Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм відГригорія М.Реви.

ФутТайм від Григорія   М. РЕВИ.  Випуск 16.  

  

Дати: ювілейні  роки  команд  області.

    ЦЬОГОРІЧ у  10 команд області (на жаль, залишилося лише дві)  ювілейні дати  виграшів чемпіонатів і Кубків області.  Було  б добре, аби місцеві Асоціації футболу  влаштували зустрічі  з тими, хто  вигравав ці звання і провели товариські матчі з нагоди ювілейних дат. Отже,

     70 років тому  (1952)  чемпіоном і володарем Кубка області стало «Торпедо»/»Машинобудівник».

     60 років тому (1962) золоті медалі виграв СВАДКУ (Суми), Кубок  – «Екран» (Шостка).

     50 років  тому (1972)  «золотий» дубль  в активі сумського «Фрунзенця».

     40 років тому (1982) сумський «Ливариник» взяв золото,  Кубок –  охтирський «Нафтовик».

     30 років тому (1992)  глухівський «Сирзавод» переміг  в чемпіонаті, охтирський «Спартак» – у розіграші Кубка.

      20 років  тому (2002)  золоті медалі  виграв  охтирський «Нафтовик-2», Кубок дістався конотопському «Шахтарю».

      10 років тому (2012)  конотопський «Шахтар» переміг у чемпіонаті і розіграшу Кубка області.

     «Золоті» дублі на рахунку «Торпедо»/»Машинобудівника», «Фрунзенця» і «Шахтаря».

      Великі рахунки  фінальних матчів розіграшу КО: 1962 – «Екран» -«Спартак» (Глухів)-7:1,  2002 – «Шахтар»-«Фрунзенець»- 4:0.

Наші зірки-іменники.

Матчі   Максима Білецького.

   

  У СІЧНІ  виповнилося  42-а роки  від  День народження  екс-футболіста  Максима БІЛЕЦЬКОГО. 

        Вихованець тренера Роменської ДЮСШ Володимира ЯНГОЛЯ  після навчання в Київському спорт інтернаті в 15 років  продовжив тренуватися в Академії футболу московського ЦСКА. Спочатку  був дубль, а потім – основа. Однак закріпитися у головній  армійській команді не зміг.  Кар’єру продовжував у «Торпедо-ЗІЛі», ФК «Москва, ФК «Ростов». 

 

     Повернувшись в Україну почав грати в «Чорноморці», був його капітаном. Приїздив свого часу  до Сум,  грав у складі одеситів на «Ювілейному».  Але керівництво клубу не захотіло  продовжувати з Максимом контракт. Не  виявили бажання до 30-річного гравця й інші українськіі  команди.  Наш земляк вирушив до Ярославля, де  4 сезони відіграв за «Шинник».  Провів за нього 107 матчів і забив 1 м’яч.  Тут  Максим і завершив свою кар’єру. 

     Цікавий факт: на матчі  відбіркового циклу на  ЧС-2006 Максима постійно включали  до офіційної заявки збірної  України.  Але  жодного разу так і не з’явився на полі.  За перемогу в груповому турнірі  команди йому  присвоїли звання  майстра спорту України міжнародного класу і нагородили  медаллю «За працю і доблесть».

     – Мене викликали до збірної  у середині  відбіркового циклу. Команда була вже зіграна. Чому не закріпився?  За словами Максима, відповідь проста –  лінія півзахисту була збалансована і зіграна, для чого було щось змінювати.

    – Я  з розумінням ставився до ситуації і був повністю згоден  з тренерами, – сказав тоді гравець.

      У складі ЦСКА  впродовж 1998-2000 років Максим БІЛЕЦЬКИЙ став срібним і бронзовим  призером чемпіонату і фіналістом розіграшу Кубка Росії.  У фіналі ЦСКА в додатковий час поступився «Локомотиву (2:3). За кар’єру  роменчанин, виступаючи на позиціях півзахисника і захисника,  провів 409 матчі і забив 19 м’ячів.

       37-й День народження  (20 січня)  відзначив  вихованець глухівської ДЮСШ Роман ЛУЦЕНКО. 

     

У футболі він з 1-го класу, коли його батько  Василь – відомий у місті гравець місцевої команди –  привів сина до спортшколи. Під своє крило юнака взяв тренер Сергій Руденко, уроки  якого Роман  запам’ятав на все життя.

      Чотири роки  навчався в Київському спорт інтернаті, у складі якого став чемпіоном України. Самостійний шлях у футболі розпочинав у 17 років у ФК «Москва».  Проте швидко повернувся в Україну.  Після  вінницької «Ниви», отримав запрошення до вищолігового «Чорноморця», з яким виграв бронзові медалі.   У матчі із «Шахтарем»  отримав серйозну травму.  Лікувався довго. Це позначилося  на подальшій кар’єрі гравця. Тож довелося  залишати  одеситів  і грати у командах  іншого рівня – ФК «Миколаїв»,  «Зірці»,  «Десні». У місті корабелів Роман завершив   свої виступи на професіональному рівні.

    За 10 років   провів майже 150 матчів, в яких забив 12 м’ячів.

     У  2007 році Роман у складі студентської  збірної  України  став чемпіоном Всесвітньої  універсіади,  матчі якої проходили у Таїланді.  Українці виграли усі 5 матчів,  в тому числі у бразильців – 4:1 , а у фіналі  здолали італійців -1 :0.  Один  м’ячі бразильцям  забив  глухівчанин. 

     Після завершення  виступів на професіональному рівні  Роман повернувся додому  і  став  грати за аматорський «Велетень».  Був  граючим тренером.  За  7 років провів майже 100 матчів і відзначився 15 влучними ударами.   Він –  володар золотої і трьох бронзових медалей чемпіонату області, був фіналістом  розіграшу Кубка Сумщини.

     Секрет Романа простий – якщо ти чогось вартий , вийди на поле і покажи, що  кращий. Так  говорив йому батько. Так говорить  Роман і своєму сину  Захару, який, як і його  батько  теж мріє стати футболістом.

Знай наших!

Денис АНТЮХ:  «На зборах є шанс показати  себе».

       Півзахисник «Динамо» вихованець охтирської ДЮСШ Денис АНТЮХ в ексклюзивному інтерв’ю клубним медіа  розповів про час, проведений у відпустці  і плани на майбутнє.

      – Під час відпустки, напевно, хотілося більше часу приділити сім’ї?

      – Як на мене, цілого місяця більш ніж достатньо, встигли провести час із сім’єю, відпочити, набратися сил. Тепер час готуватися до сезону.

     – А що являло собою «домашнє завдання» від тренерського штабу?

      – Тренер з фізпідготовки нам розіслав програму, вона включала різні вправи – і розтяжка, і вправи на силу, на м’язи , пробіжки – багато всього. За певний час потрібно було виконати дев’ять тренувань. Перевірити виконання не можна, але кожен працює на сумління. 

        – З усіх українських команд до євровесни пробилося лише «Динамо» U19… У чому проблема українського футболу?

       – Насамперед, я дуже радий за нашу молодь, до вони так добре себе проявили і тепер гратимуть у плей-офф. Бажаю їм пройти якнайдалі та спробувати виграти турнір. Щодо нас, група в ЛЧ була важка. Ми старалися, але не все виходило. Намагатимемося показати кращий результат вже наступного сезону.

      – Була певна якість в останніх матчах, але не було результату…

      – Можливо, нам у якихось моментах не пощастило: десь не забили, десь пропустили швидкий гол. Так склалося…

      – Попереду одразу три збори, таке насичене зимове міжсезоння перше у твоїй кар’єрі?

      – Та ні, коли ще грав у першій лізі, у нас зимові збори тривали по два місяці як мінімум. Як зібралися – місяці два тренуєшся без перерви.

      – Трансфер Миколенка – знак для інших гравців, що все в руках кожного та всі двері відчинені?

      – Звичайно, кожен із нас хоче прогресувати та знати, що надалі він може опинитися у топ-чемпіонатах Європи. Це приклад для всіх.

      – Ти у міжсезоння бачився з кимось із партнерів по команді?

       – Ми одразу після початку відпустки полетіли в Дубай, зустрічалися там із Денисом Гармашем, Томашем Кендзьорою. А після приїзду додому проводив час лише з сім’єю, батьками.

       – Яким ти бачиш цей рік, яку мету ставиш?

       – Все в наших руках та ногах. Потрібно вигравати у кожному матчі – і тоді будемо чемпіонами. Все залежить від нас.

        – А особисті амбіції? Бажаєш отримувати більше ігрового часу?

      – Звичайно. Тренуватимуся, доводитиму тренеру. Попереду збори – це шанс проявити себе.