Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

Новини ФФУ.

Цього року український «Шкіряний м’яч» відзначає свій 20-річний ювілей.

 

фото: сайт ФФУ

1998 року змагання проводилися тільки в одній віковій групі. Загалом тоді в них взяли участь лише 126 команд, але задум настільки сподобався футбольному загалу України, що вже наступного року на шкільні старти вийшли 13 000 команд! Із того часу їхня кількість невпинно зростала. Зараз учасниками «Шкіряного мʼяча» є сотні тисяч дітей.

 

Відродження змагань у 1998 році відбулося завдяки зусиллям Асоціації аматорського футболу України за ініціативи її президента Федора Шпига, народного депутата України. Очолив клуб відомий ветеран київського «Динамо», кращий футболіст СРСР 1966 року, заслужений майстер спорту Андрій Біба.

 

За роки існування турніру участь у ньому брали мільйони юних гравців, цю школу пройшло багато наших відомих футболістів. Успіх змагань є наслідком плідної роботи та співпраці Федерації футболу України з Асоціацією аматорського футболу України,  Міністерством молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки України.

 

Уже другий рік поспіль «Шкіряний м’яч» проводиться в чотирьох вікових групах. Змагання серед 11-, 12-, 13- та 14-річних гравців на даний момент проходять під назвою «Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola». Величезна кількість подарунків юним футболістам від організаторів, меценатів та партнерів стимулює їх до участі у змаганнях. Фіналісти «Шкіряного м’яча» отримують комплекти чудової ігрової форми, футбольні м’ячі, різноманітні призи та відзнаки, нагороджуються кубками та медалями від Федерації футболу України та Асоціації аматорського футболу України.

 

Футбольні змагання вже проходять у регіонах України, а переможці з 15 травня змагатимуться у Всеукраїнських зональних змаганнях, що пройдуть у 28-ми містах країни!

 

Цього сезону кращі команди 12-річних гравців поборються за нагороди 13—15-го червня в Івано-Франківську. Місце проведення фіналу обрано не випадково. Саме з Івано-Франківська розпочався відлік всеукраїнських фіналів, адже саме тут 20 років тому, далекого 1998-го, відбувся перший історичний фінальний турнір відродженого в Україні «Шкіряного мʼяча».

 

Пам’ятним для учасників стане й київський фінал у віковій категорії U-13, адже церемонії відкриття та закриття змагань заплановано провести 1-го та 3 червня в рамках заходів Київського балу.

 

фото: сайт ФФУ

Хлопці 14-річного віку змагатимуться у фіналі наприкінці серпня. Місце проведення буде визначено наприкінці травня.

 

А наймолодших гравців чекатиме гостинна Хмельниччина — фінал проходитиме в місті Славута з 4-го по 6 червня.

 

Перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко: «Я намагаюся відвідувати кожен фінал! Мені дуже приємно відчувати теплу атмосферу змагань «Шкіряного мʼяча». Завжди висловлюю велику подяку тренерам, шкільним учителям фізичної культури та активістам за їхню працю, велику роботу з виховання футбольного майбутнього України. Велике спасибі батькам, які палко підтримують своїх дітей. Узагалі хочу відзначити: кожен фінал «Шкіряного мʼяча» — це дійсно свято дитячого футболу. Я із задоволенням спостерігаю за зростанням юних футболістів, які завтра можуть поповнити лави гравців вітчизняних професіональних футбольних клубів.

 

Хочу побажати усім вдалих матчів, позитивних емоцій та цінного досвіду від участі у «Шкіряному м’ячі». Зі свого боку Федерація футболу України потурбується про створення максимально комфортних умов та захоплюючих вражень для учасників змагань, памʼятні призи та відзнаки для всіх юних футболістів».

 

фото: сайт ФФУ