Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

Міжсезоння.

Гендиректор клубу розповів про життя команди.

фото: сайт ФК “Суми”

 

Роман Голуб, генеральний директор футбольного клубу “Суми” розповів про те, чим сьогодні живе команда. Інтерв’ю з ним публікує сайт клубу.

 

Кабінетом Міністрів України із 11 травня 2020 року послаблено карантинні обмеження. Деяким чином цей процес має відношення до футболу, проте викликав різні тлумачення можливості початку тренувань. За роз‘ясненням та отриманням офіційної позиції щодо поточної ситуації ми звернулися до генерального директора ФК «Суми» Романа Голуба.

 

– Романе Анатолійовичу, яким чином послаблення карантинних обмежень стосуються футболу?

 

– Наразі ці зміни стосуються виключно професійних футбольних клубів. Дозволено діяльність установ, які забезпечують проведення навчально-тренувального процесу спортсменів професійних спортивних клубів, за умови забезпечення осіб засобами індивідуального захисту, перебування в приміщенні не більш як однієї особи на 10 кв. метрів площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.

 

– Кого ще стосуються карантинні послаблення?

 

– Дозволено проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту.

 

– Що мається на увазі в дотриманні санітарних та протиепідеміологічних заходів?

 

– Сьогодні це стало надзвичайно болючою проблемою для клубів другої ліги, частково першої. Головним чином фінансовою. Адже медичним протоколом їх зобов‘язано пройти ПЛР-тестування на COVID-19 перед початком тренувань, а далі – перед кожною грою. Один тест коштує не одну тисячу гривень. Одноразове тестування команди, тренерського складу та персоналу може складати суму порядку 100 тисяч гривень. Порахуйте, це суттєве додаткове фінансове навантаження на клуби.Деякі клуби вже порахували – мільйони. Лише одне тестування.

 

– Які ще проблеми виникають з медичним протоколом допуску до тренувань?

 

– Знову ж таки, начебто елементарні, з одного боку вимоги, унеможливлюють тренувальний процес. Для прикладу, вимоги до приміщень тренувальних баз та розміщення гравців і персоналу. На базах деяких клубів першої та другої ліг елементарно не вистачає кімнат для індивідуального розміщення. Звісно, прем‘єр-ліги це не стосується, а ось інші …

 

– Як клуби будуть вирішувати ці питання?

 

– Деякі відверто заявили про ці проблеми та їх неготовність, деякі порушують вимоги протоколу, тренуються в «кустарних» умовах, наражають футболістів та себе на можливі «неприємності», в кращому випадку. Інші погрожують зняттям із змагань.

 

– Яка позиція ФК «Суми» у цьому питанні?

 

– Жодної самодіяльності в порядку та правилах виходу з обмежувальних заходів допускати не збираємося. Наразі маємо аматорський статус клуба, тому нас стосується лише відкриття вуличних спортивних майданчиків та дозвіл на індивідуальні тренувальні заняття. Порушувати карантин не будемо та не збираємося. Повторюсь, головне – це здоров‘я наших хлопців та їх рідних.

 

– Коли ФК «Суми» планує повноцінний вихід з карантину?

 

– Ми чекаємо офіційних рішень Кабміну та місцевої влади. Вважаю, що цього тижня в цьому питанні буде ясність. Маємо надію, що вже в червні офіційно стартуємо в Суперкубку Сумської області та Кубку федерації ім. Геннадія Свірського. Потім – чемпіонат України та Кубок України з футболу серед аматорських команд. Футбол, як кажуть, вже не за горами!