ФутТайм від Григорія М.Реви.
«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 42.
Вітання
Андрій БІБА: «золотий» капітан «Динамо»
Поважний ювілейний День народження 10 серпня відзначає заслужений майстер спорту СРСР Андрій БІБА. Андрію Андрійовичу – 85!
«ФутТайм» і АФСО щиро вітають ювіляра зі святом і бажають всього найтеплішого та найкращого золотому капітану «Динамо» !!!
СВОГО ЧАСУ Андрій БІБА кілька разів приїздив у нашу область у складі ветеранів «Динамо» на товариські матчі, тренував охтирський «Нафтовик», як президент Всеукраїнського клубу «Шкіряний м’яч» сприяє розвитку дитячого і юнацького футболу на Сумщині.
Андрій БІБА-легендарний футболіст «Динамо», якому присвятив 11 років свого життя. Вершиною його кар’єри став 1966 рік. Разом з командою виграв чемпіонат і Кубок СРСР, став першим динамівцем, якого названо кращим футболістом СРСР,увійшов в історію радянського футболу, як автор першого м’яча в євро турнірах, забив 1100 м’яч «Динамо» в чемпіонатах СРСР!!!.
Андрій Андрійович – 3- разовий чемпіон і 2-разовий срібний призер та 2-разовий володар Кубка СРСР. За свою кар’єру провів 405 матчів і забив 122 м’ячі. Для півзахисника – це вагомий здобуток, не кожен нападник може похвалитися такою результативністю.
В активі гравця один матч за збірну СРСР. Він й донині згадує товариську зустріч 4 липня 1965 року у Москві зі збірною Бразилії за участю Пеле, яка зібрала 102000 глядачів. Біба вийшов на поле у середині 2-го тайму після того, як Пеле забив другий м’яч. Диво-гравцем кумарили мільйони вболівальників і футболісти.
-Ми поступилися – 0:3,- згадував Андрій Андрійович. – Під час урочистої вечері ми з Пеле сиділи поруч за столом. І як тут не взяти у легенди автограф, більше такої нагоди вже не буде? Нічого під рукою не було. Мав два новеньких «червінці». На них Пеле і розписався.
Коли летіли додому в літаку, похвалився радістю з одним грузином, що маю два оригінальні автографи. Він довго мене вмовляв, пропонував навіть купити їх. Мені стало його жаль і я подарував йому один «червінець», додавши свій автограф.
Чому БІБА більше не грав за збірну? За його словами, тоді у кожній команді було кілька гравців високого класу і при бажанні можна було створити 3-4 рівноцінні збірні країни.
Свого часу Андрій Андрійович дружив з нашим земляком, важкоатлетом Леонідом ЖАБОТИНСЬКИМ- дворазовим чемпіоном Олімпійських ігор. Саме він допоміг БІБІ «пробити» у міськраді для його матері кооператив.
Після завершення кар’єри Андрій Андрійович працював тренером кількох команд , у Федерації футболу УРСР. Доклав руку і до охтирського «Нафтовика», який тоді робив перші кроки у Другій лізі чемпіонату СРСР.
-Коли Андрій Андрійович очолив «Нафтовик», у грі команди сталися помітні зміни,- згадує права рука БІБИ Валерій ДУШКОВ.- Йому швидко вдалося перебудувати лінії, підвищити фізичний рівень гравців, змінити тактичну побудову. У команди з’явився свій стиль і малюнок гри. Це сприяло стабільні й грі впродовж кількох сезонів. Словом, Андрій Андрійович заклав міцний фундамент для завоювання «Нафтовиком», який я тоді очолював, золотих медалей 1991 року. Маючи нагоду, вітаю старшого товариша і прекрасну людину з Днем народження. Хай здоровиться і живеться вам, Андрію Андрійовичу!
-Наразі, у мої роки, трішки сумно,- зізнається А.БІБА. – Якби я мав можливість прожити життя знову, то не хотів би цього робити, не став би нічого змінювати. Адже життя оцінюється не кількістю років, воно складається з безліч моментів і миттєвостей, які потрібно прожити гідно,- зізнався в одному інтерв’ю Андрій Андійович.
ДУМКИ Андрія БІБИ
-ЩОБ створити хорошу команду, потрібні 9 ремісників і 2 артисти.
-ВІД футболу не можна втомитися.
-АБИ стати сьогодні успішним футболістом, сучасним гравцям треба, в першу чергу, любити футбол. Бо цього нічого не буде. Скільки грошей йому не платили б.
Наступні вітання надсилаємо ветеранам сумського футболу, які прославили нашу область на багатьох аренах і добилися помітних успіхів на футбольних полях і майданчиках. Щоб надія, віра і любов ніколи не залишали вас. Щоб у ваших родинах панував мир, злагода і достаток, а улюблене заняття приносить тільки задоволення і гарний настрій. Нехай Господь оберігає і допомагає Вам у всьому.
Сергій ТКАЧЕНКО: Чемпіон трьох команд
У 9 серпня – відзначив 47-й День народження і 30-річчя початку своєї футбольної кар’єри майстер спорту Сергій ТКАЧЕНКО.
СЕРГІЙ – унікальний гравець. Спершу займався футболом, затим «перекваліфікувався» на футзал, в якому добився своєрідного досягнення. Він став чемпіоном України, виступаючи за ТРИ команди Вищої ліги.
… Старт у професіональний футбол розпочинав в аматорському сумському «Будівельнику», потім були сумські команди «СБТС» і «Агротехсервіс», краснопільський «Явір», київський ЦСКА-2 і новотроїцька «Ностра», після якої і «зав’язав» з класичним футболом. За 5 років відіграв 114 матчів і забив 9 м’ячів.
По-справжньому розкрився Сергій у футзалі. Із сумського «Колоса», за який зіграв лише 13 матчів, але забив 23 м’ячів, його першим перехопив, побачивши у гравця не використаний потенціал, тренер «Інтеркасу» Станіслав ГОНЧАРЕНКО. У складі киян став чемпіоном і володарем Кубка України. Золоті медалі згодом отримав у львівській «Енергії» і донецькому «Шахтарі». Був також володарем Кубка і Суперкубка. Такими досягненнями, мабуть, не зможе похвалитися жоден футзаліст. І якби Сергій мав силу волі і був більш вимогливим до себе, то міг з успіхом виступати за збірну України. Свого часу був кандидатом до неї. За плечима ще виступи за харківський «Моноліт», дві польські команди, шосткинський «Імпульс», СумДУ і роменський «Рятувальник». Загалом за майже два десятки фут зальних років провів понад 400 матчів і забив близько 230 м’ячів. Також був неодноразовим призером всеукраїнських змагань з футзалу серед ветеранів. У 2000 році у складі «Посульського» з Недригайлова став чемпіоном області з міні-футболу і кращим гравцем цих змагань.
В останні роки Сергій виступав за «Колос» із Северинівки Сумського району, якому допоміг вийти до Вищої ліги чемпіонату області. Команда серед лідерів. Гідну конкуренцію складають суперникам северинівці і в кубкових турнірах. Спробували також свої сили футболісти «Колоса» і в розіграші аматорського Кубка України.
«Зав’язувати» з футболом Сергій Миколайович, який працює у спортклубі СмуДУ, не збирається. Попереду у нього нові випробування. Тож побажаймо йому переможних матчів і красивих м’ячів!!!
Дмитро БЕРМУДЕС: Перша знакова вікторія
11 серпня – 42-й День народження у Дмитра БЕРМУДЕСА – майстра спорту України міжнародного класу з футболу, тренера ФЦ «Барса.
ПРО себе хлопчина заявив у 12 років, коли у складі сумської ДЮСШ «Фрунзенець» грав у Першому юнацькому Різдвяному турнірі з міні-футболу, який у 1992 році започаткувала ФФС. Вихованці Олександра ДЯКОВА стали переможцями серед 15 команд, а Дмитра було визнано кращим гравцем змагань. Два наступні роки «фрунзенці» знову на висоті: вдруге поспіль стали переможцями і срібними призерами, а Дмитро двічі став кращим бомбардиром.
Велику роль у становленні Дмитра, як гравця, відіграв його батько Валерій Луїсович. Працюючи тренером запорізького «Віктора», він взяв сина під своє крило. Міг Дмитро заграти у «Динамо». Але все обмежилося 31 матчем і двома м’ячами за другий і третій склади.
Наступні 14 сезонів сумчанин провів у 7-и командах різних ліг. Грав в охтирському «Нафтовику» , командах Сум, харківському «Металісті», «Закарпатті» та ін. Найбільше матчів провів у Сумах (88), «Нафтовику» (75) і вищоліговому «Металісті» (40), який тренував наш Михайло ФОМЕНКО. За харків’ян забив 6 м’ячів, деякі з них були вирішальними, як приміром, у ворота «Поліграфтехніки» з Олександрії. У тому матчі грали вихованці сумського футболу Сергій ОСАДЧИЙ і Дмитро РУДНЯК, якого замінив Дмитро БЕРМУДЕС. Віктор ІВАНЕНКО був у запасі. Дмитра визнано гравцем цієї зустрічі.
За 17 сезонів на професіональному рівні Дмитро провів 309 матчів, забивши, як півзахисник, 55 м’ячів.
У складі студентської збірної України сумчанин виступав на двох Всесвітніх Універсіадах. У 2001 році наша команда стала срібним призером, поступившись у фіналі мінімально японцям. За це досягнення отримав звання «міжнародника». В активі Дмитра також кілька матчів за молодіжні збірні Ю-16 і Ю-18.
З 2014 року Дмитро БЕРМУДЕС працює дитячим тренером ФЦ «Барса». Минулого сезону його вихованці впевнено виступили у вищоліговому чемпіонаті ДЮФЛ України серед команд Ю-16. У вирішальній зустрічі вони програли у Вишгороді господарям «Фіналу чотирьох» – ровесникам «Діназу» – 0:1. Це була знакова перемога БЕРМУДЕСА-молодшого, як тренера.
З анналів історії
Рік за роком, матч за матчем
11 серпня 1955 р. Чемпіонат області. Перша група. «ЛОКОМОТИВ « (Білопілля) – «НАУКА» (Шостка) – 2:1. У господарів м’ячі забили Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ і Микола МАНДРИКА, у гостей – Віктор ЛЕЙЧЕНКО.
11 серпня 1991 р. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Українська зона.
«НАФТОВИК» (Охтирка) – «ШАХТАР» (Павлоград) – 4:3. М’’ячі у переможців забили: Сергій ФОМІН, два – Володимир ТИМЧЕНКО (один – з пенальті) і Борис ШУРШИН. «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – «ОКЕАН» (Керч) – 1:0. М”яч забив Василь САРАЄВ на 90-й хвилині матчу.
12 серпня 1962 р. Чемпіонат СРСР. Клас «Б» Українська зона. «ДНІПРО» (Дніпропетровськ) – «Авангард» (Суми) – 2:0.
12 серпня 1987 р. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Українська зона. «Ворскла» (Полтава) – «Нафтовик» (Охтирка) – 4:3. В охтирчан відзначилися Сергій ФОМІН, Анатолій ЄРМАК і Борис ШУРШИН.