Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григрія М.Реви.

21 липня “ФутТайм» від Григорія М.РЕВИ. Випуск 39.

        —- З ювілеєм, Олегу Миколайовичу!    

— Що напророкував  Метр футболу Михайлу ФОМЕНКУ?  

— У скільки оцінив Трансфермаркт  п’ятірку  наших гравців?

Вітання

                 Дві «п’ятірки» Олега ТЕСЛИКА

    СВОЮ професіональну  кар’єру випускник  Сумської ДЮСШ  Олег ТЕСЛИК розпочинав за сотні кілометрів від  рідного міста  – у друголіговій команді майстрів  волгодонського «Атоммашу».  На той час у Сумах не було свого колективу  і чимало  юнаків   в пошуках футбольного птаха удачі  подалися  в інші міста.  Пощастило не багатьом.   Програвши два роки  в  російській команд,  Олег  повернувся додому.

Олег ТЕСЛИК у складі “Автомобіліста»  На знімку другий у третьому  ряду справа наліво).

      На той час  на футбольну арену вийшов сумський “Автомобіліст», який дебютував у Першій лізі  останнього чемпіонату СРСР.  Очолив його   Михайло ФОМЕНКО.  Він і запросив Олега в команду.   З першого матчу став гравцем основного складу. Взяв участь у 48 із 50  матчів і забив 5 м’ячів.  Лік відкрив  у 8-у турі у матчі з мукачівським  «Приладистом». Відзначився  у поєдинках  з охтирським «Нафтовиком»,  харківським «Маяком»,  херсонським «Кристалом» і кам’яно-бузькими «Карпатами». Перейшов у київське «Динамо» Михайло Іванович,  в  команді почалися  проблеми з  фінансуванням і Олег   вирішив  скуштувати футбольного хліба за кордоном в одній із угорських команд.   Не  вийшло «зачепитися».  Провівши 9 матчів, залишив команду.  Не затримався у і в запорізькому «Вікторі».  Пощастило  на три сезони  «прописатися»  в охтирському «Нафтовику». Міг  виступати  і  далі, але  гра у команди не  йшла і вона  не могла підтвердити свій статус-кво вибувши на переатестацію до другої ліги. Клуб відмовився від послуг  кількох футболістів.  Олег повертається  знову  додому і стає гравцем «Явора-Суми», а згодом  переходить до «Фрунзенця-Ліги-99».  В ньому  Олег і завершив своєю  12-річну кар’єру на професіональному рівні.  За цей час зіграв майже  350 матчів, в яких забив 25  м’ячів.  Футбольні статисти підрахували:  на полі  Олег  ТЕСЛИК  провів 19089 хвилин ігрового часу.

     24  липня  Олег Миколайович   відзначив свій  ювілейний, 55-й День народження!!!

      Тренерський сюрприз від забивного  форварда

        ГЕЛІЙ (Геннадій) ПУТЕВСЬКИЙ  у футбольних колах відомий як забивний форвард, а для сумських вболівальників старшого покоління як  успішний  тренер   «Фрунзенця». 7 сезонів  (з перервами)  його 25-річної тренерської кар’єри пов’язані з нашою командою.  З нею він працював у 80-х роках минулого століття. Тоді в  історію команди  була вписана  яскрава сторінка. 21 липня  виповнюється 86  років від Дня народження  Гелія  Олександровича.

      У  16 років  він почав грати  у куп’янському «Спартаку», а у 20  став гравцем команди  майстрів  київського СКВО. За  три  сезони  у 89 матчах відзначився  35 разів.  Прагнув  закріпитися у головній  військовій команді  країни  ЦСКА, однак до основи пробитися не  зміг. Спіткала невдача  Гелія  і в донецькому «Шахтарі». Провів 8 матчів  в основі і 11 – у «дублі» (1 м’яч).

       Чемпионат СССР. 1959 г.  “Динамо” (Москва) – “Шахтер” (Сталино) 3:3/
      15 августа. 16:00. Москва. Стадион “Динамо”. Ясно. 23 градуса. 30000 зрителей.
      “ДИНАМО”: Яшин, Кесарев, Крыжевский, Б.Кузнецов, А.Соколов, Царев (к), Численко, Коршунов, Мамедов (Короленков, 68), Г.Федосов, Шаповалов.
      “ШАХТЕР”: Лемешко, Мотин, Носов, Алябьев, Россихин, Нежурко, Бобошко, Кольцов, И.Федосов (к), Захаров (ПУТЕВСКОЙ, 83), Сапронов.
       ГОЛЫ: 0:1 Кольцов (8), 1:1 Царев (31), 2:1 Г.Федосов (32), 3:1 Мамедов (53), 3:2 И.Федосов (60), 3:3 Захаров (62).

       Юнак  переїздить до Харкова, де  грає у командах класу «А» – “Авангарді» і «Торпедо». В останній відзначився  результативною грою – 29 м’ячів у 62-х  поєдинках

      «Советский спорт» 10 апреля 1960 г.

    Чемпионат СССР. 1960 г. Класс «А». Предварительный турнир. 1 подгруппа. Матч 1.  «ДИНАМО» (Тбилиси)  – «АВАНГАРД» (Харьков) – 2:0.   9 апреля. 17.00. Тбилиси. Стадион «Динамо». 40000 зрителей                                                                                                                                                                                           «ДИНАМО»: С.Котрикадзе, Б.Сичинава, Торадзе, Чохели, Зейнклишвили, Яманидзе, Грамматикопуло, (Мелашвили), Баркая, Калоев,, Гогоберидзе (к). Месхи.                                                                                           «АВАНГАРД»: Уграицкий, Нескородев, Марьенко (к), Соколов, Масленников, Шишков, Воронов, Мангасаров,  Ожередов, Королев,Нестеров (ПУТЕВСКОЙ).                                                                                                                                                        ГОЛЫ: 1:0 –Калоев (10), 2:0 –Калоев (43).

Матч у Тбілісі 62 роки тому.

  На черзі у ПУТЕВСЬКОГО  був «Авангард» із Жовтих Вод – 26 м’ячів  – у 55 матчах.   

        Про його гру  в сезоні-1963 р. в команді Жовтих Вод:  «В линии нападения лишь Г.Путевской отвечал в полной мере качествам. присущих хорошему бомбардиру…На фоне в целом провального выступления «Авангарда», в игре желтоводцев просматривалось и много положительных факторов. Желтоводцы одержали несколько побед над коллективами, находящимися выше нее в турнирной таблице.  Во многих играх отличную игру показали…. Но особенно надо отметить хорошие бомбардирские качества Геннадия (по паспорту – Гелий, в жизни – Геннадий). Путевского. который стал одним из лучших бомбардиров чемпионата – 24 забитых мяча из 42 забитых всей командой.Этот рекордный результат в дальнейшем никому из авангардовцев превзойти не удалось».

        Завершував  кар’єру   Гелій   у 1965-у році  у керченському «Авангарді».  За 10 років  відіграв 255  матчів, в яких  забив 100 (!) м’ячів.

      За 2 роки  не без успіху дебютував як тренер  у  друголіговому «Корді» з  Балаково. У 1973 році  приїхав до Сум, замінивши на посаді  старшого тренера «Фрунзенця»  Віктора СЕРЕБРЕНІКОВА. Вже наступного сезону  Гелій Олександрович   разом з командою заявили про себе, відверто здивувавши спеціалістів  і вболівальників. Після 16-го  попереднього місця  сумчани  відразу піднялися  на 4-е. І лиш гірша різниця  (на один менше)  м’ячів  не дозволила  нашій команді  вийти до перехідного турніру і поборотися за путівку до Першої  ліги. То  був «зірковий» рік для  друголігового  «Фрунзенця». Більше він уже не зміг повторити  такого досягнення.  Але парадокс: після злету  почалося падіння  команди, вона  скочується на 12-е місце.  Від послуг  Гелія Олександровича влада відмовляється. Падіння  «Фрунзенця»  триває. Ще двічі запрошують ПУТЕВСЬКОГО  «рятувати» команду, однак позитивного результату це не приносить.  Але то була вже не вина  тренера, що  згодом  Суми залишилося  без великого футболу. 

     Після Сум Гелій Олександрович  тренував друголігові команди України, Росії  і Казахстану. 1974 рік роботи в Сумах став  найкращим у його тренерській кар’єрі.

Знай наших!

           ШАРАЇ  у «ВЕРЕСІ». Чи заграють?

     БРАТИ-БЛИЗНЮКИ  Владислав і Станіслав ШАРАЇ – вихованці тренера Роменської ДЮСШ Анатолія ДЖУРА стали гравцями   НК «Верес» (Рівне)-учасником прем’єр-лігового чемпіонату України.

    – Ми зідзонилися з головним тренером команди Юрієм ВІРТОМ, поговорили. Нам сподобався  варіант продовження кар’єри. Ми відразу приїхали до Рівного. Команда нас прийняла добре, адже  деяких хлопців знаємо. Умови для  тренувань і проживання нас  влаштовують, – сказав прес-службі  клубу Владислав ШАРАЙ.

     Контракт  хлопці, яким нещодавно виповнилося по 25 роікв, підписали на рік. Цікаво:  це вже третя пара братів – близьнюків у  команді.  Тут уже  грають  Геннадій і Євген ПАСИЧІ, які свого часу виступали за охтирський «Нафтовик-Укрнафту», і  Михайло та Сергій  ШЕСТАКОВИ.

     До цього ШАРАЇ грали  в молодіжному складі донецького «Олімпіка», першолігових краматорськоу «Авангарді», ПФК «Суми» і липоводолинському «Альянсі».Владислав провів  94 матчі і забив 24 м’ячі.  Станіслав – 69 і 12 – відповідно. Минулого сезону Владислав  виступав у прем’єр-ліговому «Інгульці».  У 15 зустрічах він забив 2 м’ячі. Станіслав дебютуватие  на високому рівні.     

                   1 мільйон 350 тисяч  євро                                

    ТАКУ ринкову вартість визначив Трансфермаркт п’ятьом нашим землякам, які гратимуть в Прем’єр-лізі українського футболу, не рахуючи одного.

19 сезон на професіональному рівні незабаром розпочне Олександр БАНДУРА

      НОВОГО  футбольного сезону у Прем’єр-лізі чемпіонату України  виступатимуть п’ятеро  наших земляків.                                                                                                                                                                                                                                   

        У «Динамо»  – вихованець Охтирської ДЮСШ «Нафтовик» Денис АНТЮХ. У молодіжному складі Ю-19  гратиме воротарем Денис ІГНАТЕНКО.

     Ворота «Руха» з Винників захищатиме учень Сумської  СДЮШОР «Зміна» (наразі – ФЦ «Барса») Олександр БАНДУРА.  У рівненському «Вересі» дебютуватимуть брати-близнюки Владислав і Станіслав ШАРАЇ, які сходження до футбольних вершин розпочинали у Роменській ДЮСШ.

    Продовжить свою  кар’єру у ФК «Олександрія»  уродженець Ямного Великописарівського району Сергій РИБАЛКА.

     Якою є ринкова вартість наших гравців за оцінками  футбольного порталу Трансфермаркт? 500 тисяч євро коштує Денис АНТЮХ, 350 000 – Владислав ШАРАЙ,  по 200 000 – Сергій РИБАЛКА і Олександр БАНДУРА, 150 000  євро  ринкова вартість Станіслава ШАРАЯ. 

ЛОБАНОВСЬКИЙ напророкував успіх ФОМЕНКУ

       ВИХОВАНЕЦЬ сумського футболу Михайло ФОМЕНКО входить до списку 25 найвидатніших тренерів  в історії незалежної України. Він  на 12 позиції рейтингу.

      Коли Валерія ЛОБАНОВСЬКОГО запитали про учнів, він сказав: – У мене немає учнів!   – А хто, можливо,  зі  складу команди  володарів  Кубка кубків і Суперкубка 1975 року  зможе стати успішним тренером, він не замислюючись сказав-: Міша Фоменко!. –  Може, Олега Володимировича Блохіна ще можна було назвати, але вони з ним не сходилися характерами. А ось поступливий, урівноважений Михайло Іванович – ось він, так! Нічим Лобановський це не обґрунтовував, але повторив – Міша Фоменко. Було це в 1979 році.

     Михайло Іванович ФОМЕНКО  став першим тренером  національної збірної, якому вдалося пройти кваліфікацію до фінальної частини чемпіонату Європи, а також подолати “прокляття стикових матчів” (українці здолали збірну Словенії у кваліфікації до Євро-2016). Однак провальний виступ команди у фінальній частині турніру у Франції перекреслив позитивне ставлення до тренера з боку вболівальників, хоча його заслуги перед українським футболом очевидні.

      Впродовж 4-х років  під керівництвом  М.ФОМЕНКА збірна провела 37 матчів, що склали 24 перемоги, 6 нічиїх і 7 поразок.

      Очолює ТОП-25 Валерій ЛОБАНОСЬКИЙ.  У призерах – Анатолій ДЕМ’ЯНЕНКО і  Анатолій ЗАЯЄВ.

                 Олег ГУСЄВ  у  ТОП-25    

На знімку: Олег ГУСЄВ із сином Олексієм. Чи скоро він заграє в «Динамо»?

                                         

    СЕРЕД   25 найвидатніших гравців в історії футболу незалежної України   –  вихованець сумського футболу  Олег ГУСЄВ, який відіграв  за «Динамо»  15 років.

      Він на 17-й позиції.  Наш земляк  був  універсальним гравцем. Приміром,  на Чемпіонаті світу -2006   змушений грати на позиції правого захисника. 20 вересня 2015 року у матчі чемпіонату України з “Волинюі”,Олег  забив 100-й м’яч у кар’єрі і увійшов до символічного “Клубу бомбардирів імені Олега Блохіна”. За «Динамо» і збірну України Олег провів  626 матчів і забив 128 м’ячів. Він – 5-разовий  чемпіон, 5-разовий володар Кубка і 4-разовий Суперкубка України. Був  капітаном  «Динамо», користувався повагою з боку вболівальників  і партнерів по команді.

      Наразі Олег Анатолійович  –  асистент головного тренера «Динамо».  Гравцем  молодіжної команди «Динамо»  і збірної України Ю-17 є його син Олексій.

   Із анналів історії     

              Рік за роком, матч за матчем.

      20 липня 1991 р.   Чемпіонат СРСР. 2 ліга. «АВТОМОБІЛІСТ»  (Суми) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 2:1. У сумчан обидва м’ячі забив  Ігор   ДЕЙНЕКО (73, 89). «НАФТОВИК (Охтирка) – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 1:1. В охтирчан відзначився  Микола ЛИПИНСЬКИЙ (43).

      21 липня 1990 р. Чемпіонат УРСР серед КФК 3-ї зони. «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) -0:2. М’ячі на рахунку  Олександра БІЛЕЦЬКОГО (15, 62).

        24 липня 1955 р. Чемпіонат області. Перша група. В/Ч №71542 (Суми) –  «НАСОСНИЙ завод» (Суми) -1:6,  «ХІМІК (Шостка) – «ШАХТАР» (Конотоп) – 3:0, «БУРЕВІСНИК» (Ромни) – «ЗІРКА» (Конотоп)- 3:6.