Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

«ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 66.

Вітання          

Анатолій БЕЗСМЕРТНИЙ:                                                                             Тренувався у  ФОМЕНКА і грав із ПРУДІУСОМ

      21 січня  екс-гравець  «Динамо» та інших команд і екс-тренер ПФК «Суми» та  «Вікторії» відзначає  свій 54-й День народження. 21 рік тривала професіональна кар’єра захисника,  в ході якої  він зіграв  487 і забив  9 мячів.

 Таким запам’ятали сумські вболівальники Анатолія БЕЗСМЕРТНОГО, який врятував команду від пониження в класі.

                                                                                

    ВИХОВАНЦЮ  київської  СДЮШОР «Динамо»  не відразу пощастило  стати гравцем основного складі. 5 років йому довелося  доводити право, набуваючи ігрової практики  у «Таврії», «Галичині» і «Прикарпатті», де провів майже 100 матчів.  І пограти в «Динамо»  довелося недовго – три сезони.  За цей час  став  володарем  двох золотих і срібної медалей в чемпіонаті і володарем Кубка України, провів кілька матчів у розіграші Кубка європейських чемпіонів (чого варті три поєдинки з «Барселоною»!).  Один «золотий» сезон працював під керівництвом Михайла ФОМЕНКА і один грав разом з вихованцем Роменської ДЮСШ Владиславом ПРУДІУСОМ.

     Після  ФОМЕНКА  «Динамо» очолив «великий» тренер Йожеф САБО і місця в основі Анатолію не знайшлося. Будемо грати по-новому – заявив наставник. Як це, адже всі схеми  вже відомі і випробувані? – дивувалися спеціалісти. Залишалося хіба що  задом наперед!? Не минуло й року, як «новатор»  залишив команду…

      За порадою Віктора ЛЕОНЕНКА  Анатолій  поїхав в Тюмень в «Динамо – Газовик». Так розпочався російський період у кар’єрі 25-річного захисника, який тривав 11 років. Потім  грав у «Ростсільмаші», новоросійському «Чорноморці» і ставропольському «Динамо».  В кожній команді українець вирізнявся  надійною грою. Був капітаном  ростовчан, з якими провів  5 матчів у розіграші Кубка Інтертото,  у складі «Динамо» його визнали кращим захисником серед команд зони «Південь» Другої ліги. У російському  чемпіонаті Анатолій відіграв 290 матчів і забив усі свої м’ячі. Кар’єру завершував в Україні, граючим тренером черкаського «Дніпра» та інших команд. Як гравець, кілька сезонів провів на аматорському рівні.

       Доклав свого вміння, як тренер,  Анатолій Петрович і до команд нашої області. У сезоні 2017/2018  врятував ПФК «Суми» від  «вильоту» з першої ліги – за що йому вдячні  вболівальники команди.  Під його керівництвом за 4 місяці у 14 матчах сумчани набрали стільки очок (18), скільки  у 20 зустрічах восени. Минулого сезону  Анатолій Петрович очолив «Вікторію» з Миколаївки, але через тайм-аут команди склав повноваження. Така ситуація була і є «Альянсом».

      Тренер задоволений  своїми роками у футболі, але шкодує про одне, що  так мало вдалося  пограти в чемпіонатах України.

       МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України. 1992 (весна). Вища ліга. Група «Б». 1 тур.«ДИНАМО» (Київ) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) -2:1.  7 березня. Республіканський стадіон. 1500 глядачів.
      «ДИНАМО»:  Мартинкенас, Лужный, Волотьок  (Мороз, 73), Безсмертний, Шматоваленко , Грицина , Анненков , Заєць, Саленко , Сукіасян, Квіткаускас  (Шаран , 70).Тренер: Пузач Анатолій.
       «МЕТАЛІСТ»:  Помазун, Касторний, Ланцфер, Панчишин,, Пец , Назаров, Хомуха (Ніченко , 77), Кандауров , Аджоєв , Призетко , Колесник .Тренер: Ткаченко Леонід.
       Голи: 1:0 – Грицина (3), 2:0 – Сукіасян  (24), 2:1 – Призетко  (55).

                                       Максим СТАДНИК: «Золоті»  роки нападника

       За свою професіональну кар’єру він пограв в усіх лігах чемпіонату України, а також одному із першолігових клубів  Словаччини. Відзначався нападник і  результативністю, забивши 53 м’ячі у 234 матчах.  20 січня Максиму виповнилося 38 років, але він з футболом залишається на «ти».

      МАКСИМ – вихованець відомого сумського тренера Миколи АБРАМОВА.  Свого часу він підготував не один десяток вправних гравців, які  заявили про себе на різних рівнях. Проте наставник не зміг зрозуміти – чому Максим, який мав неабиякий  потенціал, не зміг  його реалізувати сповна. Наразі про це сказати важко.  Мабуть,  конкретної відповіді не дасть і сам Максим.

       З 15 років він почав грати у сумському «Спартаку». В останньому турі забив свій перший свій м’яч (див. Матчі з історії). Після цього у юнака почався пошук своєї команди – «Явір», «Фрунзенець-Ліга -99»,  зупинився на «Борисфені», за який провів  майже 100 матчів. Великі надії покладав з переходом до вищолігового «Закарпаття», але тренери, схоже, не вірили у гравця. Тож довелося з ними попрощатися.

       Максим мав бажання пограти за ПФК «Суми», однак  далі розмов справа не рухалася.  Юнак подався до Словаччини, де впродовж  5 років в одному з  першолігових клубів. Тут сумчани був  на висоті і в ударі.  Доробок його поповнився 70 матчами і 36 м’ячами. В одному із сезонів  став кращим бомбардиром: відзначився 15 разів у 29 зустрічах. Це був рекорд гравця. Мав запрошення до вищої ліги,  проте керівники клубів  не змогли дійшли до спільного фінансового знаменника.

     Після  12-річної подорожі Максим повернувся  додому і відгукнувся на запрошення тренерів аматорського  «Агробізнесу-ТСК» з Ромен.   За 6 сезонів команда  була лідером, вигравши більше 10 обласних змагань, впевнено виступала в Аматорському чемпіонаті і розіграші Кубка України.  Максим  був серед найкращих. Він показав третій результат за результативністю (30 м’ячів).

      -І в тому, що наша команда  за «п’ятирічку» добилася таких сходжень, без перебільшення  і заслуга Максима,- згадує на той час директор клубу Олександр КВАША. – Його досвід і майстерність  помітно підсилювали командний малюнок гри і допомагали партнерам на полі.  І те, що нападник серед кращих бомбардирів – теж багато про що говорить. Не помилюся, коли скажу, що  Максим вписав  сторінку в історію роменського футболу.

     Після того, як команда припинила існування, Максим продовжував грати за інші аматорські команди області.  Зокрема  в  «ЛС Груп» і «Альянсі»  отримав  по  золотій медалі за перемоги  в чемпіонаті області і відзначився серед  бомбардирів.

    Максим залишається у футболі. Він працює дитячим тренером у ФЦ «Барса», займаючись підготовкою юних футболістів.

ФОТО з ІСТОРІЇ. “Агробізнес-ТСК! (Ромни) після чергового успіху. Максим СТАДНИК (у нижньому  ряду) – четвертий праворуч.

    

       МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 2000/20001. Перша ліга. 34 тур. «СПАРТАК» (Суми) –  ФК «МИКОЛАЇВ» – 1:2.  28 червня. Стадіон «Авангард». 1000 глядачів.
        Голи:
0:1-  Єршов (30), 1:1 –  Стадник (60), 1:2 –  Нужний (88)
      «СПАРТАК»:  Суслов,  Басов, Листопадов ( Гігіадзе, 46),  Бабинець, Ляшенко,  Охріменко,  Литвинов ( Ротенберген, 77), Богач,, Вакар (Стадник, 58), Валяєв,  Гусейнов.
      ФК «МИКОЛАЇВ»: Ткачов,  Сілецький,  Петренко,  Возний,  Бахметьєв, Нужний,  Юрченко, Бурдейний (Діденко, 52, Чертоганов, 80),  Шкурупій, Кулик, Єршов.                                                      Попередження:   Басов (66), Сілецький (78).


              Олег ІВЧЕНКО : П’ЯТЬ сумських СЕЗОНІВ

      Днями 48-й День народження відзначив секс-гравець сумських команд Олег ІВЧЕНКО.

        ФУТБОЛЬНК кар’єру юнак розпочав рано. Вже у 17 років здібного гравця запросили до сумського «Автомобіліста», який виступав у Першій лізі Весняного чемпіонату України. Тоді Олег зіграв 9 матчів і в усіх виходив на заміну. Тренери добре розуміли: рано ще його повністю ставити на всі 90 хвилин, адже виступав він у середній лінії, де треба  мати і певний досвід, і вправність.

     Поступово юнак набував досвіду, вписуючись в командний малюнок гри. І вже в наступні сезони  все частіше став з’являтися в основі.  Через фінансові проблеми команду лихоманило – вона трималася на плаву, змінюючи щосезону господарів і відповідно – назви. Вини гравців тут не було.  Як тоді говорив  тренер «Агротехсервісу» (це була чергова назва команди) Микола КУРАСОВ, – то був найважчий час сумського футболу. Деякі перспективні вихованці, не маючи можливості тренуватися і грати,  йшли у бізнес. У сезоні 1995/1996 сумчани посіли 18 рядок у турнірній таблиці і втратили місце у Другій лізі, а Суми – команду. Обласний центр залишився без великого футболу. Для деяких гравців то був кінець їхньої  кар’єри.  Відверто не пощастило і Олегу.  За станом здоров’я цьому яскравому з великим потенціалом гравцю, як сказав М.КУРАСОВ,  рано, у 23 роки,  довелося залишати професіональний футбол.

     За 5 років Олег провів 70 матчів і забив 3 м’ячі.  Він відзначився в останньому сезоні команди. Перший забив 4 квітня у ворота  херсонського «Кристалу» ( сумчани тоді поступилися вдома  2:3), а два наступні м’ячі  (20 квітня) допомогли здобути  перемогу з таким рахунком над «Олімпією ФК АЕС» з Южноукраїнська (див. Матчі з історїі).        

       МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1995/1996. 2 ліга. Група  «А». «АГРОТЕХСЕРВІС» (Суми) – «ОЛІМПІЯ ФК АЕС» (Южноукрїнськ)- 3:2. 4 квітня. Стадіон ЧРЗ.  300 глядачів.
       «АГРОТЕХСЕРВІС»:  Вертилецький, Григоренко,.Іванов, Бездітько, Кухаренко (Докиєнко, 71), Черняков, Савченко, Булат, Білозор (Кошаба, 65), Гнатишин (Зубашич, 42), Сергієнко (Івченко, 24). Тренер:М..Курасов.
       «ОЛІМПІЯ  ФК АЕС»:. Буряк, Кармаліта, Кревенко, .Литвинов, Свіргун,.Матвєєв (Баштовий, 83), Бондарчук, Голобородько (Грушанський, 75), Маташ, Ротар, Леоненко. Тренер: В.Мазур.
       Голи: Івченко  (36, 82 – з пенальті). Кошаба ( 80),  Голобородько (30), Свіргун (59).
       Попередження:  Бондарчук.

    «ФутТайм» і АФСО вітають іменників з радісним Днями у їхньому житті. Нехай здоров’я буде міцним, роки довгими та світлими/ Здоров’я, любові, життєвої сили та енергії, всіх благ та удач вам, шановні ветерани футболу!!!!

Матч з історії           «Динамо» не встояло в Шостці

          14 жовтня 2012 року в гості до вболівальників Шостки завітали ветерани київського «Динамо» на товариську зустріч з ровесниками місцевої команди.

        ЦЬОГО  приїзду гравців легендарного клубу у місті хіміків чекали …23 роки.  У складі гостей  на поле вийшли  «зірковий» Володимир МУНТЯН,  майстри м’яча Вадим ЄВТУШЕНКО, Артем ЯШКІН,  Олександр РАДЧЕНКО та ін..

      Гра проходила у дружній, але бойовій обстановці. Технічним динамівцям протистояла напористість господарів.  Їх зусилля наприкінці першого тайму увінчалися успіхом. Спочатку досяг мети м’яч після удару  Валерія ДЕНЯКИ, а потім Ігор КІЛЬКІНОВ вдруге змусив киян розпочати з центра поля.

      Після перерви  гості доклали максимум зусиль, аби  змінити ситуацію на полі на свою користь або завершити її внічию. Не вийшло. Правда з пенальті  Віктору НАСТАШЕВСЬКОМУ вдалося  рахунок «розмочити» – не більше. Історичні – 2:1 на користь ветеранів Шостки. Взяв участь у грі і народний депутат України Ігор МОЛОТОК, за підтримки якого  пройшла ця незабутня зустріч.

     ФОТО з АРХІВУ.  2012 р. Епізод матчу ветеранів Шостки і «Динамо».   Автографи юним вболівальникам від Вадима ВТУШЕНКА

 Штрафний майданчик      Спочатку було  2:3, а потім стало – 3:0

        Кожен чемпіонат області не  обходиться без  скандальних ситуацій, пов’язаних з рішеннями арбітрів. Вони допускаються тих чи інших помилок, які впливають інколи на підсумковий результат.  Винні в цьому і гравці, які по –різному реагують на  рішення арбітрів. Кілька таких фактів  з історії обласних перегонів. Ось що писала тоді місцева преса.

      «Ленінська правда».  1987 рік.  У  МАТЧІ чемпіонату між шосткинською «Свемою» і краснопільським «Явором» судді допустилися помилок, котрі призвели до неприємних наслідків.  По ходу зустрічі стався інцидент, ініціаторами якого стали господарі. Після нього  кількох гравців  «Свеми» дискваліфікували, а команду згодом зняли зі змагань.

      У ФІНАЛЬНОМУ матчі розіграшу Кубка області  між сумськими командами  «Автомобіліст» і «Хімік» гравець  «водіїв» Григорій ЛАЗАРКО вдарив суддю,  який, на його думку, не правильно оцінив ситуацію і вилучив його з поля. Рішенням Федерації футболу України  гравець позбавлений права виступати  в будь-якій команді республіки. Так він поставив хрест на своїй кар’єрі.                                                                                  

       «Сумщина».  2008 рік. По ходу матчу в Ромнах між  «СБК-Кондитер» і сумським «Автолюксом» гості вигравали – 3:0.  На той час обидві команди вели боротьбу за 3-є місце. За кілька хвилин до завершення зустрічі, коли рахунок був уже 2:3,  суддя призначив у ворота сумчан пенальті.  Не погодившись з його рішенням,  гравці «Автолюкса» накинулися на суддю з кулаками.                                                                                                                                                                                                                       

        Цей інцидент було розглянуто  на засіданні КДК Федерації футболу Сумщини. Він прийняв дивне рішення: матч переграти на нейтральному полі.  Тренер роменчан  подав апеляцію  на рішення КДК до Дисциплінарного комітету ФФС. Комітет скасував рішення КДК і зарахував  «СБК-Кондитеру» технічну перемогу – 3:0,  а «Автолюксу» – відповідно  технічну поразку – 0:3.         У підсумковій таблиці роменчани посіли 3-є місце, випередивши на 3 очки «Автолюск». А могло все бути навпаки