Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ.  Випуск 18.

200 матчів  у воротах.

Знаєте, яким він футболістом був!

Дмитро РУДНЯК, Віктор ІВАНЕНКО, Сергій КОСТЮКОВ та іншігвардійці сумського футболу.            

Про що мріє Сергій КИРІЄВСЬКИЙ?

      ВІДОМИЙ  сумський дитячий тренер  Микола АБРАМОВ, який виховав  не одну сотню футболістів,  завжди  підкреслював, що він  пишається своїми вихованцями.  І хоча не всі заграли на професіональному рівні, але стали  хорошими людьми і знайшли  своє  місце у житті. Серед тих, хто заявив про себе  у футболі,  –  і Сергій КИРІЄВСЬКИЙ, у якого 9 лютого черговий, 61-й День народження.

      У 18  РОКІВ  він дебютував у воротах  друголігового сумського «Фрунзенця», відігравши  12 матчів.  А через рік став головним голкіпером команди.  У 1980 році сумчани посіли 12 місце. Після кількох невдалих попередніх сезонів, здавалось, команда буде поліпшувати  свою гру, адже склад підібрався  пристойний. Поряд з досвідченими гравцями В.ЛАБЕНКОМ, В. ЧИПІЖНИМ, М.КРУЖКОМ, С.МИРВОЮ,  виступали молоді  О.СЕМЕРНЯ, Ю.КОРОБКО, В.ВАСЄКА та ін. Але стався регрес.  Рятувати команду  запросили  заслуженого тренера УРСР А.АРХИПОВА, який раніше працював у «Дніпрі» з В.ЛОБАНОВСЬКИМ.  Проте і йому, як згодом і О.СЕРБІНУ,  не вдалося втримати команду в Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР.  Посівши, останнє, 26 місце, вона вибула  на довгих 7 років.  І не вина в цьому воротаря  Сергія КИРІЄВСЬКОГО та його партнерів.  Причина  в іншому – частій зміні тренерів, непродуманій  комплекції складу.  Як не старався Сергій тримати свої ворота недоторканними, але, як відомо, один у полі не воїн… А вдалих  матчів були десятки, всіх і  не згадати…

      Молодого голкіпера запрошували до юнацької і молодіжних збірних УРСР, які  брали участь у чемпіонаті СРСР, який з часом став  турніром «Переправа».  Довелося  пограти з О.ЗАВАРОВИМ, В.ЦИТКІНИМ,О.КУЗНЕЦОВИМ, М.МИХАЙЛОВИМ, С.СВИСТУНОМ та іншими футболістами, які згодом «засвітилися» на високому рівні.

      Після  5-и сезонів в Сумах  Сергія запросили  до бережанської «Ниви», яка потім перебазувалася до  Тернополя.  За два сезони  Сергій провів  55 матчів. Завершував кар’єру в ірпінському «Динамо» –  на той час – дублюючому  складі київського «Динамо». Через травму у 26 років  довелося завершувати виступи на професіональному рівні.  За 9  сезонів він провів майже 200 матчів ( із  них за «Фрунзенець» -130)  і  добрий десяток – за збірні України.

       Кілька років  Сергій  пограв за любительські команди  області в різноманітних змаганнях.  А продовжив себе у футболі надалі вже  як  дитячий тренер.  Наразі  Сергій Миколайович працює  в КДЮСШ «Суми». Підготував кількох футболістів, які заявили про себе.  Він, як і його вчитель, гордиться своїми  вихованцями.  Сергій Миколайович  мріє, щоб у Сумах з’явилася команда Прем’єр-ліги і в ній грали його учні. До речі,  про це мріяв свого часу і його тренер М.П. АБРАМОВ.

Пам’ять…

Перший сумський розвідник «Малий»  у «Спартаку».

10 ЛЮТОГО минає 43 роки від Дня народження екс-футболіста Артема БЕЗРОДНОГО.

       АРТЕМ Безродний – унікальне явище у футболі.  Йому пророкували велике майбутнє. У 16 років після навчання  в Сумській ДЮСШ (тут тренером працював його батько Анатолій Семенович)  і Луганському спортінтернаті він став гравцем московського «Спартака» і цьому віці дебютував  у Лізі  чемпіонів.  Хоча спочатку батько  хотів бачити сина  в ЦСКА, але  В’ячеслав ГРОЗНИЙ порадив обрати  «Спартак».  До речі, на той час Артем був уже кандидатом у майстри спорту з акробатики.  Він обрав футбол.

     Наш земляк сподобався головному тренеру Олегу РОМАНЦЕВУ, який  захоплювався талантом юнака.

     – Він був одноногим шульгою. Однією ногою робив більше, ніж багато хто двома, – говорив тренер про гру сумчанина.

      Першого сезону Артем добре зарекомендував себе у «Спартаку-2», провівши 42 матчі.  Потім були 15 поєдинків за основу,  конфлікт з тренером, відрядження  до німецького «Байєра-04». Коли все було вирішено і розставлено, як кажуть, крапки над «і»,  Артем  забронював місце в основі.  За 5  років відіграв 103 матчі і як півзахисник відзначився 16 влучними ударами.  Та згодом склалися так обставини, що  Безродному довелося залишати «Спартак» і після 4-х матчів  в чемпіонаті Азербайджану  за «Араз» з Імішлі  завершувати  виступи на високому рівні.

      Артем повернувся до Сум і почав грати  в аматорських командах області «Автолюксі»  і «Спартаку-Сумбуді» із Сум, глухівському «Велетні» і липоводолинському  «Альянсі».  З ними він став чемпіоном і володарем Кубка області.

       13  вересня 2016 року під час ранкової пробіжки  серце Артема зупинилося…

       ЗА СВОЮ  10-річну кар’єру  Артем БЕЗРОДНИЙ зіграв 194 матчі і забив 25 м’ячів (у Лізі чемпіонів – 25 матчів і 5 м’ячів).  Він був найкращим  півзахисником чемпіонату України серед юнаків, двічі під третім номером  – у списку 33-х кращих футболістів Росії. Артем – 4-разовий чемпіон і бронзовий призер чемпіонату та володар Кубка Росії.  Провів  1 матч за  національну  (відбір на ЧЄ-2000  з командою Андорри)  і 6 – за молодіжну (3 м’ячі)  збірні Росії. Мав прізвисько «Малий». В юному віці  запрошувався  в  «Нант» і  «Аякс».

     «Цей футболіст мав талант. Незвичайна техніка, дриблінг, швидкість, удар з лівої ноги – все це при ньому». «Спорт-Экспресс».

    «Артему все легко давалося. Як риба у воді себе відчував. Мав хорошу координацію рухів. Легко обігрував суперників, легко  уникав сутичок, нікого і нічого не боявся». В’ячеслав ГРОЗНИЙ.

     «За Артема  й  до цього часу душа болить. Щоб добитися такого успіху, треба бути людиною, яка відповідає за свої вчинки.  Я не зі злості  це говорю, а тому, що  прикро.  Талановитим  був  дуже.  Але з’явилися друзі, в яких Безродний не розпізнав дармоїдів.. І здоров’я  висмоктали, і, напевне, фінанси».  Максим КАЛІНІЧЕНКО.

     Згадує  Олександр ВАЙЛО – президент ФК «Велетень» (Глухів):

     –“Велетню” щастить на відомі футбольні постаті. Свого часу за вашу команду грав вихованець сумського футболу, екс-гравець  “Спартака” Артем Безродний. Кольори “Велетня” він захищав один сезон – у 2013-му році, став автором  м’яча  зі штрафного  у переможному для нас фінальному матчі  розіграшу  Кубка  області із сумським «Спартаком-Сумбудом» (2:1).  Призом заволоділи в додатковий час. Артем діяв на позиції атакувального півзахисника, багато робив гольових передач  партнерам.

       Яким запам’ятався Артем  у повсякденному житті? Мав тихий, спокійний характер, чітко виконував всі тренерські вказівки та інструкції. Жаль, що рано Артем пішов із життя…

Фото на пам’ять: Олександр ВАЙЛО і Артем БЕЗРОДНИЙ.

 Факти.

         – НА ПЕРЕГЛЯДІ  у  «Спартаку» Артем забив м’яч і двічі обіграв Онопка.  Після третього обведення він вдарив молодого гравця по ногах. Але опісля вибачився: Звиняй, юначе, тепер  у тебе розпочинається чоловічий футбол.

       – 6 БЕРЕЗНЯ 1996 року у 17-річному віці Артем  дебютував у Лізі чемпіонів у чвертьфінальному матчі «Нант» -«Спартак» (2:0).

      – 19 СЕРПНЯ 1999 року  у матчі з ЦСКА Артем вийшов на заміну і впродовж 5-и  хвилин забив 2 м’ячі, довівши рахунок до 4:0 .

       – У ЛІЗІ чемпіонів 1999/2000  Артем, забивши 4 м’ячі, став кращим бомбардиром  «Спартака».

      – ПІСЛЯ першої зустрічі за молодіжний склад «Байєра» Артема дискваліфікували на 8 матчів за те, що він зламав супернику ногу.

Знай  наших!

Матчі і м’ячі сумчан у «Металісті».

       НАЙБІЛЬШЕ вихованців футбольних шкіл Сумщини виступали в харківському «Металісті».

        У різні роки  в ньому грали  8 уродженців області (представники Сум, Ромен, Шостки і Лебедина) і один гравець, шлях якого у великий футбол розпочинався  в одній із наших команд.  Ось  чого вони добилися  в чемпіонатах України  в рейтингу серед  312 футболістів, які в різні роки грали в «Металіста».

        На 10 місці – півзахисник Дмитро РУДНЯК. За 7 сезонів він провів 151 матчі і забив  23 м’ячі.

        На  13 – захисник Віктор ІВАНЕНКО. 6 сезонів, 143 матчі, 27 м’ячів.

       На 39- форвард, захисник Сергій КОСТЮКОВ.  5 сезонів, 69 матчів, 6 м’ячів.

       На 43 – форвард Олег ЛУКАШ. 5 сезонів, 67 матчів, 10 м’ячів.

      На 46 – захисник Сергій ОСАДЧИЙ. 3 сезони, 64 матчі, 1 м’яч.

      На 95 –  півзахисник Дмитро БЕРМУДЕС. 2 сезони, 27 матчів, 5 м’ячів.

      На 133 місці – півзахисник Владислав ПРУДІУС. 1 сезон, 19 матчів, 3 м’ячі.

     На 254 – півзахисник Андрій СПЄВАК. 1 сезон, 4 матчі, 0 м’ячів.

        Варто відзначити також нападника  Вадима  КОЛЕСНИКА, який  розпочинав грати у роменському «Електроні», потім – у охтирському «Нафтовику». Він на 31 рядку рейтингу. За «Металіст» виступав 4 сезони, провів 78 матчів і забив 20 м’ячів. Разом сумська «збірна» зіграла  622  матчі і  забила 95 м’ячів.

      6 сезонів  тренував харківську команду Михайло ФОМЕНКО. (1996-2000,  2001-2003).  З ним працював Валерій БЕРМУДЕС (2001-2002).

       У списку 50 кращих футболістів «Металіста» – Вадим КОЛЕСНИК і Віктор ІВАНЕНКО.  Вадим на 43 позиції. Впродовж 1991-95 років   в усіх  змаганнях  він зіграв 102 матчі і  забив 30 м’ячів.  Віктор – на 49 рядку рейтингу.  Впродовж 1996-2002 років  на його рахунку 169 матчів і 30 м’ячів.