Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

ФутТайм від Григорія М.Реви.

25  березня ФутТайм від Григорія М.РЕВИ. Випуск 21.

СЛАВА, СЛАВА, СЛАВА НАШІЙ РІДНІЙ УКРАЇНІ!!!  ВОНА ВИСТОЇ/Ь І ПЕРЕМОЖЕ ЦЬОГО ПІДЛОГО ВОРОГА, ЯКИЙ НЕ МАЄ НІЧОГО ЛЮДСЬКОГО  У СВОЇЙ ДУРНІЙ  ГОЛОВІ!!!!   СМЕРТЬ  ВОРОГАМ!

Сторінки історії

Кроки студентського футзалу

Про виступи сумських команд у перших 11 чемпіонатах України

6 «золотих» вершин  СумДУ

  У 4-у  ЧЕМПІОНАТІ  України  з футзалу серед  студентів, що пройшов у Харкові у 2004 році, дебютували  представники СумДУ  і СумДПУ.  15 команд розпочинали боротьбу у 4 групах.

   «Політехніки» виграли турнір у групі В, набравши у 3 матчах 7 очок за різниці м»ячів 11-6.  Вони перемогли студентів Запорізького ДУ і Харківського  НУРЕ, а поєдинок із  Запорізьким НТУ завершили внічию.  Майбутні педагоги несподівано для  багатьох посіли 2 місце у групі С. У них – 2 перемоги і поразка (різниця м»ячів 3-2). У ключовому матчі вони мали мінімальну перевагу над  командою Луганського НАУ. У них також  вікторія над  АПБ з Черкас і  невдача у матчі з  ДДФА з Дніпропетровська. Наші команди вийшли до плей-офф.

    У чвертьфіналі СумДУ  продемонстрував змістовну гру проти  триразового чемпіона – футзалістів МАУП – 4:1. А ось  СумДПУ забракло майстерності і часу, хоча до фінального свистка зберігали інтригу у матчі із Харківським НУ. 2:3 – за суперником.  У малому фіналі за 5-8 місця педагоги   перемогли київський «МАУП» -4:2 і поступилися «Уніспорту-НУФВСУ» зі столиці -3:4.  У підсумку – 7 місце.   2 перемоги і 4 поразки, 10 м»ячів забито у ворота суперників і 13 пропущено у власні – таким був їхній дебют у чемпіонаті  України у 2004 році.

    Студенти СумДУ у півфіналі здолали  ЗНТУ в серїі післяматчевих пенальті, завершивши основний час – 1:1.

      У вирішалному матчі сумчан екзаменували футболісти Харківського НУ. Поєдинок став тріумфальним для дебютанта змагань, який увесь турнір провів  мов на одному диханні. По ходу зустрічі підопічні Сергія ПЄСОЦЬКОГО поступалися супернику -1:2, але після перерви вирвали ПЕРЕМОГУ- 3:2. Вони –  чемпіони України!!! Вперше, але не востаннє у своїй історії!!! Золотими першопрохідцями стали –  Антон ГУМЕНЮК, Євген ХАБОВЕЦЬ,  Євген КОВАЛЕНКО, Денис НИКИФОРОВ,  Євген ПЕТРАКОВ,  Олександр КОСТЮЧЕНКО,  Олег ЛЯПА,  Віталій КОЛЕСНИК,  Ярослав ПЄСОЦЬКИЙ,  Валерій КАРАЦЮБА, Олександр ШУМИЛО і Андрій ГОНЧАРОВ.

       Коментар  головного тренера командиСумДУ Сергія ПЄСОЦЬКОГО:   – Перше «золото» залишається найпам»ятнішим для кожного з нас.  Ми тоді були наче  «сліпі кошенята», тільки вчилися опановувати  ази  футзалу.  Деякі гравці прийшли з великого футболу і їм потрібен був час, аби пристосуватися до майданчика.    Незважаючи на це, нам вдалося отримати перемогу. Це плід спільної нашої роботи. А потім розпочалася цілеспрямована  робота зі студентами, які свою споритвну  кар’єру розпочинали вже з футзалу.І процес пішов. Швидко  до  команди прийшли нові перемоги,  вона почала грати у Вищій лізі чемпінату України, «засвітилася» на європейській першості. Цьому  сприяв виграш перших золотих нагород у дебютному для нас студентському чемпіонаті.

     СУМДУ брав участь у наступних 10-и перегонах,  у 5  –  СКІФ-СумДПУ, у 3-х –  представники УАБС-НБУ. Найстабільніше зіграли «політехніки», які 5 разів підкорювали чемпіонську вершину, тричі були бронзовими призерами і по разу посідали 4 і 5 місця.

   СумДУ.2005 рік. 5 ЧУ.  Група А.  1 місце. 4 матчі – 4 перемоги, різниця м»ячів 23-1. Фінал.  СумДУ – ДДФА (Дніпропетровськ) -3:2. Двічі сумчани поступалися супернику. Розв’язка настала на 26 хвилині, коли впродовж однієї хвилини відзначилися Юрій  КОРЯЧЕНКО і Євген ХАБОВЕЦЬ.   Рахунок став 3:1. Ще один  влучний удар  на рахунку Євгена КОВАЛЕНКА.  З пенальті дніпряни відіграли один м»яч. На цьому все і скінчилося.

     2007 рік. 7 ЧУ.  Вигравши усі 4 матчі групового відбору,  у фіналі сумчани знову зустрілися з ДДФА. Знову напруга. Наша команда попереду- 2:0 (Микола ЛЕБІДЬ  і  Ярослав ПЄСОЦЬКИЙ). В основний час суперник встигає відігратися.  Команди пробивають післяматчеві пенальті.  Успіх на боці сумчан- 6:5. Третє чемпіонство!!! Кращим бомбардиром  чемпіонату став, забивши 6 м’ячів,  Микола ЛЕБІДЬ.

   2009 рік. 9 ЧУ.  Вперше турнір пройшов у Сумах за участю 5  команд, які зіграли в одне коло. Перші 3 матчі були для сумчан важкими.  Ціною над зусиль  вдалося перемогти  Луганський НУ – 2:1 та ЧАПБ з Черкас- 1:0  і врятуватися у матчі  із СумДПУ- 2:2 після – 0:2. У наступних 2-х зустрічах  гра пішла, як по  маслу. 4:0 – над «МЕТІ» з  Макіївки і 3:0 – над  київським «НУХТом».  Срібного призера – студентів нашого Педуніверситету – СумДУ випередив на 5 очок.  Андрій БУРДЮГ з 5 м’ячами  посів 3 місце серед бомбардирів чемпіонату.

      2010-2011. 11 ЧУ.  Вперше турнір  був проведений  як справжній чемпіонат – суперники грали вдома  і в гостях.  СумДУ виграв перегони в конференції  В, набравши у 6 матчах 13 очок (6 перемог , по одній нічиїй і поразці)  на  три пункти  випередивши  «Єнакієвець-Славунівер» зі Слов’янська.  Цікаво – у суперників була однакова різниця м’ячів – 21-14.  У «Фінал чотирьох», що пройшов у Броварах,  наші футзалісти впевнено  обіграли черкаський «Рятівник» –  4:0, а у фіналі  «НУХТ» з Києва – 5:2.  Після ударів Романа ЗЕЛЕНСЬКОГО сумчани повели в рахунку  2:0.  Потім було – 2:2.  Але влучні удари Андрія БУРДЮГА,  Олександра КОСТЮЧЕНКА і  Віталія КОЛЕСНИКА  принесли СумДУ перемогу і чергове «золото».

   Наступного  (2011-2012) сезону  СумДУ знову на чемпіонській вершині.  8 матчів – 8 вікторій.  У групи – 6 , у плей-офф -2.  У рідних стінах  наші хлопці  у фінальному поєдинку винесли з майданчика   «Каменяр» з Дрогобича – 7:3.  Тричі відзначився Руслан ОСТРОГА, двічі –  Андрій БУРДЮГ.  Він з 11 м’ячами і Дмитро ІГУМНОВ  – з 10-а – серед кращих бомбардирів чемпіонату.

    Бронзовими призерами студенти СумДУ стали у  2006, 2008 і 2015  роках.  Впродовж 11  перших чемпіонатів  вони провели 71 матч. У доробку – 54 перемоги, 9 нічиїх  і 8 поразок ( різниця м’ячів 293 – 101). В тому числі  у  плей-офф зіграли 26 поєдинків.  А це – 15 перемог, 5 нічиїх і 6 поразок, м’ячі  86-50.  100-відсоткових  результатів сумчани  добилися у 5-у ЧУ ( 5 матчів – 5 перемог)  і у 12-у (8 -8).  Найбільше м’ячів (55 у 8 матчах)  забили у 12 –у  ЧУ, а найменше  (15 – у 6 зустрічах)   – у 10-у, коли посіли 5 місце.

     Якщо скласти велику турнірну таблицю за системою 3, 2 і 1 очко – відповідно за 1, 2 і 3 місця,- то  трійку лідерів складуть: СумДУ – 21 очко,  ДДФА (Дніпропетровськ)-13 і  «НУХТ» (Київ)-8. У першій десятці і студенти  «СКІФ-СумДПУ» – 6 очок.

     Анатолій ВАСИЛЬЄВ – на той час ректор СумДУ: – Філософія діяльності  нашого навчального заклад побудована таким чином,  що спорт є однією із важливих  складових студентського життя.  Розвиваються і підтримуються 36 видів спорту, у секціях займається майже 4 тисячі юнаків і дівчат.  Футзал серед них посідає  важливе місце. В ньому наша команда добилася  вагомих успіхів, як  на всесоюзній арені, так і в Європі.  Ні про які перемоги  не могло бути й мови, якби в цілому  концепція  діяльності університету не була спрямована  на розвиток масового  спорту.  Наша модель  близька  до європейської і американської, де спорт – органічна  частина студентського життя.  Ми вважаємо, що  дуже важливо запропонувати студенту альтернативу тому, що шкодить  здоров’ю або негативно впливає на  виховання людини.  І спорт- прекрасний для цього засіб.

                                  Три «срібла» «СКІФа – СумДПУ».

       ПІСЛЯ дебюту у 200 4 році «СКІФ» взяв участь ще у 5-и чемпіонатах.  Першого успіху він добився  через 5 років, коли  став срібним призером.  У тому турнірі брала  участь найменша кількість команд за всю історію чемпіонатів – 6, які  зіграли  в кругову. 2-х перемог, 2-х нічиїх і однієї поразки  за різниці м’ячів 14-9  вистачило, аби фінішувати слідом  за СумДУ – чемпіоном перегонів.  «Педагоги» обіграли  «НУХТ» (Київ)- 4:2 і  «ЧАПБ» (Черкаси)-4:0,  розділили очки із СумДУ -2:2 та ЛНУ (Луганськ)- 2:2 і поступилися  «МЕТІ» з Макіївки- 2:3.  У цих матчах відзначилися Віталій ЗАХАРЧЕНКО  -7 м’ячів і Євген ПЕТРАКОВ -6.  У такому порядку вони  посіли перші два місця серед кращих бомбардирів чемпіонату. Третім був Андрій БУРДЮХ із СумДУ  (5).

      «Срібло»  підопічні Ігоря КРАВЧЕНКА  взяли  ще двічі. У 2013 році  вони набрали однакову кількість очок (по 9 )  із СумДУ у конференції  В.   Завдяки кращій різниці м’ячів в особистих зустрічах (6:4 на своєму майданчику і 2:4  в гостях) «СКІФ» був першим. У чвертьфіналі він  переміг київський «НУХТ» -3:2 і 2:1.

    У «Фіналі чотирьох», що пройшов у Луганську,  сумчани обіграли донецький «Інфізовець» – 2:1, а у фіналі поступилися господарям- футзалістам  «Універу-ЛТК» -0:2.

   Наступного року  у конференції Д грало тріо наших команд – СумДУ, «СКІФ» і УАБС-НБУ.  У такому порядку вони  завершили відбірко вий етап, набравши 12, 3 і 3 очки – відповідно.  «СКІФ» поступився СумДУ – 3:4 і 2:4, з «банкірами» обмінялися перемогами (1:4 і 6:1). У чвертьфіналі пройшли «Надію-ЗНУ» із Запоріжжя – 3:2 і 10:5.  У «Фіналі чотирьох»  виграли у СумДУ – 3:1,  у фіналі   зазнали невдачі від студентів ДДПУ із Дрогобича -3:5.  У нашій команді відзначился Артем ФАРЕНЮК і Денис МАЗНИЙ, які наразі  грають  у вищих дивізіонах чемпіонатів України і Білорусії, і Олександр ЯЦЕНКО.

     Загалом у 6 чемпіонатах України «СКІФ»  повів 39 матчів. А це – 22 перемоги,  3 нічиї і 14 поразок за різниці м’ячів 128-87.

    -ЩОРАЗУ нам нелегко  було  діставатися до нагород,- говорить  тренер «СКІФу-СумДПУ» Ігор КРАВЧЕНКО.- Двічі ми поступалися у фіналі командам, основу яких складали  гравці  вищої ліги.  Але , скажу, ми трималися гідно.  Це сигнал нам, що потрібно  більш продуктивно працювати надалі, бо  виграти студентський чемпіонат завжди престижно. Про це мріють тренери і гравці  багатьох команд. До цього  прагнемо і ми.  На жаль, ми не маємо такої  потужної бази, як, скажімо, СумДУ. Тому не кожного року  беремо участь у цих змаганнях.  У нас є своя школа футзалу, вихованці якої  грають  у вищоліговому чемпіонаті України.  Серед них – Сергій ТКАЧЕНКО, Едуард ОЖОГ,  Віталій ДЗЮБА, Євген ПЕТРАКОВ та інші.  Ми цим гордимося!

                            УАБС-НБУ тричі третя у групах

    У 12-у ЧЕМПІОНАТІ дебютували студенти УАБС-НБУ. Впродовж трьох поспіль сезонів вони  тричі посідали треті  місця  у своїх групах.  Загалом  провели 14 матчів Виграли 3, один звели внічию, у 10 зазнали поразок.  У ворота суперників забили  31 м’яч, у власні пропустили 65.  Найкраще  виступл  у дебютному сезоні, набравши у  6 матчах 7 очок, тоді, як у наступних  взяли  усього 2 очки у 8 поєдинках.

     Отже, за  11 чемпіонатів України, в яких виступали три сумські команди,  вони  зіграли 124 матчі. Це склало  79 перемог,  13 нічиїх і 32 поразки за різниці м’ячів 452 – 253.

    Цікава інформація.   СумДУ  по двічі поспіль   вигравав чемпіонські титули, по двічі поспіль  «срібло»  – студенти «СКІФ-СумДПУ» і  київського «НУХТу».

     5 фінальних поєдинків  завершувалися внічию, причому двічі – по  0:0. Переможця визначали в серії  післяматчевих пенальті.

   Рекордний рахунок було зафіксовано 12 лютого 2006 року  у зустрічі «ДДФА» -«НАУ-Авіатор» (Київ)-31:2 (8:0).  12 м’ячів забив  Валентин СОПИЛЬНЯК, 9 – Андрій АНДРУШКО, 6 –  Станіслав БРАЦИЛОВ.