядку  команди посіли  місця  на  п’єдесталі  пошани  Відкритого чемпіонату Сум з футзалу серед  ветеранів 40+

 

 

         НА ФОТО: «Барса» – новоспечені чемпіони Сум-2025

 

ОРГАНІЗАТОРИ змагань, як у воду дивилися, поставивши за закуску  матч «Барса» – «Україна», в якому  визначався чемпіон.  Також заключний тур  мав назвати, яка із команд посяде 4-е місце.

      «БІНГО»- «СТАРТ»- 5:1. Перемога гарантувала «бінгівцям» 4-й рядок  у турнірній таблиці.  Певний стимул був і у суперників – вони могли cвяткувати  першу перемогу і зробити подарунок  Сергію П’ЯТАЧЕНКУ, який цього дня відзначав свій 52-й День народження.  На жаль, не склалася…Двічі відзначився  Олег КОРОТЕНКО.

     «ПАРИТЕТ» – «ОРІОН» – 4:4. Бойова нічия.  Тричі номінальні господарі виходили вперед  і тричі суперник відігрувався.  А наприкінці третьої  десятихвилинки  вийшов  вперед  -4:3. Незадовго до фінального свистка «оріонівці»  відігралися.  По два м’ячі забили Микола ДОЦЕНКО і  Станіслав МАСЛЮК.

«БАРСА» – «УКРАЇНА» -5:2. Класна гра гідних суперників. На висоті були і воротарі. Вирішальною і переломною стала 24 хвилина,  коли після – 1:1,  «барсівці» забили 2 м’ячі, а згодом і четвертий. На останній хвилині суперники обмінялися влучними  ударами. На рахунку  Андрія ЗМИСЛІ  два влучні удари.

ГОЛИ ТУРУ – Артем СОПИЧ  («Бінго») і  Володимир  МИГАЛЬ  («Оріон»). Артем пройшов від центра майданчика, обіграв  двох суперників і надіслав м’яч у ворота. Володимир –кращий бомбардир команди  – цього разу грав на позиції воротаря..  Потужним ударом   від середньої лінії зрівняв рахунок (1:1) у зустрічі з «Паритетом».

     КРАЩІ:  воротар – Антон ГУМЕНЮК («Україна»),  гравець – Роман ТЕТЯВКІН («Україна»), бомбардир – Вадим ПІВНЕНКО («Барса»)- 28 голів.  Другий сезон поспіль  він отримує відзнаку. Своє досягнення він поліпшив на 6  м’ячів.  Вадиму вручено  приз  «Снайпер-бомбардир»від Григорія РЕВИ.  У 3-х матчах  забив по 3-и м’ячі, у двох – по 6 і в одному -7.

 

    ЕКСПРЕС-КОМЕНТАР Альберта МОЛГАМОВА – голови  Федерація футболу м. Суми:

-Незважаючи на ситуацію в області, нам вдалося провести  повноцінний чемпіонат. Цим Федерація завдячуємо ЗСУ, у лавах яких  борються і  сумчани. Дехто з бійців брав участь у цьогорічних змаганнях.

На мою думку, турнір вдався –  і гравці, і вболівальники  отримували  задоволення від фут зального  дійства впродовж  трьох місяців.

Практично в кожному матчі суперники демонстрували  добротну гру, недивлячись  з яким рахунками вони завершувалися.  Виділялися  призери, котрі  мали вправних і досвідчених виконавців.  Треба віддати належне й іншим командам, котрі, як кажуть, тягнулися за лідерами  і чинили  їм опір.  У порівнянні з минулим сезоном  кожен з призерів зробив крок угору. Помітно додав у грі «Бінго», піднявшись з 7-го на 4-е місце. Щоматчу  набував досвіду  «Старт», незважаючи на  те, що  у двох матчах  пропустив по 15 м’ячів. Вони  заробили одне очко з «Бінго» (3:3). Впевнений:  наступного сезону гравці  вже не будуть, як кажуть, хлопчиками для биття. Приємно, що не вперше  бере участь  «Оріон» з  Краснопільського району.

Цей чемпіонат був позначений  рекордними досягненнями. Кілька з них на рахунку «барсівців».  Вони забили 93 м’ячі (торік – 75),  мають 5 перемог з великими рахунками, Вадим ПІВНЕНКО у 6 матчах  наколотив  28 м’ячів (від 3-х – до 7-и  в кожному).  Судді зафіксували 14 «хет-триків»,  4 «покери»  (два у Олега БОРДУНОВА з «Деметри»),  5 разів відзначився Роман ТЕТЯВКІН, по 6 влучних ударів в активі «барсівців» Павла РОМАНА і Вадима ПІВНЕНКА, який  напрацював ще й на «септет» (7 м’ячів).

    НА ЧЕРЗІ – розіграш Кубка Сум серед ветеранів 40+. На першому етапі 9 березня  (згідно «сліпого»  жеребу) зустрічаються:

«Паритет» – «Україна», «Бінго»- «Старт» і «Оріон» – «Деметра».

З  наступного   етапу в боротьбу вступає «Барса».

Ось як  суперники зіграли  між собою в чемпіонаті:

«Паритет» – «Україна» – 3:4, 2:5,  «Бінго» – «Старт» – 3:3, 5:1,  «Оріон» – «Деметра»- 4:5, 2:2.