Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М. РЕВИ.  Випуск 12.

 60  футбольних років (закінчення) 

3.  Китайці «підставили», запоріжці «підвели»

   1992-2018   роки. Перша і друга ліги чемпіонату України. 811 матчів: перемог -270, нічиїх-164, поразок -377, м’ячі  825-1209.

    ЯКБИ не об’єднання «Сумиавтотранс», то невідомо  скільки б років довелося Сумам чекати  команди майстрів . Тож «Автомобілісту» довелося  першим стартувати у першому незалежному чемпіонаті України.  У першій лізі він був 8. Проте надалі об’єднанню  було вже не під силу  тягнути  команду  і її почало лихоманити. За 25 сезонів вона кілька разів змінювала назви,  двічі втрачала місця в лізі, раз знялася зі змагань вже після першого кола.

      Найкращими були 5 сезонів, коли сумчани двічі посідали 8 місця і тричі – 9.  Заслуга в цьому Валерія БЕРМУДЕСА.  Із досягнень – сенсаційні виступи у розіграші Кубка України. «Спартак» переміг  в серії післяматчевих пенальті «Динамо» (основний і додатковий час – 0:0), сімферопольську «Таврію» – 3:2, а в чвертьфіналі поступилися київському ЦСКА – 1:4, яке тренував екс-гравець сумського «Спартака» Михайло Фоменко. .

     У різні роки завдяки підтримці голів ОДА Володимира ЩЕРБАНЯ і Юрія ЧМИРЯ  вдалося зберегти команду, яка була на грані зникнення з футбольної карти України.  Після них  з боку влади не було .ні уваги, ані підтримки. Хотіла  стати господарем команди  китайська, так звана  будівельна  компанія  «Смарт ментос». Як тоді радісно  прокоментував цю подію голова ОДА Микола КЛОЧКО, «завдяки китайським інвесторам ПФК «Суми» отримає друге дихання».  Але він ледве не задихнувся.  Після підписання Угоди представник компанії швиденько залишив Суми…

   І як результат  – ганебний виступ сумчан в останньому для них сезоні. Але це була вже запорізька команда, яка приїжджала лише грати  до Сум. Жодного  нашого тренера і гравця в ній  не було.  Того рокового сезону  запорізький ПФК «Суми»  встановив кілька анти рекордів. Зокрема – 12 поразок з великими рахунками ( від 0:3 до 1:10). Вражала різниця  м’ячів 2-68, пропущено найбільше (91) м’ячів. 

      Це сталося напередодні  ювілею – 60-річчя появи в Сумах команди майстрів.  На жаль,  про цю дату «забули» згадати в міській раді, обласній і  міській федераціях футболу. Навіть привітати ветеранів не  спромоглися, не говорячи про якісь урочистості. (Виручив корона вірус).

     ЧЕРЕЗ 2 роки до Сум знову повернувся великий футбол. Влада нарешті  спромоглася  взяти команду під своє крило.  Наразі це «КП «ФК «Суми»., який дебютував  у 2 лізі.  Чи  є  надія, що надалі   в команди не буде проблем  і вона матиме  довшу  футбольну біографію?  Сказати твердо  «так» я  не наважуся… Знову ті самі проблеми. Знову  команда  на дні турнірної таблиці.  Надії, що  вона  збереже місце «під сонцем» дуже мало. Якби хотілося мені помилитися на 100) відсотків..

     ЗА ЧАС ВИСТУПІВ на професіональному рівні  у чемпіонатах СРСР і України сумська команда, що мала різні назви,  зіграла   1853   матчів.  В активі 586 перемог і 474 нічиї у пасиві – 793 поразки.  Різниця м’ячів  1834 – 2404.

Символічна збірна  сумської команди майстрів за 60-літню її історію  (за версією «ФутТайму»).

          Воротар – Микола АСТАФЬЄВ.

           Захисники – Микола ВОРОНЬКО,  Михайло ФОМЕНКО,  Василь КАТКОВ,  Михайло ОХРІМЕНКО.

           Півзахисники – Григорій ЛАЗАРКО, Борис ШУРШИН, Олег ГУСЄВ.

        Нападники – Володимир БОГАЧ-старший, Валерій ЖИЛІН, Віктор ЧИПІЖНИЙ.

             Тренер  – Олександр СЕРБІН.

  Зірки сумського футболу.

  702 матчі  і 146 м’ячів Олега ГУСЄВА.

     СЕЗОН 2003-04 став знаковим  у футбольній біографії  вихованця степанівського футболу Олега ГУСЄВА. 20-річним юнаком  він  дебютував у складі київського «Динамо» – улюбленій команді, в якій він  мріяв грати ще з дитинства. У тому матчі проти  його попереднього клубу – столичного «Арсеналу» (до нього Олег перейшов  із сумського «Фрунзенця-Ліги-99»)  сумчанин забив третій м’яч і зробив результативну передачу.    Практично з перших матчів Гусєв закріпився в основному складі, набуваючи з кожним виходом на поле досвіду  і майстерності. У дебютному сезоні Олег провів 27 матчів і відзначився  7 влучними ударами.  Того сезону «Динамо» стало в черговий раз чемпіоном України, а Олега   було названо  найкращим новачком команди.

     Не будемо розповідати про його   підкорені вершини  разом з командою за 15 років  виступів за «Динамо» і трохи менше – за збірну України, в якій забивав вирішальні м’ячі. Олег зростав і досягав  успіхів  на наших очах.  Разом за «Динамо», збірну України, «Арсенал» і «Фрунзенець-Лігу-99»  зірковий футболіст відіграв  702 матчі, в яких забив  146 м’ячів. Відмінний результат для цього універсального гравця, який виступав на всіх позиціях, окрім воротарської.

     Олег – 5 разовий чемпіон, 5 – разовий володар Кубка і 4 разовий  володар Суперкубка України.  Минулого сезону  він  уперше  став чемпіоном і володарем Кубка України  вже в якості  асистента головного тренера  «Динамо».  Віриться – не востаннє!

Знай наших!

 Сумчани в Прем’єр-лізі!  Скільки вони коштують?

     В  ОСІННІЙ частині  чемпіонату  України з футболу  у  4 командах Прем’єр-ліги  виступали  вихованці сумського футболу.

    Продовжив захищати ворота «Руху» Олександр БАНДУРА. Він зіграв лише в 3 матчах. Стільки ж разів виходив на поле  і Денис АНТЮХ (на знімку). Вихованець Охтирської ДЮСШ  дебютував у  складі «Динамо» у матчі з «Десною».

Екс-гравець «Динамо» Сергій РИБАЛКА  після річної перерви (він відновлювався після серйозної травми)   продовжив свою кар’єру  в ФК «Олександрія». Він  провів  10 матчів.  Вдало дебютував в «Інгульці»  Владислав ШАРАЙ. Його вболівальники бачили на полі   в 15 поєдинках, в яких відзначився двічі. Ці м’ячі він забив  у  матчі  з городянами Маріуполя, котрий  його команда виграла – 3:0.

      ЗМІ повідомляють, що Владислав  повертається додому,  в липоводолинський «Альянс»,  в якому  грав до цього. Схоже, у найближчих  планах  клубу, який об’єднався  з  «Вікторією», вихід до Прем’єр-ліги. Про це, до речі, влітку озвучив президент  ФК «Вікторія» Сергій БОНДАРЕНКО.

      Разом  наш квартет  провів 31 матч і відзначився двома влучними ударами.  Ось з якими доробками пішли на «зимові» канікули команди наших  земляків. На 2-у – «Динамо», на 6 – ФК «Олександрія», на 11 – «Рух», на 14 – «Інгулець».

    За повідомленням футбольного порталу Трансфермаркет, ринкова вартість  нашого квартету становить: Антюха – 600 тисяч євро, Шарая- 300 тисяч, Рибалки і Бандури – по 200 тисяч євро.