Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ . Випуск 37.

—- Що головне для Катерини САМСОН?

—- Ювілейний день народження Віктора ПОЛЄВЩИКОВА.

                    —- Де хоче грати Олексій ХОБЛЕНКО.                                                        

 Вітання

   ЮВІЛЕЙНИЙ СЕЗОН Катерини САМСОН

Фото: УАФ

      Вона  стала першою  сумчанкою,  яка почала грати у футбол на професіональному рівні.  Її кар’єра триває вже 20 років.

    БАТЬКИ Катерини свого часу були відомими легкоатлетами. Тож закономірно, що з дитячих літ і дівчина захопилася спортом. Вона обрала футбол. Разом з хлопцями ганяла м’яча на вулиці, а згодом  грала за шкільну команду. Одного разу її помітив тренер Микола АБРАМОВ і залучив до постійних занять в спорт школі, де працював.

    Таким був старт  Катерини САМСОН у великий футбол.  А перший крок  вона зробила, коли почала грати за сумський «Спартак». Він  три роки виступав у Вищій лізі жіночого чемпіонату України, ставши за цей час бронзовим призером.  Це була перша нагорода 18-річної нападниці, яка  тоді грала у нападі і чимало забивала.  Приміром, у кубковому матчі із маріупольською  «Азовчанкою» (12:0) Катерина  відзначилася  4 рази. А наступного  сезону  зайняла місце у воротах. І відтоді – це її ігрове амплуа. Через фінансові труднощі «Спартак» швидко розформували. Дівчину запросили  до «Нафтохіміка» (Калуш), де вона вперше стала чемпіонкою України,  а потім – до легендарної чернігівської «Десни», з якою  двічі виграла золоті медалі і Кубок.  Тоді вона вперше  зіграла і  свій перший матч за  національну збірну. І ось уже  14 років  тренери залучають  сумчанку до головної команди країни. У її складі вона брала участь у відбіркових матчах до чемпіонатів світу і Європи, ставала переможницею і  призеркою розіграшу Жіночого Кубка Туреччини. А в складі команд  проводила матчі в жіночій Лізі чемпіонів. До речі, разом з Катериною у збірній – і уродженка Охтирки Яна КАЛІНІНА.

     Успішно виступала  наша земляка за команди Рязані і Пермі у  чемпіонаті Росії. Провела  близько сотні матчів, має титули чемпіонки і володарки Кубка.

     Три роки тому Катерина повернулася в Україну і стала гравчинею харківського «Житлобуду-2», вигравши з ним  срібні нагороди і Кубок України. 

      За свою кар’єру  Катерина тричі ставала чемпіонкою і двічі володаркою Кубка України (всього у неї 17 відзнак), двічі її називали  кращим воротарем, вона входила до ТОП -5 і ТОП-10  кращих гравців України,  включали до  традиційної Символічної збірної  урочистої церемонії «Футбольні зірки України».

     За 20 років свої професіональної кар’єри  Катерина  зіграла майже 250  матчів і, як воротар, забила 3 м’ячі ( 2 – за «Спартаку» і 1 – за «Легенду»). Плюс 48 матчів за національну збірну і 18 – за  Ю-19.

    -Для мене головне – перемога в кожному матчі, не дивлячись, з яким суперником  ми граємо і на якому рівні, – зізналася Катерина, у якої  5 липня 34-й День народження.

      Через воєнні дії чемпіонат України призупинено. Кар’єру  вона продовжує  в Угорщині.

    – У цій країні  у мене не було контактів. Моя агентка  Ірина Де Роза подзвонила і сказала, що там є команда і їй потрібен воротар. Так я опинилася в  Дьєрі.

    Катерина поділилася  думкою для Форбес  про ситуацію в Україні.

    – Звістка про початок війни застала мене в потязі. Ми їхали до Харкова після перемоги на турнірі в Туреччині. У той момент я забула про футбол і перемоги, було страшно. Ми чули вибухи, бачили танки, над головою пролітали винищувачі. Був жахливий ранок. Я ,звичайно, навіть у своєму найгіршому кошмарі  не могла подумати, що це може статися.

      Чи симпатизую я російським гравцям? Ні. Як спортсмен,  я розумію їхнє розчарування, але не більше. Рішення УЄФА абсолютно справедливе, їхня держава прийшла до нас з війною, я вважаю, що спорт має об’єднати всі народи світу! Тим, хто воює проти іншої держави, не місце в спорті“. Так відреагувала Катерина  на виключення жіночої збірної РФ зі змагань під егідою УЄФА.

Зірки сумського футболу

  «Забуті» матчі Віктора ПОЛЄВЩИКОВА

           6 липня виповнюється 70 років  від Дня народження екс-нападника  сумської команди майстрів «Фрунзенець» Віктора ПОЛЄВЩИКОВА.

       Фото з архіву. 1974 р. Епізод матчу «Дніпра»  із тбіліським «Динамо».

        ЙОМУ, можна сказати, пощастило. Кар’єру розпочинав в тому «Фрунзенці», який у 1974  році  круто  стрибнув у турнірній таблиці з 16-го на 4-е місце. Вболівальники старшого покоління, мабуть, добре пам’ятають, як  тоді  Федерація футболу УРСР «підставила» нашу команду, позбавивши її  права поборотися за вихід до Першої ліги.

       -Дебютував Віктор вдало, відразу, як кажуть, вписався  в командний малюнок гри, – згадує капітан  Валерій ЖИЛІН. –  З ним ми грали в нападі, доповнюючи один одного. Не пам’ятаю.  щоб Віктор  жадував м’ячем, він вчасно віддвів  його, якщо партнер перебував у  кращій ситуації. Жаль, що в нього не склалася кар’єра на вищому рівні…

     Того ж року Віктора запросили до вищолігового дніпропетровського «Дніпра».  Наразі важко сказати,  чому він не підійшов команді,  грав не гірше інших.  На жаль, точно невідомо, скільки він матчів зіграв  у дублі  і забив м»ячів. Але з тих 5-и, які зафіксувала статистика,  у 2-х  мав  хорошу пресу.

     Читаємо  в матеріалі «Испытание майстерства»  про матч «Дніпра»  з «Динамо» (Київ)  у «Днепровской правде» від 11 червня: «У зустрічі дублерів перемогли кияни – 1:0. Вони мали перевагу у другому таймі. У першій половині матчу дублерів у складі дніпропетровців виступав молодий форвард Віктор ПОЛЄВЩИКОВ. Як і у зустрічі з дублерами «Шахтаря», він ставив тон атакам. Двічі киян урятувала штанга».

      Домашній матч  «Дніпра»  з ЦСКА  19 серпня зібрав  16 тисяч вболівальників. «В другому таймі у «Дніпра» на полі вийшов В. Полєвщиков. На 70-й хвилині матчу він на лівому фланзі обіграв кількох армійців і чітко виклав м’яч під удар О. Яковенку: «Дніпро» повів у рахунку — 2:1. Щоб зрівняти його, москвичам вистачило п’яти хвилин. Москвичі та дніпропетровці мали ще не одну можливість змінити рахунок, але зробити це їм не вдалося. Фінальний свисток судді зафіксував бойову нічию — 2:2».

     Виходив Віктор на поле  ще  у матчах  із «Зорею» (1:1),  одеським «Чорноморцем» (2:2) і тбіліським «Динамо»  (0:1). Забив 1 м’яч, але  в якій зустрічі  – невідомо. Були в активі нашого гравця  по одному матчі, проведені  в основі  з киянами  і розіграші Кубка СРСР.

   Не пройшов до «Дніпра» В.ПОЛЄВЩИКОВ,  мабуть, тому, що  «дубль» посів передостаннє, 15 місце і потрібно було  на комусь відігратися.  Винними тренери  зробили  дебютантів.

     Віктор повернувся  до Сум,  ще завзятіше  і наполегливіше працював  на полі. І наступного сезону, забивши  8 м’ячів, став кращим бомбардиром команди. Швидко «Фунзенець» почав здавати  позиції.  Після 4-го  місця  за  два роки скотився до підвалин турнірної таблиці. Кілька гравців пішли на підвищення, а гідної заміни тренери їм не знайшли. Рік Віктор пограв у ужгородській «Говерлі», а потім знову – у «Фрунзенці».  У складі сумчан ставав переможцем Кубка Дружби, який розігрували команди майстрів Сум  і Курська .

       На жаль, статистика  тоді, як така, не велася. А тому  за три сезони  вона не зафіксувала кількість  зіграних Віктором  матчів  і за один –  забитих м’ячів.  Поки що маємо 61 матч і 14 влучних ударів.  За  моїми  підрахунками, кількість поєдинків щонайменше більша вдвічі. Будемо з’ясовувати  і «шукати» матчі  Віктора ПОЛЄВЩИКОВА.     

Знай наших!

Олексій ХОБЛЕНКО: «Я хочу грати  у «Кривбасі»

      ВИХОВАНЕЦЬ роменського  «Електрона», а нині гравець криворізького «Кривбасу», Олексій ХОБЛЕНКО  під час вимушених футбольних  канікул  в Україні, продовжував  грати  у чемпіонаті Естонії.  Він виступав за «Левадію» з Таллінна, яка  наразі  на 2 рядку турнірної таблиці.  Олексій провів 6 матчів і забив  1 м’яч у матчі, який приніс команді важливу перемогу.

          

Олексій ХОБЛЕНКО (ліворуч) на тренуванні.   

      – Коли розпочалася війна, на жаль, мені довелося поїхати до Естонії, аби тренуватися  і мати  ігрову практику.  Я повернувся  в  Україну й хочу грати  лише  у «Кривбасі». У новому сезоні  в УПЛ  будемо, впевнений,  показувати  добротний  футбол, аби дати змогу захисникам нашої країни трохи відволіктися від того, що наразі відбувається на нашій землі.

     «Кривбас» дебютуватиме  в Прем’єр-лізі чемпіонату України.  У минулому сезоні, який команди Першої ліги  не дограли, криворіжці посіли  2 місце, а Олексій,  забивши  11 м’ячі в, на 2-й позиції  серед кращих бомбардирів

З анналів історії

           Рік за роком, матч за матчем

      6 липня 1955 р.  — Чемпіонат області серед команд Першої  групи. «ХІМІК» (Шостка) –  В/ч №71542 – 4:4. У господарів  м’ячі забили: Леонід ЛОПАТІН – два і один – у власні ворота,  Олександр ЄРОШИН  (2), у гостей –  Віктор ІВАНОВ (3).

     7 липня 1990р.  — Чемпіонат Української РСР серед КФК  3-ї зони. Заключний матч 1-го кола.  «РАДИСТ» (Кіровоград) – «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – 0:2.  Відзначилися Олександр БОБУХ (52)  і Сергій ЗАПОРОЖЕЦЬ (80).

     5 липня 1991 р. —  Чемпіонат СРСР  серед команд 2 -ї ліги.  «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – «ДНІПРО» (Черкаси) -1:0.  Гол – В’ячеслав ХРУСЛОВ (5- з пенальті). «НАФТОВИК» (Охтирка) – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)- 3:0. Борис ШУРШИН (22, 40) і Сергій ФОМІН (60).

Анонс

                    Новий проект «ФутТайму»  і АФСО

      «60 років – крок за кроком»

       У 60-річній історії сумської команда майстрів її виступів  у чемпіонатах СРСР і України (вона грала під  десятьма назвами)  були злети  і падіння.  А скільки зіграно матчів і забито м’ячів, хто з гравців  відзначався результативністю?

Про  це – у новому проекті «60 років – крок за кроком». У найближчих випусках – про сумський «Авангард» і «Спартак» у  чемпіонатах СРСР   серед  команд майстрів класу «Б» Української зони (1960 – 1969 рр.).

Статистика здобутків і досягнень

    Фото з архіву. 1967 р. Ось так колись  ходили на футбол в Сумах. Вболівальники   «Спартака” перед матчем на стадіоні «Спартак».  

       У  ЦЬОМУ ешелоні  футболу  сумчани виступали впродовж 10 років.  Окрім матчів регулярної частини чемпіонату,  команди  грали ще  стикові поєдинки і турнірі, де визначалися підсумки місця.  На жаль,  про це  практично ніколи не говорили і виступи команд оцінювали за підсумками лише  зональних та фінальних етапів, як, скажімо, у 1968 і 1969 роках.  Для історії треба  зробити уточнення  і додати до турнірних  показників команд «забуті» матчі і м’ячі.

      Про це і не тільки –  у проекті  «60 років  – крок за кроком».