ФутТайм від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 24.
СЛАВА Україні!!! СЛАВА нашому народу, який мужньо боронить свою рідну землю!!! СЛАВА жителям міст-Героїв, всіх населених пунктів, мужність яких додає нам сил і впевненості, що ПЕРЕМОГА СКОРО БУДЕ ЗА НАМИ!!! Тримаймося!!!
Вітання
Перемоги і нагороди Олега ШЕСТАКОВА
За свою майже 25-річну професіональну кар’єру він зіграв 355 матчів і забив 56 м’ячів., був лідером роменського «Електрона», з яким добився помітних успіхів на футбольному полі. 15 квітня ветеран футболу відзначає свій 52 День народження. Наші найщиріші вітання Олегу Володимировичу!!!
ФУТБОЛЬНА кар’єра Олега розпочиналася досить успішно. У 16 років він, вихованець СДЮШОР московського «Спартака», три роки був гравцем дублюючого складу, який виграв повний комплект нагород. Олег провів 55 матчів і забив 2 м’ячі. Але це не влаштовувало юнака – йому хотілося дуже грати і він переходить до друголігової «Красної Пресні», яка затим стала «Асмаралом» (42 матчі – 1 м’яч). На цьому кар’єра Олега у московських командах завершилася. Міг він ще пограти на найвищому рівні в інших колективах, але на відміну від інших гравців, робить незрозумілий для багатьох хід. Разом з кількома футболістами на запрошення тренера «Електрона» Олександра КВАШІ у 1991 році московський десант приїздить до Ромни. Тоді їм не складало великих труднощів з поїздкою – через Ромни ходив потяг Москва-Одеса. Так Олег став роменчанином. Тут він знайшов своє сімейне щастя і. Впевнений, не шкодує, що так все склалося..
За словами О.КВАШІ, 1991-й – один з найкращих років в історії команди. Завдяки москвичам в «Електрона» виробився свій колективний комбінаційний ігровий стиль, яким «електронівці» стали вирізнятися від інших команд. Олег гордиться тим, що йому вдалося пограти з лідерами футболу, зокрема із «Зорею», «Шахтарем», «Десною», «Арсеналом», ветеранами київського «Динамо» та ін.. Пам’ятний матч розіграшу Кубка України 2002-03, в якому «Електрон» дійшов до 1/8 фіналу, де поступився у Донецьку «Шахтарю» (0:4). А до цього обіграв старших за рангом «Закарпаття» (4:0) і ФК «Вінниця» (1:0).
10 сезонів він виступав за «Електрон», 4 – за охтирський «Нафтовик», один – за «Сумигаз» в чемпіонаті України з міні-футболу серед команд Вищої ліги. Були різні часи: і безгрошів’я, і роздуми про свою долю – чому так зробив, а не інакше, були незабутні миті ПЕРЕМОГИ і гіркота ПОРАЗОК, медалі і кубки і велика ВДЯЧНІСТЬ вболівальників за якісну гру. Не випадково тренери «Нафтовика» запросили Олега допомогти їхній команді, за яку провів 64 матчі і відзначився 3 влучними ударами у вирішальних зустрічах.
Олег – найтитулованіший футболіст «Електрона». Він -переможець Першого чемпіонату України серед аматорських команд, бронзовий призер національної першості 2 ліги, у сезоні 1999-2000 став кращим бомбардиром команди в ЧУ (6), неодноразовий призер чемпіонатів і розіграшів Кубка області, вирізнявся добротною грою у чемпіонаті міста з міні-футболу. Приміром, у 2000 році у 9 матчах забив 61 м’яч і був серед кращих бомбардирів. За підсумками цього року Олега ШЕСТАКОВА визнано кращим гравцем Роменщини. Він впевнено переміг в опитуванні (взяло участь майже 80 респондентів), випередивши найближчого суперника на 93 очки!!!
Згодом Олег став працювати у тренерському штабі «Агробізнеса-ТСК», який прийшов на зміну «Електрону». І в тому, що він 4 рази поспіль вигравав звання чемпіона області і завоював різні кубки – заслуга і «зіркового» гравця., який допомагав молодшим колегам своїми порадами кувати ПЕРЕМОГИ. Болісно інколи буває ветерану від того, що у Ромнах, яке має давні футбольні традиції, ця гра тримається в основному на плечах ентузіастів, таких як О.КВАША. З командою він працює вже понад 30 років. Та якби там не було і Олександр Дмитрович, і Олег Володимирович вірять: настануть ще ті часи, коли «Електрон» заявить про себе. Будемо сподіватися !!!
«ФутТайм» і АФСО надсилають найщиріші вітання Олегу Володимировичу! Здоров’я, щастя і добра бажаємо легендарному гравцеві на многіє літа! З прекрасним Днем народження, шановний наш ветеране!!!
Книга рекордів АФСО
Рекорди «зіркового» Григорія ЛАЗАРКА. Хто їх повторить?
– ЗА СУМСЬКУ команду майстрів «Фрунзенець» у Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР Григорій ЛАЗАРКО виступав 5 років. Провів 191 матч і забив 58 м’ячів. За результативністю – це досягнення в 60-річнй історії нашої команди.
– ГРИГОРІЙ на 22-у місці у «100 бомбардирів Другої ліги». На його рахунку 86 м’ячів, які забив, виступаючи за «Фрунзенець», СКА (Київ), «Колос» (Павлоград) і охтирський «Нафтовик».
– ЗА 17 РОКІВ футбольної кар’єри (1977-1994) зіграв майже 430 матчів, в яких відзначився 102 влучними ударами , що є рекордом для вихованців сумського футболу.
– ГРИГОРІЙ був кращим бомбардиром «Фрунзенця» у 1978 році -13 м’ячів і 1982 -18 та охтирському «Нафтовик» у 1986 році – 13.
– ГРИГОРІЙ ЛАЗАРКО став героєм матчу чемпіонату у Другій лізі «Фрунзенця» із житомирським «Спартаком» 26 липня 1982 року. Після першого тайму гості були попереду – 3:0. Після перерви слово взяв Григорій. Забивши 4 м’ячі, він приніс нашій команді перемогу -4:3.
– ЛАЗАРКО – чемпіон (СКА К.), срібний призер («Колос» Павлоград) Другої ліги, бронзовий призер («Явір» Краснопілля) 2 ліги чемпіонату України, чемпіон УРСР серед КФК («Нафтовик» Охтирка), переможець чемпіонату СРСР серед Ю-20.
– У СКЛАДІ київського СКА став переможцем фінальної групи за право виходу до Першої ліги чемпіонату СРСР. Відзначився двічі, зрівнявши рахунки у матчах з гродненським «Хіміком (1:1) і барнаульським «Динамо» (2:2). У Першій лізі зіграв 45 матчів і забив 8 м’ячів. Команда посіла 17 місце серед 24 учасників перегонів.
Спільний проект “ФутТайму» і АФСО «30 років в історії сумського футболу».
2. 1992 (осінь)-1993 (весна). Дві «бронзи» і два місця у «золотій» середині
У другому чемпіонаті України, як і в дебютному Сумщину представляли 4 команди. Тож якими здобутками вони нас порадували?
ТРАДИЦІЙНО сезон розпочався із матчів розіграшу національного Кубка. В 1/64 фіналу краснопільський «Явір», завдяки влучним ударам Валерія РУБАНЧУКА і Анатолія ЄРМАКА, зупинив сумський «Автомобіліст», а охтирський «Нафтовик» у Лозовій мінімально здолав «Авангард» (Ігор ЗАДОРОЖНИЙ). Дебютував у розіграші охтирський «Спартак». У стартовому матчі вони вдома поступилися першоліговій полтавській «Ворслі» -0:1. М»яч суперник забив на останній хвилинах зустрічі. На наступоу етапі «нафтовики» перемогли полтавську «Ворсклу» – 3:2 (двічі відзначився Олексій ГРАЧОВ та Ігор ЗАДОРОЖНИЙ). Натомість «Явору» довелося пограти в лотерею в серії післяматчевих пенальті після основних – 0:0. 11:10- за нашими футболістами.
Після матчів 1/16 фіналу наш дует припинив свої виступи, бо їхніми суперниками були представники Вищої ліги. За підсумками двоє поєдинків «Явір» поступився кременчуцькому «Креміню» – 0:3 і 1:2 (Валерій САМОЛЮК), а «Нафтовик» після домашньої перемоги над торпедівцями Запоріжжя – 1:0 (Олексій ГРАЧОВ), поступився на їхньому полі -0:2. З трьома м’ячами Олексій ГРАЧОВ і з двома Ігор ЗАДОРОЖНИЙ стали кращими бомбардирами наших команд
ПЕРША ЛІГА. Компанію сумському «Автомобілісту» склав охтирський «Нафтовик», який не зумів закріпитися у дебютному чемпіонаті України. Підопічні Геннадія МАКАРОВА свій виступ відзначили виграшем малих бронзових медалей. У 42 матчах вони набрали 54 очки, як і чемпіон (вінницька «Нива»), забили найбільше м’ячів – по 73.
З перших турів охтирчани не приховували своїх намірів знову повернутися до когорти найсильніших. Але не вистачило стабільності і впевненості. Після першого кола наша команда лідирувала, випереджаючи на очко «Ниву», але… В деяких домашніх матчах команда зазнала неочікуваних втрат (з «Евісом», «Поділлям» та ін.). Саме тих очок не вистачило, аби обійти «Темп», який розгромили – 7:0 ( «хет-триом» відзначився Олексій ГРАЧОВ), і повернутися до Вищої ліги. 7 м»ячів було забито у матчі «Нафтовик» – «Металург» (Нікополь). 6:1 – на користь господарів. В активі охтирчан найбільше (7) перемог з великими рахункам.
«Нафтовик» 42 матчі, 22 перемоги, 10 нічиїх, 10 поразок, м’ячі 73-41.
Значно гірше виступив «Автомобіліст», який тренував Михайло ФОМЕНКО. Підводила нестабільність у грі. Тож і результат закономірний – 11 місце серед 22 команд, хоча після першого кола сумчани мали 7 результат. Перший м»яч забив Дмитро РУДНЯК, зрівнявши рахунок на останніх хвилинах у Хмельницькому з «Поділлям» (1:1). Першу перемогу здобули у домашньому матчі з «Динамо-2:, обігравши киян -2:1 (Сергій КОЗЛОВ і Юрій ДУДКА).У матчі «Автомобіліст» – «Евіс» (Миколаїв) гості напрацювали на вилучення і 5 попереджень, сумчани – на 3 «гірчичники». Двічі сумчанам по 3 м»ячі в одному матчі забили :Роман ГРИГОРЧУК з («Прикарпатттю» (поступилися – 1:4) і Юрій ОВЧАРЕНКО з «Десни» (2:3).
Після сезону Михайло ФОМЕНКО очолив «Динамо». Він забрав із собою В’ячеслава ХРУСЛОВА. У складі киян вони стали чемпіонами і володарями Кубка України.
«Автомобіліст» 42 матчі, 13 перемог, 10 нічиїх, 19 поразок, м»ячі 39-61.
ДРУГА ЛІГА. Дебют у цьому дивізіоні «Явору» вдався. Ніхто відверто й не очікував такого сміливого виступу команди з невеличкого райцентра. У підсумку «Явір», кіровоградська «Зірка» і «Меліоратор» з Каховки набрали по 41 очку. У краснопільців виявилося на одну перемогу більше, ніж у суперників. Тож він на 3 місці. Це й закономірно. Чимала заслуга тренера Валерія ДУШКОВА, який зумів швидко створити командний ансамбль. Основу його склали Анатолій ЄРМАК, Григорій ЛАЗАРКО, Сергій Осадчий, Валерій САМОЛЮК, Микола ЗАВАЛІЙ, Володимир ЛЮТЕНКО та ін..
Після двох перемог вдома і двох поразок в гостях команда змогла реабілітуватися перед своїми вболівальниками. Гра набула стабільності після вікторій над «Титаном» з Армянська – 1:0 – і «Меліоратором» – 4:1 – (двічі відзначився Валерій РУБАНЧУК). «Явір» і почав набирати хід…
«Явір» 34 матчі, 17 перемог, 7 нічиїх, 10 поразок, м’ячі 42-27.
ПЕРЕХІДНА ЛІГА. Гідно виступили футболісти «Електрона», які набрали 50 відсотків очок Це гарантувало їм позицію у «золотій» середині. Команда Олександра КВАШІ стала відкриттям сезону, попсувавши нерви багатьом суперникам.
Для значно кращого виступу забракло сил, адже вперше зіграти таку кількість матчів з переїздами на великі відстані (скажімо, Хуст, Керч, Саки та ін..) виявилося нелегко. Але «елетронівці» з цим воралися, отримавши схвальні відгуки не лише від своїх вболівальників. Безпрограшна серія у 6 стартових турах (8 очок із 12), потім мінімальна поразка від «Креміня» на його полі, а потім вдала серія із 4 матчів ( 6 очок із 8). Надалі почалися збої у грі, пішли неочікувані поразки від «»Антрацита» з Кіровська – 0:1 вдома, «Фрунзенця» із Саків – 0:6 і миронівської «Ниви» – 0:2 в гостях. У підсумку – 9 місце у турнірній таблиці з 18 команд.
У команді тоді грали Олег ТКАЧ (став кращим бомбардиром), Андрій ПУЖАЄНКО, Олександр ХАНДОХІН, Едуард ЦИХМЕЙСТРУК та ін. До речі, «Електрон» дав путівку Едуарду у великий футбол, як з часом ще кільком гравцям. В його активі – виступи у командах Вищої ліги ( зокрема ЦСКА, “Іллічівець», донецький «Металург» ) і матчі за збірну України.
«Електрон» 34 матчі, 12 перемог, 10 нічиїх, 12 поразок, М»ячі 37-36.
З м’ячем – Едуард ЦИХМЕЙСТРУК.
За два сезони наші команди зіграли:
у чемпіонаті 228 матчів. Перемог – 93, нічиїх – 50, поразок – 85. М»ячів 253- 242/
У розіграші Кубка 18 матчів. Перемог 9, нічиїх -2, порахок – 7. М»ячі 17-18. (Результат матчу «Явір» – «Автомобілст» – 2:0 зараховано командам, як перемога і поразка).