Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

“ФутТайм” від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ». Випуск 194.

     У випуску:

—  Руслан ПІСНИЙ: Ми вистоїмо і переможемо! 

 — Матчі і голи Віктора ПОПОВИЧА. 

—- Футбольною  стежкою батька.  

 — Кубок на честь ЗСУ: на черзі півфінали. 

—  Версія: символічна збірна області.

 

Вітання   Руслан ПІСНИЙ: Заспівувач перемог

 

     У футболі він був вправним захисником. Коли почалася війна, одним з перших футболістів липоводолинського «Альянсу»  призупинив кар’єру  і вступив до лав ЗСУ, ставши  на захист України, своєї родини  і нас з вами. Він був заспівувачем перемог у команді, а наразі є їх заспівувачем як командир підрозділу 3-ї окремої штурмової бригади.

     15 травня  мужньому бійцеві  і справжньому патріоту  України – 28 років.

 

 

ВІДРАЗУ заграти на професіональному рівні  вихованцю сумського тренера Андрія  ШУРЕНКОВА не вдалося. Після дебюту  19 квітня  2015 року у першоліговому матчі ПФК «Суми»  з тернопільською «Нивою» (1:0), в якому він зіграв 4-и заключні хвилини, Руслан наступні 5  сезонів провів в аматорських командах області, де набув  чималого ігрового досвіду.  За цей час він  напрацював на 14  нагород. Левову частку їх  завоював у складі роменського «Агробізнесу-ТСК». На Сумщині небагато гравців, хто має таку колекцію  відзнак. З ромен чанами 4-и рази вигравав чемпіонат і стільки  разів Суперкубок та тричі Кубок області, впевнено  грав  у всеукраїнських аматорських перегонах. Опісля були ще успішні виступи у  складі «ЛС Груп» із Верхньої Сироватки Сумського району і липоводолинського «Альянсу». На аматорському рівні Руслан відіграв майже 100 матчів, завдавши суперникам 14 влучних ударів.

В «Альянсі» продовжував свою кар’єру вже на професіональному рівні  у Другій  і Першій лігах чемпіонату України. Саме в ньому і продемонстрував свої здібності і потенціал  цей захисник. Кілька разів входив до символічних збірних турів, а в сезоні 2020/2021 його включили  до збірних  першого і другого  півріч (31 матч – 5 голів). Ось як експерти оцінили гру Руслана:  –  ПІСНИЙ  навдивовижу здорово грає на всій протяжності свого флангу. Вміє як забити сам, так і асистувати одноклубникам. Створює з АГАПОВИМ  одну з найбільш гострих, атакувальних зв’язків у дивізіоні.

За три сезони провів 76 матчів і забив 11 м’ячів. Для захисника – це вельми пристойний  результат.  У кількох матчах , як скажімо, з городянами Миколаєва (1:0), херсонським «Кристалом» (1:0) та іншими вони були  вирішальними.  В його активі – один «дуплет» (див. Матчі з історії).

Розповідає Альберт МОЛГАМОВ –  перший заступник голови АФСО:

– За грою Руслана було приємно спостерігати.  Був бійцем на полі,  витривалим, мав потужний удар.  Діяв практично безпомилково у захисті і сміливо підключався до атаки, як кажуть, мав «чуйку» на голи, долаючи  футбольну стометрівку.  Як в опері «Севільський цирульник», Фігаро  тут, Фігаро там. Агроном стадіону бідкався: після того, як Руслан «зорає» бокову брівку своїми рейдами вперед – назад, доводиться  добряче попрацювати над відновленням  трав’яного газону. Тож яку потрібно мати фізичну  підготовку  і яке здоров’я, аби постійно робити  такі рейди. Футбольна спільнота гордиться Русланом, як й іншими  гравцями, які зробили тайм-аут і пішли захищати країну. На жаль, кілька з них навічно залишилися молодими. В пам’ять про них  і на підтримку  наших бійців у ці дні проводимо  традиційний «Кубок на честь ЗСУ», де  розігруємо   футболку  і м’ячі з автографами гравців «Динамо» і Олега ГУСЄВА. Ми на постійному контакті з Русланом ПІСНИМ. В міру своїх можливостей підтримуємо бійців  його підрозділу.

Із інтерв’ю з Русланом ПІСНИМ.- Маю багато виходів та виконаних завдань. Під час бойових завдань твоє життя залежить не лише від власних зусиль, а й від побратимів. Тому я формував свою групу з огляду на хороший фізичний стан, щоб у разі небезпеки ми діяли як єдиний механізм.

Проти нас воюють не люди, це мішені. І вони безпосередньо загрожують мені та моїй родині. Якщо я зараз не вб’ю росіянина, цю мішень, то вона це зробить зі мною. А потім прийде до мене додому. Тому я не задумуюся над цим надто ретельно.

Коли збирався йти воювати більшість людей в «Альянсі» мене не розуміли. Думали, що то емоції чи гучні слова. Зараз я ні з ким не комунікую. Навіть перервав спілкування з другом та екс-партнером Ярославом Сидоренком – він розчарував мене своєю позицією. У більшості футболістів інші цілі у житті, вони не розуміють, що відбувається на фронті.

У моєму взводі вдосталь 18-19-річних хлопців, які проявляли себе багато разів. Вони просто неймовірні! Поки 30-річні мужики бояться з хати вийти, бо їх впіймають, ці пацани пішли добровольцями і записалися у Третю штурмову. Найбільше мене дивує, коли домашні котики сидять на дивані і кажуть: “Коли ж настане ця перемога?” Саме на цих молодих хлопцях, які ще світу не бачили, але вже ризикують життям, у майбутньому будуватиметься наша країна. Україна зміниться. А ми вистоїмо і переможемо.

 

        МАТЧ з ІСТОРІЇ.

      Чемпіонат України 2019/2020. Дуга ліга. Група Б. «РЕАЛ-ФАРМА» (Одеса)   – «АЛЬЯНС» (Липова Долина) –  0:5.   8 вересня  2019 р.  Стадіон «Іван».  200 глядачів.

      «РЕАЛ-ФАРМА»:  Арутюнян,  Ігуменов,  Іванченко,  Дубина,  Вареник,  Дмитрієв,  Бондаренко, Тимошевський (Колесников 46),  Лиховидов (Чоловський 46), Приблуда ( Поліщук 21), Кулішенко (Вдовиченко 15;  Євстратенко 64). Тренер  А. Коваленко.

       «АЛЬЯНС»:  Литвиненко,  Пикуль,  Шевченко, С.  Шарай (Зрібняк 68), Межинський ( Осадчий 56),  ПІСНИЙ,   Поднебенний ( Гаврась 58), Сидоренко ( Анцибор 58), В. Шарай,  Лучик (Макаров 63), Сулейман. Тренер  Ю. Ярошенко.
       Голи:  ПІСНИЙ ( 26, 90), Сидоренко  (34), С. Шарай (37), Сулейман  (67).
       Попередження: Тимошевський  (12),,  Вдовиченко  (25),  Поліщук  (28),   Сидоренко (58),  Дмитрієв  (73),  Дубина  (84).

 

 

Віктор ПОПОВИЧ:  607 матчів за 22 роки

 

      Він – другий  серед  гравців, які зіграли  найбільше матчів  в історії охтирського «Нафтовика». В його доробку  370 матчів і  17 м’ячів.  У складі команди  став чемпіоном Другої ліги Української зони  останнього  чемпіонату СРСР і бронзовим призером першолігового  ЧУ, а також  є неодноразовим призером  всеукраїнських змагань серед ветеранів. 

    15 травня ветерану  футболу  Віктору Миколайовичу виповнюється  63 роки.

 

45 РОКІВ  тому розпочалася  кар’єра на професіональному рівні  вихованця  сумського тренера  Миколи АБРАМОВА.  Дебютував  у складі  сумської команди майстрів «Фрунзенець», яка виступала  у Другій лізі  всесоюзного чемпіонату.  18-річний юнак  у 33-х зустрічах відзначився трьома влучними ударами.

Після служби в армії довелося  шукати  команду, бо Суми залишилося  без неї.  Після двох років, які відіграв у друголіговому  «Хіміку» з Дзержинська і першоліговому кемеровському  «Кузбасі»,  отримав запрошення  від охтирського «Нафтовика», який   тоді дебютував  у Другій лізі. Впродовж 9-и років  Віктор був  одним із лідерів команди, відзначаючись  високими бійцівським якостями. У складі команди зіграв  5 матчів  у розіграші Кубка СРСР,  провів 16 зустрічей у  вищій лізі дебютного чемпіонату України. Став фіналістом розіграшу Кубка України серед команд Другої ліги,   автором Сотого  м’яча «Нафтовика»  у Другій лізі , який  забив 10 вересня 1987 року  рівненському  «Авангарду»  на 70-й хвилині  (3:1). У «золотому», сезоні – 1991  відіграв 60 матчів  і відзначився 3-а влучними ударами («Прикарпаттю –один  (3:3) і два –  «Поділлю» (3:0).

 

     

 

ФОТО з АРХІВУ.

        «Нафтовик»-1986. Віктор ПОПОВИЧ  у нижньому ряду  четвертий праворуч.

 

Ось як  забивав свої голи Віктор у деяким матчах.  Для багатьох гравців, зокрема братів Василя та Анатолія ЄРМАКІВ, Віктора ПОПОВИЧА, Сергія СУХАРЄВА, Сергія ФОМІНА, Віктора ЯІЧНИКА   це був один з найкращих сезонів в їхньому футбольному житті

       1987 р. «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 3:0/

       У цій зустрічі охтирчани  вміло скористалися  стандартними положеннями, забивши  два  красиві  голи. Спочатку  Борис ШУРШИН  справно реалізував штрафний, пославши м’яч у «дев’ятку», а згодом  Віктор  ПОПОВИЧ  з кутового майстерно закрутив його прямо в ворота. А в кінці зустрічі  Віталій ХРОМЕЙ  довів рахунок до розгромного.

      «НАФТОВИК» – «АВАНГАРД» (Рівне) – 3:1.

     Вже на першій хвилині суперник проґавив  прорив  Віктора ПОПОВИЧА, який  сильним ударом спрямував м’яч у ворота. Однак суддя вирішив, що охтирчанин зіграв рукою і гол не зарахував.

Такий перебіг подій не вибив з атакуючої колії  «нафтовиків». Вони у повному розумінні слова «висіли» на воротах  гостей. На 20-й хвилині Василь ЄРМАК стрімко пройшов уперед і чітко передав м’яч  Борису ШУРШИНУ, який, не гаючи часу, красивим ударом відкрив рахунок.

       Швидко  «авангапдівці» скористалися  позиційною помилкою  господарів  і відігралися.  Відразу після перерви  результат  був  уже  на користь  «нафтовиків». Ігор СТРОГАНОВ   сильним ударом з льоту  забив другий гол. Співавтором  третього  став  диспетчер  охтирчан Борис  ШУРШИН. Він вміло пробив штрафний, м’яч підхопив  Віктор ПОПОВИЧ  і встановив  підсумковий  рахунок матчу.

… У 32- а роки  Віктор  залишив «Нафтовик», продовживши себе у футболі ще 8 сезонів, граючи у  5-и  командах. Найбільше  – три  сезони  віддав  краснопільському «Явору».  94 матчі і 2 голи – таким був  його здобуток  у  ньому.

Кар’єру завершив   у сумському «Фрунзенці-лізі-99».  За 22 роки  виступів на професіональному рівні  Віктор провів  607 матчів і забив 26 м’ячів. Це  третій  результат в історії вихованців  сумського футболу,  в  активі яких  400 і більше матчів.

 

 

          ФОТО з АРХІВУ.

        2020 р.  «Ніколь» – фіналіст  розіграшу Кубка України серед ветеранів 60+, на якому  Віктора ПОПОВИЧА  (у нижньому ряду – другий ліворуч) було визнано кращим гравцем.

 

Вже багато років Віктор  Миколайович  грає за команду ветеранів «Ніколь»,  у складі якої  ставав неодноразовим  призером всеукраїнських змагань , Наразі  ветеран футболу  працює дитячим тренером в Охтирській ДЮСШ.

 

      МАТЧ з ІСТОРІЇ.

     Чемпіонат України 1993/1994. Перша ліга.  «НАФТОВИК»  (Охтирка) – ФК СБТС» (Суми) – 3:1. 26 квітня  1994 р. Стадіон «Нафтовик».  7000 глядачів..
«НАФТОВИК»:
  Прохоров,  Цисар,  Задорожний (Рудняк, 46), В.Єрмак,  Сухарєв, .Таргонський, Лукаш  (ПОПОВИЧ, 46),  Шуршин,  Захаров, Леш, Грачов. Тренер: А.Біба.
      ФК «СБТС»:  Дудка, Федоченко, Охріменко, Штихар, Михальов, Фесенко,.Дудка (Черепенькін, 37), Теслик, Грищенко, Черношвець, Іванов (Васькін, 61). Тренер: В.Аристов.
Голи: Шуршин  (51, 59),  ПОПОВИЧ  (77) – Михалев  (5).
На 2-й хвилині  Задорожний не реалізував  пенальті.
     Попередження:  Леш  ( 80) – Фесенко  ( 5)7, Штихар  ( 89).

 

 

  Андрій ПАЦЮК: Сімейний квартет «Явора»

 

     Це, мабуть,  єдина в області  футбольна династія,  в якій батько і троє його синів виступали в одній команді. Це родина Віктора ПАЦЮКА. З його  ім’ям пов’язано  становлення   аматорського краснопільського «Явора». Естафету   Віктора Михайловича продовжили сини, які  пограли з командою на професіональному рівні.  Першим був Андрій, у якого  16 травня 41-й День народження.

 

ВІКТОР  Михайлович, був  одним із лідерів «Явора», кумиром місцевих вболівальників. Тож і Андрій  мріяв  стати  вправним футболістом.

Наполегливість і старання  допомогли юнаку стати учнем  Донецького УОР,  де юнак підвищував свою  технічну підготовки і майстерність

Першим кроком  на професіональному рівні  для 17-річного  гравця став перший матч чемпіонату України серед команд  групи В Другої ліги  у складі донецького  «Металурга-2»  з  полтавською «Ворсклою-2» (1:0), в якому  відіграв 75 хвилин.  Але надалі не склалося.  Зігравши  8 матчах, в тому числі проти сумського «Фрунзенця-Ліги-99» (3:1), Андрій  вирішив  надалі не випробовувати  долю. Повернувся  до Краснопілля і поповнив лави «Явора», який виступав у Другій лізі ЧУ.

-З легкої руки  Віктора  Михайловича гравцями нашої команди стали його сини, – ділиться спогадами екс-президент ФК «Явора» Володимир САЄНКО. – І Андрій, і Денис, і Єгор пішли характером у батька, успадкувавши від нього найкращі бійцівські якості, яким  вирізнялися у грі. Приємно було споглядати  за грою  сімейного «тріо».

    Андрій був технічним виконавцем з добре поставленим ударом, мав  лідерські якості.  За ним тягнулися молоді гравці – вчорашні вихованці нашої ДЮСШ.  Брати допомагали і підставляли своє плече  «Явору» у скрутний  для нього час. Не без  їхньої  підтримки  і гри команда тричі ставала призером  обласних   першолігових  перегонів, а брати були серед кращих її  бомбардирів. 

    Я вдячний  квартету ПАЦЮКІВ за відданість команді, якій  батько і сини разом  віддали майже 30 футбольних років.

    Кілька разів  бачив у грі Андрія  на турнірі серед ветеранів.  Йому можна лише позаздрити –  він  у хорошій  спортивній формі.

…За  «Явір»  впродовж 6 років  Андрій  провів 132 матчі і забив 11 м’ячів.  Були у його кар’єрі ще виступи за криворізький «Гірник»  і ФК «Суми».  Завершив її на позначці 172 матчі і 11 голів.

Ось уже майже 20 років він грає на аматорському рівні  у командах області.  За плечима виступи за сумський  «Автолюкс», конотопський «Шахтар»,  «Локомотив» з  Дружби, охтирську «Укрнафту» і «Україну» з Токарів. І в кожній мав успіхи. Тричі ставав чемпіоном і стільки ж разів  володарем Кубка області, не рахуючи  призових місць.

Не менших успіхів добився  Андрій і у футзалі.  Зокрема  у складі «СумДУ» удостоївся срібних нагород   першолігового  чемпіонату України.  Останні сезони є одним із лідерів «України». Цьогоріч  срібним призером і володарем Кубка Сум серед ветеранів 40+. У фінальному  матчі, поступаючись – 0:2  осоївському «Оріону,  «українці», завдяки голу Віктора ПАЦЮКА, змогли перехопити ініціативу і довести зустріч до  перемоги (5:2). Віктора було визнано кращим гравцем  цього протистояння.

 

 

        2025 р.  Приз кращому  гравцеві  фінального матчу розіграшу Кубка Сум з футзалу серед ветеранів 40+ Андрію ПАЦЮКУ вручив голова  ФФ м. Суми Альберт МОЛГАМОВ.

 

Окрім футболу і футзалу,  Віктор  вправно почувається ще і на хокейному майданчику,  виступаючи за команду ХК «Суми», яка  неодноразово  ставала  переможцем міських і обласних змагань.

У родині Андрія ПАЦЮКА і олімпійської чемпіонки з біатлону Віти СЕМЕРЕНКО підростає син Марк, якому 9 років.  Цікаво, який вид спорту він обере і чи продовжить  футбольну династію!?

 

      МАТЧ з ІСТОРІЇ.

      Чемпіонат України 2002/2003. Друга ліга. Група «Б». «ЯВІР»  (Краснопілля) –  «ЕЛЕКТРОН»  (Ромни). 4 серпня  2002р. Стадіон «Колос».  2000 глядачів. 4-й арбітр: О.Сидоренко (Шостка)
    «ЯВІР»:
  Дейнека, Окріков,  Філімонов,  Калугін,  Лошак,  Шандиба (Моісеєнко, 67), ПАЦЮК  (Шелест, 59),  Тетявкін ( Пукась, 63), Тєркулов,  Мигаль ( Рубан, 77),Леонов ( Биченко, 74).
      «ЕЛЕКТРОН»:  Вольваков,  Каліненко,  Матюха,  Бабинець,  Брагінець,  Луценко, Марусич (Тітаренко, 78), Швець, Лашук ( Касьян, 46), Шестаков ( Зайчук, 69), Стріляний  Кліщенко, 86).

     Голи:  ПАЦЮК  (44, пенальті),  Брагінець (57)
Попередження:  Брагінець (19),  Калугін (30), Шестаков (55),  Тєркулов (71),  Мигаль (75).

 

Кубок на честь ЗСУ     

Фінал: «Космос» – «Україна» – ? : ?

 

      Заключний тур  турніру  мав назвати  ще дві команди, які  складуть компанію  «Україні» з Токарів і «Космосу» з Тернів  у «Фіналі чотирьох», бо переможці  групового  відбору визначилися  завчасно.

 

У ГРУПІ  А  путівку здобули футболісти «України»- у їх перемозі сумнівів не було. На другу претендували  «Колос» і «Аграрник-Авангард».  Для цього їм потрібно було  лише перемагати  суперників. «Аграрники» легко розібралися із  «АвтоБро» -8:0. Треба віддати  останнім належне, які  витримали  натиск суперника  до перерви, пропустивши  лише один м’яч. Якби на воротар –  було б  значно більше. Після відпочинку   «автобросівцям» забракло сил і  вміння – за 33 хвилини вони пропустили 7 м’ячів. По двічі відзначилися  Владислав СЄРОВ і Владислав  МАРТИНЕНКНО.

«Колосу»  треба  було тільки  вигравати в «України».  Він повів у рахунку, але суперник до перерви  відігрався, а потім  додав  ще два м’ячі. Один їм допоміг забити гравець «Колоса».  4:1 – за «Україною». Далі боротьбу продовжують «Україна» і «Аграрник-Авангард».

На другу путівку у групі Б  претендували  шосткинський «Колос», СК «Конотоп» і «Велетень» – минулорічний володар Кубка. Все вирішилося  у матчі «Космос» – «Колос». Господарі  «допомогли» гостям, хоча  і вигравали – 3:1. Опісля  два пенальті і 2 влучні удари  Антона МОСКАЛЕНКА  впродовж 11 хвилин – і це вже 4:3 на користь «Колоса», який  виходить до плей-офф.  «Велетень» хоча і переміг у  гостях СК «Конотоп» -3:1 (двічі відзначився  Богдан СУХОДУБ), але  йому забракло очок.

У суботу  – півфінали:  «Україна» – «Колос» (Шостка) і «Космос» – «Аграрник-Авангард».

 

 

 

       Турнір мовою цифр

ЗІГРАНО  15 матчів  із 16 (одна технічна перемога).

ЗАБИТО  76 м’ячів – у середньому по 5  щогри. Призначено 4 пенальті. Три з них у зустрічі «Космос» – «Колос» Ш. (3:4).Один пенальті не реалізовано («Віталія» – «Космос» -0:1).

З ВЛИКИМИ рахунками завершилися 7 матчів.

УСІ  3-и  матчі  «Україна» виграла (4:1, 5:1 і 4:1).

В УСІХ  3-х  матчах  дебютант змагань «АвтоБро»  зазнав поразок  з великими рахунками (1:4, 1:5 і 0:8).

ВЕЛИКІ  рахунки: «Аграрник-Авангард» –  «АвтоБро» –  8:0,  «Колос» Ш. – «Віталія» – 9:2,  «Велетень» – «Космос» – 1:7.

КРАЩІ  бомбардири: 5 м’ячів забив Олексій МОРОЗОВ («Космос»), по 4 – Максим ГОЛОЛОБОВ («Велеnень») і  Юрій ПІМОНЕНКО («Україна»).  По 3 м”ячі y ворота суперників надіслали   4-о гравців, по 2 – десятеро.

ЗА  18 хвилин  «хет-триком»  відзначився  «Юрія ПІМОНЕНКА ( («Україна» – «АвтоБРО»- 5:1).

 

 

Версія   

  Символічна збірна (33 гравці)  вихованців сумського футболу (1960 – 2018 рр.),

які грали в командах  майстрів різних ліг.

 

     Воротарі:

Микола АСТАФЬЄВ, Сергій СТРАШНЕНКО, Олександр БАНДУРА.

    Захисники:

Михайло ФОМЕНКО, Валерій ДЕРИПАСКІН,  Микола ВОРОНЬКО,  Василь ЄРМАК,  Анатолій ЄРМАК,  Віктор ІВАНЕНКО,  Сергій ОСАДЧИЙ,  Сергій БІЛОЗОР,  Сергій СЧАСТЛИВИЙ, Михайло ОХРІМЕНКО.

Півзахисники:

Олег ГУСЄВ, Борис ШУРШИН, Владислав ПРУДІУС, Максим БІЛЕЦЬКИЙ,  Роман ЛУЦЕНКО,  Ігор МІЛЮКІН,  Дмитро БОГАЧОВ,  Віктор ПОПОВИЧ,  Артем БЕЗРОДНИЙ,  Дмитро РУДНЯК,  Василь САРАЄВ, Дмитро БЕРМУДЕС,  В’ячеслав СЕРДЮК.

Нападники:

Володимир БОГАЧ-молодший, Віктор ЄРЬОМЕНКО,  Григорій ЛАЗАРКО, Олег ТЕСЛИК,  Олександр ЛЕБЕДЕНКО, Євген ЧИЖИК, Віктор ЧИПИЖНИЙ.

     Тренери: Олександр СЕРБІН, Валерій ДУШКОВ, Валерій БЕРМУДЕС.