Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М. Реви.

Сумський футбол: історія, інтерв’ю, маловідомі факти, а також Ваші думки.

 

Шановні друзі!  За ініціативи і підтримки голови обласної Асоціації футболу Андрія Прохоровича пропонуємо вашій увазі  «ФутТайм від Григорія М. Реви». Будемо розповідати  про маловідомі факти з історії сумського футболу,  інтерв’ю з тренерами,   футболістами і спеціалістами,  проблемні матеріали тощо.

 

Сподіваємося, що ви, шановні друзі,  станете нашими активними помічниками.

 

З повагою і найкращими   побажаннями  Григорій М. Рева.

 

 

Наш випуск відкриваємо  з привітань командам, які цього року відзначають  ювілейні дати своїх  перемог у чемпіонатах і розіграшах Кубка області.  На жаль, деякі з них вже канули в лету. І все ж…

 

Було б добре, як би місцеві Федерації футболу  знайшли можливість  провести товариські матчі на честь  ювілеїв, аби  ще  раз нагадати вболівальникам  про  історичні  перемоги   команд і вони стали  своєрідним стимулом  для розвитку  футболу на місцях.

 

Які команди святкують  ювілей?

 

Кубок області вигравали:

70 років  тому (1951) «Торпедо-Машинобудівник» (Суми).

60 років тому (1961)   роменський «Машинобудівник» вперше завоював  Кубок.

50  років  тому (1971)  вперше трофей дістався шосткінській «Свемі», яка у вирішальному матчі обіграла  «СВАКУ» із Сум – 3:1.

40 років тому (1981)  вдруге поспіль Кубок  виграв   сумський  «Ливарник». У фіналі він  завдав поразки  охтирському «Нафтовику» – 3:1.

30 років тому (1991) втретє Кубком заволодів  сумський «Хімік», мінімально вигравши  у вирішальному матчі у роменського «Електрона».

20 років тому (2001),  обігравши у фіналі  конотопський «Шахтар» – 2:0, володарем призу став  сумський «Фрунзенець-Ліга-99».

10 років тому (2011) Кубок  виграли  студенти СумДУ.  З рахунком 3:1   у фіналі вони святкували успіх у матчі  з охтирською  «Укрнафтою».

2021 рік.  Боротьбу за Кубок продовжують  у півфіналі  «Колос» (Северинівка) – «Нафтовик» (Охтирка)  і  «Колос» (Шосткинська ОТГ) – «Велетень» (Глухів).

9 разів Кубок  вигравав «Фрунзенець», а також його попередники «Торпедо-Машинобудівник» (двічі) і «Торпедо»  (4 рази).

 

Чемпіонами області ставали:

70 років тому «Торпедо» (Суми).

60 років тому «Екран» (Шостка).

50 років тому  «Фрунзенець» (Суми).

40 років тому  «Фрунзенець» (Суми).

30 років тому  «Вікторія» (Лебедин). У «золотому» матчі вона  перемогла  «Хімік» (Суми) – 1:0.

20 років тому «Шахтар» (Конотоп).

10 років тому  «Факел» (Дружба).

13 разів  чемпіоном  області ставав  «Фрунзенець» ( в т.ч. 5 разів поспіль), а також  його попередник «Торпедо» – 7 разів  (в т.ч. 6 – поспіль).