ФутТайм від Григорія М.Реви.
“ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 75.
У випуску:
— Вітання ветеранам сумського футболу.
— Чемпіонат області: Скільки років чекали повторення рекордів області?
— Думки про призначення в.о. тренера збірної Руслана РОТАНЯ.
Вітання
Віталій КОЛЕСНИК: Володар кубків двох країн
Свій спортивний шлях він розпочинав в аматорському краснопільському «Яворі», а знайшов себе у футзалі. І вже 22 сезони продовжує себе в ньому, граючи в одному з польських клубів. 15 березня Віталію – 40 років.
ПЕРШОЮ футзальною командою був «Сумигаз», який виступав у Вищій лізі чемпіонату України. Провівши 8 матчів, перейшов до студентської команди «СумДУ», яка розпочинала сходження до майбутніх перемог. З нею Віталій добився певних успіхів. Найвагоміший – у Чорногорії на чемпіонаті Європи серед команд вищих навчальних закладів. У фіналі сумчани у напруженому протистоянні на останніх хвилинах поступилися (3:4) студентам університету з Малаги (Іспанія). Наступного розіграшу наші хлопці «втратили» бронзу у матчі з командою Португалії (2:3). У 2011 році «СумДУ», який згодом виступав під назвою «Універ-Автомар», виграв Першу лігу і вийшов до Вищої, де був міцним горішком для суперників. У багатьох матчах Віталій виділявся потужною грою і, як захисник, чимало забивав. Як тут не згадати, приміром, драматичний кубковий поєдинок у Запоріжжі з «Катраном». Тричі по ходу зустрічі сумчани вели в рахунку (двічі виводив вперед Віталій),але провальними виявилися останні 4 хвилини, в ході яких господарі забили… 4 м’ячі і в підсумку гості поступилися – 3:7.
Успішно пограв Віталій у складі харківського «Локомотива», перебуваючи в ньому в оренді. Він став бронзовим призером чемпіонських перегонів і володарем Кубка України, отримавши звання майстра спорту. Не менш вдало сумчани виступали в чемпіонаті України серед команд студентів, в якому Віталій тричі став володарем золотих і однієї бронзової медалей.
У 2011 році В. КОЛЕСНИК одним з перших гравців «СумДУ» почав виступати за кордоном – в Екстракласі чемпіонату Польщі. Наразі він гравець «Ред Девілса» з Хойніце. Був капітаном команди, віце-чемпіоном і володарем Кубка країни.
За 22 роки професійної кар’єри Віталій зіграв майже 500 матчів і забив півтори сотні м’ячів. Не кожен захисник може похвалитися такими здобутками. Схоже, ветерану сумського футболу спокій тільки сниться…
Володимир БОГАЧ- молодший: Став футболістом з легкої руки батька
Володимир БОГАЧ – старший був зірковим гравцем сумської команди майстрів «Спартак» 70-х років минулого століття. З легкої руки батька став футболістом і його син Володимир. За 15 років своєї професіональної кар’єри у командах різних рівнів він зіграв, виступаючи на різних позиціях, окрім воротарської, 394 матчі і забив 46 м’ячів, провівши на полі майже 32000 хвилини ігрового часу.
МАТИ Володимира згадувала, як батько тренував сина, коли той був ще малий. Вчив його жонглювати м»яч обома ногами прямо у кімнаті. З часом він добре опанував цей технічний елемент. Тож не випадково Володимир демонстрував свою майстерність на урочистому відкритті стадіону «Ювілейний».
Кар’єру розпочинав в аматорському сумському «Хіміку», який виступав у чемпіонаті УРСР серед КФК. На базі цієї команди була сформована збірна області. 19-річний Володимир отримав срібну медаль за успішний виступ на Спартакіаді УРСР. А шлях у великий футбол розпочинав у краснопільському «Яворі» з Перехідної ліги Першого незалежного чемпіонату України. Забивши 6 м’ячів, став кращим бомбардиром команди і третім у підгрупі. Цікавий факт. Перший м»яч Володимир надіслав у ворота «Андезита» з Хуста на 1-й хвилині зустрічі. У матчах з «Дністером» (Заліщики) – переможцем підгрупи, роменським «Електроном» і харківським «Олімпіком» забив вирішальні голи. У поєдинку з харків’янами команда здобула вольову вікторію на останніх хвилинах . Спочатку зрівняли рахунок, а за 3 хвилини до фінального свистка Володимир поставив переможну крапку.
Дебют «Явора» виявився вдалим. Посівши 3-є місце (лідеру поступилися одним очком), він вийшов д Другої ліги, швидко став бронзовим призером, а згодом і переможцем. Так розпочиналася кар’єра Володимира БОГАЧА – молодшого.
Надалі, окрім українських команд ,у різні роки пограв у колективах 3-х країн. У чемпіонатах Словаччини, Росії і Азербайджану провів 45 матчів. В Україні виступав у 4 лігах. У Вищій – за «Верес» (10 матчів – 3 м’ячі) і «ЦСКА-Борисфен» (22 – 2). В останній команді з ним грали вихованець роменського футболу Владислав ПРУДІУС і Едуард ЦИХМЕЙСТРУК, який практикувався у Ромнах, в «Електроні». Згодом обоє виступали у збірній України. Та найбільше сезонів і матчів Володимир провів у «Яворі» і сумських командах, зупинившись на цифрах 7 і 163 та 5 і 138 – відповідно. Він серед кращих бомбардирів «Явора» (33 м’ячі).
Серед десятків матчів – найпам’ятніші у розіграші Кубка України, коли сумський «Спартак» пройшов «Динамо» і «Таврію», а спіткнувся у чвертьфіналі з ЦСКА. У цьому поєдинку Володимир надіслав м’яч у власні ворота, який надалі негативно вплинув на гру сумчан і підсумковий результат (1:4).
У «Яворі» Володимир розпочинав свою кар’єру, у «Яворі» він її і завершував. Деякий час займався підготовкою дітей у ФЦ «Барса», працював тренером мелітопольського «Олкому» і сумської «Барси», які виступали у друголіговому чемпіонату України.
МАТЧ З ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1992/1993. Друга ліга. «АЗОВЕЦЬ» (Маріуполь) – «ЯВІР» (Краснопілля) – 1:3. 18 травня 1993 р. Стадіон «Азовсталь». 1000 глядачів.
«АЗОВЕЦЬ»: Вол.Макаренко, Сальников, Муравйов, Кондаков (Пилипенко, 75), Маленко, Шинкарьов, Манькута (Хурса, 65), Єфремов, В. Макаренко (Попандопуло, 55), Корощенко, Савченко. Тренер: Ю.Керман.
«ЯВІР»: Симакович (Глупаченко, 88), А.Єрмак, Рец (Завалій, 86), Танасюк, Садовий, Пронін, Дієв (Лазарко, 46), Любимов, Самолюк, Богач –молод., Дем»янець (Лютенко, 49; Пестряков, 64). Тренер: В.Богач – ст..
Голи: Манькута (33 – з пенальті), Богач (9, 69), Самолюк (40). Попередження: Пронін (20), Самолюк (40).
Павло ФЕСЕНКО: За 10 років – 14000 ігрових хвилин провів на полі у командах області за свою професіональну кар’єру.
18 березня Павло Іванович відзначає свій 54-й День народження.
ГРАТИ він розпочинав в аматорському сумському «»Хіміку». Першого значного успіху добився у складі збірної області, яка у 1990 році стала срібним призером футбольного турніру за програмою останньої Спартакіади УРСР. Це було перше найвище досягнення в історії сумського футболу. Практично всі гравці з часом заграли у командах різних рівнів.
У 1991 році Павла запросили до сумського «Автомобіліста», який дебютував у Другій лізі чемпіонату СРСР. Перший матч зіграв 4 серпня, в якому «водії» поступилися в гостях «Кривбасу» – 0:4. Провів 17 матчів і забив один м’яч у домашній зустрічі зі стахановським «Вагонобудівником». Тоді авторами всіх 3-х м»ячів (в т.ч один у власні ворота) стали сумчани. Переможний наприкінці зустрічі на рахунку Павла.
Через два роки юнака запросили до охтирського «Нафтовика» , в якому провів 5 сезонів. До СОТНІ не вистачило одного зіграного матчу.
Сезон 1999/2000 став останнім у кар’єрі гравця. Зійти з професіонального рівня завадила травма. За 10 років доробок Павла ФЕСЕНКА склав 214 матчів і 10 забитих м’ячів. Кілька сезонів він пограв за аматорський «Нафтовик-2», у складі якого тричі став чемпіоном і володарем Кубка області.
МАТЧ з ІСТОРІЇ. Чемпіонат України 1993/1994. Перша ліга. «СБТС» (Суми) – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 5:0. 30 травня 1993 р. Стадіон «Авангард». 2000 глядачів.
«СБТС»: В.Дудка (Вертилецький, 28), Савчуков (Ю.Дулка,78), Охріменко, Штихар, Бедрицький (Федоченко, 55), Фесенко, Грищенко (Павловський, 85), ТеслиК, .Биков (Черепенькін, 68), Черношвець, Васькін. Тренер: В.Аристов.
«ЗАКАРПАТТЯ»: Кишпешта, Ковтун, Сомик, Цена (Білак, 52), Міщенко, Шанта (.Ковач, 46), Гозда, Когутич, Павлат, Замрій (Котьо, 46), Гунтей. Тренер: І.Шангін.
Голи: Васькин (12), Фесенко (20 – з пенальті), Грищенко (42 ,88), Черношвець ( 43).
«ФутТайм» і АФСО вітають ветеранів сумського футболу з пам’ятними Днями у їхньому життя! Сьогодні день народження у Вас. Хай щастя, наче сонце, заіскриться, Все сказане хай буде в добрий час, Хай радість Вам небачена насниться! А ще – здоров’я успіхів й тепла, кожному із вас на довгії літа!!!
Ваша думка
Руслан РОТАНЬ: «За» і «Проти»
Виконком УАФ затвердив Руслана РОТАНЧ в.о. головного тренера національної збірної України. Угода буде чинною до моменту набрання чинності контракту із Сергієм РЕБРОВИМ, перемовини з яким тривають. А якої думки про призначення РОТАНЯ спеціалісти і вболівальники футболу, кого, на їхню думку, досвідом кого краще було скористатися в даній ситуації, а також, як закінчиться дебютний матч «нового» тренера проти Англії ї у рамках відбору на Євро – 2014, який суперники зіграють 26 березня?
Олександр КВАША (Ромни): – Я би призначив МАРКЕВИЧА. Це тренер, який давав результати. Англія переможе. Там поважають своїх вболівальників. Хоча мотивації ніякої.
Сергій ГРЕСЬ (Липова Долина): – РОТАНЬ занадто слабкий для національної збірної. Я – за МАРКЕВИЧА. Україна – Англія – 2:3.
Микола КОРЖ (Дружба): – Я не прихильник суміщення тренерських посад, тим більше три відразу. Він не ЛОБАНОВСЬКИЙ. Нічого не добився з «молодіжкою» – і в національну. Ніхто із-за кордону не приїде. Кандидатури є! Як на мене, – СКРИПНИК, ВЕРНИДУБ, МАКСИМОВ, не заслужено забутий ЯКОВЕНКО. Щодо матчу – нічия.
Олександр БОНДАРЕНКО (Суми): – Вибору немає, мені не бачиться. Хто дав згоду – того і призначили. Із цих грабель ми тільки зіскочили. Тренера збірної у нас не бачу й чемпіонат дуже слабкий і дуже. У 80-і – друга ліга. Україна – Англія – 1:3.
Григорій ОНИЩЕНКО (Суми): – На даний час – так. Варіант – БЛОХІН. Рахунок – 1:1.
Микола ДОВГАНЮК (Суми): – РОТАНЬ – це насмішка над українським футболом. Можна було спробувати ВЕРНИДУБА.
Володимир ЗУБКО (Суми): – Треба подивитися РОТАНЯ в роботі, якого результату він досягне. Час покаже. У нас, на жаль, немає провідного тренера, всі рівні. Україна – Англія – 1:2.
Владислав КРАМАР: (Суми): – З вибором згоден. 0:0..
Денис ЦЬОМА (Харків): – Я – за РЕБРОВА. Переможе Англія.
Андрій ЛАЗАРЄВ (Суми): – РОТАНЬ – так! Україна – Англія – 0:2.
Юрій ЄВТУХОВ (США): – РОТАНЯ відверто не знаю. Україна – Англія – 3:1 на користь суперників.
Микола КЛЮС (Липова Долина): – Як на мене, з об’єктивних причин збірну поки що Сергій РЕБРОВ очолити не в змозі. Та при цьому – Юрій ВЕРНИДУБ , мабуть, має вищу кваліфікацію і авторитет тренера. Рахунок матчу Англія –Україна – 2:0.
Іван ЧЕРГИНЕЦЬ (Суми): – Що прогнозувати??? Не знаю. На городі бузина, а в Києві дядько…
Сергій КОРНІЄНКО (Конотоп): – Рано ще РОТАНЮ керувати збірною. Не доріс. Гідних тренерів вистачає. Збірна програє. Немає різниці – 1 м’яч пропустить чи 3…
Анатолій ПОЛЯЧЕНКО (Суми): – Збірну повинна очолювати людина, яка чогось добилася на тренерському поприщі. У РОТАНЯ немає таких досягнень і відповідно кваліфікації, що дозволяло б йому працювати на цій посаді. Це знущання над футболом, вболівальниками і здоровим глуздом. Щодо матчу, то тут фіаско з різницею у 2 м’ячі…
КОМЕНТАР «ФутТайму».
– Сидіти на двох стільцях не зручно, а відразу – на трьох!?!? Хіба що полежати і помріяти. Це вартує уваги хіба що складачів Книги рекордів України. Такого не дозволяли собі ЛОБАНОВСЬКИЙ та інші тренери. А це знайшовся ВЕЛИКИЙ без року тиждень ТРЕНЕР: За які заслуги ? Невже за те, що вивів зі скрипом «молодіжну»-Ю-21? Запитань до УАФ багато. Чому так термінового «кинули» О ПЕТРАКОВА, про причину – ані слова, ніяких тобі коментарів. Забули, як свого часу «тягнув» у збірну А.ШЕВЧЕНКА кум? І що з того вийшло. Чого так «вчепилися» за того С.РЕБРОВА. Невже немає гідних з досвідом? О. МИХАЙЛИЧЕНКО, Ю. ВЕРНИДУБ, В. СКРИПНИК та інші, які вже показали себе в командах А що у РОТАНЯ? Не вчіться у «Слуги народу». У будь-якій справі – повинні бути порядність і професіоналізм. А цього якраз Р.РОТАНЮ і не вистачає. Почав стягувати своїх. Того ж КОНОПЛЯНКУ. А який тренер із Сергія КРАВЧЕНКА? Не сміши, Руслане, вболівальників. Хіба чай тобі буде колотити!!! Молотити язиком великого розуму не треба. Подивимося, що покаже РОТАНЬ з Англією: Тільки пояснень, що мало було часу підготуватися і т.д., не приймаються. РОТАНЬ дуже великої думки про себе А жаль… Адже «спеціалісти» свої, вони все можуть…. Дивує і позиція самих футболістів. Чому мовчите, вам не соромно, що вас підставляють? , Скільки можна експериментувати, терпіти таке свавілля…
Руслан РОТАНЬ: – Моє завдання – допомогти національній збірній, і я готовий докласти для цього всіх зусиль.
* Думка автора може не збігатися з позицією АФСО.
Рекорди
Через 11 років знову – 11:1 і по 5 м’ячів
Двоє гравців Анатолій ЄРМАК і Віктор БУТЧАК у чемпіонатах області забивали по 5 м’ячів в одному матчі.
У 1981 році футболісти охтирського «Нафтовика» успішно дебютували в чемпіонаті області, ставши відразу срібними призерами перегонів. Першістю вони поступилися сумському «Фрунзенцю».
У матчі зі спартаківцями Тростянця «нафтовики» встановили рекорд, розгромивши суперників з рахунком 11:1. Відзначився і Анатолій ЄРМАК, який 5 разів змушував гостей розпочинати з центра поля. За всю історію команди ще жодному гравцеві команди не вдалося перевершити досягнення Анатолія. Забивши 21 м’яч, того сезону він став кращим бомбардиром.
Через 11 років досягнення «Нафтовика» і Анатолія ЄРМАКА повторили футболісти глухівського «Сирзаводу і його гравець. Віктор БУТЧАК. Команда, яка вперше виграла чемпіонський титул, теж перемогла сумський «Ливарник» з таким рахунком 11:1 і теж 5-а влучними ударами відзначився Віктор. Сезонний його доробок склав 13 м’ячів. 16 забив Олексій СЛЕДЮК. У доробку команди 7 перемог з великими рахунками за різниці м’ячів 39 – 4.
Пам’ять
Ветерани виходять на старт
ЗАВЕРШИВСЯ традиційний, вже 37 за ліком Вищоліговий чемпіонат Роменського району з футзалу пам’яті колишнього воротаря місцевого «Електрона» Сергій БІЛАШОВА, який передчасно пішов із життя. За нагороди змагалися 8 команд.
ПЕРЕМІГ, не зазнавши жодної поразки при 4 нічиїх «Панчер». 6 очками йому поступився «Рятувальник-2». Бронзовими .медалістами стали гравці «Ніки». Змагання серед бомбардирів виграв Руслан ЖМУД з команди-чемпіонки, який забив 20 м’ячів. Одним йому поступився Едуард ОНИЩЕНКО з «Гефесту». Бронзова бутса у «ЛЕГІОНера» Олександра БАГМЕТА (15 м’ячів).
РАНІШЕ фінішували 8 першолігових команд. «Агро-Долина» (Липова Долина), «Гефест-2» (Ромни) і «Вікторія» (СЕМЕНІВКА) – у такому порядку команди розташувалися на символічному п’єдесталі пошани. Забивши 27 м’ячів, серед бомбардирів переміг Денис ВАСИЛЬЧЕНКО з команди «Кристал» (Суха Грунь).
Незабаром Асоціація футболу Роменського району, яку очолює Олександр КВАША, розпочне 16 Відкритий чемпіонат Роменщини з футзалу серед ветеранів вікової категорії 35 років і старші.
Цікава статистика попередніх змагань. 8 (!) разів поспіль перемагали команди, які тренував Олександр КВАША (4 рази – «Агротехсервіс», тричі – «СБК» і раз – ФК «Бобрик» / ФК «Біловод»). Тричі вигравав турнір «Максимум» (тренер Юрій ГАВРАШЕНКО). Двічі перемагали гості – «Агропостач» з Конотопа і «Патріот» з Талалаївки Чернігівської області. 5 разів поспіль звання кращого бомбардира вигравав Олег ШЕСТАКОВ. Він забив 209 м’ячів. Двічі відзначився Сергій ЛУЦЕНКО (63 м’ячі).