Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ. Випуск 33.

——  ЗГАДАЙМО людину з футбольним серцем.

 ——  ЮВІЛЕЙНІ матчі, перемоги і м’ячі.

  ——  НАШІ гравці, які «засвітилися» на вищому рівні.

Пам’ять  

     Легендарний воротар – Сергій КИРІЄНКО

       СВОЮ професіональну кар’єру вихованець нікопольського футболу Сергій КИРІЄНКО  розпочинав у Сумах. Впродовж 1978-79 років він захищав ворота сумського «Фрунзенця», який виступав у Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР. За нашу команду він провів 63 матчі. 

        9  червня Сергію Георгієвичу виповнилося б 65. Але 9 років  тому після тяжкої хвороби він пішов із життя.  Йому було 52 роки. СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ  ФУТБОЛІСТУ! 

      Він був легендарним воротарем,  граючи  поспіль впродовж 25 років, що є РЕКОРДОМ серед  колег його амплуа.  Після Сум Сергій 21 рік захищав ворота нікопольського «Колоса» і «Металурга»  в чемпіонатах СРСР і України.  На його рахунку 737 матчів ( в т.ч. 574 за  команду його рідного міста)  і 4 забиті м’ячі з пенальті.  Ворота залишив, коли йому виповнилося 44 роки і 4 місяці.

     Сергій – дворазовий бронзовий призер змагань у Першій і Другій лігах чемпіонату СРСР, входив до списку 22 кращих футболістів Першої ліги всесоюзних перегонів, був срібним призером Першої ліги чемпіонату України.

      Стежкою батька пішов і його син Ігор. Він грає нападником. У чемпіонатах України вже провів майже 200 матчів і відзначився 110 влучними ударами. У складі двох команд виграв срібну і  бронзову медаль у Першій, золоту і бронзову – у Другій лігах.  Футбольному роду – немає переводу!

Спільний проект “ФутТайму» і АФСО «30 років в історії сумського футболу».

 6. 1996/1997   Їх залишилось тільки дві…

       ЛИШЕ дві   команди  представляли Сумщину  у розіграші Кубка  і чемпіонаті.

      Кубок України. Охтирський «Нафтовик» (тренер Олександр ДОВБІЙ, його змінив Василь ЄРМАК)  і краснопільський «Явір» (Валерій ДУШКОВ) розпочали виступ з 2- го етапу 1/32 фіналу. Охтирчан у Куп»янську приймав «Кристал».  Основний і додатковий час  суперники завершили – 0:0. В серії післяматчевих пенальті  влучнішими були господарі – 3:2.  «Явір» поступився  у Чернігові «Десні» – 0:2.  Але цей результат було анульовано і перемогу присуджено  нашій команді.  Господарі перевищили кількісний ліміт заміни гравців.

     В 1/16 фіналу краснопільців екзаменував кременчуцький  «Кремінь».  Після 120 нульових хвилин  суперники пробивали  післяматчеві пенальті.  Протистояння було за гостями- 4:3.

     Отже, 2 нічиїх і поразка. М’ячі 0-2.

     Чемпіонат України. Перша ліга.  У цих перегонах, зробивши  три кроки вгору, краще виступив «Нафтовик».  У «золотій» середині фінішував «Явір». Другий рік поспіль він на 13 рядку турнірної таблиці.                                     

      5 місце «Нафтовик» -46  матчів, перемог -25, нічиїх – 6, поразок -15, різниця м’ячів  76-44, 81 очко.

    13 місце «Явір» – 46 матчів, перемог – 18, нічиїх – 7, поразок -21, різниця м’ячів 61-61, 61 очко.(Оце збіг!).

     У трійки лідерів охтирчани відібрали 10 очок, тоді, як краснопільці – жодного.  Втратили очки наші команди і в зустрічах  з квартетом аутсайдерів.  18 із 24 набрав «Нафтовик» і 17 – «Явір».  В активі футболістів з берегів Ворскли  8 перемог з великими рахунками  за різниці  м’ячів 30-4. Вони розгромили  бронзового призера «Металург» з Маріуполя – 5:1,  рівненський «Верес» – 6:0,  нікопольський «Металург» -5:0, сєверодонецький «Хімік» – 5:2,  хмельницьке «Поділля» -4:0 і по 3:0 –  ЦСКА- 2  та «Верховину» з Ужгорода.  4 таких вікторії у «Явора» (14-1). Вони перемогли «Верховину» -4:0,  «Верес» – 4:1, ЦСКА-2 і ФК «Черкаси» – по 3:0.

         Надійно захищав ворота «Нафтовика» Едуард СТОЛБОВИЙ, який відіграв 40 матчів.

     В очному протистоянні двічі переміг «Нафтовик» – 2:1 в Охтирц і  ( у господарів  забили Юрій ШУЛЯТИЦЬКИЙ  (5 хв.)  і Олександр ЗАХАРОВ  (76),  у гостей –Сергій ЗАВГОРОДНІЙ (7) і 1:0 у Краснопіллі  – Сергій СУХАРЄВ (77).

    У ТОП-10 кращих бомбардирів чемпіонату  –  Борис ШУРШИН, який  виступав за «Явір».  У  45 матчах півзахисник забив  13 м’ячів.  В охтирчан відзначилися , зробивши по 10 влучних ударів, Сергій ЧЕРНОШВЕЦЬ і Юрій  ШУЛЯТИЦЬКИЙ,

       Разом «Нафтовик» і «Явір» зіграли  92 матчі. Перемог – 43, нічиїх – 13, поразок  36,  м’ячі  137-105.

      Кожна наша команда  в чемпіонатах  зіграла  по  200 матчів, здобула по 100 перемог і забила  по 300 м’ячів. 

  За 6 сезонів команди  провели:

     У розіграші Кубка  України  40   матчів.  Перемог  – 15, нічиїх –  9,  поразок – 16 , м’ячі  33-40.  У чемпіонаті –  706  матчів.  А це – 297 перемог,  128  нічиїх і 281 поразка  за різниці м’ячів  880-841.

   А ось як  виступили команди в чемпіонатах

                                     І         В        Н      П            М

«Автомобіліст» ,ФК «Суми», «Агросервіс» (п»ять чемпіонатів)

                                  188      51      28      109      154-306

«Нафтовик»              228     112     44       72       339 – 329

«Явір»                        222     111     43       68       311 – 216

«Електрон»  (три)       68      23      13       32          76-90     

Знай наших!

 Майстри футболу, які грали на вищому рівні

     Уродженці Сумщини, які в різні роки виступали у командах вищих ліг і дивізіонах чемпіонатів СРСР, України  та інших країн.

      ФОТО з архіву. 1968 рік. ШЛЯХ у великий футбол Михайло ФОМЕНКО розпочинав  у 1966 році  у сумському  «Спартаку», який виступав у чемпіонаті СРСР серед команд  класу  Б  Української зони. За  4 роки  відіграв 140  матчів і забив 8 м’ячів.   У 1969 році разом з командою став бронзовим призером перегонів і  здобув путівку до класу А. Після Сум Михайло  грав у «Зорі»,  а потім у «Динамо», з яким неодноразово  виграв чемпіонат і Кубок  СРСР, а також Кубок володарів кубків і Суперкубок УЄФА. За його плечима  виступи за національну і олімпійську збірні СРСР. У складі останньої  став володарем бронзової медалі. По завершенні футбольної кар”єри працював тренером багатьох команд , а також збірної України. Під його орудою  в ній грали вихованці сумського футболу Олег ГУСЄВ і Сергій  РИБАЛКА.   На знімку: Михайло ФОМЕНКО  (ліворуч вгорі )з партнерами по  «Спартаку».

         Ромни.  Володимир ШАТОХІН  – «Дніпро» (СРСР). Євген ЧИЖИК – «Локомотив» М., «Дніпро» (СРСР).  Максим БІЛЕЦЬКИЙ – ЦСКА, «Торпедо-ЗИЛ»,  ФК «Москва»,  ФК «Ростов»,  «Шинник», «Чорноморець» Од.  Владислав ПРУДУС – «Динамо» К.,  ЦСКА-Борисфен, «Ростсельмаш», «Ворскла». Владислав ШАРАЙ –«Інгулець»,  Олександр БОЛОТОВ – ФК «Олександрія», Андрій АНЦИБОР – «Спартак» (Юрмала, Латвія).

          Олексій ХОБЛЕНКО шлях у великий футбол розпочинав у Ромнах, але народився в іншому місті.  Грав  у «Говерлі», «Чорноморці»,  «Динамо» Бр., (Білорусь),   «Стабеку» (Норвегія),  «Левадии» (Естонія). Теж саме можна сказати і про  Вадима КОЛЕСНИКА.  Виступав за “Металіст» – СРСР,  «Карпати», «Металург» М,  «Хапоель» (Ізраїль)..

        Охтирка.  Василь ЄРМАК – «Нафтовик», Анатолій ЄРМАК – «Нафтовик»,  Олег ЄРМАК –  «Нафтовик» , «Арсенал»,  ФК «Олександрія», ФК «Тирасполь».  Денис АНТЮХ – «Колос» К., «Динамо» К., Яна КАЛІНІНА –«Житлобуд -2».

           Великописарівський район.  Сергій РИБАЛКА – «Динамо» К., «Слован»  (Чехія), «Сівасспор» (Туреччина), ФК «Олександрія».

           Глухів. Ігор МІЛЮКІН – «Суднобудівник» (СРСР), «Евіс».  Роман ЛУЦЕНКО – «Чорноморець» Од.,, «Металург» Зп.   Олександр ФЕЩЕНКО –  «Дніпро» Мг. (Білорусь),,ФК «Тирасполь»  і «Іскра-Сталь», (Молдавія). 

        ВОРОЖБА Білопільського району. Борис ШУРШИН – «Дніпро», «Нафтовик».

        Лебедин.  Сергій КОСТЮКОВ – «Металіст».

           Конотоп.  Володимир ДЕРКАЧ – “Локомотив» М. (СРСР),  Олег ІВАНОВ – «Динамо» М. (СРСР), Михайло СИЗОН – «Металург» М.

           Кролевець – Сергій ЩАСЛИВИЙ – «Зірка».

           Шостка.  В’ячеслав СЕРДЮК – «Дніпро», «Говерла»,  ФК «Гомель», «Торпедо»  (Жодіно).  Андрій СПЄВАК – «Дніпро»,  «Кривбас», «Металіст».

          Сумський район. Олег ГУСЄВ – «Арсенал», «Динамо» К.

          Суми.  Михайло ФОМЕНКО – «Зоря», «Динамо» К. (СРСР),  Сергій СТРАШНЕНКО –старший – «Пахтакор» (СРСР),  Григорій ЛАЗАРКО – «Металіст», «Ботєв» (СРСР), Артем БЕЗРОДНИЙ  – «Спартак» М., «МКТ-Араз» (Азербайджан),  Віктор ПОПОВИЧ –«Нафтовик», Віктор ІВАНЕНКО – «Металіст», Дмитро РУДНЯК  – «Металіст»,  Михайло ОХРІМЕНКО – «Тілігул» (Молдавія),   Сергій БІЛОЗОР –  ЦСКА К., «Чорноморець» Од.,  «Металург» Д.,  Єгор ЛУГАЧОВ – «Спартак» М., «Арсенал» К., Дмитро БЕРМУДЕС – Металіст»,  Олександр БАНДУРА –  «Таврія», «Металург» Д.,  «Сталь», «Верес»,  ФК «Львів» . «Рух»,  «Минай»,  Вадим ХАРЧЕНКО (Жуковський) – «Металіст», Максим СТАДНИК – «Борисфен», «Закарпаття»,  Володимир БОГАЧ –молодший –  «Верес»,  «Татран», (Чехія),   ФК «Карабах» (Азербайджан),   Антон ШИНДЕР – «Таврія»,  «Чорноморець» Од., «Ворскла»,  «Амкар»,  «Олімпік» Д., «Тобол» (Кахастан),  «Минай».   Сергій ОСАДЧИЙ – «Металург» Д. Олег ЛУКАШ – «Металіст»,  Катерина САМСОН –“Спартак» (Суми),  «Легенда», «Нафтохімік», «Звезда-2005», «Рязань-ВДВ», «Житлобуд-2».