Футбол для всіх, футбол об'єднує, сумщина процвітає
+38 0542 650-442
home
Асоціація Футболу Сумської Області
Офіційний сайт - ffs.sumy.ua

Ветеранський футбол.

Свято сивочолих футболістів. 

 

В далекому 1987 році представники нашого району, команда «Нива» з Липової Долини стала чемпіоном Сумщини обласного спортивного товариства «Колос». Відзначаючи цю дату, сивочолі футболісти того чемпіонського складу зібралися вранці 30 вересня на сучасному майданчику для гри в міні-футбол спортивного комплексу села Байрак. Розділившись жеребом на дві команди, літні за віком, але ще з молодечим в душі завзяттям  «Нива-1» та «Нива-2» відзначили важливу подію матчевою зустріччю. Футболісти в білих футболках – Віктор Бабенко, Юрій Сорока, Володимир Грицик (беззмінний капітан колективу), Олексій Сердюк, Олег Гавриш та Микола Демиденко мали відчутну перевагу над своїми опонентами в смугастій формі – Юрієм Бурихом, Михайлом Хекалом, Миколою Клюсом, Анатолієм Цибкою, Віталієм Матлашом. Перед свистком до початку поєдинку кращого арбітра району з міні-футболу Віктора Гапича учасники дійства хвилиною мовчання помянули девятьох (!) футболістів «Ниви», яких до себе забрали небеса: Миколу Прилєпу, Віктора Свириденка, Олександра Ткаченка, Миколу Коваленка, Володимира Маківського, Олександра Татаринко, Дмитра Дмитровича Цьому, Олексія Омельченка, Василя Шталтовного.   Більш численні за складом вигравали по ходу матчу 3:1 .  У домінантного колективу двічі м’ячі забивав Олег Гавриш та ще один – Віктор Бабенко. Та «хлопці» з кольорами футболок «Селтика» зуміли мобілізувати усі свої сили та волю до перемоги і після двох «пострілів» Миколи Клюса та дотепного фінта  Анатолія Цибки гру вирівняли – 3:3. Характерним було те, що про «договорняк»  ніхто навіть і не думав, а тому переможця визначили в серії шестиметрових штрафних ударів. Ще заздалегідь можна було прогнозувати, що команда «білих» здобуде перемогу, адже у воротах, як і раніше, знову дива реакції  демонстрував Юрій Сорока. Та так воно і сталося – «смугасті» програли….

 

А згодом, в затишному кафе «Роман» селища Липова Долина, за чашкою кави кожний мав можливість поділитися своїми спогадами про найцікавіше, що закарбувалося в його футбольній кар’єрі чемпіонського складу. Звичайно ж, що найвагомішою темою був матч «Ниви» в нашому районному центрі з легендами футболу СРСР, гравцями ветеранів київського «Динамо». Але і інші згадки життя в футболі та навколо гри знову повертали до подій, які завжди залишаться в памяті.

 

…Вже на стадіоні селища Липова Долина до перерахованих колишніх спортсменів приєдналися ще двоє з того складу «Ниви» – Федір Ковбаса та Олександр Дудкін. Разом з болільниками, переглядаючи матч чемпіонату області команд місцевого «Альянсу» з ФК «Шостка», колишні чемпіони з ігровою мудрістю давали поради суперникам обох команд. Адже футбол – вид спорту, який об’єднує  усіх, хто причетний до нього. Що ж стосується нової зустрічі гравців-чемпіонів «Ниви», прийнято одноголосно рішення, що подібне свято відбудеться в 2018 році. Можливо він буде носити новий формат, але що знову сивочолі «хлопці» вийдуть грати в футбол – сумніватися не потрібно !

Прес-центр футбольного клубу «Альянс» .