Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія М.РЕВИ. Випуск 69.

Сьогодні у випуску:

—  Наші вітання ветеранам футболу                                                                      

— Згадаймо й пом’янемо Сергія НАЙДЕНКА  і Артема БЕЗРОДНОГО               –

—  У списку арбітрів  і наші дівчата.

Вітання     

    Сергій КИРІЄВСЬКИЙ: Грав у збірній із «зірками»

       9  лютого у ветерана сумського футболу Сергія КИРІЄВСЬКОГО – День народження. Екс-воротарю команди майстрів «Фрунзенець» 62 роки.   

 

      40  РОКІВ тому «Фрунзенець» втратив статус команди майстрів, який  виступав у Другій лізі Української зони чемпіонату СРСР. Ворота сумчан тоді захищав Сергій. Болісно йому згадувати той роковий рік, адже могла команда врятуватися, але, схоже, це було на руку місцевим чиновникам, яка була тягарем для них…

     У 19 років Сергій був уже основним воротарем «Фрунзенця». Тоді поруч з досвідченими тренери награвали і молодь. Тож була надія, що з часом Суми матимуть добротну команду. Але  сталося навпаки. З кожним роком «Фрунзенець» здавав позиції, опускаючись на дно  турнірної таблиці. Втриматися  в Другій лізі не вдалося. І не вина в цьому воротаря  Сергія КИРІЄВСЬКОГО та його партнерів. 

      За цей час Сергій пограв у чемпіонаті СРСР  за  юнацьку  і молодіжну збірні УРСР разом  з О.ЗАВАРОВИМ, В.ЦИТКІНИМ,О.КУЗНЕЦОВИМ, М.МИХАЙЛОВИМ та іншими футболістами. І цим він гордиться.

      Після «Фрунзенця» Сергій захищав ворота  бережанської «Ниви», а після ірпінського «Динамо» ( на ой час – дублюючого складу «Динамо») через травму завершив  кар’єру. Йому було лише 26 років. За 9  сезонів провів майже 200 матчів ( із  них за «Фрунзенець» -130)  і  добрий десяток – за збірні України.

      Наразі ветеран футболу працює дитячим тренером в КДЮСШ «Суми». Підготував кількох гравців, які вже  заявили про себе.

           Богдан СУХОДУБ: Незіграні матчі

      Також 9 лютого вихованець сумської ДЮСШ «Фрунзенець» (наразі –  КДЮСШ «Суми») відзначив свій 29-й День народження.

      ТОМУ, як розпочинав шлях у великий футбол Богдану по-доброму можуть позаздрити його ровесники. Його запросили до  маріупольського «Іллічівця». З юнацькою командою став срібним призером, а з «молодіжкою» –  переможцем першості України. Відкривалися хороші перспективи заграти  у складі  «основи», яка виступала у Прем’єр-лізі.  Але згодом «Іллічівець» понизився у класі, пішли «розбірки» і Богдану довелося залишив команду, де провів 5 матчів на найвищому рівні і 33 – у дублі.  Не пощастило юнаку і в ПФК «Суми», де продовжував кар’єру. Городяни втратили свій статус. 

      Богдан вирішив скуштувати футбольного хліба у Вірменії у столичному першоліговому «Торпедо».  Разом з ним та ще 4 командами  потрапив у скандальну історію з договірними матчами. Як повідомляли тоді ЗМІ, Федерація футболу Вірменії  анулювала 30 матчів, дискваліфікувала 58 футболістів, з них – 25 з України. Під «роздачу» потрапили і 5 гравців  сумської команди. Всі вони отримали пожиттєву дискваліфікацію.  Тоді чемпіонат було достроково призупинено. «Торпедо» посідало 11 місце серед 18 команд. Не важко уявити рівень  тих  змагань… В усіх командах грав Богдан надійно і жорстоко. Приміром, у сезоні 2016/2017  «заробив» 11 «гірчичників»  і 1 червону картку.

     Були у кар’єрі і виступи за аматорські команди області  –  «ЛС Груп» з Нижньої Сироватки і «Вікторію» з Миколаївки (33 матчі – 3 м’ячі). На професіональному рівні сумчанин провів 120 матчів, в яких відзначився  8 разів.  А  міг пограти ще кілька сезонів і мати інші здобутки. Однак погоня за великими грошима , завчасно поставила хрест на футболі.  Це урок на все життя  не тільки Богдану …

 

       МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України УПЛ . 2014/2015/ 9 тур. «КАРПАТИ» (Львів) – «ІЛЛІЧІВЕЦЬ» (Маріуполь) – 1:0. 19  жовтня. Стадіон «Україна». 6400 глядачів.

      «КАРПАТИ»:  Мисак, Мірошниченко, Пластун, Гітченко, Костевич, Чачуа, Даушвілі, Голодюк, Кожанов (Балажиц , 81), Ксенз (Кополовец , 76), Сергійчук  (Карноза , 60).Тренер: І. Йовичевич.
      «ІЛЛІЧІВЕЦЬ»:  Гальчук,  Шевчук, Тотовицький, Оберемко, Васін (Мандзюк, 88), Даценко , Суходуб , Кулач, Мишньов , Бутко, Цюпа .Тренер:  М. Павлов.
       Гол: 1:0 – Балажиц  (90+3) Попередження:  Даушвілі (23), Голодюк  (27), Карноза(90+5) – Шевчук (51), Мишньов (85), Мандзюк (90).

                Ворона літав на «Ювілейному»

      Днями відзначив черговий День народження екс- гравець сумських та інших команд Анатолій ВОРОНА (Данііл ЖИЦЬКИЙ). Йому виповнилося 43 роки.

       До Сум Анатолій встиг пограти за «Волинь», команду Золочіва і «Чорноморець» (1 матч за основу).  Та найбільше поєдинків він провів за сумські команди. Розпочинав у друголіговому «Фрунзенці-Лізі-99». У 29 матчах забив 5 м’я чів.  Потім 4 сезони  виступав  у «Спартаку» . Анатолій не грав, а як жартували вболівальники, літав по полю «Ювілейного». Він мав хорошу швидкість, чим  переважав своїх опонентів.  Свій доробок «спартаківський» півзахисник поповнив 10 м’ячами, які забив у 92 зустрічах.           

      За свою професіональну кар’єру, яка тривала майже 20 років, Анатолій  виступав у 10 команд і пограв в усіх лігах чемпіонату України.  На його рахунку 325 матчів і 35 влучних ударів.

       У складі київської «Оболоні» два сезони поспіль став бронзовим призером першолігових перегонів, а з тернопільською «Нивою» виграв змагання у Другій лізі  національної першості.

     ФОТО з АРХІВУ. 2006-2007. Анатолій ВОРОНА (на знімку у середньому ряду крайній праворуч) у складі «Оболоні».
    

 «ФутТайм» і АФСО вітають іменинників з їхніми Днями народження. Будьте здорові! Нехай у житті буде мало труднощів ібагато радощів і приємностей. Нехай все, що маєте наразі, примножиться, розшириться, масштабується і стане крутіше! БУДЬМО!!!

Пам’ять 

           Сергій НАЙДЕНКО: У футболі – його життя

      10 лютого виповнюється 63 роки від Дня народження майстра спорту СРСР, захисника різних збірних і команд  Сергія НАЙДЕНКА – старшого.

      У 16 РОКІВ Сергія запросили до київського «Динамо», в якому виступав і наш земляк Михайло ФОМЕНКО. Як відзначала тоді преса, змістовною грою привертали до себе увагу вболівальників  Сергій БАЛТАЧА, Сергій НАЙДЕНКО, Олег ТАРАН та інші.

      Великому футболу  Сергій віддав 10  років. Виступав  у дублі «Динамо» , ворошиловградській «Зорі»,  миколаївському «Суднобудівнику» і київському СКА. Загалом провів 210  матчів і забив 5 м’ячів. У  складі збірної СРСР – переможець   юніорського  розіграшу Кубка чемпіонату Європи Ю-18. Команда встановила своєрідний рекорд, вигравши усі 5 матчів фінального етапу із загальним рахунком 15:0. Сергій виступав практично в  усіх зустрічах. З дублерами «Динамо»  виграв золоті і бронзові медалі чемпіонату СРСР, зі СКА став  чемпіоном  Другої ліги. Чемпіон СРСР серед юнаків. На його рахунку  більше 200 матчів, як судді всеукраїнських змагань. У Вищій лізі працював на 59  зустрічах.

       Перед Сергієм  відкривалася  перспектива потрапити до основи «Динамо».  Але на одному з тренувань зламав ногу. Про подальшу кар’єру годі було вже й мріяти. Юнак  повертається в «Зорю», яка  виступала у Вищій і Першій лігах чемпіонат СРСР. За 6  років провів майже 130 матчів. До речі, грав разом з тренером  лиоводолинського «Альянсу» Юрієм ЯРОШЕНКОМ. Завершував кар’єру в аматорських командах Луганщини.

ФОТО з АРХІВУ. 2009 р.  Фото на згадку. З тренерами ФЦ «Барса». Зліва направо: Віктор КОРНІЄНКО, Андрій ШУРЕНКОВ, Валерій БОЙЧЕНКО,  Сергій НАЙДЕНКО іі Олександр МУРАШКІН.

          

     Згодом сім’я переїхала до Сум, адже в нашій області проживали батьки дружина Людмила. Тренував дітей, грав за команду ветеранів, очолював міську Федерацію футболу і обслуговував матчі ЧУ і області. Жив повнокровним футбольним життям. На жаль,  19 серпня 2015 року перестало битися його серце. В пам’ять про Сергій Миколайовича  ФЦ «Барса», де він працював тренером,  проводить турнір  його імені.

     Артем БЕЗРОДНИЙ:  «Малий» сумчанин у «Спартаку»

      10 лютого минає 44 роки від Дня народження екс-футболіста Артема БЕЗРОДНОГО.

       АРТЕМ, наче метеор, увірвася у великий футбол. У 16 років став гравцем московського «Спартака» і в цьому віці дебютував у чвертьфінальному матчі Ліги   чемпіонів з «Нантом».  Забивши 4 м’ячі, став кращим бомбардиром команди. 19 СЕРПНЯ 1999 року  У матчі з ЦСКА (1999 р.) Артем вийшов на заміну і впродовж 5-и  хвилин забив 2 м’ячі, довівши рахунок до 4:0. До речі, на той час Артем був уже кандидатом у майстри спорту з акробатики. 

      Першого сезону Артем, який отримав прізвисько «Малий»,  добре зарекомендував себе у «Спартаку-2», провівши 42 матчі.  Потім зіграв 15 поєдинків за основу,  конфлікт з тренером, відрядження  до німецького «Байєра-04». Коли були розставлено, як кажуть, всі  крапки над «і», Артем  забронював місце в основі. За 5  років відіграв 103 матчі і як півзахисник відзначився 16 влучними ударами.  Та згодом склалися так обставини, що довелося залишати «Спартак» і після 4-х матчів у чемпіонаті Азербайджану  за «Араз» завершувати  виступи на професіональному рівні.

    ФОТО з ІСТОРІЇ. Артем БЕЗРОДНИЙ в атаці.

.                                    

                            

      Артем повернувся до Сум і почав грати в аматорських командах, у складі яких став чемпіоном і володарем  Кубка області.

       13  вересня 2016 року під час ранкової пробіжки  серце Артема зупинилося…

       ЗА СВОЮ  10-річну кар’єру  Артем БЕЗРОДНИЙ зіграв 194 матчі і забив 25 м’ячів (з них у Лізі чемпіонів – 25 матчів і 5 м’ячів). 4-разовий чемпіон і бронзовий призер чемпіонату та володар Кубка Росії. 1 матч за  національну  і 6 – за молодіжну (3 м’ячі)  збірні Росії.

     «За Артема  й  до цього часу душа болить. Талановитим  був  дуже. Але з’явилися друзі, в яких Безродний не розпізнав дармоїдів. І здоров’я  висмоктали, і, напевне, фінанси». Максим КАЛІНІЧЕНКО – друг Артема.

 Знай наших!        Сумчанки на міжнародній арені  

         ФІФА оприлюднила список арбітрів, затверджених суддівським комітетом організації, для роботи на офіційних поєдинках цього року.

       У ЦЬОМУ загальному реєстрі –  32  представників України. Серед них – двоє сумчанок. В якості асистента  арбітра – Марина СТРІЛЕЦЬКА. Вона також має право працювати  асистентом  VAR.  Крім того,  Марина і Катерина МОНЗУЛЬ  включені до списку арбітрів,  які працюватимуть на матчах фінальної стадії жіночого чемпіонату світу-2023, що розпочнеться у 3-й декаді  в Австралії та Новій Зеландії.

       Арбітром ФІФА з футзалу в цьому році працюватиме  Марія МИСЛОВСЬКА. Вітаємо!